• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ardemio, Ojczyzno moja


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Poniżej zamieszczam fragment jednego z pięknych wierszyków napisanych przed setkoma laty na temat ardemskiej krainy dobroci, która wyłoniła się spod mikrooceanu gdzieś we wrześniu 2017 roku, a pozostała zapomniana przez kilka następnych lat. Nawet micropedia wspomina ją w może dwóch artykułach, ale stanowiła przecież niegdyś odgrzewany co niedziela kotlet - bowiem co ciekawego mogło wydarzyć się w Ardemii? Piwosze usuwali posty, ministrowie finansów respili pieniądze, a prezydenci byli prezydentami dwóch państw jednocześnie (skandal! skandal na całą arcykrainę mikronacyjną!). W każdym razie, wierszyk:

     

    Ardemio, Ojczyzno moja!

    ty jesteś jak zdrowie

    ile cię trzeba cenić

    ten tylko się dowie

    kto cię stracił.

    Dziś piękność twą

    w całej ozdobie

    widzę i opisuję

    bo tęsknię po tobie.

     

    Ardemia - kraina pełna sprzeczności, życie państewka zamknięte w obradach kilku obywateli nad losami rozległej wyspy. Trzech wyrzutków z Suderlandu rozpoczynających swoją przygodę. Obszar na monitorze rzędu dorodnego orzecha laskowego. Rozpoczęcie państwowości nie przyszło łatwo. Krytyka ze strony Suderlandu, który stracił kilku mieszkańców poniosła ich i doprowadziła do nieufnych spojrzeń przez resztę krajów, m.in. obywateli Królestwa Dreamlandu. Po prostu kolejna yoyonacja, tak mówiono.

    Kraina ta jednak wychowała mnie i czuję wobec niej ojczyźniany obowiązek - choć związany z obczyzną od momentu włączenia Ardemii do Unii Trzech Narodów, dalej słychać w mojej głowie powinność walki o to, co zostało zabrane, podzielone i spieniężone.

    Vivat Ardemia! Vivat Libertas!

    100784713014182065.png.e4af05ccf86cc20911cc7246993535e0.png

    Edytowane przez Michaił
    • Lubię to 1
    • Kocham to! 2
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Michaił zmienił(a) tytuł na Ardemio, Ojczyzno moja
    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    Godzinę temu, AleksanderNovak napisał:

    Niech Ardemia przyłączy się do FN

    Byłoby super, ale ja osobiście uważam, że nie powinniśmy się z tym spieszyć. Ziemie Ardemii przez nieaktywność Magnifikatu na północy, i przez brak sensownej administracji na południu, są ogarnięte anarchią. Na początku Ardemia powinna dołączyć do naszych systemów informatycznych jako niepodległe państwo. II Federacja Nordacka powinna zaoferować pomoc w stabilizacji sytuacji w kraju, i wtedy, jeśli nowe władze Ardemii zdecydują się na ten krok, proponować dołączenie do II FN. Wiesz, jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy, jak to mówią 😂

    Super w ogóle widzieć cię z powrotem, Michael! Mam wielką nadzieję, że Ardemia wróci na mapy Pollinu jako aktywne i stabilne państwo. #Ardemska'Reaktiva'ce!

    • Lubię to 1
    • Kocham to! 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 1609230033

  • NIO: 1609230033

    Witamy. 

    • Lubię to 1

    Henryk Ziemiański 

    Minister Sprawiedliwości 

    Namiestnik Komarchii Nordackiej 

    Współprzewodniczący Ultranordackiej Partii Ojczyźnianej 

    II Prezydent II Federacji Nordackiej 

    1260.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego

    Mapa poglądowa obecnej sytuacji na ziemiach ardemskich. Północna część - Foldon, Ordan, połowa Alorku z wyspami zajęta przez Magnifikat. Reszta - ziemie bezpańskie, niczyje, swoje owce wypasają tam tubylcy, kraina o powierzchni kilku tysięcy mikropikseli ogrodzona jest drutem kolczastym i metalowym płotem od reszty świata. Topologia terenu bardzo trudna, góry i wyżyny zajmują prawie 25% całej wyspy. Reszta to jeziora, rzeki, żyzne gleby o charakterze madowym. Jakość przesłanej przeze mnie mapy budzi oczywiście wątpliwości, w końcu została narysowana w Anno Domini 2018 w programie Microsoft Paint. Lokalizacja wyspy bez znaczenia - mikrobogowie stwierdzili, że ląd uzyska właściwości wędrowne i wywędruje na drugą stronę koła podbiegunowego mikroświata. Przy Skytji byliśmy tylko w teorii.

    image.png?ex=66617a02&is=66602882&hm=5d07ad18faddd7ed049da1ab0401c25eebe53c437ab3f3e63d5e4358f41583f7&

    Edytowane przez Michaił
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    @Michaił Czy właśnie zawiązujące się państwo ardemskie zamierza ustrojowo czerpać z idei Konsulatu, czy raczej dokona zwrotu ideologicznego? Jak zapatrujecie się na znajdowanie się północnej połowy kraju pod zaborem magnifikackim? Zrezygnujecie z roszczeń do dawnych ziem, czy będziecie dążyć do ich odzyskania? Jeśli ta druga opcja, to czy zamierzacie podjąć się prób dyplomatycznego rozwiązania tej sprawy i koncyliacji z Magnifikatem, czy posunięcie się do środków bardziej brutalnych?

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
    38 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

     Czy właśnie zawiązujące się państwo ardemskie zamierza ustrojowo czerpać z idei Konsulatu, czy raczej dokona zwrotu ideologicznego?

    Konsulat Ardemii to pierwszy i jedyny prawilny ustrój państwa ardemskiego powstałego Anno Domini IX 2017. Na tę chwilę oligarchiczny konsulat to jedyne sensowne rozwiązanie i zapanowanie nad problemem wyspy. Jeżeli napotkamy na problemy prawne, cóż - wtedy będziemy się zastanawiać, jednak z idei oligarchii nie zamierzam rezygnować.

    41 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

    Jak zapatrujecie się na znajdowanie się północnej połowy kraju pod zaborem magnifikackim?

    Zabór, nie zabór - trwa to od, jak widzę, pięciu lat, a sam Leszek Roskohard jakoby przyznał te ziemie Magnifikatowi. Nie wiem czy z woli własnej, czy nie, bądź co bądź Roskohard przekonał się sam do tego pomysłu. Natomiast nabyte piksele, choćby martwe i bezużyteczne, są użyteczne estetycznie, gdyż moje państwo jest najmojsze, a im więcej zalewa mikroświata, tym jest bardziej mojsze i możniejsze.

    44 minuty temu, Kamiljan de Harlin napisał:

    Zrezygnujecie z roszczeń do dawnych ziem, czy będziecie dążyć do ich odzyskania?

    Kraina ojczyźniana jest krainą albo w całości, albo wcale.

    44 minuty temu, Kamiljan de Harlin napisał:

    Jeśli ta druga opcja, to czy zamierzacie podjąć się prób dyplomatycznego rozwiązania tej sprawy i koncyliacji z Magnifikatem, czy posunięcie się do środków bardziej brutalnych?

    Wystąpienie przeciwko Magnifikatowi jest nierozerwalnym elementem mojego wystąpienia o niepodległość, jednakże czy dokona się to mikroprzemocą czy może bardziej mikrodyplomacją - o tym zadecyduję, gdy na ziemiach ardemskich w końcu postawię pierwszy krok i wkroczę do miasta stołecznego Bluetark. Rozlew krwi między Ardemczykami musi zostać najpewniej zaniechany, bratobójstwo bowiem to jedno z wykroczeń głównych przeciwko bratu. Drugim jest zabawianie się z jego żoną.

    • Kocham to! 3
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Panowie, zapraszam do stosowania precyzyjnych określeń.

    Część wyspy Ardemia nie jest pod "zaborem", ani nie została zajęta. Użycie takiej terminologii implikuje inny kontekst i konotacje.

    Nie będę nikogo ochrzaniał ani nakłaniał do zajrzenia w słownik; a w otwartym dostępie można sobie znaleźć więcej rzeczy.

    Niektóre treści powyższych postów wyrażają jakoby siły Magnifikatu wkroczyły na te ziemie i je przejęły. W rzeczywistości północna część Ardemii "dokonała" odwrotnego działania tj. weszła w skład Ludowej Republiki Magnifikatu z własnej inicjatywy - ściślej mówiąc Leszka, który zarządzał wówczas tym terenem i wystąpił z taką prośbą. Cóż mi pozostało potem zrobić jak (u)szanować jego wolę?

    Odnośnie wypowiedzi Michaiła: możemy pogadać; użyć siły argumentów a nie argumentu siły. Męczące, czasochłonne i nudne są dla mnie forumowe wojenki i pogróżki. Zamiast tego lepiej pójść na spacer albo poczytać/pisać książkę.

     

    • Kocham to! 2
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij