• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Małe pytanko


Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Na forum Winkulii pan Kardacz pisze coś o podpisaniu traktatu pomiędzy Federacją Nordacką a Winkulią. Ale to chyba nieprawda, skoro rząd FN nie poinformował obywateli o tym fakcie?

Apeluję do Ministra Spraw Zagranicznych o publiczne zdementowanie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez pana Kardacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur Kardacz napisał:

To ja może powtórzę, bo słowa Andrzeja chyba nie dotarły - CZY PAN MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH II FEDERACJI NORDACKIEJ MÓGŁBY ZDEMENTOWAĆ TE NIEPRAWDZIWE INFORMACJE?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Kardacz napisał:

Przepraszam. Nie wiedziałem że innym osobom nie można uczestniczyć w dyskusjach. Następnym razem zapytam o zgodę. 

Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
20 minut temu, Artur Kardacz napisał:

Moje pytanie nie jest prośbą o odnalezienie informacji na forach państw trzecich, bo risercz to mógłbym sobie zrobić. Wydaje mi się jednak, że obywatel Federacji Nordackiej nie jest zobowiązany do przeglądania forów państw trzecich, by szukać tam informacji o podpisywanych przez swoje państwo umowach międzynarodowych.

Zrozumiałbym, gdyby Premier nie miał czasu i przekazywał infromacje z lekkim opóźnieniem... Ale chyba tak nie jest, skoro ma na tyle dużo czasu, by nabywać kolejne obywatelstwo (tym razem insulijskie).

Informacji o traktacie z Winkulią nie ma nie tylko w miejscach publicznych FN, ale nawet w miejscu pół-publicznym, jakim jest discord. Obywatele Federacji Nordackiej oczekują nieco więcej szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
6 godzin temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Na forum Winkulii pan Kardacz pisze coś o podpisaniu traktatu pomiędzy Federacją Nordacką a Winkulią. Ale to chyba nieprawda, skoro rząd FN nie poinformował obywateli o tym fakcie?

Apeluję do Ministra Spraw Zagranicznych o publiczne zdementowanie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez pana Kardacza.

A nie ma czasem Ministra Spraw Zagranicznych FN tam w Winkulii na delegacji ws. podpisania porozumienia pomiędzy FN a Winkulią? 😋 Pan Minister nie może być w dwóch miejscach naraz wg teorii czy też wizji Waksmańskich. 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
11 godzin temu, Artur Kardacz napisał:

Nie wiem po co te złośliwości. Poniekąd zostałem wywołany do tablicy więc w moim geście jest wyprostować sprawę. Naprawdę nie rozumiem po co to wszystko. 

Panie @Artur Kardacz, Pan @Waksman i Pan @Andrzej Płatonowicz Ordyński po prostu bardzo tęsknią za Panem Ministrem @Bolesław Kirianóo von Hohenburg i starają się go znaleźć, kiedy on jest w podróży służbowej. 

Gdy jego samolot stamtąd nadleci, to zapewne poinformuje opinię publiczną o tamtejszych zaszłościach. Normalnie w gorącej wodzie kąpani. 😋

51 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Jak chce, to może tam zostać, tylko niech kartki przysyła. 😛

 

Może urzędu poczty w Winkulii nie mają. Ja, na przykład, nic nie wiem o Winkulii. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zachęcam do odwiedzin. Spokojnie działamy sobie za wschodnią granicą. 

Pomijając sympatię, jaką dążą "demokraci" premiera Bolesława, to bardzo smuci mnie nazywanie działań dyplomatycznych i próbę unormowania stosunków wizytą u kolegów. Panowie, tyle krzyczeliście o budowaniu dobrych relacji a nie dajecie dobrego przykładu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Pan Bolesław miał i ma dobre stosunki z kolegami z Winkulii, więc nie ma specjalnie czego normować, a nawet jeśli, to mnie normowanie stosunków pana Bolesława nieszczególnie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Winkulii przyleciałem 21 sierpnia, jednak nie miała to być wizyta wiążąca, dlatego o niej nie poinformowałem. Traktat podpisaliśmy 28 sierpnia wieczorem, natomiast wczoraj, 29 sierpnia, byłem cały dzień poza domem i w związku z tym go nie ogłosiłem ani nie poddałem do ratyfikacji. To tyle, przepraszam, możecie mnie już zlinczować.

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Co do ratyfikacji, Konstytucja jej nie wymaga, więc podpis pana Premiera jest ostateczny.

Co do linczu, jeszcze nie nadszedł czas. Gdybyśmy co tydzień wieszali premiera, to szybko by się nam skończyli i nie byłoby kogo krytykować. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Na forum Winkulii pan Kardacz pisze coś o podpisaniu traktatu pomiędzy Federacją Nordacką a Winkulią. Ale to chyba nieprawda, skoro rząd FN nie poinformował obywateli o tym fakcie?

Apeluję do Ministra Spraw Zagranicznych o publiczne zdementowanie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez pana Kardacza.

 

18 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Pan Bolesław miał i ma dobre stosunki z kolegami z Winkulii, więc nie ma specjalnie czego normować, a nawet jeśli, to mnie normowanie stosunków pana Bolesława nieszczególnie interesuje. 

Szanowny Przyjacielu,

to interesuje czy jednak nie?

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Interesują mnie umowy międzynarodowe zawierane przez Federację Nordacką, jednak nie uważam, by były one priorytetowe w sytuacji w której nie mamy m.in. sędziów, kodeksów i ordynacji wyborczej. Z takich umów co do zasady nic nie wynika, poza mizianiem się na uroczystościach międzynarodowych. Mnie bardziej interesuje to, co się dzieje tutaj na forum. Jak tu będzie ciekawie, to ludzie sami będą tu przyjeżdżać, a jak będzie wiało wujem, to żadna misja humanitarna z Winkulii nam nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Interesują mnie umowy międzynarodowe zawierane przez Federację Nordacką, jednak nie uważam, by były one priorytetowe w sytuacji w której nie mamy m.in. sędziów, kodeksów i ordynacji wyborczej. Z takich umów co do zasady nic nie wynika, poza mizianiem się na uroczystościach międzynarodowych. Mnie bardziej interesuje to, co się dzieje tutaj na forum. Jak tu będzie ciekawie, to ludzie sami będą tu przyjeżdżać, a jak będzie wiało wujem, to żadna misja humanitarna z Winkulii nam nie pomoże.

 

Szanowny Przyjacielu,

chyba nikt nie broni działalności kogokolwiek na tym czy innym forum? Fajnie, że wyrażasz swoje zdanie i możemy kulturalnie się nim wymieniać. Świadczy to o demokracji i  pluralizmie, o którym mówiliśmy w artykule "Lewy demokratyzm" - w Partii Demokratycznej jedni mówią, że izolacjonizm jest zły czy coś, a inni, że [bez sensu] jest zawierać umowy międzynarodowe, bo "co do zasady nic [z nich] nie wynika, poza mizianiem się".

Myślę, że tu jest ciekawie w pewien sposób. Wystarczyło, że założyłeś wątek, w którym zwięźle opisujesz swoją wątpliwość i pierwszą odpowiedź w niniejszym wątku jest autorstwa gościa zagranicznego. Czyż może być bardziej dobitny dowód potwierdzający, że cel o którym myślisz jest możliwy do wykonania?

Gdyby to była wypowiedź gościa zagranicznego jeden raz, to rozumiem - dla niektórych to może być "mao". Ów gość napisał, aż (lub tylko) cztery posty. Cytując klasyka: "czyli inwestycja powoli się zwraca".

Edytowane przez Tarsycjusz Operar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
19 minut temu, Tarsycjusz Operar napisał:

Szanowny Przyjacielu,

chyba nikt nie broni działalności kogokolwiek na tym czy innym forum?

Na szczęście nie i miejmy nadzieję, że tak pozostanie. 🙂

19 minut temu, Tarsycjusz Operar napisał:

w Partii Demokratycznej jedni mówią, że izolacjonizm jest zły czy coś, a inni, że [bez sensu] jest zawierać umowy międzynarodowe, bo "co do zasady nic [z nich] nie wynika, poza mizianiem się".

Te tezy nie są sprzeczne i ja mógłbym się pod nimi jednocześnie podpisać. Izolacjonizm jest zły, bo ogranicza liczbę interakcji generujących aktywność, ale z umów międzynarodowych prawie nigdy nic nie wynika. Natomiast jak ktoś chce, to niech zawiera, tak się w mikroświecie przyjęło, więc nie będę kopał się z kubiłajem.

Wyjaśniając, bo widzę, że mój lekki trolling niektórzy z Panów próbują przekształcić w poważną tezę polityczną:

1. Nie mam nic przeciwko traktatowi z Winkulią.

2. Nie mam nic przeciwko Winkulii.

3. Generalnie nie mam nic przeciwko Premierowi Kirianóo, który w odróżnieniu od części kolegów rządowo-partyjnych robi solidne wrażenie i potrafi pisać pełnymi zdaniami po polsku.

Ale jednocześnie ten wątek jest o tyle na serio, że:

1. Są pilniejsze rzeczy do zrobienia w kraju niż pakty między rozsianymi po Nordacie Hohenburgami (choćby uruchomienie sądów oraz ustalenie ordynacji, żeby kolejne wybory odbyły się już jak Panbuk przykazał).

2. Fajnie byłoby, gdyby rząd trochę poważniej traktował obywateli, którzy nie siedzą z nim przy jednym stoliczku, bo jeśli chcemy stworzyć duży kraj, to bawić powinniśmy się wszyscy, a nie tylko koledzy pana Bolesława.

3. Wywiązuję się z obowiązków opozycjonisty poprzez publiczne punktowanie rządu, bo to jedyna opcja jaką dysponuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
4 godziny temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

1. Są pilniejsze rzeczy do zrobienia w kraju niż pakty między rozsianymi po Nordacie Hohenburgami (choćby uruchomienie sądów oraz ustalenie ordynacji, żeby kolejne wybory odbyły się już jak Panbuk przykazał).

A kiedy są kolejne wybory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Kongres wybierany jest co 3 miesiące, a więc najbliższe wybory ok. 16 listopada.

Prezydent wybierany jest co 4 miesiące, a więc najbliższe wybory ok. 11 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić jakąś imprezę na ten rok, uczcić czy coś.

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij