• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Gredensburg


Rekomendowane odpowiedzi

Gredensburg - "Miasto tysiąca doznań".

Jak mówi legenda to miejsce spotkania (i powitania) wielkich wojów koribijskich, którzy toczyli liczne wojny z pobliskimi królestwami, których tereny dziś są zajmowane przez Westlandczyków, pod władaniem Cesarza Insulii i rzadziej Winkulijczyków. 

 

100365773012206646.png

 

Cały Freut jest znakomicie skomunikowany. Dzięki Muratyckiej Linii Kolejowej do Gredensburga można dotrzeć bez żadnych problemów na zachodnie krańce muratyckich i koribijskich ulenów. Na północy freutu mamy połączenie z Westlandem między Cymowem a Kukavicą, natomiast na wschodzie z winkulijskim Żmigrodem łączy linia kolejowa poprzez Kaszoty do Kramaszyc.

Cały freut jest jednym z czterech w Muratyce, który nie ma dostępu do morza, stąd w regionie występuje większe rozłożenie produkcji na uprawy rolne. Charakterystyczne w tym regionie, ze względu na silne południowe wiatry, jest wykorzystywanie wiatraków do produkcji prądu.  

Dziś tylko zerkniemy okiem fotografa do najbardziej znanych miast i miasteczek we freucie, ale spodziewajcie się więcej...

Gredensburg - Holipy 

100365773012206647_t.jpg

100365773012206648_t.jpg

Freut na północy, "ostatnie metry" przed Westlandem

100365773012206651_t.jpg

Widok na wiatraki niedaleko Kaszot

100365773012206649_t.jpg

oraz same już Kaszoty w urokliwej dzielnicy Kashanka

100365773012206650_t.webp

 

 

  • Kocham to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka z postu przedstawia tylko miejscowości z połączeniem kolejowym, czy miała w założeniu być mapką ze wszystkimi większymi miejscowościami freutu? Bo jeśli to drugie, to tam trochę brakuje 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Waksman napisał:

Mapka z postu przedstawia tylko miejscowości z połączeniem kolejowym, czy miała w założeniu być mapką ze wszystkimi większymi miejscowościami freutu? Bo jeśli to drugie, to tam trochę brakuje 😄

Tyle udało mi się odnaleźć po haśle "Gredensburg". Nie miałem pojęcia, że jest jeszcze więcej miast, bo niby skąd. Wiem tylko jeszcze, że jest Zagrzyburg, ale sam nie chciałem się go lokować, bo wiedziałem, że już gdzieś się znajduje. 🙂

Proszę o zwrócenie uwagi, że nie robiłem nic "na czuja", a po prostu delikatnie się do tego przygotowałem. Muszę się nauczyć położenia Gredensburga. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Heinz-Werner Grüner napisał:

Tyle udało mi się odnaleźć po haśle "Gredensburg". Nie miałem pojęcia, że jest jeszcze więcej miast, bo niby skąd. Wiem tylko jeszcze, że jest Zagrzyburg, ale sam nie chciałem się go lokować, bo wiedziałem, że już gdzieś się znajduje. 🙂

Proszę o zwrócenie uwagi, że nie robiłem nic "na czuja", a po prostu delikatnie się do tego przygotowałem. Muszę się nauczyć położenia Gredensburga. 

Domyślam się, wszakże Wielki Atlas Geograficzny Muratyki jest dość trudny w odnalezieniu 😄

Praktyka czyni mistrza, jeszcze kilka tygodni i będziesz obeznany w tych terenach jak nikt 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heinz-Werner Grüner napisał:

Katarata zdobyła moje serce. 😄

To pewnie jedna z miejscowości z map śp. Kugarii, której nazwy nie rozczytałem dokładne, wszakże nie była ona najlepszej jakości 😕

Ale tak, jedna z lepszych nazw na naszej mapie 😄

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo mi się podoba wykorzystanie motywu Niderlandów z których samemu czerpałem garściami. Drugim motywem jaki pojawił się z czasem była Norwegia na której stolicy jest wzorowana stolica Koribi. 

Trzeba też pamiętać że Koribijczycy byli kolonistami miedzy innymi z Niderlandów, Skarlandu i innych krajów starego świata więc takie nawilżania i odniesienia są bynajmniej mile widziane. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 22:57, Waksman napisał:

To pewnie jedna z miejscowości z map śp. Kugarii, której nazwy nie rozczytałem dokładne, wszakże nie była ona najlepszej jakości 😕

Ale tak, jedna z lepszych nazw na naszej mapie 😄

Może gdybym odpalił starego kompa to bym poznał dokładne dane map kugarskich

 

W dniu 1.08.2023 o 23:02, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Ogólnie bardzo mi się podoba wykorzystanie motywu Niderlandów z których samemu czerpałem garściami. Drugim motywem jaki pojawił się z czasem była Norwegia na której stolicy jest wzorowana stolica Koribi. 

Trzeba też pamiętać że Koribijczycy byli kolonistami miedzy innymi z Niderlandów, Skarlandu i innych krajów starego świata więc takie nawilżania i odniesienia są bynajmniej mile widziane. 

 

Czyli freuty są jednak uwarunkowane, przynajmniej tym powinny być. Ja miałem szczęście, że trafiłem. Natomiast tu nie chodzi o odwzorowanie "niderlandzkości", a o własne postrzeganie tych ziem. Tak mnie się wydawało do tej pory.

 

Przy okazji, czy jeszcze coś powinieniem wiedzieć? Jakiś poziom wysokości tych ziem zostal określony? Nie ukrywam, że dla odmiany od Edelweiss skupiłbym się na płaszczyźnie, a wręcz "niderlandzkiej depresji". 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Heinz-Werner Grüner napisał:

Czyli freuty są jednak uwarunkowane, przynajmniej tym powinny być. Ja miałem szczęście, że trafiłem. Natomiast tu nie chodzi o odwzorowanie "niderlandzkości", a o własne postrzeganie tych ziem. Tak mnie się wydawało do tej pory.

Przy okazji, czy jeszcze coś powonieniem wiedzieć? Jakiś poziom wysokości tych ziem został określony? Nie ukrywam, że dla odmiany od Edelweiss skupiłbym się na płaszczyźnie, a wręcz "niderlandzkiej depresji". 🙂

 

Same regiony nie były jakoś specjalnie opisywane ale mamy całkiem obszerna historię jeżeli chodzi o całe państwo. W wolnym czasie zachęcam do zerknięcia na historię spisaną w wątku z ogólnymi informacjami

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij