• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

[POZA NARRACJĄ] Ułożenie


Waksman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Szanowni @Mieszkaniec, @Obywatel Federacji i @Obywatel Federacji - klon!

    Czytając wszystkie posty z dnia wczorajszego zauważyłem, że bardzo często przewija się tam i narracja (granie jako nasza postać) i real (pisanie jako osoba przez kąkuterem/telefonem). Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że momentami bardzo psuje to immersję i może prowadzić do niepotrzebnych, czasem personalnych spin. Proponuję więc ułożyć cały ten sajgon i oddzielić narrację od reala.

    Pamiętam, że na serwerach RP na Discordzie na ten przykład wypowiedzi, które mówimy poza RP piszemy po "//" - dwóch ukośnikach informujących czytających, że dana osoba mówi teraz nie jako grana postać, a jako ten ktoś, który tam siedzi gdzieś przed ekranem. Ponad to proponuję utworzenie działu stricte wyjętego spoza naszego świata, czyli potocznie zwany "Off-topic". Co o tym myślicie?

    • Lubię to 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Brzmi dobrze, a smakuje jeszcze lepiej.

    Z tym że u nas dominują wypowiedzi związane z mikro niebędące roleplayem. Czystego off-topicu na próżno szukać na naszym forum.

    • Lubię to 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    5 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

    Brzmi dobrze, a smakuje jeszcze lepiej.

    Z tym że u nas dominują wypowiedzi związane z mikro niebędące roleplayem. Czystego off-topicu na próżno szukać na naszym forum.

    No tak, ale pisząc te wypowiedzi często się przerzucamy między trybem, np. "Waksman" / "realowy Waksman". Wiadomo, że tutaj ten roleplay wygląda inaczej, bo piszemy bezpośrednio jako nasze postaci. Tutaj jedyną kwestią jest to, żeby najpierw napisać co mamy napisać jako my w Mikroświecie, a poniżej, po dwóch "//" napisać co mamy napisać jako my z reala.

    • Lubię to 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość Oliwier Dymarski

    Jestem zdecydowanie za! Trochę mnie denerwuje wtrącanie 5 słów poza narracja, między zdaniami? i weź tu się człowiek domyślaj o co chodzi 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    55 minut temu, Oliwier Dymarski napisał:

    Jestem zdecydowanie za! Trochę mnie denerwuje wtrącanie 5 słów poza narracja, między zdaniami? i weź tu się człowiek domyślaj o co chodzi 

    No dokładnie - mam to samo. Powodem rozpadu i UTN i I FN było właśnie przerzucanie się personalnymi kubłami pomyj, bo ktoś coś źle przeczytał, nie wiedział, że to narracja i inne takie. Im szybciej wprowadzimy zasadę "dwóch ukośników", tym szybciej zaoszczędzimy sobie występowania jakichś nieporozumień.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 2908210003

  • NIO: 2908210003

    Aż mam flashbacki z brania udziału w RP na Gmodzie. Trochę głupio będzie to wyglądać jak ktoś będzie pisał:  Szanowny Panie, pański pomysł bez wątpienia pozwoli nam otwarcie się na nowe zagraniczne kontaktu. /Tak na prawdę jest to kolejne narzędzie zwiększające władzę partii/

    8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

    Koribia.png.738c8effbe8dc33139307bf6a10de6e2.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    45 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

    Aż mam flashbacki z brania udziału w RP na Gmodzie. Trochę głupio będzie to wyglądać jak ktoś będzie pisał:  Szanowny Panie, pański pomysł bez wątpienia pozwoli nam otwarcie się na nowe zagraniczne kontaktu. /Tak na prawdę jest to kolejne narzędzie zwiększające władzę partii/

    Nie no, tak to nie. Jeśli gramy tak, że nasza postać jest za czymś, to nie trzeba pisać tutaj na forum, że prywatnie to my jesteśmy przeciw. Takie rzeczy to na Discordzie, żeby nie psuć immersji. Tu chodzi o takie dodatki typu "W realowej Francji mają tak tak i tak, i dupa", czy coś w tym stylu. Takie dwa ukośniki raczej byłyby używane do odniesień do tego nieistniejącego reala, żeby nie mieszać go w prowadzoną narrację.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne

    Rozdział RP od off topu to krok naprzód. Będziemy się wyróżniać na tle innych forów mikronacyjnych uporządkowanymi dyskusjami i zrozumiałą dla czytelnika formą.

    Czyli robimy tak, że w działach RP wypowiedzi niezwiązane z tym, co robi/mówi postać wtrącamy po dwóch ukośnikach "//"?

    Może zróbmy całą kategorię na rozmowy off topicowe, bo dużo tego u nas (mówię o mikronacyjnych dyskusjach niezwiązanych z RP). W tej kategorii utwórzmy dodatkowo jeden dział poświęcony już całkowitemu off topicowi, czyli realowi.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    31 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

    Rozdział RP od off topu to krok naprzód. Będziemy się wyróżniać na tle innych forów mikronacyjnych uporządkowanymi dyskusjami i zrozumiałą dla czytelnika formą.

    Czyli robimy tak, że w działach RP wypowiedzi niezwiązane z tym, co robi/mówi postać wtrącamy po dwóch ukośnikach "//"?

    Może zróbmy całą kategorię na rozmowy off topicowe, bo dużo tego u nas (mówię o mikronacyjnych dyskusjach niezwiązanych z RP). W tej kategorii utwórzmy dodatkowo jeden dział poświęcony już całkowitemu off topicowi, czyli realowi.

    Dokładnie tak. Zasada dwóch ukośników jest prosta w użyciu i łatwa do zapamiętania. Po kilku postach samo nam to zostanie w głowie. Co do działu - jestem za. Zaraz się za to zabiorę. Dział "Off-topic" na tematy związane z mikronacjami, ale nie związane z realem, a w nim dział "Real", na tematy stricte związane z realem, i w którym całkowicie wychodzimy z Mikroświata.

    • Kocham to! 1

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij