• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

UR 1/24 – Zajęcie OBPP-PFN przez Carstwo Brodryjskie


Rekomendowane odpowiedzi

Wysoki Sądzie,

w ostatnim czasie władze II Federacji Nordackiej zostały poinformowane o działaniach państwotwórczych na Obszarze Bez Przynależności Państwowej pod Protekcją II Federacji Nordackiej. Samozwańcze Carstwo Brodryjskie pod przywództwem rzekomego regenta Kazimierza Wityńskiego ogłosiło plany utworzenia niepodległego państwa brodryjskiego.

Zwracam się z wnioskiem o wydanie rozstrzygnięcia w sprawie legalności zajęcia przez Carstwo Brodryjskie Obszaru pod Protekcją Nordacką. Posiadamy wątpliwości co do spełniania przez rzeczony podmiot warunków określonych w Art. 5. Ustawy specjalnej o OPN. Niejasne jest to, czy samozwańcze Carstwo Brodryjskie jest sukcesorem upadłej Brodrii, czy zupełnie nowym i odrębnym od upadłej Brodrii podmiotem. Jeśli Carstwo nie jest podmiotem odrębnym od upadłej Brodrii, której ostatnim carem był JCM Piotr Romanow, to oznacza, że nie jest nowym państwem i nie spełnia warunków art. 5.

Idąc dalej - nawet jeśli samozwańcze Carstwo Brodryjskie jest krajem zupełnie nowym i niepowiązanym ze starą Brodrią, to nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy kraj ten nie jest zamieszkały wyłącznie przez działaczy istniejących już państw, co jest kolejnym warunkiem stawianym przez art. 5. JE Kazimierz Wityński może się okazać klonem aktywnego w innym kraju mikronauty. Pojawiły się domysły, że człowiek ten może być klonem Grutina. Co w przypadku jeśli teraz odstąpimy Carstwu terytorium, ale później wyjdzie na jaw, że JE Kazimierz Wityński jest klonem i zajęcie OBPP było nielegalne? II Federacja Nordacka siłą zniesie państwowość tego tworu?

Liczę na wszczęcie przez Najwyższy Sąd Federalny śledztwa i na podstawie jego wyników wydanie rozstrzygnięcia w rzeczonej sprawie.

 

100505667931997313.svg

 
Edytowane przez Benjamin Romanow
Nowy tytuł
  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej, Minister Sprawiedliwości Gospodarki i Nauki

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Benjamin Romanow zmienił(a) tytuł na UR 1/24 – Zajęcie OBPP-PFN przez Carstwo Brodryjskie

100505667931998453.png

Velke Mesto Achkov, dnia 7 lutego 2024 roku

Z A R Z Ą D Z E N I E

Zarządzam, co następuje:

  1. działając na wniosek Spikera Kongresu II Federacji Nordackiej, wszczynam postępowanie w sprawie ustrojowej indywidualnej w zakresie wskazanym we wniosku;
  2. nadaję sprawie następującą sygnaturę: UR 1/24;
  3. wyznaczam SN Benjamina Romanow na przewodniczącego składu orzekającego.

 

100464293790614508.svg
Benjamin Romanow
Sędzia Najwyższy

Edytowane przez Benjamin Romanow

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100505667931998453.png

Velke Mesto Achkov, dnia 7 lutego 2024 roku

 

  1. Otwieram rozprawę.
  2. Informuję Prezydenta II Federacji Nordackiej, Spikera Kongresu II Federacji Nordackiej i Premiera II Federacji Nordackiej o możliwości przystąpienia do sprawy do do dnia 9 lutego br. włącznie.
  3. Wyznaczam ewentualnym uczestnikom, którzy przystąpią do sprawy termin na zajęcie pierwszego stanowiska do dnia 9 lutego br. włącznie.

 

@Henryk Ziemiański@Leonid Repulijski@Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest sprawa poważna. Po co właściwie odradzać państwo, skoro już wcześniej jego obywatele postanowili o zakończeniu jego istnienia. Jak już napisał na forum Bastionu Pollin JE Andrzej Ordyński ziemie brodryjskie zostały podzielone zgodnie pomiędzy strony walczące z Iwanem Pietrowem. Więc ten twór jest samozwańczy. 

Henryk Ziemiański 

Prezydent II Federacji Nordackiej 

1260.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki sądzie,

do sprawy przystępuję i przedstawiam swoje stanowisko. Czy Carstwo Brodryjskie jest kontynuatorem prawnym Brodrii? Oczywiście nie. Brodryjski Komitet Odrodzenia nie ma legitymacji ani od nieistniejących już władz Brodrii carsko-imperialnej, ani od Brodrii czerwonej (ZKRR). Jest to zupełnie nowe państwo nawiązujące do Brodrii, co czyni ją kontynuatorem kulturowym, a nie prawnym. Jeżeli sąd orzeknie, że nowa Brodria nie może się ulokować na OBPP-PFN ponieważ jest państwem wcześniej istniejącym, to nie tylko stawia to Federację Nordacką jeszcze bardziej na drodze kolizyjnej z Nan Di, ale stwarza niewyobrażalne problemy prawne.

Jeżeli uznamy, że państwo używające takiej samej nazwy i symboliki jak wcześniej istniejąca mikronacja jest jej kontynuatorem prawnym, to po pierwsze: zezwalamy na proceder, w którym osoba odradza daną mikronację, a następnie czerpiąc z jej porządku prawnego i zawartych umów międzynarodowych domaga się np. spełniania zobowiązań sojuszniczych od państw, które kiedyś je z upadłym krajem zawarły, a po drugie: poddajemy w wątpliwość fundamenty własnego państwa, II Federacji Nordackiej, która jest przecież kontynuatorem kulturowym, ale nie prawnym I Federacji. W takim wypadku automatycznie wchodzimy w konflikt z Winkulią, która odwrotnie - jest kontynuatorem prawnym IFN, ale nie kulturowym. Uważam, że to rozróżnienie jest kluczowe. Jak widać, sprawa Brodrii nie rozbija się tylko o małe państewko w środkowo-wschodniej Nordacie, ale o to, jak w ogóle postrzegamy kontynuowanie czyjegoś dzieła przez nową osobę.

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

I Premier II Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100505667931998453.png

Velke Mesto Achkov, dnia 11 lutego 2024 roku

 

P O S T A N O W I E N I E

 

Postanawiam umorzyć postępowanie o sygnaturze UR 1/24, ponieważ jego rozpoznanie przez Najwyższy Sąd Federalny stało się niecelowe – Carstwo Brodryjskie zaprzestało działań państwotwórczych.

 

U Z A S A D N I E N I E

Sąd uznał, iż zmiana podmiotu sprawy na Wielkie Księstwo Iżniewskie także będzie niecelowa, w związku z publicznie wystosowywanymi opiniami.

W toku sprawy Sąd powziął, iż Wielkie Księstwo Iżniewskie nie zostało utworzone wyłącznie przez obywateli już działających w innych mikronacjach. Kluczowe jest tutaj słowo „działających”, które nie wyklucza dawnej działalności.

W związku z powyższym postanowiono jak w sentencji.

 

P O U C Z E N I E

Wnioskodawcy oraz podmiotom uczestniczącym w sprawie przysługuje zażalenie na niniejsze postanowienie. Zażalenie należy złożyć do Sędziego Najwyższego, w niniejszym wątku, w ciągu 3 (trzech) dni od dnia wydania postanowienia.

 

 

100464293790614508.svg
Benjamin Romanow
Sędzia Najwyższy

 

@Leonid Repulijski@Henryk Ziemiański@Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Edytowane przez Benjamin Romanow
orto

Benjamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij