• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Albert Fryderyk de Espada

Obywatel Federacji
 • Postów

  2 296
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  151

Ostatnia wygrana Albert Fryderyk de Espada w dniu 8 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Albert Fryderyk de Espada punkty reputacji!

O Albert Fryderyk de Espada

Numer Identyfikacji Obywatela

 • NIO
  2908210003

Ostatnie wizyty

2 929 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

8

Data przyjazdu

Podpis

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Osiągnięcia Albert Fryderyk de Espada

Mistrzunio

Mistrzunio (14/17)

 • Roczek
 • Maszynka do pisania
 • Popularny
 • Yobel Niedoceniany Świr 2021 Unikat
 • Miesiąc później...

Najnowsze odznaki

856

Reputacja

 1. NKI sprawdza się bardzo dobrze w roli administracji będąc w tym samym momencie ogranemu apolitycznym i zdecydowanie optowałbym za tym aby tak pozostało. jakaś forma policji pomocniczej mogłaby oczywiście współistnieć ale trzeba by się dobrze zastanowić na co możemy takiej policji pozwolić w obliczu tego że mamy dobrze zbudowaną i dobrze działającą administrację która spełnia sporą część potencjalnych zadań policji.
 2. W moim odczuciu administracja działa całkiem sprawnie gdzie dobrze sprawdza się nasz system administratora na każdą prowincję. Narracyjny potencjał owszem jest realny ale jeżeli miała by to być również jakaś forma administracji to może jako jakaś moderacja bo prędzej już ufam naszej obecnej administracji niżeli ktoś miałby dostać takie uprawnienia na zasadzie że nikt inny nie chciał być policjantem więc ja bym ostrożnie z tym postępował jeżeli chcielibyśmy dawać policji jakieś szersze uprawnienia.
 3. Wasza Imperatorska Mość Zwracam się tu z propozycją zakupu lub dzierżawy terenu jednej z wysp u wschodniego wybrzeża Kiriani. Należałoby również od razu zaznaczyć dlaczego w ogóle taka propozycja jest składana, dlaczego szukamy specyficznie terenu wyspy oraz potencjalnego jego dalszego przeznaczenia. Espada Monerskap poszukuje terenu pod budowę swojego głównego ośrodka badawczego i produkcyjnego. Jak jest powszechnie wiadomo zajmujemy się między innymi rozwojem i produkcją uzbrojenia na rzecz między innymi Zjednoczonych Sił. Fakt prowadzenia takiego przedsiębiorstwa wymaga nierzadko zachowania pewnego poziomu ograniczenia wiedzy osób postronnych nad prowadzonymi projektami stąd też szukamy miejsca bezpiecznego w obrębie naszego państwa. Po drugie rozwój i produkcja broni wiąże się oczywiście z pewnym zagrożeniem dla osób postronnych zwłaszcza gdy przychodzi do testowania owych rozwiązań toteż poszukujemy specjalnie obszarów które można łatwo odizolować jak i wysiedlić z ludności cywilnej aby uniknąć potencjalnych postronnych i nieprzyjemnych incydentów. Wyspy Kiriani wydają się być w naszym mniemaniu stosunkowo łatwe od odizolowania jak i są położone na tyle blisko reszty stałego lądu iż komunikacja z nimi nie powinna również stanowić problemu. Stosunkowo najkorzystniejsze byłoby dla nas nabycie terenu niezamieszkanego przez ludzi lub takiego zamieszkanego przez niewielką ich liczbę aby móc możliwie budżetowo zaoferować im zamieszkanie gdzie indziej. Prosilibyśmy bardzo o rozważenie powyższej propozycji jak i wycenę gdyby władze były temu przychylne. W razie wszelkich pytań pozostajemy do dyspozycji. Z wyrazami szacunku, Właściciel Espada Monerskap:
 4. Meldunek Operacyjny Na podstawie przeprowadzonych działań, mamy możliwość przedstawić meldunek końcowy dotyczący operacji "Hannibal". Podsumowanie: Operacja "Hannibal" została zakończona zgodnie z założeniami, mimo napotkanych trudności. Cały personel oraz wyposażenie wojskowe zostało skutecznie wycofane z obszaru Klindoni. Obecnie większość zasobów i personelu znajduje się w nadmorskiej strefie dystryktu wojskowego oraz w mieście Lizawietow. Sytuacja logistyczna: Nadmorska droga morska pozostaje jedynym skutecznym kanałem przerzutowym, chociaż kursujące okręty transportowe napotykają trudności z efektywnym prowadzeniem linii przerzutowej ze względu na mnogość wyposażenia i zasobów. Drogi lotnicze są wykorzystywane przeważnie do transportu personelu, jednakże również są ograniczone ze względu na ilość transportowanego wyposażenia. Próby zaangażowania rządu Hawilandu: Próby zaangażowania rządu Hawilandu w umożliwienie przerzutu personelu i zasobów drogą lądową nie przyniosły pożądanego efektu. Prognoza: Ze względu na brak efektywnych alternatyw, szacujemy, że przez co najmniej najbliższe dwa miesiące Lizawietow zostanie największą składnicą wojskowego wyposażenia na kontynencie. Oczekuje się, że flota logistyczno-transportowa przerzuci resztę wyposażenia do Kiriani i reszty federacji. Podziękowania: Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za poświęcenie, profesjonalizm oraz determinację wszystkich zaangażowanych jednostek wojskowych i cywilnych, które przyczyniły się do pomyślnego zakończenia operacji "Hannibal". Głównodowodzący Zjednoczonych Sił:
 5. Przednio. Rozchodzi się o mapę fizyczną fragmentu terenu położonego na Pograniczu Muratycko-Koribijskim w tych wysokich górach (trzeba je jakoś nazwać). Na oko znajduje się tam położona w górach dolina okrążona szczytami do około z jedynym realnym fizycznym połączeniem biegnącym wraz z nurtem rzeki. Plan zakłada utworzenie na tym obszarze specjalnego rezerwatu przyrodniczego. Odizolowanego miejsca gdzie będziemy prowadzić badania itd itp. W moich wyobrażeniach ma to być takie wyjątkowe sanktuarium z unikatowym klimatem otoczone dookoła górskimi szczytami.
 6. Uszanowanie, Mam takie mało zobowiązujące pytanie, czy MIM przyjmuje zlecenia na realizację pewnej mapy gdyż poszukuję kogoś kto ma już doświadczenie w tej sprawie a że mapa miałaby zawierać się w obszarze Muratyki toteż pierwsza osoba do jakiej się zwracam nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. DW: @Waksman
 7. Kłaniam się, Chciałbym prosić o zastosowanie zmian o których mowa w tym pości, czytaj zmianę nazwy i loga podforum instytucji Atlas Monërskap na Espada Monërskap oraz przeniesienie podforum STAR Labs do działy Espada Monërskap. Z góry dziękuję za realizację.
 8. Eihenberg, 18 marca 2024 Szanowni Państwo! W związku z szykującym się projektem jaki spółka Atlas Monërskap przy współpracy STAR Labs ma zamiar przedsięwziąć, uznane zostało iż jest to stosownym moment na prowadzenia pewnych zmian organizacyjnych jak i wizerunkowych całego Monërskapu należącego do @Albert Fryderyk de Espada. Pierwszą znaczącą zmianą jaka zostaje wprowadzona z chwilą obecną jest de facto połączenie już uprzednio należących do mojej osoby przedsiębiorstw i instytucji pod jeden szyld co miejmy nadzieję ułatwi życie nam wszystkim zarówno w korzystaniu z naszych usług osobom trzecim jak i mnie w zarządzaniu Monërskapem. W związku z tym STAR Labs będące do tej pory osobną instytucją zostaje oficjalnie wcielona w struktury Monërskapu Atlas. W związku z planowanym projektem o którym więcej już niedługo z instytucji STAR Labs zostaje poniekąd wyodrębniona specjalistyczna gałąź która będzie zajmować się miedzianymi badaniami biologicznymi, biofizycznymi, biotechnologią oraz innymi pochodnymi dziedzinami nauk. Nowopowstałe skrzydło zostało formalnie nazwane BIO-STAR. O nim samym jak i szczegółach jego prac wkrótce pojawią się dalsze informacje. Drugim ważnym elementem jaki Monërskap Atlas ma do przedstawienie jest delikatny rebranding samej instytucji. Cały Monërskap od tej pory zamiast nazwy Atlas będzie nosił w nazwie nazwisko obecnego właściciela czyli @Albert Fryderyk de Espada, czyli Espada Monërskap. Warto jednak zaznaczyć iż nazwy poszczególnych drobniejszych przedsiębiorstw wchodzących w skład Monërskapu na tą chwilę pozostają bez zmian a Altas Shipping Company, Atlas Aeronautic oraz Malorian Armaments Manufacture pozostają w niezmienionej formie. Właściciel Atlas Monërskap oraz STAR Labs;
 9. Kolejka 22 w MUP Sezon 56 Div. B Volkian 1 (1 - 0) 0 Muratyka Krasnodarsk 2024-03-13 19:00 Sędzia: Tony Nolan 6' 1 - 0 Strzal z dystansu: strzelcem gola Anthony Castagne asystował Godim de Sá 22' Charles Sundquist dostał żółtą kartkę 29' Jason Stonie dostał żółtą kartkę 47' Conrad Gausdal z Muratyka został zastąpiony przez Joakim Viken 50' Anthony Castagne z Volkian doznał kontuzji. Zastąpił go Wladyslaw Swietlicki 70' Boguslaw Feister z Volkian został zastąpiony przez Esko Vainionpää 71' Trym Dønnestad z Muratyka został zastąpiony przez Petter Berglund 88' Torleiv Fosse z Muratyka został zastąpiony przez Victor Saue Posiadanie piłki: 58 - 42 (59-41) Szanse: 5 - 1 (2-0) Gospodarz - Zawodnik meczu - Goście Elvin Von Fröhlholz - Torwald Björkänge Jeszcze pozwolę sobie podwędzić statystyki ogólne od @Heinz-Werner Grüner.
 10. Kolejka 21 w MUP Sezon 56 Div. B Baridas 0 (0 - 0) 2 Muratyka Arena Arpedow Almera 2024-03-09 19:00 Sędzia: Hugh Cango 23' Martino Cruz z Baridas doznał kontuzji. Zastąpił go Carlitos Andreoni 60' Karl Edvard Sirijord z Muratyka został zastąpiony przez Joakim Viken 67' 0 - 1 Glówka: strzelcem gola Olaf Brendesæther asystował Julio César Manola 75' 0 - 2 Glówka: strzelcem gola Torwald Björkänge asystował Lucius Blake 84' Trym Dønnestad z Muratyka został zastąpiony przez Petter Berglund 91' Torleiv Fosse z Muratyka został zastąpiony przez Victor Saue Posiadanie piłki: 42 - 58 (43-57) Szanse: 1 - 5 (0-0) Gospodarz - Zawodnik meczu - Goście Darwin Saviola - Torwald Björkänge
 11. Ja dla mnie zadowalające w zupełności byłoby uzależnienie ilości kongresmenów od ilości obywateli. Ewentualnie zastąpienie tych ram aktywności obowiązkiem nałożonym na każdą prowincję do periodycznej kontroli aktywności we własnym zakresie. Tu w zasadzie nie ma jakiegoś jednostronnie dobrego rozwiązana. Patrząc na naturę mikronacji zdążają się okresy większej i mniejszej aktywności i pech mógłby chcieć że spora liczba obywateli mogłaby zostać niesklasyfikowana jako aktywna właśnie przez nagle i niespodziewanie ataki realiozy co przez ostatni miesiąc było bardzo dobrze widoczne zwłaszcza w końcowym jego okresie.
 12. Kolejka 20 w MUP Sezon 56 Div. B Muratyka 3 (1 - 2) 3 Związek Rad Stadion Zwierzogród 2024-03-06 19:00 Sędzia: Warren Peace 6' 1 - 0 Oderwanie sie: strzelcem gola Karl Edvard Sirijord asystował Conrad Gausdal 12' Artëm Kolesnikov dostał żółtą kartkę 27' 1 - 1 Glówka: strzelcem gola Alec Higgs asystował Anton Shapko 45' 1 - 2 Oderwanie sie: strzelcem gola Alec Higgs asystował Austin White 47' Karl Edvard Sirijord z Muratyka został zastąpiony przez Victor Saue 61' 2 - 2 Strzal z dystansu: strzelcem gola Joakim Viken asystował Julio César Manola 64' 3 - 2 Strzal z pola karnego: strzelcem gola Joakim Viken asystował Trym Dønnestad 70' Danila Bityutsky z Zwiazek Rad został zastąpiony przez Nikolay Arkhipov 79' Torleiv Fosse z Muratyka został zastąpiony przez Hans-Petter Kjos 80' Alec Higgs z Zwiazek Rad został zastąpiony przez Vitaly Katenin 85' Trym Dønnestad z Muratyka został zastąpiony przez Ernst-Richard Høgmo 92' Nikita Zhuravlev z Zwiazek Rad został zastąpiony przez Mark Zenkov 93' 3 - 3 Strzal z pola karnego: strzelcem gola Vitaly Katenin asystował Austin White Posiadanie piłki: 43 - 57 (47-53) Szanse: 8 - 6 (3-4) Gospodarz - Zawodnik meczu - Goście Lucius Blake Austin White
 13. To w zasadzie tylko rozbudowuje system. Dalej nie wiemy jak jak ta bazowa firma pozyskuje produkt na handel. W dalszym ciągu wychodzi na to że firma X żeby przetwarzać towar potrzebuje paliwa od firmy Y. Ten system na trzystopniową gospodarkę jest całkiem dobry ale trzeba myśleć od czego mamy zaczynać. Może by rozważyć że każda ta bazowa firma/osoba dostaje jakąś dzienną albo inna okresowa pulę energii którą może spożytkować na pozyskanie tych najbardziej podstawowych zasobów. Trzeba tylko wymyśleć jaka ma to być pula.