• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Debata o policji


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    Jako wczoraj mianowany minister spraw wewnętrznych Federacji Nordackiej chciałbym zaprosić do debaty o tym jak powinna wyglądać policja w II FN, czy każda prowincja będzie miała własną służbę porządkową, taką jak np. w Muratyce Murøtykken Militiët. Moim zdaniem warto byłoby powołać jakaś policję federalną. 

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    W dzienniku praw. 

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    Tak, bo chcę zasięgnąć opinii społeczeństwa. 

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Myślę że rozwiązanie tej kwestii na poziomie prowincji będzie bardziej efektywne, aczkolwiek powstanie jakiejś federalnej agencji koordynującej prace poszczególnych służby może być dobrym pomysłem.

    Edytowane przez Piotr Jankowski

    image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz

    Hieronim usiadł przy stoliku zamówiwszy podwójną kawę z mlekiem prosto od krowy i do tego jeszcze domówił sobie jakieś dobre ciasteczko dla poprawienia humoru. Widząc dwóch Panów przed sobą dziwnie się zachowujących, zaczął kosztować pachnącego wypieku. Ta dwójeczka zaczęła rozprawiać o mylycjontach. Hieronim jak to miał w swym zwyczaju, co chwilę sprawdzał, czy ów dwójeczka nie podpijała mu kawy, bo kręcili się w kółko, jakby mieli ochotę coś zajumać z jego stolika. Sprzedawczyni w ciastkarnii też z lekka zaniepokojona była tym, że weszli i nic nie zamówili, tylko od razu od progu przeszli do tego, że policaje by się tu przydały, tylko mieli zagwozdkę, jak by oni mieli wyglądać. Hieronim spojrzał na sprzedawczynię. Sprzedawczyni na Hieronima i oboje się uśmiechnęli.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Na forum: policja = moderacja.

    W narracji można zrobić policję, ale broń boże nie poprzez ustawę...

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
    3 godziny temu, Leonid Repulijski napisał:

    Na forum: policja = moderacja.

    I właśnie dlatego dobrze, że minister Ziemiański rozpoczął tę dyskusję. Moim zdaniem policja-moderacja powinna być ogólnokrajowa i podlegać rządowi (premierowi), a nie NKI.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    22 minuty temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

    I właśnie dlatego dobrze, że minister Ziemiański rozpoczął tę dyskusję. Moim zdaniem policja-moderacja powinna być ogólnokrajowa i podlegać rządowi (premierowi), a nie NKI.

    A ja się zgadzam. Tylko nie chcę, żebyśmy naprodukowali stos ustaw o funkcjowaniu policji/moderacji tylko po to, by nikt nawet nie pamiętał ich zapisów.

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz
    1 godzinę temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

    I właśnie dlatego dobrze, że minister Ziemiański rozpoczął tę dyskusję. Moim zdaniem policja-moderacja powinna być ogólnokrajowa i podlegać rządowi (premierowi), a nie NKI.

    Wg mnie, policaje-wpierdalatorzy powinni być tylko narracyjni. Wprowadzanie współczynnika egzekutywnego i prewencyjnego z automatu prowadzi do odstraszenia i odejścia jednostek z mikronacji czy też ruchów przesiedleńczych. Nie rozumiem instytucji policji w dobrowolnej zabawie. Wg mnie, jest to tylko zabawka do podrasowania ego jednostek mających nad tą zabawką kontrolę. Nic więcej.

    Tyle ode mnie. Nie żebym lobbował za brakiem policji, żebym miał z nimi na pieńku czy coś... 😛 Po prostu, będzie zdrowiej jak będą narracyjni. 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

    Ja uważam, że prawo powinno być bardzo liberalne, ale jakaś policja jest potrzebna. Nadzór nad nią powinien być jednak demokratyczny, żeby nie dochodziło do nadużywania władzy, jak to bywało w przeszłości w różnych mikronacjach. Jestem w stanie wyobrazić sobie kilka sytuacji, w których interwencja policji byłaby wskazana.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Policja (jako moderacja forum) wyłącznie na poziomie federalnym. I łączymy ją z prokuraturą.

    Przypomnę także co mówi roboczy Fundament VII (Sądownicze):
    Prokuratora wybiera prezydent i przedstawia kandydata do NKI, a te go zatwierdza.

    W skład Policji powinny wchodzić maksymalnie trzy osoby, w tym szef (komendant, ktokolwiek).
    Zatwierdzanie – Rząd, NKI, Rząd w porozumieniu z NKI.

    Benjamin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    Też tak uważam. 

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz
    2 godziny temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

    Ja uważam, że prawo powinno być bardzo liberalne, ale jakaś policja jest potrzebna. Nadzór nad nią powinien być jednak demokratyczny, żeby nie dochodziło do nadużywania władzy, jak to bywało w przeszłości w różnych mikronacjach. Jestem w stanie wyobrazić sobie kilka sytuacji, w których interwencja policji byłaby wskazana.

    Andrzeju, a co to jest nadzór demokratyczny? Policja to władza trzymana zazwyczaj w kilku parach rąk. Ta mała grupka ludzi nadaje sobie poczucie troski o społeczeństwo, w które mogą zaingerować służby, a raczej narzędzia moderacyjne, które prowadzą tylko i wyłącznie do likwidacji jednostek bądź też poczucia, że się ingeruje w potencjalne zagrożenie egzystencjalne i właśnie w pojmowaniu zagrożenia egzystencjalnego tkwi problem... Kiedy zaczyna się zagrożenie egzystencjalne i kto dokonuje oceny w jakich sytuacjach należałoby zacząć wyżej wspomniane procedury prewencyjne czy też egzekutywne? Co to w ogóle jest zagrożenie egzystencjalne w mikronacji? Nie ma tego zdefiniowanego i dopóki nie będzie, to każda ingerencja tak zwanej prewencyjnej moderacji forumowej będzie uważana za nadużycie, które będzie pluralistycznie oceniane i uważane jako sprawiedliwość społeczna.

    Niestety mam wrażenie, że próbuje się wprowadzić do Federacji Nordackiej systemy prewencji czy też moderacji od mistrzyni zabijania swojego społeczeństwa jakim jest Sarmacja i jej odnogi typu Edelweiss i Bialenia.

    Nie wyobrażam sobie, żeby taki osobnik jak Henryk Ziemiański miał jakikolwiek wpływ na określanie zagrożenia egzystencjalnego, a o kreowaniu jakichkolwiek służb egzekutywno-prewencyjnych jest dla mnie stanowczym nieporozumieniem z całym szacunkiem, co do jego osoby.

    Interwencja policji jest używana tylko i wyłącznie, jak komuś się wali obraz świata wartości... Każda służba powstaje tylko i wyłącznie jak się zbierze ludzi o odpowiednim obrazie świata wartości... Nie ma innej sytuacji, więc się pytam Państwa, kiedy dla Państwa zaczyna się zagrożenie egzystencjalne? Bo zaczęcie tej dyskusji ewidentnie musiało zacząć jakieś zagrożenie egzystencjalne... To prowodyrom tej dyskusji jest potrzebna policja... Pan Minister Spraw Wewnętrznych, Henryk Ziemiański, ewidentnie potrzebuje jakiejś specjalnej troski i próbuje narzucić wszystkim swoją potrzebę. Ja jestem przeciwny tego typu zabiegom, które ten Pan stosuje. Wg mnie, on nigdy nie powinien zostać Ministrem Spraw Wewnętrznych, bo on sam ze swoim wnętrzem ma problem...  

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
    10 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

    Andrzeju, a co to jest nadzór demokratyczny? Policja to władza trzymana zazwyczaj w kilku parach rąk.

    Nadzór demokratyczny to możliwość odwołania policjanta przez społeczeństwo, jeśli zacznie mu odbijać. Dlatego właśnie moim zdaniem powoływać komendanta powinny organy wybieralne, a nie NKI. Jesteśmy mikronacją, a nie grą.

     

    10 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

    Kiedy zaczyna się zagrożenie egzystencjalne i kto dokonuje oceny w jakich sytuacjach należałoby zacząć wyżej wspomniane procedury prewencyjne czy też egzekutywne?

    O tym powinna zdecydować władza ustawodawcza po poważnej dyskusji. Ale mogę wymienić, co moim zdaniem powinno podlegać moderacji. Usuwanie spamu botów i treści niezgodnych z realnym prawem nie ulega wątpliwości. Ale możemy też ustalić kilka własnych zasad, np. zakaz tworzenia klonów i ukrywania tego.

    Oczywiście zawsze przy ustalaniu kodeksu karnego lub porządkowego pojawia się pytanie o granice wolności słowa. Czy można znieważać innych obywateli? Moim zdaniem chyba można. Wszyscy w mikroświecie jesteśmy osobami publicznymi, "celebrytami" i politykami, więc tak powinniśmy być traktowani. I tak jak realnie nie można napisać Janowi Kowalskiego na drzwiach domu, że jest złamanym chujem, to jeśli w internecie napisze się, że np. Tusk to kretyn, to nie jest się za to pociąganym do odpowiedzialności. 

    Z wulgaryzmami sprawa też jest dyskusyjna, bo gdybyśmy zaczęli tutaj przeklinać co drugie słowo, to szybko zrobiłby się z naszego forum rynsztok. Natomiast przekleństwa są częścią języka i całkowite ich zakazywanie byłoby robieniem z Federacji przedszkola. Myślę, że np. Kongres może wymagać języka parlamentarnego, ale nie powinno się nakładać tego typu ograniczeń na całe forum.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz

    Teraz pytanie, czy Pan Minister @Henryk Ziemiański coś z powyższej dyskusji zrozumiał i jak przeprowadzi tak zwaną reformę policji... Może pączka zamówić Panu Ministrowi? Takiego z dziurką może? - zapytał się grzecznie Hieronim

     

    Hieronim domówił kolejną kawę, jako, że wciąż znajdował się w ciastkarnii. Trochę ludu się zebrało, ale i tak nic nie zamówili. Coś tam poględzili i poszli dalej. 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    Jak najbardziej nadzór demokratyczny popieram. 

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz

    Irenko, słyszałaś zza tej lady? Pan Minister popiera. Daj mu tego pączka z dziurką. Na mój koszt. Niech stracę. Będziesz się czuła bezpieczniej teraz. Będziesz miała taką podporę pod lokalem, że lokalna policja będzie się zatrzymywała i kupowała pączki, w tym jeden z dziurką dla Pana Ministra. - zwrócił się mile do sprzedawczyni ciastkarni.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Nie upolityczniajmy wszystkich urzędów. Moderator, tudzież policjant, powinien odpowiadać przed NKI i obywatelami, a nie przed rządem lub parlamentem.

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz
    1 minutę temu, Leonid Repulijski napisał:

    Nie upolityczniajmy wszystkich urzędów. Moderator, tudzież policjant, powinien odpowiadać przed NKI i obywatelami, a nie przed rządem lub parlamentem.

    Zamów Pan coś, bo Pani Irence będzie smutno. - odrzekł  Hieronim do wchodzącego do lokalu.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    1 minutę temu, Hieronim Bryz napisał:

    Zamów Pan coś, bo Pani Irence będzie smutno. - odrzekł  Hieronim do wchodzącego do lokalu.

    – Poproszę 2 kilo czystego białego – odpowiedział Leonid. – O ile w ogóle macie...

     podpis: Leonid Repulijski
    Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

    Klon należący do@Kamiljan de Harlin

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz

    -Pytosz, czy cukru w cukierni nie mamy? Oczywiście, że mamy. Cukier puder też mamy. Proszę przyjść 15 minut przed zamknięciem lokalu. Pani Irenka wyda. Rozliczamy się tylko w gotówce. Sam Pan rozumie - awaria terminalu to nierzadkość u nas.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński
    35 minut temu, Leonid Repulijski napisał:

    Nie upolityczniajmy wszystkich urzędów. Moderator, tudzież policjant, powinien odpowiadać przed NKI i obywatelami, a nie przed rządem lub parlamentem.

    A co ma do tego NKI? Rolą NKI jest rozwój infrastruktury informatycznej, a nie utrzymywanie porządku i bezpieczeństwa. Jeśli policją miałby kierować niewybieralny organ, to lepiej, żeby jej nie było. Nawet w krajach monarchofaszystowskich służba bezpieczeństwa nie jest niezależna od władz cywilnych, to byłby istny stalinizm. 😛

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Hieronim Bryz
    20 minut temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

    A co ma do tego NKI? Rolą NKI jest rozwój infrastruktury informatycznej, a nie utrzymywanie porządku i bezpieczeństwa. Jeśli policją miałby kierować niewybieralny organ, to lepiej, żeby jej nie było. Nawet w krajach monarchofaszystowskich służba bezpieczeństwa nie jest niezależna od władz cywilnych, to byłby istny stalinizm. 😛

    Też jestem za organem Ministra Spraw Wewnętrznych @Henryk Ziemiański. Nawet kierownicę dostanie. Dłonie swe położy na niej i pokręci trochę. 😂

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij