• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Koribia a IV Republika


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni obywatele Muratyki oraz Koribii, zwracam się w tym miejscu z pewną propozycją a raczej pomysłem, sugestią nazywajcie to jak chcecie.

Od jakiegoś czasu poczyniłem pewne obserwacje czy to w ramach samej Muratyki jak i poza nią, które uwzględniają istnieie Koribii w ramach dotychczasowego ZKRM jednak z zaznaczeniem jego odrębności co przeważnie nie ma miejsca w przypadku Westlandziej RK, chciałbym tu przedstawić pomysł nazwy państwa jak i zmian w podziale administracyjnym.

Zgodnie z ciągle obowiązującym prawem ZKRM każda RK jest traktowana administracyjnie jako "Kraj" czyli najwyższa jednosta administracyjna ZKRM która zazanacza odrębność zazwyczaj kulturowo-obyczajową poszczegulnych RK. Niestety jak wiemy Westlandzka RK od jakiegoś czasu obumiera i nie posiada żadnego aktywnie działającego obywatela w przeciwieństwie do Muratyki i Koribii.

Dlatego proponuę włączenie Westlandzkiej RK w skład Muratyki aby nadać jej jakiekolwiek znaczenie i być może spróbować jeszcze ją odratować, a pozostałe Republiki przekształcić w Zjednoczoną Republikę Muratyki i Koribii/Konfederację Muratycko-Koribijskiej. Nazwę państwa która będzie oddawać fakt że nie jest to jedynie sama Muratyka a coś więcej.

Cały pomysł zrodził się w mojej głowie gdy zastanawiałem się co stanie się z RK po reformie ZKRM, wtedy nazwa wskazywała że nie jest to jedynie Muratyka ale również inne republiki, w prypadku IV Rpubliki nazwa ponownie nawiązywała by do dawej Republiki która obejmuje około połowę ZKRM a a pozostała połowa mogła by zostać w ten sposób niesłusznie pominięta. W tym momencie stawiam dobro Muratyki oraz Koribii na tym samym miejscu jako iż jest to nasz dom lecz obawiam się pominięcia Koribii w procesie reform ZKRM i zepchnęcia jej na bok jako jakiejś tam nieznaczącej części Muratyki.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na moje Koribia nigdy nie była ani marginalizowana, ani spychana na bok, ale to ile osób, tyle opinii.

Jeśli chodzi o Westlandzką RK to tak, najprawdopodobniej zostanie ona włączona do Muratyckiej RK, aby razem w nowym systemie utworzyć jeden Ulen. Tego jestem raczej pewien. Jeśli chodzi zaś o przekształcenie - jestem całkowicie na nie. Zaproponowane przez Pana nazwy i procesy jasno mówią o przekształceniu państwa w kraj federalny. Społeczeństwo się już wypowiedziało w tej sprawie - jesteśmy w większości przeciwni temu, żeby Muratyka przekształciła się w federację. Chcemy państwa unitarnego, i ku takiemu państwu dążymy. ZKRM ostatecznie przekształciło się w federację, bo składało się z samych erek, ale jak widzimy nie zdało to egzaminu. Z nazwą można by niby kombinować, coś w stylu "Rzeczypospolitej Obojga Narodów" czy "Republiki Południowej Nordaty", ale mi osobiście się to nijak widzi. Możemy zrobić tak jak mówiłem - w Konstytucję wpisać przy artykule definiującym oficjalną nazwę państwa dwie wersje - "IV Republika Muratyki" lub "IV Republika". Wtedy można sobie wybierać i przebierać, a myślę, że to rozwiązanie jest najbardziej optymalne dla obu stron. 

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tu na myśli stwierdzenia że Koribia była w jakikolwiek marginalizowana lecz mam pewne obawy że może się tak stać w najbliższej przyszłości biorąc pod uwagę że Muratyka przejmie całą politykę na siebie co sprawi że Koriba zostanie pominięta w tym twoże państwowym i jedynie sami obywatele Muratyki będą pamiętać o jej istnieniu.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, uważam, że odnosisz Albercie mylne złudzenie. To, że zostaniemy unitarką nie oznacza, że Koribia zostanie zepchnięta na margines i wszyscy o niej zapomną. Jako Ulen będzie przecież miała prawo do posiadania Sejmiku Uleńskiego i stanowienia prawa lokalnego (wpisującego się oczywiście w ramy systemu unitarnego). Można też powołać przy Radzie Ministrów jakiś specjalny urząd do spraw, nie wiem, Koribii, czy innych narodów, nie mam pomysłu na nazwę, ale chyba wiesz Albercie o co mi chodzi. W każdym razie wiedz, że Koribia nigdy nie będzie marginalizowana, przynajmniej ja na to nie pozwolę. 

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka moja natura że będę się wykluczał o często błahe rzeczy, no ale skoro Koribia zostaje Krajem IV Republiki to trzeba będzie odświeżyć nieco wygląd flagi i godła oraz zmienić nazwę, to samo czeka samą Muratykę.

Więc skoro nie przeforsuję nazwy to może uda się coś zmajstrować z flagą i godłem, więc spodziewałbym się w najbliższym czasie wątku odnośnie właśnie symboli narodowych, przynajmniej flagi oraz godła gdyż hymn posiadamy i nie widzę potrzeby go zmieniać ale kto wie.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

trzeba będzie odświeżyć nieco wygląd flagi

A z tym się nie zgodzę. Będzie tak, jak rozmawialiśmy na czacie głosowym na Discordzie - z flagi usuwamy kalkilistyczne krzyże i to tyle ze zmian tego symbolu. Przy godle będziemy już bardziej kombinować, bo chciałbym nań umieścić symbol identyfikujący Muratykę, Koribię, Azymutię i Kugarię. Flaga ma być prosta, przy godle można się pobawić.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij