• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Plantacja opium na Wyżynie Taskańskiej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ZipoYyMih9yA_8b-tIlmC-transformed.jpeg

Plantację założył nieznany kugarski biznesmen w 1928 roku. Dzięki eksportowi opium do okolicznych państw i sprzedaży na rynku lokalnym dorobił się fortuny. Plantacja była sukcesywnie rozszerzana, a obecnie jej obszar zajmuje powierzchnię liczącą 206 hektarów. Przez cały okres swojego funkcjonowania zapewniała lokalnej ludności świetnie płatną pracę.

Właściciel zmarł bezpotomnie w roku 2020. Plantacja przeszła na własność westlandzkiej prowincji Taskasu. W 2022 roku została sprywatyzowana w licytacji, którą wygrał Kamiljan de Harlin.

Zbiory w 2023 roku przyniosły 3523 kg surowego opium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu', Aleksander Czerepach povede'l:

Czy można odwiedzić? 

Można, pod nadzorem ochroniarzy i po wyrażeniu zgody na przeprowadzenie kontroli osobistej przez ochronę po skończeniu odwiedzin. Obowiązują nas wysokie standardy bezpieczeństwa w związku z częstymi rabunkami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei chciałbym się zapytać, czy istnieje możliwość zawarcia współpracy w celach produkcji farmaceutycznej? Jak w końcu wiadomo opium jest ważnym składnikiem wielu silnych leków przeciwbólowych i znam kilka firm farmaceutycznych, które byłyby zainteresowane dostawami opium.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hodin temu', Mateusz Żmigrodzki povede'l:

Ja z kolei chciałbym się zapytać, czy istnieje możliwość zawarcia współpracy w celach produkcji farmaceutycznej? Jak w końcu wiadomo opium jest ważnym składnikiem wielu silnych leków przeciwbólowych i znam kilka firm farmaceutycznych, które byłyby zainteresowane dostawami opium.

To brzmi na lukratywną ofertę. Jednak w życiu oprócz pieniędzy liczą się wartości niematerialne. Obawiam się, że niezgodne z naszym kodeksem etycznym byłoby wspieranie finansowo lewicowych ideologów... Chyba że wykładacie na stół naprawdę duże pieniądze - wtedy możemy się zastanowić nad umową handlową.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym nie wspierał lewicowych ideologów finansowo. 

Henryk Ziemiański 

Minister Sprawiedliwości 

Namiestnik Komarchii Nordackiej 

Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

II Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamiljan de Harlin napisał:

To brzmi na lukratywną ofertę. Jednak w życiu oprócz pieniędzy liczą się wartości niematerialne. Obawiam się, że niezgodne z naszym kodeksem etycznym byłoby wspieranie finansowo lewicowych ideologów... Chyba że wykładacie na stół naprawdę duże pieniądze - wtedy możemy się zastanowić nad umową handlową.

Nie rozumiem, w jaki sposób współpraca biznesowa miałaby być związana z rzekomo "lewicowymi ideologiami". Tak, jestem członkiem partii lewicowej. Jednakże osobiście rozgraniczam działalność biznesową od polityki (zresztą moje ugrupowanie wspiera gospodarkę rynkową, tylko taką uczciwą i wspierającą najbiedniejszych). Poza tym i tak przedsiębiorstwo, które będzie się tym zajmować, raczej będzie prowadzone w formie spółki akcyjnej, zatem nie będzie to moja własność, a wszystkich akcjonariuszy. No ale cóż - zrozumiem, jak porozumienie będzie niemożliwe, ale mimo liczę na to, że rozsądek zwycięży.

Edytowane przez Mateusz Żmigrodzki
  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JE Kamiljan Harlin należy do Partii Socjalkapitalistycznej więc najpewniej powyższe zdania utwierdzające mnie w przekonaniu jakoby nie lubiał lewicowych ideologów wypowiedział pod wpływem specyficznych morfinowych majaczeń. Natomiast jeśli tak nie jest, to pewne służby, już się tym, ekhem, zajmą.

Edytowane przez AleksanderNovak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AleksanderNovak napisał:

JE Kamiljan Harlin należy do Partii Socjalkapitalistycznej więc najpewniej powyższe zdania utwierdzające mnie w przekonaniu jakoby nie lubiał lewicowych ideolodów wypowiedział pod wpływem specyficznych morfinowych majaczeń. Natomiast jeśli tak nie jest, to pewne służby, już się tym, ekhem, zajmą.

Czy Towarzysz sugeruje zamknięcie ust Towarzysowi Harlinowi w związku z jego stanowiskiem wobec wspierania szemranych biznesmenów ze wschodu?

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij