• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

II Federacja Nordacka?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy kraje Wspólnoty Nordackiej (tj. Muratyka, Voxland i Westland, Winkulia oraz Brodria) dążą do zjednoczenia się w jeden organizm państwowy. Król Winkulii przedstawił tezy które mówią o tym jak taki kraj powinien wyglądać. Stąd pytanie do obywateli Muratyki - czy Wy jesteście za tym, abyśmy przystąpili do takiego projektu? Proszę wszystkich o zabranie głosu, to bardzo ważna sprawa.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu najlepiej będzie się wstrzymać do czasu Szczytu Państw Nordaty, możemy mieć nadzieję że zostanie tam poruszona ta kwestia i usłyszymy jakieś konkrety oraz stosunek pozostałych państw. 

Dopiero wtedy powinniśmy poczynić dalsze działania, lecz na razie najlepszą opcją będzie czekać.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maximilian von Stirlitz napisał:

Jestem przeciw, dopiero są przemiany ustrojowe w Muratyce, a my mamy iść w Federację. 

Tzn. tak, przemiany ustrojowe w Muratyce przecież możemy kontynuować będąc w Federacji. Myślę, że nikt nam tego nie zabroni 🙂

5 godzin temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

W moim odczuciu najlepiej będzie się wstrzymać do czasu Szczytu Państw Nordaty, możemy mieć nadzieję że zostanie tam poruszona ta kwestia i usłyszymy jakieś konkrety oraz stosunek pozostałych państw. 

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że ta kwestia na 1000% zostanie poruszona na najbliższym Szczycie Państw Nordaty. Osobiście jestem zdecydowanie na tak, jednakże nie mogę sam jeden odpowiadać za cały kraj. Dlatego trzeba będzie jakoś zadecydować. Proponuję referendum, jakoś w najbliższy weekend. Co wy na to?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 23:48, Waksman napisał:

czy Wy jesteście za tym, abyśmy przystąpili do takiego projektu?

Jestem za, lecz mimo to uważam, że powinniśmy się wstrzymać. Chociaż do czasu aż nie przejdziemy na nowy ustrój który został już potwierdzony. Najpierw zacznijmy od uporządkowania wszystkich spraw w Muratyce a potem zacznijmy myśleć o zjednoczeniu państw.

Sven Nilsen
Prowadzi dwutygodnik "Głos Muratyki"
 1138.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waksman napisał:

Czyli co, jak coś to organizujemy referendum w sprawie zjednoczenia?

Ja jestem za, tyle tak jak już wspomniałem moim zdaniem lepiej by było wpierw zająć się sprawami wewnątrzpaństwowymi a później dopiero pomyśleć o zjednoczeniu. Powinniśmy wpierw ustabilizować nasze państwo aby zyskać pewność i zobaczyć na czym stoimy. Wtedy będziemy mogli myśleć o rzeczach poważniejszych takich jak właśnie zjednoczenie.

Sven Nilsen
Prowadzi dwutygodnik "Głos Muratyki"
 1138.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Czyli co, jak coś to organizujemy referendum w sprawie zjednoczenia?

Jeżeli otrzymamy taką propozycję napewno warto ją najpier przedyskutować w gronie obecnie rządzących, musimy dostrzec wszystkie ewentualne plusi jak i minusy jakie taka federacja mogła by nam przynieść, dopiero wtedy poznać opinię społeczeństwa gdyż w moim odczuciu jeżeli dostrzeżemy że II Federacja Nordacka może przynieść korzyści Muratyce to powinniśmy nawet wbrew opini większości się przyłączyć, tak samo dziala to w drugą stronę gdzie rozważamy nie przystąpienie do federacji.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

musimy dostrzec wszystkie ewentualne plusi jak i minusy jakie taka federacja mogła by nam przynieść, dopiero wtedy poznać opinię społeczeństwa gdyż w moim odczuciu jeżeli dostrzeżemy że II Federacja Nordacka może przynieść korzyści Muratyce to powinniśmy nawet wbrew opini większości się przyłączyć, tak samo dziala to w drugą stronę gdzie rozważamy nie przystąpienie do federacji.

Cóż, ja na przykład minusów nie widzę w ogóle. Z plusów to na przykład wspólne forum, co oznacza łatwiejszy kontakt z innymi, łatwiejszą organizację większych eventów i innych, więcej potencjalnych osób działających w państwie, bo przecież nikt nie zakaże innym narodom wypowiadania się w dziale Muratyki, wspólne systemy informatyczne, wspólny parlament... No trochę tego jest według mnie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem na tak, ale trzeba wpierw wysłuchać jak wygląda wizja IIFN wśród innych zainteresowanych mikronacji. Nie chcemy raczej, żeby chwilę po starcie dochodziło do sprzeczek, które przerodziły by się w podziały, intrygi, a w najgorszym wypadku nierówne traktowanie państw wchodzących w skład potencjalnej federacji.

  • Lubię to 1

1113.png

Grzegorz Szarak von Hohenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij