• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Posiedzenie organizacyjne Sejmu II kadencji


Rekomendowane odpowiedzi

Prezydent.png

Umiłowani Posłowie!

Na podstawie artykułu 21 Konstytucji IV Republiki Muratyki otwieram I Posiedzenie Organizacyjne Sejmu Muratyckiego na którym wybierzemy głowę muratyckiego przybytku ustawodawczego - Marszałka Wielkiego. Proszę o zgłaszanie kandydatur w tym wątku do jutra godziny 13:00.

DW: @Poseł na Sejm

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko Marszałka Wielkiego Sejmu IV Republiki Muratyki.

Edytowane przez Heinrich von Wattzau
  • Kocham to! 1

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko Marszałka Wielkiego Sejmu II Kadencji.

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że nie zgłaszam swojej kandydatury na urząd Wielkiego Marszałka Sejmu Muratyckiego. Mam jednak pytanie do Pana Prezydenta @Waksman- czy będzie możliwość zadania kilku bardzo krótkich pytań kandydatom na ten urząd, gdy już poznamy wszystkie kandydatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Informuję, że nie zgłaszam swojej kandydatury na urząd Wielkiego Marszałka Sejmu Muratyckiego. Mam jednak pytanie do Pana Prezydenta @Waksman- czy będzie możliwość zadania kilku bardzo krótkich pytań kandydatom na ten urząd, gdy już poznamy wszystkie kandydatury?

Oczywiście. Zgodnie z pańskim życzeniem zarządzimy krótką debatę nad kandydaturami.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na składanie kandydatur się skończył. Zgłosili się Heinrich von Wattzau oraz Piotr Pawłow. Na wniosek posła Mateusza Żmigrodzkiego zarządzam krótką debatę nad kandydaturami, która potrwa do godziny 18:00.

DW: @Poseł na Sejm

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezydencie,

Wysoka Izbo,

pozwolę sobie zgodnie z ustaleniami zadać kilka pytań do szanownych Panów kandydatów. Chciałbym to zrobić, albowiem uważam, że wybór Wielkiego Marszałka - drugiej/trzeciej osoby w państwie - powinien być jednak czymś, nad czym pochylamy się trochę bardziej. Nie przedłużając, oto pytania:

  1. Czy w przypadku, gdyby Prezydent Republiki dokonał złamania Konstytucji/muratyckiego prawa, to czy Pan podjąłby odpowiednie kroki w tej kwestii, a jeśli tak - to jakie?
  2. Jaką pozycję, Pana zdaniem, powinien zajmować Sejm? Czy powinien on być tylko "pieczątką", która akceptuje decyzje władzy wykonawczej, czy powinien on jednak odgrywać równą rolę w stosunku do Prezydenta?
  3. Zakładając, że w Sejmie wyodrębniła się większość parlamentarna, której częścią Pan jest, to jak by Pan postępował wobec posłów opozycyjnych?

Za wszelkie odpowiedzi - będę szczerze wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

1. Czy w przypadku, gdyby Prezydent Republiki dokonał złamania Konstytucji/muratyckiego prawa, to czy Pan podjąłby odpowiednie kroki w tej kwestii, a jeśli tak - to jakie?

Ad 1. Szczerze, nie będę się krył, że nie jestem w stanie określić jakie kroki bym podjął, gdyby Prezydent Republiki dokonał złamania Konstytucji/muratyckiego prawa. Według mnie powinno być to napisane w Konstytucji/ustawie jakie kroki Marszałek Wielki może podjąć i wtedy wybrałbym z nich odpowiednie do sytuacji środki. Jednak na pewno nie siedziałbym z założonymi rękami i coś bym zrobił, ale szczerze w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, co.

30 minut temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

2. Jaką pozycję, Pana zdaniem, powinien zajmować Sejm? Czy powinien on być tylko "pieczątką", która akceptuje decyzje władzy wykonawczej, czy powinien on jednak odgrywać równą rolę w stosunku do Prezydenta?

Ad 2. Moim zdaniem, powinno być na odwrót. To Prezydent powinien być pieczątką, która akceptuje co Sejm uchwalił, a jeżeli się nie zgadza, to może ustawę zawetować. To nie Prezydent powinien uchwalać prawo, które akceptuje Sejm, tylko to Sejm uchwala prawo, które akceptuje, lub nie, Prezydent Republiki. Sejm jest ciałem ustawodawczym, a Prezydent wykonawczym, nigdy na odwrót. Moim zdaniem wszystkie elementy trójpodziału władzy powinny być równe i się nawzajem ograniczać. Zarówno Sejm i Prezydent, jak również Sąd Muratycki. Uważam, że Sejm powinien być "partnerem" Prezydenta w uchwalaniu i wykonywaniu prawa.

38 minut temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Zakładając, że w Sejmie wyodrębniła się większość parlamentarna, której częścią Pan jest, to jak by Pan postępował wobec posłów opozycyjnych?

Dla mnie każdy człowiek jest równy. Nie ważne czy jest katolikiem, żydem, muzułmaninem, Polakiem, Niemcem, Anglikiem, gejem etc. Dotyczy to również posłów. Mogę się nie zgadzać z posłami opozycji, jednak będę traktował ich tak samo, jak innych posłów. Zarówno z mojego ugrupowania, jak i z innych. W tej kadencji mi to nie grozi, bo jestem posłem niezrzeszonym.

To by było na tyle. Niestety nie jestem zadowolony z tego, że byłem zmuszony odpowiedzieć na pierwsze pytanie tak a nie inaczej. Jednak nigdy wcześniej nie byłem posłem. To mój debiut.

Z wyrazami szacunku, Heinrich von Wattzau.

  • Kocham to! 1

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Panie Prezydencie,

Wysoka Izbo,

pozwolę sobie zgodnie z ustaleniami zadać kilka pytań do szanownych Panów kandydatów. Chciałbym to zrobić, albowiem uważam, że wybór Wielkiego Marszałka - drugiej/trzeciej osoby w państwie - powinien być jednak czymś, nad czym pochylamy się trochę bardziej. Nie przedłużając, oto pytania:

  1. Czy w przypadku, gdyby Prezydent Republiki dokonał złamania Konstytucji/muratyckiego prawa, to czy Pan podjąłby odpowiednie kroki w tej kwestii, a jeśli tak - to jakie?
  2. Jaką pozycję, Pana zdaniem, powinien zajmować Sejm? Czy powinien on być tylko "pieczątką", która akceptuje decyzje władzy wykonawczej, czy powinien on jednak odgrywać równą rolę w stosunku do Prezydenta?
  3. Zakładając, że w Sejmie wyodrębniła się większość parlamentarna, której częścią Pan jest, to jak by Pan postępował wobec posłów opozycyjnych?

Za wszelkie odpowiedzi - będę szczerze wdzięczny.

 

1. Przede wszystkim zawsze stawiam prawo na pierwszym miejscu, dlatego w zależności od przewinienia Prezydenta stosowałbym sposób ukarania go od pouczenia, aż po usunięcie ze stanowiska, albo przynajmniej zawieszenie praw, bo kim byśmy byli, gdybyśmy dopuszczali się takiego zezwierzęcenia? Mamy prawo to go przestrzegamy, inaczej nie różnilibyśmy się wiele od średnio inteligentnej małpy.
 

2. Sejm przede wszystkim nie jest pieczątką, a żywym organem państwa, dlatego uważam że powinien się on zajmować głównie nie zatwierdzaniem każdej ustawy, którą mu pod nos podstawi Prezydent, czy też inna osoba, a otwarcie debatować nad każdym projektem złożonym na jego ręce. Nie możemy pozwolić na to, aby nasz Parlament zajmował się tylko i wyłącznie stemplowaniem wszystkiego jak leci, bo ktoś ma pomysł i trzeba go zrealizować. To nie miejsce na to... Warto by było się także przyjrzeć tym ustawą czy nie godzą one w suwerenność Muratyki, a także nie łamią praw obywatelskich.

3. Opozycja w rządzie jest typowym zjawiskiem, dlatego najważniejszą rzeczą jest uszanowanie jej istnienia. Natomiast moje stanowisko w stosunku do opozycji będzie zależne od tego jak oni sami będą podchodzili do mnie i mojego ugrupowaniu, ja na samym początku będę szanował wszystkie partie, dopóki te będą sumiennie pracowały, a nie pojawiały się w sejmie tylko i wyłącznie po to żeby sobie pokrzyczeć i nic ważnego nie wnieść do obrad. Wyznaję zasadę zdrowej realizacji dlatego, będę szanował wszystkie ugrupowania. 

Jeżeli coś jest nie jasne to zapraszam do dalszych pytań. 😉
 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Przejdziemy do głosowania. Przypomnę tylko, że nie można oddać głosu na siebie. Głosowanie potrwa 24h do 17.12 godz. 19:00:

Cytat

Albert Fryderyk de Espada:
Heinrich von Wattzau:
Mateusz Żmigrodzki:
Maximilian von Stirlitz:
Piotr Pawłow:

DW: @Poseł na Sejm

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert Fryderyk de Espada:
Heinrich von Wattzau: Głosuję na Piotra Pawłowa
Mateusz Żmigrodzki:
Maximilian von Stirlitz:
Piotr Pawłow: 

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert Fryderyk de Espada:
Heinrich von Wattzau: Głosuję na Piotra Pawłowa
Mateusz Żmigrodzki:
Maximilian von Stirlitz:
Piotr Pawłow: Głosuje na Heinricha von Wattzaua 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert Fryderyk de Espada:

Heinrich von Wattzau: Głosuję na Piotra Pawłowa 

Mateusz Żmigrodzki:

Maximilian von Stirlitz: Głosuję na Piotra Pawłowa

Piotr Pawłow: Głosuje na Heinricha von Wattzaua 

Tymoteusz Dostojewski vel Piechota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert Fryderyk de Espada:

Heinrich von Wattzau: Głosuję na Piotra Pawłowa 

Mateusz Żmigrodzki: Głosuje na Heinricha von Wattzaua

Maximilian von Stirlitz: Głosuję na Piotra Pawłowa

Piotr Pawłow: Głosuje na Heinricha von Wattzaua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert Fryderyk de Espada: Głosuję na Piotra Pawłowa

Heinrich von Wattzau: Głosuję na Piotra Pawłowa 

Mateusz Żmigrodzki: Głosuje na Heinricha von Wattzaua

Maximilian von Stirlitz: Głosuję na Piotra Pawłowa

Piotr Pawłow: Głosuje na Heinricha von Wattzaua

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę głosowanie. Frekwencja wyniosła 100%, zaś wyniki wyglądają następująco:

  1. ZA kandydaturą PIOTRA PAWŁOWA zagłosowało 3 posłów,
  2. ZA kandydaturą HEINRICHA VON WATTZAU zagłosowało 2 posłów.

Stwierdza się, że Marszałkiem Wielkim Sejmu Muratyckiego wybrano posła Piotra Pawłowa. Oddaję więc pałeczkę prowadzenia tego posiedzenia nowo wybranemu Marszałkowi.

@Piotr Pawłow

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Prezydencie,
Panowie Posłowie,

Dziękuję za zaufanie, które wyraziliście wobec mojej osoby w wyborach na Marszałka Wielkiego Sejmu Muratyckiego, ale nie o tym tu mowa, a o pracy, która czeka nas przez następne dni. Już dzisiaj po mojej przemowie zamknę pierwsze posiedzenie, aby rozpocząć kolejne, na których podejmiemy pracę kolejno nad dwiema ustawami i zaczniemy korygować kolejno Konstytucję Republiki Muratyki, a także zajmiemy się analizą wszystkich dotychczasowych ustaw i wprowadzaniem w te poprawek. Może plany wydają się ambitne, a także dla niektórych mogą się wydawać z ich punktu widzenia bardzo radykalnymi, ale czytając Konstytucję zauważyłem poprawki, które warto by było nanieść, aby uniknąć podobnych sytuacji. Tutaj też pojawia się sprawa sejmu, który ma miejsc więcej, niż jest de facto zainteresowanych pełnieniem tej zaszczytnej funkcji. Może moja przemowa nie jest jakaś rozdmuchana, wielka i ambitna, ale wydaje mi się, że to zbędne manewrowanie czasu, który mamy na pracę, dlatego zamykam pierwsze posiedzenie i zapraszam na drugie, a dokładnie I Ustawodawcze. 

Z wyrazami szacunku,
Marszałek Wielki Sejmu II kadencji
Piotr Pawłow

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij