• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Dysputa Gospodarcza


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

jak zapewne wiecie ostatnio przerzuciłem się na symulację ruchu pociągów w Muratyce w grze "Trainz", która, według mnie, może mieć duży potencjał w działaniu gospodarki naszego kraju. Tutaj spełniłbym swoje zapowiedzi, czyli niejako w głównej mierze oparł gospodarkę na kolei, ale nie tylko. Gra wyposażona jest w bardzo interesującą z naszego punktu widzenia funkcjonalność - zakłady przemysłowe. Są to obiekty w grze, które ładują lub rozładowują dane towary, a następnie przetwarzają je na inne. Tutaj moją propozycją jest rozplanowanie wszystkich zakładów przemysłowych w Muratyce, rozlokowanie ich w grze, a następnie wykorzystanie. Niekonieczne muszą to jednak być zakłady państwowe, bo prywatne również możemy dodać. Weźmy jednak poprawkę na to, że taka prywatna firma musiałaby produkować towar, który istnieje w grze. Chyba, że będziemy wozili "fikcyjne" towary czyli takie, które w grze nie istnieją.

Pomysł jest o tyle fajny, że rzeczy nie brałyby się "z dupy". Naftport nie wyprodukuje paliwa bez ropy, tartak nie zrobi desek bez drzewa itd. Dodatkiem jest też to, że niektóre obiekty, takie jak elektrownie, które zużywają tylko węgiel, faktycznie go wykorzystują. Fakt, że ten węgiel kiedyś się tam skończy i trzeba go dowozić jest po prostu fajny, bo w gospodarce będzie coś się działo i faktycznie będzie jakiś obrót towarów.

Szczerze kręci mnie taka wizja, bo taki rynek umożliwiłby też tworzenie przez innych prywatnych przewoźników towarowych. Co o tym myślicie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Szanowni,

jak zapewne wiecie ostatnio przerzuciłem się na symulację ruchu pociągów w Muratyce w grze "Trainz", która, według mnie, może mieć duży potencjał w działaniu gospodarki naszego kraju. Tutaj spełniłbym swoje zapowiedzi, czyli niejako w głównej mierze oparł gospodarkę na kolei, ale nie tylko. Gra wyposażona jest w bardzo interesującą z naszego punktu widzenia funkcjonalność - zakłady przemysłowe. Są to obiekty w grze, które ładują lub rozładowują dane towary, a następnie przetwarzają je na inne. Tutaj moją propozycją jest rozplanowanie wszystkich zakładów przemysłowych w Muratyce, rozlokowanie ich w grze, a następnie wykorzystanie. Niekonieczne muszą to jednak być zakłady państwowe, bo prywatne również możemy dodać. Weźmy jednak poprawkę na to, że taka prywatna firma musiałaby produkować towar, który istnieje w grze. Chyba, że będziemy wozili "fikcyjne" towary czyli takie, które w grze nie istnieją.

Pomysł jest o tyle fajny, że rzeczy nie brałyby się "z dupy". Naftport nie wyprodukuje paliwa bez ropy, tartak nie zrobi desek bez drzewa itd. Dodatkiem jest też to, że niektóre obiekty, takie jak elektrownie, które zużywają tylko węgiel, faktycznie go wykorzystują. Fakt, że ten węgiel kiedyś się tam skończy i trzeba go dowozić jest po prostu fajny, bo w gospodarce będzie coś się działo i faktycznie będzie jakiś obrót towarów.

Szczerze kręci mnie taka wizja, bo taki rynek umożliwiłby też tworzenie przez innych prywatnych przewoźników towarowych. Co o tym myślicie?

Szanowny,

Można jak najbardziej, ale na chwilę obecną czekam na opinię narodu. Swoją przedstawię w zależności od zainteresowania. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, jak będziemy tak ze wszystkim "czekać na opinię narodu" to nigdy nie ruszymy z tą gospodarką. Ja oczekuję konkretnej odpowiedzi i konkretnych propozycji/zmian, bo jeśli napisałbyś przy okazji swoją dłuższą refleksję na ten temat włącznie z propozycjami, to już byśmy mieli jakiś chociaż punkt odniesienia 😛

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waksman napisał:

Piotrze, jak będziemy tak ze wszystkim "czekać na opinię narodu" to nigdy nie ruszymy z tą gospodarką. Ja oczekuję konkretnej odpowiedzi i konkretnych propozycji/zmian, bo jeśli napisałbyś przy okazji swoją dłuższą refleksję na ten temat włącznie z propozycjami, to już byśmy mieli jakiś chociaż punkt odniesienia 😛

Spokojnie, mam cały dzień na swoją opinię na temat gospodarki. Od wczorajszej propozycji II Rodziału Konstytucji do teraz nikt się nie odezwał, dlatego widzę, że muszę się wyhamować i działać tak jak naród. Zobaczymy, kto na tym więcej ugra, bo ja potrafię być powściągliwy i robić bardzo, baaardzo mało. 

Co do samej gospodarki znasz moje zdanie. Oparłbym ja nie tylko na kolei. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Pomysł jak najbardziej fajny i z pewnością możemy go wykorzystać ale ubolewam iż nie będziemy w stanie prowadzić na podobną skalę transportu morskiego i drogowego.

Niestety, nie ma chyba takiego symulatora, który obsługuje i kolej, i morze, i drogi. Ale jest to dobry zaczątek. Gry można przecież w jakiś sposób połączyć, tylko trzeba wypracować odpowiednie zasady i system. Na początku wytrzymasz bez transportu morskiego i drogowego, Albercie 😂

19 minut temu, Piotr Romanow napisał:

Od wczorajszej propozycji II Rodziału Konstytucji do teraz nikt się nie odezwał, dlatego widzę, że muszę się wyhamować i działać tak jak naród. Zobaczymy, kto na tym więcej ugra, bo ja potrafię być powściągliwy i robić bardzo, baaardzo mało. 

Pytanie czy coś ci to da. Po jednym dniu braku odpowiedzi w jednym wątku trudno oceniać i przerzucać się na tryb "nieaktywny". Ale no, czekam na twój wywód 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jak? Byłby ktoś chętny pomóc w opracowaniu jakichś zasad i ogólnego zamysłu? Bo jak nie, to cóż... Trzeba będzie porzucić projekt...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damiano á-la-Triste napisał:

Myślę że korzystając z mojego powrotu do Muratyki mogę jakoś pomóc

O, świetnie! Zgadajmy się dzisiaj na Discordzie, to przegadamy temat 😄

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij