• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Hymn państwowy - luźna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas niedawnej rozmowy z Panem Prezydentem dowiedziałem się, że nasza republika nie ma hymnu państwowego. Postanawiam więc rozpocząć luźną, nieskrępowaną dyskusję na temat wprowadzenia hymnu naszego państwa. Najpierw postawmy pytanie, czy hymn jest w ogóle potrzebny? Moim zdaniem tak. Już wyjaśniam dlaczego. Otóż muzyka od zarania dziejów, w większości przypadków łączyła ludzi. Fakt, też rozdzielała, gdy komuś dany utwór nie pasował, lub nie znosił danego stylu/gatunku muzycznego. Ale mniejsza z tym. Po drugie hymn jest też innym rodzajem symbolu. Obok flagi i godła, które oddziałują wizualnie, hymn oddziałuje bardziej na duszę i umysł, pobudzając poczucie świadomości narodowej. Nie mówię, że flaga i godło nie pobudzają umysłu i duszy. Też pobudzają, jednak według mnie, mniej. Kolejnym argumentem jest to, że hymn bardziej zagrzeje obywateli do walki, gdyby ojczyzna była zagrożona. Zwłaszcza, gdy do melodii byłby napisany piękny, chwytający za serce i współgrający z melodią tekst. Po czwarte inne mikronacje (większość) mają swoje hymny państwowe. Muratyka nie może być gorsza. Dyskutujmy więc, wymieniajmy się poglądami.
 

Kolejna kwestia. Jak już, to wykorzystujemy jakiś hymn realny, czy robimy coś swojego? Ten drugi wariant wymagałby oczywiście osoby o uzdolnieniach muzycznych. Sam takowe posiadam, jednak nie jestem pewny, czy się przydadzą. Hymn to jednak dosyć poważna sprawa. Ogólnie mówiąc to nie jestem po prostu pewny swoich umiejętności. Pierwszy wariant, gdybyśmy się na niego zdecydowali, czyli hymn realnego kraju, wymagałby weryfikacji, czy inna mikronacja nie użyła już danego hymnu. Wszak chcemy uniknąć powtarzalności. Oczywistym wyborem, jako że wzorujemy się na Skandynawii (chociaż nie jestem przekonany co do tego w 100% 😉 ), byłby wybór hymnu któregoś z krajów nordyckich. Myślałem o hymnie Islandii, bądź Danii. Jest jeszcze kwestia słów do hymnu. Ta wydaje mi się jednak łatwiejsza niż muzyki. Serio. Razem na pewno coś sklecimy. Wszak autorem słów nie musi być jedna osoba. Ważne jest by najpierw wybrać/stworzyć muzykę, a potem napisać tekst. Chodzi o to by tekst współgrał z melodią i wpasował się w jej rytm. W skrajnym przypadku, możemy nie mieć słów. Jednak myślę, że spróbujemy. 
 

To tyle. Macie uwagi? Piszcie. Jestem ciekaw zdania przede wszystkim Prezydenta i Posłów. Dyskutujmy, proszę....droga wolna 🙂 

  • Lubię to 2

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze powiedział przedmówca Hymn jest jednym z najważniejszych symboli każdego państwa, obok flagi i godła. Proponowałbym, aby powołać komisję do Spraw Hymnu państwowego, wyznaczyć przewodniczącego, tutaj widziałbym rolę Herr von Wattzau, ponieważ sam zaproponował stworzenie takowego. Od siebie mogę powiedzieć, że tworzenie hymnów wielu mikropaństw zazwyczaj kończy się na obraniu melodii i życzę, aby w Muratyce tak to się nie skończyło, swoją drogą podzielcie sobie pracę. Zacznijcie od obrania melodii, później słowa, a na końcu kto wie, może zaśpiewajcie wspólnie hymn nagrajcie go i będzie to pierwszy hymn w takim wydaniu? 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Tak się zastanawiam czy nie wykorzystać tego utworu.

Hymn Norwegii jako Hymn Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich. To po co ja robiłem wątek, tyle pisałem, skoro mamy prawie gotowy hymn? 😄

 

Edytowane przez Heinrich von Wattzau

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Jak dobrze powiedział przedmówca Hymn jest jednym z najważniejszych symboli każdego państwa, obok flagi i godła. Proponowałbym, aby powołać komisję do Spraw Hymnu państwowego, wyznaczyć przewodniczącego, tutaj widziałbym rolę Herr von Wattzau, ponieważ sam zaproponował stworzenie takowego. Od siebie mogę powiedzieć, że tworzenie hymnów wielu mikropaństw zazwyczaj kończy się na obraniu melodii i życzę, aby w Muratyce tak to się nie skończyło, swoją drogą podzielcie sobie pracę. Zacznijcie od obrania melodii, później słowa, a na końcu kto wie, może zaśpiewajcie wspólnie hymn nagrajcie go i będzie to pierwszy hymn w takim wydaniu? 

Dziękuję za wystawienie potencjalnie mojej kandydatury na przewodniczącego. Chociaż nie wiem, czy to konieczne po tym co napisał Pan de Espada. Chociaż bym wolał, gdyby ten wątek potrwał nieco dłużej 😉

Edytowane przez Heinrich von Wattzau

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast co do melodii mam szeroki wachlarz i oto mojej propozycje

Heil dir im Siegerkranz (Cesarstwo Niemieckie)

SS marschiert in Feidesland (Rzesza Niemiecka)

Rise, O Voices of Rhodesia (Rodezja)

Hymn Ukrainy

Hymn Litwy

Mam wiele innych propozycji, ale tutaj te które mi utkwiły w głowie. 😉

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Ale to komisja już powołana?

Tutaj to trza pytać Pana Prezydenta. 😉

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, podzielam zdanie autora wątku, że jak najbardziej hymn jest nam potrzebny, bo to jest coś, co spośród innych mikronacji może nas wyróżnić. Fakt, muzyka inaczej oddziałuje na człowieka niż taka flaga czy godło które są obrazkiem, no bo to się bezpośrednio słyszy we własnych uszach. W zależności od tonu można poczuć smutek, radość i inne uczucia, które dana utwór ma wywołać u odbiorcy. Także tak - hymn to mus.

3 godziny temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Hymn Norwegii jako Hymn Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich. To po co ja robiłem wątek, tyle pisałem, skoro mamy prawie gotowy hymn? 😄

No nie do końca prawie gotowy, bo ten podesłany przez Alberta nawet w ZKRM nie był usankcjonowany prawnie. Nie ma o nim wzmianki tak naprawdę nigdzie, próżno więc szukać. Ale fakt faktem hymn Norwegii wpada w ucho (a przynajmniej mi), więc ostatecznie będziemy mogli, jeśli tak zdecydują obywatele, o wykorzystanie go (przesłucham też hymn Islandii oraz Danii jakby co)

3 godziny temu, Piotr Pawłow napisał:

Proponowałbym, aby powołać komisję do Spraw Hymnu państwowego, wyznaczyć przewodniczącego, tutaj widziałbym rolę Herr von Wattzau, ponieważ sam zaproponował stworzenie takowego.

Jak najbardziej za. Pytanie więc do Pana Heinricha - jest Pan chętny do objęcia takiego stanowiska? 😉 (DW: @Heinrich von Wattzau)

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

Jak najbardziej za. Pytanie więc do Pana Heinricha - jest Pan chętny do objęcia takiego stanowiska? 😉 (DW: @Heinrich von Wattzau)

Jestem chętny. Będzie to zaszczyt móc tworzyć hymn dla IV Republiki Muratyki oraz pracować na rzecz państwa. @DW: @Waksman

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to cudownie! Zaraz wydam Ukazik i jedziemy będziemy tworzyć 😉

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heinrich von Wattzau - https://du.zkrm.ct8.pl/dziennik/?p=256 - powodzenia! Ja deklaruję chęć zostania członkiem Komisji 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waksman napisał:

Ja deklaruję chęć zostania członkiem Komisji 😄

Oczywiście Panie Prezydencie. Przyjmuję Pana do grona członków Komisji Państwowej ds. hymnu IV Republiki Muratyki. Czekam na Pana pomysły z niecierpliwością.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaruję chęć członkostwa w Komisji ds. Hymnu IV Republiki Muratyckiej.

Na wstępie forsuje swoją melodię hymnu. Hymn fiński brzmi cudownie, dlatego rzucam załącznik. 😉 
Melodia

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Deklaruję chęć członkostwa w Komisji ds. Hymnu IV Republiki Muratyckiej.

Już jesteś proszę bardzo.

  • Lubię to 1

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Osobiście najbardziej z tych dwóch podoba mi się hymn Danii. Hymn Islandii jest dla mnie za wolny.

1 godzinę temu, Piotr Pawłow napisał:

Deklaruję chęć członkostwa w Komisji ds. Hymnu IV Republiki Muratyckiej.

Na wstępie forsuje swoją melodię hymnu. Hymn fiński brzmi cudownie, dlatego rzucam załącznik. 😉 
Melodia

Ta melodia również jest taka fajniutka, skoczna.

Mi zaś ostatnio wpadł w ucho utwór "The Halls of Montezuma", który jest hymnem realowych "Marines". Polecam przesłuchać - KLIK!

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymn Marines, jest zbyt wesoły i skoczny. Wydaje mi się, że nie pasuje on na hymn, ponieważ jego tonacja raczej mówi "Chodźmy na lody", albo "Teraz idziemy na jednego", a nie coś w stylu "Idziemy walczyć za nasz kraj". 😄

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Aczkolwiek jest jeden kraj którego nazwy nie pamiętam, który też ma taką wesołą i skoczną melodię w hymnie. Kiedyś Polska grała przeciwko niemu w siatkówkę, to podczas odrywania jego hymnu kibice zaczęli klaskać do rytmu 😂

Czyli dobra, to odrzucamy, celujemy w coś poważniejszego. To ja jakbym miał wybierać to zdecydowanie wersja duńska.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje chyba nic innego jak stara, dobra demokracja. To co Panie Przewodniczący? Co Pan na to? @Heinrich von Wattzau 😛

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Waksman napisał:

Pozostaje chyba nic innego jak stara, dobra demokracja. To co Panie Przewodniczący? Co Pan na to? @Heinrich von Wattzau 😛

Według mnie hymn nie może być też zbyt wolny i rozlazły, bo wtedy nie spełni funkcji zagrzewania do boju. Muszę stwierdzić, że melodia hymnu Danii podoba mi się najbardziej ze wszystkich tu zaprezentowanych. Od początku kieruje mną przeświadczenie, że to powinna być melodia hymnu naszego kraju. Co Wy na to? Szczególnie kieruję to pytanie do @Piotr Pawłow😉

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się przecież upierał, prosta demokracja głosy są 2;1 dlatego zwycięża wasza melodia. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już głosowanie było? Lol.

14 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Nie będę się przecież upierał, prosta demokracja głosy są 2;1 dlatego zwycięża wasza melodia. 😉 

To może zwycięży Twój tekst 😉

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij