• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Drogi narodzie...


Rekomendowane odpowiedzi

Drogi narodzie Muratyki,
Bracia i siostry,

Zwracam się do was, dziś w dniu 23 stycznia 2022 roku, z przeprosinami. Przeprosinami, za wygląd funkcji Prezydenta, którą pełnię już trochę czasu... Od momentu objęcia przeze mnie "stołka" zostało pominięte przez nas najważniejsze nasze święto... 8 Rocznica istnienia naszego państwa. Wiem, że dla wielu może to nie być tłumaczenie, ale aktualnie borykamy się z trudem napisania poprawki do Konstytucji naszego kraju, wręcz praktycznie pisania od postaw wykorzystując szkielet poprzedniej. Doszliśmy do wniosku z Prezydentem Waksmanem, że jest ona dziurawa jak ser szwajcarski, a jedynym sposobem na zmianę tego stanu rzeczy jest przepisanie jej na nowo. Mam nadzieję, że z końcem stycznia, początkiem lutego ruszymy już z nową odświeżoną wersją naszej Konstytucji, która będzie pokazywała jakim jesteśmy teraz państwem, nowym, odświeżonym, niebojącym się wyzwań roku 2022, a także narodem, który będzie najsilniejszym na  Nordacie. 

Co do samych obchodzów, proszę Was o chwilę wstrzymania się, bowiem trzeba je przygotować... Postaram się już niedługo ogłosić rozpoczęcie obchodów oraz zaplanować ich wygląd. Mam nadzieję, że będą one lepsze, niż te, które miały się odbyć w pierwszym terminie.

Proszę o zaufanie i wybaczenie moich niedopatrzeń.

 

Kochający swój naród Prezydent.
KJLk7Od.png

  • Kocham to! 3

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, było mówione przecież, że obchody mamy zorganizować po wyborach prezydenckich jak się wszystko ustabilizuje. Też nie ubolewajmy tak bardzo, bo to 8-lecie będzie trwało jeszcze przez prawie rok, także nie ma co sobie wypominać tego, że akurat w ten dzień nie wypaliło. Mamy dobre usprawiedliwienie, bo trwały wtedy wybory prezydenckie. Teraz jak sytuacja trochę się uspokoiła jestem jak najbardziej za przegadaniem ewentualnych obchodów. Kto jest z nami? 😛

DW: @Obywatel

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Nie mamy jakiejś rocznicy przy okazji której można by zorganizować zarazem obchody 8 rocznicy istnienia Muratyki ?

Najbliższe większe święto to Święto Pracy w kwietniu. Ale czy chce nam się to odkładać aż do kwietnia? Zwłaszcza, że i w tym miesiącu będą odbywały się wybory na III Prezydenta IV Republiki?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że możemy ustanowić święto konstytucji w raz z jej ustanowieniem na nowo i połączyć tego roczne obchody ze sobą. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no i proszę. Mamy rozwiązanie. Pytanie tylko, czy będziemy specjalnie opóźniać przyjęcie nowej Konstytucji, żeby przygotować się do tak hucznych obchodów? 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Waksman napisał:

O, no i proszę. Mamy rozwiązanie. Pytanie tylko, czy będziemy specjalnie opóźniać przyjęcie nowej Konstytucji, żeby przygotować się do tak hucznych obchodów? 😂

Nie widzę sensu opóźniania czegokolwiek. Czekam tylko na kartki zaproszeniowe. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Romanow napisał:

Nie widzę sensu opóźniania czegokolwiek. Czekam tylko na kartki zaproszeniowe. 😉 

O nie, tylko nie kartki XD

Nie no, to na spokojnie się zrobi, pytanie jaką datę mam na takich karteczkach umieścić? 😮

Ale ja będę kokosy trzepał jak ten bank powstanie, a ja otworzę firmę graficzną... 🤑

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

O nie, tylko nie kartki XD

Nie no, to na spokojnie się zrobi, pytanie jaką datę mam na takich karteczkach umieścić? 😮

Ale ja będę kokosy trzepał jak ten bank powstanie, a ja otworzę firmę graficzną... 🤑

Poczekaj jak zawołasz o węgiel, ja też chętnie się przypomnę o pieniążki. 😉 

Data, dzisiaj ustalam datę finalną debaty konstytucyjnej i jest to 9-tego Lutego. Jeżeli nie zdążymy będę rozliczał wszystkich z osobna. Sama uroczystość odbędzie się 12/13 lutego. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WaksmanPsst....MKP!  

22 minuty temu, Piotr Romanow napisał:

Sama uroczystość odbędzie się 12/13 lutego. 

No i git.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, może to co wygłoszę dzisiejszej nocy może was trochę zaszokować, ale zrozumiałem to po paru przemyśleniach. Mianowicie masz kraj i konstytucja, którą teraz wspólnymi siłami składamy jest niczym innym jak próbą ratowania tonącej Łodzi. Czy dobrze? Wydaje mi się, że dobrze czynimy chcąc uratować ten okręt bo jeszcze przez długi czas może one pływać na falach Pollinu.

W mojej głowie zrodziło się ważne pytanie o ile nie najważniejsze w ciągu mojej całej aktualnej kadencji. Bowiem spójrzcie przez pryzmat czego spoglądamy na kraj. My widzimy Muratykę jako nasze państwo, czego nie można powiedzieć o tym jak spoglądają na nas politycy całego Pollinu, które jako twarz naszego państwa widzą Herr Waksmana. Nie jest to złe, ale do czego zmierzam. Teraz Prezydentem Muratyki jestem ja i spojrzenie na nasz kraj powinno się zmienić, chociaż się na to nie zapowiada, dlatego odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy zmienić „twarz” naszego kraju czy nie. Możemy podążać obranym kursem ale po to głosowaliście za zmianą? Po to zmieniał się Prezydent, aby utrzymywać kurs poprzedniego?

Kwestię zmian widzę w sposób inny niż wszyscy tutaj obecni i chce zrobić je dość radykalnie. Ja już nie widzę Muratyki tak jak widzą ją inni i nie chce podążać ich kursem bo to była ich wizja i ich plan na kraj. Optuje za kursem republiki szlacheckiej, ewentualnie za transformacją ustrojową. Dlaczego? Bo teraz wypełniamy wizje byłego prezydenta, a nie moją. Przy czym chciałbym zaznaczyć, że nie mówię o jakichś natychmiastowych zmianach bez uzasadnienia. 
 

Kwestia trójpodziału władzy została rozwiązana w sposób komiczny, bo ujmując de facto wszystkie z tych dziedzin oddzielnie wracamy do jednego. To prezydent nominuje, powołuje, decyduje o wszystkim. Dlaczego to zrobiliśmy? Bo nie ma ludzi i zależy nam na ratunku państwa. 
 

Zastanawiam się tylko na ile mi ufacie i na ile pozwolicie, aby rozwinąć swoją propozycje i zaadaptować ją do życia w naszym kraju. Czekam na wasze stanowiska do jutra do godziny 17;00.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko. Mnie niepokoi jedna rzecz. Co jeżeli następnym prezydentom nie będzie się podobało to, co zrobił poprzednik? Za każdym razem będziemy mieć prezydenta, który będzie zmieniał ustrój, konstytucję, prawo? To mnie martwi, bo według mnie następni prezydenci powinni zmieniać to, co jest i ulepszać, a nie zmieniać kraj ustrojowo i prawnie pod własne widzimisię. Ale jednak jest jeden problem, który zakrywa wszystkie inne, a więc...liczba obywateli. Będzie to wymuszać na nas wybory, których normalnie byśmy nie dokonali. Być może jest w tym jakiś sens, co Pan pisze. Aczkolwiek, skupmy się na Konstytucji. Czy naprawdę musimy zmieniać się ustrojowo? To po co pracowaliśmy nad Konstytucją?

Od razu mówię, że nie naskakuję na Pana @Piotr Romanow, tylko staram się zrozumieć, do czego Pan zmierza.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę tym razem szczery do bólu, bo pewnych rzeczy zaczynam mieć powoli dość. Gdzie toniemy? Gdzie upadamy? Dlaczego twoją narracją Piotrze jest to, że "upadamy, kurczymy się, republika nam w tym nie pomoże"? I nie, to nie jest mówienie faktów, bo z faktami nie ma to nic wspólnego. Zamiast realizować swoją wizję ty przejmujesz się tym, że jedna osoba w kraju wyraziła krytyczne zdanie wobec twoich planów, po czym zrezygnowałeś z nich na rzecz bycia "sługą narodu", i uciekłeś do Sarmacji, bo tutaj to już mało co cię widać. Nie wiem dlaczego przejmujesz się też tak bardzo opinią zagranicy. Co jest dla ciebie ważniejsze? To jak zagranica widzi Muratykę, czy to jak My, obywatele, ją widzimy?

Zmiana ustroju? Na co? I najważniejsze pytanie - po co? Teraz przy każdej nowej głowie państwa będziemy zmieniać ustrój, bo ta ma takie widzimisię? Ty, jako wybrany demokratycznie prezydent REPUBLIKI powinieneś działać tak, żeby tą republikę utrzymać i umocnić, a nie starać się zmienić ustrój na nie wiadomo co. I nie, nie masz obowiązku utrzymywania kursu obranego przez poprzedniego prezydenta, ty możesz robić sobie co tak naprawdę chcesz, i jak chcesz. Ale to nie oznacza, że masz dążyć do zmiany panującego porządku. Ograniczanie demokracji przez małą liczbę ludności? Jak najbardziej, to da się zrozumieć, przy czym to nie jest zmienianie ustroju.

Głosując na ciebie miałem nadzieję, że zmienisz ten kraj na lepsze, że wyniesiesz go na pewnego rodzaju szczyt przekonania, że warto w nim działać. Teraz, jak czytam coraz to kolejne twoje wypowiedzi w stylu: "upadamy, i zaraz upadniemy totalnie jak nie zmienimy ustroju", to mi się odechciewa. Nie tak zachęca się obywateli do swoich racji, Piotrze.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tylko konfliktów. Boję się, że ktoś zaraz nie wytrzyma i rzuci kolejnym obkiem. I nie mam na myśli konkretnej osoby. Według mnie trzeba teraz zadbać o to, by prawo było dopasowane do liczby obywateli. Gdy prawo będzie proste, bez udziwnień, być może uda nam się kogoś zwerbować nowego, z czystą głową, który nie jest spaczony betonem niektórych krajów na Pollinie. Zastanawiam się nad promocją strony na Facebooku, serio. Trzeba nam nowych i tak jak wyżej napisałem, najlepiej z zewnątrz a nie z innych państw na Pollinie. Proste prawo = potencjalni nowi. Podam przykład, wybacz Kaspar, Sarmacji. Tam nowi przychodzą, ale...po przeczytaniu i zobaczeniu Dziennika Praw wielu rezygnuje, było kilka przypadków. Może kilka to niedużo ale jednak. A kiedy będzie więcej obywateli wtedy możemy rozszerzać prawo, oczywiście w granicach rozsądku i być może...stworzyć Republikę taką, jaką chcielibyśmy mieć. Tak ja widzę nasz plan.

@Piotr RomanowZwracam się teraz do Ciebie. Chcemy, wszyscy,  Prezydenta silnego. I nie tylko silnego ze względu na to, ile stołków, czy posad zajmuje. Chcemy Prezydenta silnego mentalnie, walczącego, idącego naprzód. I NIE MÓWIĘ, że jesteś złym Prezydentem. Ja Cię wspieram, Kaspar również, Pan Espada też nie żywi do Cb jakiejś nienawiści. Wszyscy jednak czujemy, że się trochę zniechęciłeś do działania, a za tym idą inni niestety. Chcemy pomóc Ci powstać, podnieść. Sprawić byś uwierzył w to co robisz, byś był w stanie być naszym Prezydentem. Nie rezygnuj i nie zniechęcaj się tak szybko. Damy razem radę, zrobimy co trzeba by móc tu egzystować i móc nazwać Muratykę domem. Pomożemy Ci. Wspólnie zrobimy Muratykę lepszą i potężniejszą.


Dw. @Waksman

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacz i zgrzytanie zębów...

Pytacie się czy w naszym kraju dobrze się dzieje ? Nie, nie dzieje się dobrze. Czy jest źle ? Jak najbardziej sytuacja w jakiej się znajdujemy nie napawa optymizmem i momentami w oczach niektórych woła ona o pomstę do nieba. 

Proszę wybaczyć że się powtórzę ale było znacznie gorzej, jeżeli teraz toniemy to w najgorszych momentach ZKRM już w ogóle zmieniliśmy się w okręt podwodny szurając po dnie. Ale hej żyjemy i pewnie tak szybko wbrew temu co poniektórych osób z reszty Polinu bardzo by chciały to nie znikniemy od tak z mapy. 

Może faktycznie przydało by się jakoś ustabilizować ustrój Muratyki gdyż ostatnie lata zarówno dla Muratyki i Koribi to ciągłe reformy ustrojowe i zmiany władzy. Może właśnie to czego potrzebuje Muratyka to stabilizacja a nie ciągłe zmiany.

Nawiązując to jeszcze do wypowiedzi pana @Heinrich von Wattzau :

Cytat

 Zastanawiam się nad promocją strony na Facebooku, serio. Trzeba nam nowych i tak jak wyżej napisałem, najlepiej z zewnątrz a nie z innych państw na Pollinie.

W kwestii jakiegokolwiek promowania Muratyki czy też pozyskiwania nowych obywateli raczej nie będę się wypowiadać gdyż już kilka razy próbowałem ściągnąć do nas nowe osoby i kończyło się to porażką gdyż nikt tak naprawdę na dłuższą metę nie był zainteresowany.

 

Proponowałbym również zacząć rozróżniać czym jest nasze RP prowadzone w ramach państwa a czym jest OOC (out of character, wszystko co dzieje się poza prowadzonym na forach RP) gdyż widzę że to co dzieje się na discordzie mimo iż powinno być właśnie oderwane od RP jakie prowadzimy i nie powinny wpływać na stosunek między nami w państwie gdyż dzieją się poza V-światem to wiele osób miesza to wszystko przez co potem mamy przykre konsekwencje jak np. Odejście pana @Leszek Ebe po kłótni na dsc, kłótnia na dsc pomiędzy panem @Waksman i JKM @Alfred Fabian von Tehen-Dżekktóra praktycznie przekreśliła możliwości jakiejkolwiek współpracy z Winkulią, a przez co ? Dobre pytanie ja do dziś nie wiem o co poszło i dlaczego ale relacje międzynarodowe poszły się delikatnie mówiąc j***ć. 

Mam wrażanie że przez to że nie pokazuje się zbyć często na discordzie oszczędzam sobie wiele niepotrzebnego gadania i problemów mimo iż z korzystania z discordza można wiele skorzystać t o gdy dzieje się coś złego to zawsze ma to tak wielką skalę że odbija się echem lub bezpośrednio w V-świecie. A tak nie powinno być. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie np. podczas wizyty zagranicznej głowa jednego państwa zaczęła by się wyzuwać z drugą, tak po prostu nie wypada ale że dsc to miejsce poza V-światem (a przynajmniej ja go do niego nie zaliczam i zaliczać nie będę) to można się tam porozmawiać lub posprzeczać między sobą ale nie powinno mieć to odbicia w V-świcie gdyż psuje to cały klimat jego świata. 

 

Chcę pomagać jak mogę i próbuję robić wszystko by było dobrze i tak jak pan @Heinrich von Wattzau trafnie zaznaczył nie nienawidzę naszego szanownego pana @Prezydent Muratyki ponieważ gdybym naprawdę przyjmował wszystko co mi mówią albo wszystko co mi zrobili w V-świecie to musiałbym znienawidzić pana @Waksman a on musiałby znienawidzić mnie. (Mam nadzieję że pan Waksman wie o jaką sytuację mi chodzi i że zachowa ją dla siebie). Jeżeli już się z kimś chcę wykłócać to nie ma to odzwierciedlenia na moje relacje wobec tej osoby poza RP gdyż już dawno zauważyłem że nie miało by to sensu. 

 

Matko bosko przepraszam za taki nudny i długi wykład.

  • Lubię to 2

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że wszystko wyszło lepiej, niż miało wyjść w swoim pierwotnym założeniu uważam, że teraz pora przygotować się do obchodów 8-leci Republiki Muratyki. Pozostaje tylko pytanie co i jak, chciałbym, aby Święto to miało wymiar, nie tyle co jednego dnia, a podzieliłbym to wszystko na etapy.

Moglibyśmy podzielić całość konkretnie na 3-dni.
1. Dzień - Powitania, następnie Przemówienia.
2. Dzień - Bal
3. Dzień - Pożegnania i odloty.

Co sądzicie? (Oczywiście to tylko Propozycja) 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Patrząc co dzieje się na balach w Sarmacji jak i przez wzgląd własny wolałbym zrezygnować.

Oczywiście nie wszyscy muszą się pojawić na balu. Osobiście uważam, że Bal organizowany przez Cara-seniora Brodrii to raczej coś na miejscu, aby pokazać, że za sobą przyciągnąłem przepych do Muratyki, no ale jeśli będzie więcej głosów przeciw, niżeli za to jakoś inaczej to zaplanujem. 🙂 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bal to fajna sprawa - u nas jeszcze tego nie było więc nikomu się to nie znudzi. Nie to co w Sarmacji, gdzie bale urządza się nawet na urodziny chomika 😂

Popieram również pomysł rozłożenia obchodów na 3 dni. Dzięki temu całość będzie bardziej uroczysta, no i przy okazji starczy nam na wszystko czasu.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wam dni takie jak Piatek,sobota.niedziela  raczej nie bedzie to za bardzo kolidiowac z tym drugim zyciem po tamtej stronie 🙂 a osobscie jesli czas mi pozwoli chetnie przybywal bym na tak wazna uroczystosc.

milego dnia/nocy zycze 

  • Kocham to! 2

Aleksi Nawaczenko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, tu się z Panem Aleksim zgadzam - trzeba uroczystości zaplanować na jakiś weekend. Ja w ten w tym tygodniu mam pracujący, i to dniówki w dodatku... Ale z drugiej strony nie chcę ustawiać terminów pod siebie. Jakieś propozycje odnośnie daty uroczystości?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij