Jump to content
×
×
 • Create New...

Alastor Brodzicki

Federation Citizen
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Alastor Brodzicki

 • Birthday April 23

Recent Profile Visitors

490 profile views

Alastor Brodzicki's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/17)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • Collaborator
 • One Month Later
 • Week One Done

Recent Badges

3

Reputation

 1. WNIOSEK O WPISANIE INSTYTUCJI DO REJESTRU INSTYTUCJI: Nazwa instytucji: Gazeta "Sekocianka" Typ instytucji (prywatna/państwowa/partia polityczna/inna (wskazać jaka): prywatna Właściciel/e instytucji: Alastor Brodzicki Lokalizacja siedziby: Stołeczne Miasto Xiążęce Sekot, ul. Koronna 14 Czy ma posiadać prawo do publikacji? (własną kategorię w artykułach): TAK Logo
 2. To ja bym prosił o A3. Powstanie w tamtejszym budynku kasyno.
 3. Po rozpatrzeniu wniosek przyjęty. Witamy w wojsku Imperium!
 4. Zaś w Królestwie Hasselandu rozpoczęto przygotowania do święta Razuryjskiego Miesiąca Węża. Wydarzenie ciekawe, osobiście polecam.
 5. Można uznać że to coś w stylu Trójmiasta, ale Dwójmiasto
 6. O ile były obok siebie to można przyjąć, że się połączyły. Jeśli nie to zapomnijmy o tym i będzie najlepiej 😅
 7. Wybudowany w latach 1897-1910 dla rodziny Käskyjskich. W Latach 1920-1940 okupowany przez Abachazów. W latach 1940-1957 należała do Aaranoka Käskyjskiego, ostatniego z rodu. W 1960 zarekwirowany przez NKK. W 2000 przekazany Dostojewskim, skąd zostali wygonieni w 2015. W latach 2020-2022 odbył gruntowny remont. Od 16 sierpnia 2022 należy do rodu Brodzickich za sprawą nadania lenna Nałęczkowo. Wewnątrz dworku znajduje się 11 pomieszczeń zwykłych, a także piwnica (wraz ze skryptorium). Pomieszczenia te to: dwie sypialnie (w tym jedna dla gości), łazienka, jadalnia, pokój gościnny, pracownia, mały pokoik spiżarniany, sala konferencyjna, sala myśliwska, pokój owalny (sala balowa na większe okazje) oraz biblioteka. W skład budynków dworskich wchodzi drewniany lamus, sad, obora, spichlerz, stajnia, dwie stodoły, kuchnia, mały gołębnik oraz oficyna. W bezpośrednim sąsiedztwie dworku stoją jednak tylko kuchnia, sad oraz stajnia. Piwnica stanowi swoistą spiżarnię, m.in. alkoholi.
 8. Miasteczko Nałęczkowo to urokliwe zacisze pomiędzy strumykiem a Puszczą Pirawską. Siedzibę lenna okalają również polany i wzgórza, pośród których miały miejsce dwie bitwy między Abachazami i Begnamczykami. To czarujące miasto liczące 4000 mieszkańców jest kierunkiem wielu wyjazdów rodzinnych czy urlopów. To niedziwne, ze względu na istnienie licznych atrakcji na tych terenach. Same mieśćce słynie między innymi ze swojego dobrej jakości zboża (rosnącego na obrzeżach miasta), które to jest sprzedawane na terenie całego Imperium oraz ze swej naturalnej okowity agrestowej - Agrestowicy Nałęczkowskiej. Prócz dworku Brodzickich - znajdującego się na lekkim wzniesieniu - podziwiać tu można naturę, odwiedzić muzeum flisaków nałęczkowskich, zabytkowy 17-wieczny kościół, skansen czy zajść do karczmy, w której na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że wieś, a potem miasto powstało najpewniej około 1450 roku. Akt lokacyjny miasta datowany jest na rok 1498.
 9. Co do artykułu 4, podpunktu 4 mam pewną uwagę. Może by zmienić "Post zawierający powyżej pięciu zdań" na "Post zawierający powyżej pięciu zdań i wartość narracyjną" co pozwoli uniknąć dorabiania sobie pa na rozpisywaniu jednego zdania na kilka. Więcej zastrzeżeń nie mam, ja jestem na tak.
 10. Potwierdzam i czekam na pierwsze ustawy lub zmiany w nich.
 11. Szczerze myślałem, że zachowało się znacznie mniej. Zaciekawił mnie także temat Zadrzewia - rejon ten kompletnie wyparował i obecnie jest jakby "pod wodą"?
 12. Abachazowie mają piękną kulturę, która nawet gdy sami w sobie państwa nie mają rozwija się (w swoim tempie ale się rozwija). Także ja uważam że wątek może się przydać choć trochę