• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt

Albert Fryderyk de Espada

Obywatel Federacji
 • Postów

  2 396
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  160

Ostatnia wygrana Albert Fryderyk de Espada w dniu 17 Maja

Użytkownicy przyznają Albert Fryderyk de Espada punkty reputacji!

O Albert Fryderyk de Espada

Numer Identyfikacji Obywatela

 • NIO
  2908210003

Ostatnie wizyty

3 140 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

8

Data przyjazdu

Podpis

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Osiągnięcia Albert Fryderyk de Espada

Większy Mistrzunio

Większy Mistrzunio (15/17)

 • Roczek
 • Maszynka do pisania
 • Popularny
 • Yobel Niedoceniany Świr 2021 Unikat
 • Miesiąc później...

Najnowsze odznaki

916

Reputacja

 1. No to dorzucić współczesnych założycieli już drugiej federacji to mamy kolejne trzy twarze, zostaje więc jedna.
 2. Nie powiem że w moim odczuciu postawiłbym raczej na umieszczanie wizerunków konkretnych osób niżeli jakiś obiektów. Żeby daleko nie szukać to osoby założycielskie jako najprostsza i najbardziej oczywista propozycja.
 3. Coś się wymyśli. Natomiast w międzyczasie udało mi się nanieść znaczną większość zasobów Naturalnych w Koribi głównie w oparciu o tą starą mapkę.
 4. GODZINA 1800 Gdzieś w okolicy Wyspy Fałszywej Nadzie Operująca na morzu Północnym MS Tulusa po kilkunastogodzinnym rejsie z Eihenbergu dotarła w okolicę Wyspy Fałszywej Nadziei. Będą w stałej komunikacji z dowództwem LBG okręt dotarł do swojego celu bez większych kłopotów co po improwizowanej modyfikacji jednostki wielu inżynierów poddawało w ogólną wątpliwość. Na szczęście parametry okrętu pozostały niemalże niezmienne. Dane zebrane podczas dziewiczego rejsu wykazały nawet że jednostka mimo większego zanurzenia zyskała na stabilności nieznacznym spadkiem prędkości. Dalsze obserwacje mają odbywać się regularnie w trakcie rejsu w celu pozyskania kolejnych potencjalnie wartościowych danych. Po zbliżeniu się na około 3 km od brzegów wyspy wszystkie cztery barki desantowe z pomocą dźwigów na pokładzie MS Tulusy zostały opuszczone na wodę ruszając w drogę. Na ich pokładach porucz niezbędnego personelu znalazły się przede wszystkim podstawowe zapasy, kilka pojazdów oraz co najważniejsze komponenty do budowy tymczasowego nabrzeża dla większych jednostek dokujących na wyspie. Rozpoznanie z powietrza czy też z samego okrętu mimo iż dostarczyło wiele niezbędnych i bardzo przydanych danych oraz informacji nie pozwoliło nam jednak być pewnym w 100% co też zastaniem na samej wyspie na której od dziesiątek a może i setek lat nie było żywej duszy. Potencjalne oczekujące na ponowne odkrycie okazy natury napędzają zainteresowanie ale również wzmagają niepokój wobec tego co nieznane. Na szczęście cokolwiek może się kryć w gęstym gąszczu raczej samo nie chciało by się ntknąć na agentów LBG uzbrojonych po zęby. Pierwsza ekspedycja zgodnie z planem wylądowała na rozległej plaży po wschodniej stronie wyspy i po krótkiej chwili agentom LBG udało się zabezpieczyć teren oraz przygotować do rozładunku resztę sprzętu. Na brzegu rozpoczęto budowę tymczasowego obozowiska. Reszta agentów została rozdzielona na pomniejsze grupki i wysłana w głąb wyspy rozeznać się w terenie. Wielu z nich to byli żołnierze z doświadczeniem w swoim fachu więc co poniektórzy traktują samą ekspedycję niemal jak wczasy. Tymczasem z pozostałych barek rozpoczęto wyładunek pojazdów oraz reszty wyposażenia. Bardzo szybko udało się również rozłożyć radiostację i sprzęt do komunikacji. Ich zasięg jest mocno ograniczony ale od tego w ciągłej bliskości znajduje się MS Tulusa który operuje jako statek matka dla całej ekspedycji koordynując pracę wszystkich jej członków oraz utrzymując stały kontakt z centrum w Eihenbergu.
 5. Szanowny Panie Ministrze, Jako Prezydent IV Republiki Muratyki pragnę w jej imieniu zawnioskować o pozwolenie na rejestrację elektrowni właściwej dla IV Republiki Muratyki w federacyjnym Wielkim Systemie Gospodarczym będącą kluczowym ogniwem produkcyjnym energii dla regionu IV Republiki Muratyki. DW: @Kamiljan de Harlin
 6. No właśnie teraz pojawia się odwieczny nierozwiązany dogmat natury prawnej oraz moralnej. Czy to co niezakazane to dozwolone? Jeżeli tak to nie ma nawet sensu jakoś tej kwestii regulować, jeżeli natomiast nie to można się już nad tematem pochylić.
 7. No to jeszcze trzeba przekonać @Premier oraz @Minister aby coś z tym faktem zrobili. Dla mnie powyższa propozycja przydzielenia każdej prowincji po dwa druki oraz centrali jeden jest nawet bardziej niż dobra.
 8. No i lux. Teraz skrobnąć jakiś papierek i można organizować tak wyczekiwane role.
 9. Hmmm, niech będzie, statek to statek, samolot to samolot. A więc zostaje jeszcze sprzęt wojsk lądowych, może Broń piechoty oraz Broń Ciężka lub jakoś inaczej żeby to akurat rozdzielić.
 10. Bardzo dobrze że taki temat powstał. W zasadzie mam do poruszenia kwestię poniekąd bardzo powiązaną z wnioskiem pana @AleksanderNovak. Rozchodzi się trochę o uproszczenie samej produkcji. Począwszy od dodania produkcji Broni Piechoty do Samolotów, okrętów/statków czy innych pojazdów woskowych już nie wspominam o artylerii. Teraz pytanie czy chcemy rozdzielać samoloty i statki na wojskowe i cywilne. O tyle co w samolotach coś takiego by wystarczyło tyle co okręty wojenne potrafią się od siebie drastycznie różnić. Tak samo można by rozważyć połączenie produkcji czołgów i pojazdów pancernych.
 11. Panie ministrze, z całym szacunkiem ale kwestie sprzętowe ZS to kwestie sprzętowe ZS a nie koncert życzeń polityków. Tym bardziej jako Głównodowodzący ZS muszę głośno zaprotestować takiej samowolce i uprzejmie prosiłbym takie kwestie konsultować ze mną. No ale widzę że WZZ (@AleksanderNovak) będą posiadać na swoim stanie coś co bardzo się nam przyda. Jeżeli powstaną już jakieś projekty i wyceny w szczególności, pojazdów lub czołgów to bylibyśmy potencjalnie chętni nawiązaniem współpracy.
 12. W sumie chyba prościej i wygodniej będzie stworzyć dedykowane konto.
 13. Niewydajne mi się. Kilka było zarejestrowanych oficjalnie, kilka powstało jeszcze w dawnych czasach gdzie używaliśmy tylko działu instytucji no i jeszcze inne są raptem tylko narracyjne.
 14. W zasadzie to ile tych druków byśmy potrzebowali? Jeżeli dałoby się zmieścić w 4 to każda prowincja dostałaby po jednym do własnego wyboru który powiedzmy że potem Kongres albo prościej Minister zatwierdził. No i chyba dobrze by było żeby to były przedstawienia osób bo pamiętam że w Muratyce były problemy z budynkiem.