• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Orędzie lutowe Prezydenta IV Republiki Muratyki


Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,
Na ostatnim urlopie nie omieszkałem spojrzeć na to co tworzy się w Pollinie pod moją nieobecność. Nie zawiodłem się, ponieważ jak zawsze musieliśmy zostać zaatakowani jako państwo, a nie konkretne persony, które są skłócone, czy to z obywatelami czy też z innymi ważnymi osobistościami pełniącymi urzędy w innych państwach. Zauważyłem (po raz kolejny), że Nordata poszukuje problemów do naszego kraju, dlatego uznałem, że ja też powinienem obrać twardy kurs w jedną stronę, a nie być serdecznym Prezydentem, który przystaje na propozycje, czy to wiceprezydenta Waksmana, czy to na prośby parlamentu. 

Na wejściu deklarowałem utworzenie Rojalistycznej Partii Muratyki, nie po to, aby przyklaskiwać na to co mówi moja opozycja, a wyznaczyć kurs monarchistyczny w Muratyce, aby podłożyć filary pod budowę przyszłej Korony Muratycki, którą mieliby realizować moi następcy. Niestety wiele kłótni wewnątrz państwa, tak jak i na zewnątrz dało mi do zrozumienia, że powinienem wyhamować, aby opinia o nas, monarchistach była inna, niżeli taka, że jesteśmy sarmackimi monarchofaszystami, których plany nie wyszyły w Sarmacji. Niestety nie ważne były intencje każdy i tak zaczynając od Leszka Ebe, który określił nasz kraj jako państwo autorytarne, gdzie funkcjonuje cenzura, kończąc na Andrzeju Ordyńskim, który chciał poprawienia relacji na linii Muratyka-Bial***a, zmienił swoje podejście, gdy jednego brodryjczyka przestrzegłem przed politką prowadzoną przez "Cara" Iwana. 

Teraz, gdy wszystko zrozumiałem postanawiam o otwarciu I Kongresu Rojalistów, aby wraz z całym składem partii podjąć decyzję, w którą stronę zmierzamy. Czy dalej idziemy w stronę polityki ustępstw, czy uderzamy krok za krokiem, aby doprowadzić do wizji politycznej, którą deklarujemy.

Pierwszym krokiem jaki wykonam do końca tego tygodnia, będzie skierowanie pod obrady Sejmu wniosku o nadanie autonomii Ulenu Azymuckiego, a następnie sporządzenie Małej Konstytucji tego regionu. 

To na tyle moi drodzy, bardzo krótkie orędzie, ale mam nadzieję, że doprowadzi do refleksji, a także doprowadzi do rozmów na temat dalszych działań i wizji państwa.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale teraz naprawdę zmartwiłeś mnie co do tej monarchii. Jak do tej pory uważałem to za zwykły żart, tak teraz w mojej głowie zrodziło się pełno niepokojących myśli.

Ten kraj od zarania był republiką, z małą przerwą na autorytaryzm, ale to było ratowanie państwa, taka droga była najbardziej słuszna w tamtej sytuacji. Każda działające państwo w Mikroświecie, oprócz Bialenii, Muratyki i Pustkowi to monarchia, czy taka, czy inna, ale monarchia. Czy naprawdę chcesz porzucić ustrój mało dostępny w Mikroświecie na rzecz czego, co jest wszędzie? Co oryginalnego w takim systemie wykreujemy? Nic! Nic nowego! Wszystkie zachowania, tradycje, i inne tego typu bzdety będą czerpane z innych monarchii. W systemie republikańskim z racji małej ilości takich państw w Pollinie możemy wytworzyć oryginalny ustrój republikański, oparty i dostosowany do naszych potrzeb, który będzie jednocześnie atrakcyjny dla nowych osób.

11 minut temu, Piotr Romanow napisał:

Pierwszym krokiem jaki wykonam do końca tego tygodnia, będzie skierowanie pod obrady Sejmu wniosku o nadanie autonomii Ulenu Azymuckiego, a następnie sporządzenie Małej Konstytucji tego regionu. 

Na podstawie artykułu 15 ustawy o podziale administracyjnym zanim przedłożysz wniosek do Sejmu musisz w Azymutii przeprowadzić referendum, w którym twój pomysł poprzeć musi 80% liczby ludności tego Ulenu. Swoją drogą czy Azymutia posiada minimalną ilość 4 zameldowanych obywateli? Żadnego spisu nie ma, ani nic. To dlatego tak na niego nalegałem 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Waksman napisał:

Na podstawie artykułu 15 ustawy o podziale administracyjnym zanim przedłożysz wniosek do Sejmu musisz w Azymutii przeprowadzić referendum, w którym twój pomysł poprzeć musi 80% liczby ludności tego Ulenu. Swoją drogą czy Azymutia posiada minimalną ilość 4 zameldowanych obywateli? Żadnego spisu nie ma, ani nic. To dlatego tak na niego nalegałem 😉

Imo wystarczy spis zameldowanych w klubach miast Azymutii 😉

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle co ostatnimi czasy z panem @Waksman częściej się nie zgadzam niż zgadzam ale muszę tu przyznać rację.

Muratyką jak i Koribia odkąd pamiętam zawszę były mniej lub bardziej republikami. Nie licząc dosłownie epizodyczne go wprowadzenia monarchii w Koribi która kompletnie się nie sprawdziła to zawsze była ona republiką, niestety przez wzgląd na bardzo małą liczbę obywateli ustrojowi było faktycznie bliżej do autorytaryzmu lub oligarchii niż do republikanizmu ale jednak teoretycznie funkcjonował.

Założenia rojalistów w wielu aspektach takich jak np tytuły szlacheckie są bardzo ciekawe i wartę wykorzystania to będę popierał utrzymanie obecnego ustroju Muratyki.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że usilnie będę walczył o swoje w kursie kraju. Najwyżej, jeżeli moje propozycje spotkają się ze zdecydowanym oporem postanowię rzucić to co trzeba i odejść w region, gdzie zrealizuje znacznie więcej, a może nawet zrobię aktywniejszy region od całego państwa. Nic mi nie stoi na przeszkodzie. 

Jeżeli centralka stanie mi na drodze będzie to tylko świadczyło jak słabe idee reprezentuje, bo kto zajął się tym regionem tak dobrze jak ja? Odpowiem wam, nikt. Dopóki się tam nie pojawiłem Azymutia miała jakieś tam miasteczka, które świeciły pustkami, a teraz ma silnego Prezydenta Uleńskiego, którym kieruje doświadczenie, wizja, a także młodzi aktywni obywatele, którzy przybywają do Muratyki, bo widzą tutaj brak betonu, który muszę stwierdzić, że zaczyna się pojawiać.

Frakcje demokratyczno-republikańskie będą się trzymały swego, choćby kraj upadł i udowadniają to swoją retoryką, w której pokazują, że nie jest ważne dobro Muratyki, czy narodu Muratyckiego, a IV Republiki Muratyki. Dla mojej opozycji co śmieszne liczy się to, aby utrzymać ustrój, nie kraj. No, ale nikt nie każe im iść w kierunku progresywnym i podejmować decyzji, których chce naród. Zawsze mogą wzmocnić Azymutie, aby to tam znajdowało się 80% aktywnych obywateli i zbudowało silny autonomiczny naród. 

 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie, że nie zależy mi na dobru Muratyki i Narodu. Zależy mi i na tym, i na tym oraz na Republice. Nazywasz nas nieprogresywnymi bo nie chcemy zgodzić się na zmianę przez ciebie ustroju? To jest śmieszne. I nie Naród chce zmiany ustroju, tylko ty razem ze swoimi ludźmi, a to nie jest Naród. Jeśli Naród chciałby tej zmiany, to ani ja, ani Albert, ani ktokolwiek inny nie miałby nic przeciwko, a widzisz, że tak nie jest.

Krzyczysz po nas, a sam w powyższej wypowiedzi nie wydajesz się być takim na którym zależałoby dobro Muratyki i Narodu. Sam dajesz do zrozumienia, że jeśli kiedyś centrala będzie przeciwna twoim propozycjom zmian ustroju to zaszyjesz się na Azymutii, i tylko tam będziesz działał. Czy aby na pewno zależy ci na dobru Muratyki? Bo takie gadanie dla osób trzecich i niewtajemniczonych może wcale tak nie brzmieć...

Przy czym ja nie mam nic przeciwko przekształceniu Azymutii w Republikę Autonomiczną, broń Boże. Ja jestem przeciwny monarchii w całym kraju. Ja w kraju monarchistycznym nigdy nie działałem, nie działam, i działać nie będę, bo gusta mi na to nie pozwalają 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wiceprezydencie, chciałbym zauważyć że w tym momencie Ja jak i mój syn zostaliśmy określeni jako nienaród(?), bowiem jako naród określił Pan Siebie i Pana Espadę. Bardzo smutno, że w ten sposób podchodzi Pan do sprawy rosnącego poparcia rojalizmu w kraju. Ale mniejsza kogo Pan uważa za naród.

Ważniejsze jest to, że sprowadzenie zdolnego informatyka, którym jest mój syn. Ba! Tworzący stronę dla Muratyki został poniekąd określony moim poplecznikiem w staraniach o zmianę ustroju IV Republiki Muratyki, co tym bardziej nie stawia Pana w dobrym świetle, a raczej stawia coraz to bliżej pewnego Nordackiego "Cara", z którym albo ktoś się zgadza, albo jest opozycją, którą należy zwalczyć. Smutne, ale może gdybyśmy odeszli całą grupą, która działa w mojej partii i popiera jej rojalistyczne dążenia w Muratyce i zostalibyście ponownie w dwie osoby tj. Pan i Pan Espada to może zrozumielibyście, że My nie oczekujemy tutaj waszego republikańskiego marzenia. 

Może krzyczę, a także mówię o odejściu w cień w Muratyce, ale może tak trzeba zrobić? Oddać frakcji demokratyczno-republikańskiej to czego ona chce? Może powinniśmy wszyscy razem, wasza znienawidzona złota opozycja odejść w cień i kreować swoje własne wymarzone społeczeństwo? Nasz region, gdzie wasza populistyczna mrzonka, nazywana republiką nie będzie miała miejsca? Nie będziemy przecież narodem Muratyckim walczyli przeciwko betonowi demorepliańsiemu (demokratyczno-republikańskiemu) i pozwolimy Waszej dwójce, czy trójce bawić się w głosowania, wybory i inne ciekawe zajęcia, którymi się kieruje "republika". 

No, ale po to tu pyszczyć jeden na drugiego. Przekazałem swoje zdanie, będziecie chcieli walczyć, to walczcie, chociaż nie wiem, kto na tym więcej wygra. 🙂 

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosiłbym Pana Prezydenta przede wszystkim o nie dopowiadanie sobie rzeczy, które nigdy nie padły w moich wypowiedzi.

Nikogo nie wykluczyłem z Narodu. Jedynie wyraziłem zdanie, że wg. mnie aby zmieniać ustrój powinno się mieć poparcie CAŁEGO NARODU, a nie 4 osób z 10, bo wtedy to nie jest NARÓD KTÓRY CHCE INNEGO USTROJU, tylko CZĘŚĆ NARODU, KTÓRA CHCE TYCH ZMIAN.

Nie rozumiem też tego emocjonalnego szantażu, który próbuje Pan tu nam zaserwować? Po co to? Po to żebyśmy przestali wyrażać własne, czasami krytyczne, zdanie wobec działań, które Pan podejmuję? Nie jestem w stanie pojąć takiego zachowania. Nie wiem też, gdzie widzi Pan beton. Od kiedy to niechęć do monarchii i niepotrzebnej zmiany ustroju uznaje się za beton? Czy my blokujemy jakiekolwiek Wasze inicjatywy? Czy my bronimy wam chcieć zmienić tego ustroju, tworzyć narrację, własne projekty, aplikacje, miasta, Uleny i inne takie? Nigdzie nie widziałem żebym to albo ja, albo wspomniany Pan Espada zakazywał Wam jakiejkolwiek z tych rzeczy. Wyrażenie krytycznego zdania wobec waszego programu spotyka się z wręcz niegrzeczną momentami odpowiedzią, w której insynuuje się dodatkowo, że ten, który się przeciwstawia określa się jako "Naród" robiąc z Was "nienaród". Nigdzie takiego stwierdzenia nie użyłem, i nie zamierzałem użyć, bo Narodem jest każdy posiadający obywatelstwo tego kraju. Tak samo jak pańskie zdanie, liczy się moje, Pana syna, Pana Espady, Szaraka i wszystkich pozostałych 6 osób. Apeluję więc o małe opamiętanie się, Panie Prezydencie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Pan, Panie Prezydencie chociaż za pomocą argumentów wykazać swoją słuszność i udowodnić że Muratyka faktycznie, dzięki zapropnowanym przez Pana zmianom stanie się atrakcyjniejszym dla vobywateli miejscem.

Popatrzmy na to z innej strony. W zasadzie dopiero co powołaliśmy do życia nową Konstytucję, która nie jest od taką pierwszą, lepszą ustawą, którą można sobie w każdej chwili całkowicie zmieniać lecz podstawą, fundamentem naszego vpaństwa.

Nie wiem czemu kogokolwiek nazywa Pan opozycją, w zasadzie każdy obywatel zasiada w parlamencie, wyborów więc nawet nie organizujemy więc przy obecnej strukturze organizacyjnej naszej władzy pełniąc funkcję Prezydenta, która nie czyni Pana siły politycznej tą "przodującą", (w porównaniu do parlamentarzysty) reprezentuje Pan interesy całego narodu, a nie tylko Pana wyborców.

No, ale jeżeli faktycznie naród będzie chcial monarchii - to droga jest naprawdę prosta.

Pomysł z quasi-konstutucją dla Azymutii jest co najmniej zastanawiający. Przecież właśnie jednym z podstawowych problemów dla ZKRM był jej federalny charakter (mimo hipotetycznego unitaryzmu w Konstytucji). Jaka niby kożyść miała by z tej konstytucji płynąć dla Azymutii? Co niby takiego mogła by zrobić czego nie może? Jesteśmy obecnie unitarnym państwem i nie rozumiem czemu mamy faworyzować jakąś część naszego kraju. Jesteśmy kolektywem i jako wszyscy chcemy dobra dla Azymutii i mieszkańcy tego regionu jako swój obywatelski obowiązek wynikający z racji stanu mają dobro całej Muratyki, bo Azymutia to część Muratyki, której obywatelem jestem obok Pana chociażby ja

Edytowane przez Grzegorz Szarak

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij