• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Krótka historia o tym, jak odkryłem spisek ZKRR na podstawie analizy fonetyki faszystowskich raperów.


Rekomendowane odpowiedzi

Krótka historia o tym, jak odkryłem spisek ZKRR na podstawie analizy fonetyki faszystowskich raperów.

Zapraszam na przejażdżkę do mojego BMW, która pełna będzie fonetycznych zawiłości i niespodziewanych zwrotów akcji. Tak więc zapnijcie pasy i wyruszcie ze mną do nowolokowanego na Nordacie faszystowskiego państwa - Akropolu. Może i kultura, jak i w ogóle działalność tego państwa nie jest szczególnie bogata, niemniej pewien utwór Akropolskich raperów zasługuje na naszą szczególną uwagę:

 

Szczególną uwagę zwróciłem na wymowę skrótu "BMW". Ja jako prosty chłopak z Wichrowego tronu zawsze wymawiałem nazwę tego niemieckiego automobilu jako "be-em-wu", lub "be-em-wó" (sorry, ale ja nie słyszę nawet różnicy miedzy "h" i "ch"). Jak więc należy wymawiać tą nazwę? [ˌbeːʔɛmˈveː] No cóż. Nic mi to nie mówi, bo nie znam się na fonetyce. Postanowiłem więc sprawdzić jak wymawiają to różni ludzie w internetach.
image.png.347c6f7d7f67eaf11d8f192b23d3b764.png

Ten pan u góry wymawia wyraźnie "be-em-wi", lub "be-em-vi" i jest...
Obraz

Natomiast pan poniżej, wymawiający tą nazwę "be-em-we" (Бэ-Эм-Вэ́) i jak sam podkreśla jest z... Broskwy.

image.png.50649aec0659beb42960f532671a5eee.png

Tak więc Zdradziecki spisek został wytropiony, dzieci mogą spokojne pójść spać, a jaki z tego morał?
Pozwólmy konserwatystą fałszować wybory i robić rewizje u zwykłych mieszkańców o 5 rano, bo szpiedzy ZKRR są wszędzie!

image.png.eca4a7028f81a14f0ef4bae834009d82.png

 

100505667931999007.png

image.png

Edytowane przez Piotr Jankowski
  • Haha 1
  • Wow 1

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 19. 3. 2024 at 19:47, Piotr Jankowski povede'l:

[...] a jaki z tego morał?

[...] szpiedzy ZKRR są wszędzie!

Szpiedzy ZKRR są rzeczywiście wszędzie! Cieszę się, że doszedliśmy do podobnych konkluzji, choć w dość... rozbieżny sposób.

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij