• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Protesty kugarów w Hedei


Rekomendowane odpowiedzi

Avatar

Dziś, w Hedei, w dawnej południowej Kugarii, a dziś pod zwierzchnictwem koribijsko-muratyckich władz, protestujmy i manifestujemy nasze dążenia do otrzymania własnego regionu autonomicznego Kugarii Południowej, który obejmowałby znaczne tereny freutu westfalskiego. Przemaszerowaliśmy naszymi końmi przez stary rynek miasta dając o sobie znak w postaci końskiego zapachu tak charakterystycznego dla naszego narodu kugarskiego. Domagamy się własnej autonomii i samostanowienia na swoich klanowych terytoriach w Hedei i okolicy. Nie czujemy się związani z władzą w Zwierzogrodzie, od wieków jesteśmy synami chanów!

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar

Freutu westfalskiego? Raczej gminy... Freut to my mamy tutaj Adlernburski. Żywię nadzieję, że jeżeli Kugarowie zrealizują swoje idee, pan Arkan nie zostanie urzędnikiem, bo będzie źle.

 

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu, Minister Spraw Zewnętrznych
i były Premier II Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano
  • NIO: 2908210003

  • NIO: 2908210003
    Avatar

    No panowie i panie przecież to jest absurd, jakiś stary dziad wychodzi na ulicę miasta i paskudzi cały rynek krzycząc coś o promowania własnych wartości i dążeniu do niepodległości. Jeżeli ten człowiek nazywa się Kugarem to jest mi za niego podwójnie wstyd. Wstydzi się na niego mój świętej pamięci pradziad Kugar w dziesiątym pokoleniu mieszkający od od wieków i wstydzi się muszę ja gdyż obraża on moją zmarłą prababkę koribijskę. Od lat mieszkamy tu z moją rodziną a w zasadzie dwiema rodzinami. Prababka przyjechała tu z zachodu z ojcem górnikiem, pradziad zaś jak jego ojciec i ojciec ojca wypasał zwierzęta. 
    Ja teraz jak mój pradziad i jego syn i mój ojciec dumnie noszę dumnie ten strój, dziedzictwo rodzin moich przodków a przez takich wariatów patrząc na nas jak na bandytów. 

    • Kocham to! 3

    8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

    d163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png99527777916552134.png.36d8ca78e1684f2c1fe18307c76c620e.png

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Do protestujących w Hedei Kugarów przemówił kandydat Partii Pracy Muratyki na Prezydenta - Klemens Morak.

    Avatar

    Jako osoba z sercem po lewej stronie, muszę powiedzieć, że w szanuję absolutnie prawa mniejszości narodowych i etnicznych. Rdzenni mieszkańcy historycznej krainy Kugarii zasługują na uznanie swojej odrębności ze strony władz w Zwierzogrodzie. Jednak głęboko wątpię, że daleko idąca autonomia lub nawet niepodległość Kugarii, przyniesie jej samej korzyści.

    Koncepcje państw narodowych i monoetnicznych są reliktem przeszłości, które przynoszą więcej szkód niż korzyści. Zamknięte, hermetyczne państwa nie tylko ograniczają rozwój, ale również prowadzą do wykluczenia, konfliktów i napięć społecznych.

    Partia Pracy Muratyki umożliwi kugarskim dzieciom naukę ojczystego języka. Ustanowimy dwujęzyczne nazwy miejscowości. Wprowadzimy do kodeksu cywilnego pojęcie mowy nienawiści, aby chronić między innymi Kugarów przed dyskryminacją. Język kugarski stanie się dodatkowym językiem urzędowym w Koribijskim Ulenie.

    Drodzy Obywatele, razem możemy stworzyć lepszą Muratykę. Muratykę, która jest otwarta, tolerancyjna i sprawiedliwa dla wszystkich. Dołączcie do nas w tej misji, aby nasze dzieci mogły dorastać w świecie pełnym możliwości i zrozumienia.

    • Lubię to 2
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne
    Avatar

    Drodzy Kugarscy Przyjaciele, chciałabym dzisiaj skierować do Was ważne słowa na temat obecnej sytuacji w Hedei.

    Rozumiem Waszą frustrację i pragnienie autonomii. Wasze postulaty uznania podmiotowości Kugarii przez władze w Zwierzogrodzie są słuszne i zasługują na poparcie. Każda społeczność ma prawo do zachowania swojej tożsamości. Wasze głosy powinny być wysłuchane i uwzględnione przez rządzących.

    Jednakże, chciałabym zaapelować o przestrzeganie pokojowych zasad protestu. Stosowanie agresji przynosi jedynie cierpienie i chaos, a nie prowadzi do trwałych rozwiązań. Prawdziwa zmiana pochodzi z dialogu, zrozumienia i współpracy. Akty przemocy jedynie osłabiają kugarską sprawę i dają władzom lokalnym pretekst do stosowania represji wobec protestujących.

    Pokojowe demonstracje i konstruktywny dialog z władzami mogą przynieść realne zmiany. Wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć cele, które są dla nas ważne, bez uciekania się do przemocy. Razem możemy stworzyć przyszłość, w której Kugaria będzie miała swoje miejsce w Muratyce, a także szacunek reszty współobywateli.

    Dziękuję Wam za wysłuchanie. Głęboko wierzę, że razem możemy znaleźć drogę do kompromisu. Jesteśmy z Wami i popieramy Waszą walkę o prawa.

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij