• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dyskusje akcesyjne


Kamiljan de Harlin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DW: @Obywatel Insulii@Prezydent Federacji@Rząd Prezydencki

Wobec planów przystąpienia Cesarstwa Insulii do II Federacji Nordackiej, pragnę przedstawić swoją wizję naszej akcesji.

Obmyślając szkic tego planu kierowałem się potrzebą posprzątania nordackiego border gore (nienaturalnych granic), konsolidacji mniej aktywnych regionów w jednym centrum działalności i respektowania woli obywateli Insulii wyrażonej w referendum (przystąpienie do II FN jako podmiot bardziej autonomiczny niż prowincja). Łącząc ze sobą te aspekty udało mi się stworzyć coś, co może rozwiązać wszystkie te problemy za jednym zamachem.

Podczas dyskusji o założeniu II FN pojawił się koncept istnienia dwustopniowego podziału administracyjnego - prowincji i wspólnot autonomicznych. Wspólnoty autonomiczne miały być dobrowolnymi zrzeszeniami kilku prowincji. WA posiadałaby ograniczone prawo do prowadzenia własnej polityki zagranicznej, ale dalej byłaby integralną częścią Federacji. Cieszyłyby się więc większymi prawami, niż zwykłe prowincje.

Moja wizja zakłada utworzenie Insulijskiej Wspólnoty Autonomicznej, składającej się z Insulii+Repujerstanu oraz Klindonii. Ilość i kształt prowincji składowych pozostaje do uzgodnienia. Ja osobiście myślałem nad dołączeniem do II FN osobno takich prowincji - Westland (składający się z Amatorii i Repujerstanu), Doctrina, Klindonia. Natychmiastowo zrzeszyłyby się one w ramach Insulijskiej Wspólnoty Autonomicznej, a autonomia tych prowincji zostałaby zredukowana na rzecz podniesienia autonomii tworzonej przez nich wspólnoty.

Taki plan wymaga oczywiście zgody władz zarówno Repujerstanu jak i II FN. Jest w nim duże pole do kompromisu... Możemy pewne prowincje połączyć albo rozbić, np. jeśli Amatoria i Repujerstan nie będą mogły się dogadać co do utworzenia Westlandu, to stałyby się one oddzielnymi od siebie prowincjami. Jeśli zdaniem władz II FN jest to zbyt duże rozdrobnienie, to możemy połączyć cały Westland z Klindonią albo Klindonię z Doctriną, albo Westland z Doctriną (ta ostatnia fuzja mało logiczna...).

Co o tym sądzicie? Czy macie swoje pomysły albo chcecie coś zmienić w zaprezentowanym przeze mnie planie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 02:31, Albert Fryderyk de Espada napisał:

O czym mówimy dokładnie w kontekście "ograniczonego prawa do prowadzenia polityki zagranicznej"?

Możliwość zawierania umów międzynarodowych dotyczących wyłącznie danego regionu. Takie umowy musiałyby być zgodne z prawem II Federacji Nordackiej, aby miały moc prawną.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij