• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Landsraad - Parlament Koribi


Rekomendowane odpowiedzi

Landsraad

Gmach jak i instytucja jaką jest Landsraad historią sięgają czasów Kolonii Przymorskiej i powstania miasta Eihenberg kiedy to najbardziej wpływowe osobistości w społeczeństwie nakłoniły obecnego kanclerza na zorganizowanie rady narodowej (tgz. Landsraad) która miała w założeniach odzwierciedlać potrzeby i głos obywateli kolonii w rzeczywistości jednak Landsraad stał się niczym więcej niż narzędziem do przedłużenia woli i wpływów klanów rządzących kolonią.

 

1200x800.jpg

Wejście do budynku Landsraadu

 

Sama instytucja ustanowiona w 1604 przetrwała kolejne stulecia, czasami ze zmienioną nazwą, czasami ze zmienionym składem ale realną władzę w Landsraadzie wciąż sprawowały te same grupy osób. 

Pierwsze poważne zmiany Landsraad przeszedł dopiero w roku 2017 kiedy to kanclerz Hausman przedsięwziął zreformowanie instytucji by umocnić swoją władzę co ostatecznie zakończyło się dla niego absolutną porażką gdyż członkowie wtedy nazywanego Rigstagu oraz znaczna większość mieszkańców stanęła w opozycji do polityki kanclerza ostatecznie usuwając go ze stanowiska i proklamując nowe państwo, nową władzę i nowy Landsraad, który jak nigdy wcześniej stał się (przynajmniej częściowo) tym do czego go stworzono, głosem obywateli.

 

Inside_Parliament_of_Sweden_10.jpg

Sala obrad Landsraadu

 

Po reformie ustrojowej z 2021 roku Koribia stała się Ulenem IV Republiki a Landsraad przekształcony został w Sejmik Uleński lecz praktycznie wciąż zajmował się tym samym.

Na dzień dzisiejszy Sejmik Koribijskiego Ulenu liczy sobie 200 delegatów z całego kraju oraz wielu ugrupowań politycznych, którzy obradują nad najważniejszymi sprawami w kraju.

 

Swiss_Federal_Apportionment_Diagram.svg.png

 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partie i Ugrupowania polityczne Landsraadu

 


 

czerwona .png Partia Pracy

  • Ideologia polityczna: Socjaldemokracja, Ekopolityka, Socjalliberalzm 
  • Poglądy Gospodarcze: Państwo Opiekuńcze, Socjalizm 

Pomarańczowa.png Partia Republikańska

  • Ideologia polityczna: Republikanizm, Liberalny Konserwatyzm
  • Poglądy Gospodarcze: Liberalizm Gospodarczy, Wolny Rynek

filoetowa.png Konfederacja Monarchistów 

  • Ideologia polityczna: Monarchizm, Tradycjonalizm
  • Poglądy Gospodarcze: Interwencjonizm

bronzowa.png Partia Narodowa

  • Ideologia polityczna: Nacjonalizm, Prawicowy Populizm, Militaryzm
  • Poglądy Gospodarcze: Protekcjonizm, Nacjonalizm Gospodarczy

Ciemny niebieski.png Front Konserwatystów 

  • Ideologia polityczna: Konserwatyzm, Chrześcijańska Demokracja
  • Poglądy Gospodarcze: Protekcjonizm, Społeczna Gospodarka Rynkowa 

Zielona.png  Stronnictwo Zielonych

  • Ideologia polityczna: Centryzm, Agraryzm, Ekopolityka
  • Poglądy Gospodarcze: Solidaryzm, Ordoliberalizm

żółta .png Partia Liberalna 

  • Ideologia polityczna: Liberalizm, Centryzm 
  • Poglądy Gospodarcze: Kapitalizm, Liberalizm Gospodarczy 

Ciemny czerwony .png Związek Ludowo-Socjalistyczny 

  • Ideologia polityczna: Socjalizm, Lewicowy Populizm 
  • Poglądy Gospodarcze: Państwo Opiekuńcze, Interwencjonizm

Szara .png Partia Przyszłość 

  • Ideologia polityczna: Centryzm, Technokratyzm, Libertarianizm
  • Poglądy Gospodarcze: Liberalizm Gospodarczy, Wolny Rynek
Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny gmach, nie ma co. Możliwe jest zwiedzanie kiedy akurat nie obradują?

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bolesław Domu Kirianóo napisał:

Potężny gmach, nie ma co. Możliwe jest zwiedzanie kiedy akurat nie obradują?

Zawsze i wszędzie w każdym momencie. 

No prawie każdym i prawie zawsze, ale tak gmach Landsraadu jest otwarty dla zwiedzających.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

99633905753129570.png

Zgodnie z wyborami regionalnymi do sejmiku uleńskiego Koribijskiego Ulenu z dnia 25 września 2022 roku powołuje się do działania Landsraad w następującej formie:

Swiss_Federal_Apportionment_Diagram.svg.png

 

Liczba delegatów Landsraadu przedstawia się następująco:

  • czerwona .png Partia Pracy – 35 delegatów
  • Pomarańczowa.png Partia Republikańska – 53 delegatów
  • filoetowa.png Konfederacja Monarchistów – 21 delegatów
  • bronzowa.png Partia Narodowa – 9 delegatów
  • Ciemny niebieski.png Front Konserwatystów – 28 delegatów
  • Zielona.png Stronnictwo Zielonych – 19 delegatów
  • żółta .png Partia Liberalna – 19 delegatów
  • Ciemny czerwony .png Związek Ludowo-Socjalistyczny -13 delegatów
  • Szara .png Partia Przyszłość – 3 delegatów
  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobrze mili państwo, 

Chciałbym się teraz zwrócić do grona Koribijskich Freutreggërów, @Sheldon Anszlus Lovelace, @Bolesław Kirianóo von Hohenburg @Tadeusz I Wielki oraz @Heinz-Werner Grüner

Otóż zamarzyło mi się uzupełnić encyklopedię Koribi, aby to osiągnąć należy przyjrzeć się poszczególnym freutom Koribi, jak wyglądają, jaki mają klimat czy ma jakieś realne odpowiedniki na jakich można się wzorować. 

Dlatego pragnę rozpocząć w tym miejscu mam nadzieję dość szeroką dyskusję na temat tego jak wygląda Koribia. Tak jak było to wcześniej wspominane w większości mamy odczynienia z pustą kartką gotową do zapisania więc każdy Freutreggërów będzie miał okazję się popisać i wykazać ale wszystko z głową. Pamiętajmy że powinno to mieć ręce i nogi, żeby uniknąć potencjalnych momentów gdzie sucha i spieczona pustynia sąsiaduje z lodowatą i mroźną tundrą. Warto również zerknąć na dotychczasową historię i informacje o regionach gdyż trochę nieporządku dla mnie jest po prostu wypieranie już tego co zostało stworzone, szczególnie widoczne jest to w Nirsku nad którym pieczę bardzo długo sprawował @Grzegorz Szarak, równie ciekawie wygląda sytuacja w północnych i środkowych freutach Koribi które przed powstaniem naszego kraju były częścią Chanatu Kugari i jego wirtualni mieszkańcy i ich kultura wciąż jest tam obecna i nie można jej tak po prostu wyprzeć przez zwykły prosty ludzki szacunek do czyjegoś dzieła w które włożył nie małą ilość czasu i sił.

Polecam serdecznie zapoznać się z informacjami jakimi dysponujemy i podrzucanie własnych pomysłów i sugestii jak ma się to dalej potoczyć. 

 

 

PS. Swoją drogą jestem niezmiernie dumny z faktu iż praktycznie wszyscy Freutreggërzy w swoich dotychczasowych działaniach zainspirowali się już istniejącą historią swoich regionów i na bieżąco ją wykorzystują. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiając zaległości na forum natrafiłem tu, tak więc,

będę się starać na pewno odwzorowywać w Adlernburgu tą mozaikę etniczną, mi się on widzi mój freut niczym nieistniejąca Belgia: dwa regiony językowo-kulturowe, na południu koribijski, na północy kugarski, a stolica Adlernburg jako miasto dwujęzykowe. Natomiast co do klimatu etnicznej Koribi, gdy pierwszy raz się z nim spotkałem, to pomyślałem sobie... nic nie pomyślałem, bo mimo że wychwyciłem (mam nadzieję) ten klimat, to nijak go opisać. Nie wiem, dania plus niemcy plus belgia? To dalej nie oddaje. Może jeszcze dziś się szerzej do tego odniosę.

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i fajny pomysł i faktycznie bardzo dobrze wpasowywałoby się to w klimat całej Koribi

Godzinę temu, Bolesław Kirianóo von Hohenburg napisał:

Natomiast co do klimatu etnicznej Koribi, gdy pierwszy raz się z nim spotkałem, to pomyślałem sobie... nic nie pomyślałem, bo mimo że wychwyciłem (mam nadzieję) ten klimat, to nijak go opisać.

Już śpieszę i objaśniam, dla przykładu posłużę się dwoma największymi miastami Eihenbergiem wzorowanym na Oslo i Moselbii wzorowanym na Hamburgu, jeszcze na długo przed tym jak zacząłem uwzględniać Kugarię do tego równania Koribia miała być podobna klimatycznie i kulturowo do Dania/Norwegia/Północne Niemcy, potem jednak człowiek zdał sobie sprawę z tego że ktoś już wcześniej zamieszkiwał te tereny i nie można po prostu od tak zanegować tego faktu tak też powstała wyżyna Nirzowska lub tgz. Wielki Step czyli obszar między wschodnią i zachodnią Koribią w większości zamieszkany przez kugarów i pochodne im grupy etniczne a także "Kubirów" czyli osoby mieszanego pochodzenia zarówno kugarskiego jak i Koribijskiego.

Koribijczycy zamieszkują przede wszystkim zachodnie wybrzeże z miastem Eihenberg gdzie przybyli podczas pierwszej wędrówki tgz. "Flott Akomst" oraz obszary delty Turusu z miastem Moselbii w południowo wschodniej części kraju które zasiedlili przy okazji drugiej wędrówki tgz. Flott Kryssing. 

W dniu 27.02.2022 o 23:03, Albert Fryderyk de Espada napisał:

99633905753129481_t.png

Pomarańczowy - Większość Koribijska

Zielony - Większość Kugarska

Niebieski - Większość Tuyuhuńska

Obszary przedzielone nie posiadają przeważającej grupy etnicznej. W obszarach tych liczby członków danej grupy etnicznej są porównywalnej wielkości.

Szczególną uwagę warto zwrócić na centralną i wschodnią cześć Koribi, obszary te w większości zamieszkiwane są przez Kugarów oraz Koribijczyków. Obszarem zamieszkanym przez tgz. "rdzennych" koribijczyków można nazwać jedynie zachodnie wybrzeże oraz równiny kraju a także dorzecze i deltę Turusu w południowej części kraju gdzie mieści się drugie co do wielkości miasto Koribi; Mosellbi. Pozostałe obszary oznaczone kolorem pomarańczowo-zielonym takie jak wyżyna Nirzowska (centralna Koribia) czy też wielką równinę Sakharyjski (wschodnia Koribia) i niziny wschodniej Koribi zamieszkane są przez tgz. Kubirów.

 

No ale pomysł by faktycznie urzeczywistnić jak wielokulturowa potrafi być Koribia jaką szanowny @Bolesław Kirianóo von Hohenburg proponuje bardzo przypadła mi do gustu. 

Warto się jednak zastanowić jaki klimat ma panować w tych regionach gdyż poza zalesionymi obszarami zamieszkiwanymi przez Koribijczyków przypominających właśnie jak wcześniej wspominałem Danię, Norwegię lub Niemcy nie ruszaliśmy niczego właśnie z myślą o możliwym wykorzystaniu faktu istnienia tam państwa Kugarskiego.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij