• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Tehen-Dżek nowym królem Winkulii


Rekomendowane odpowiedzi

Nowym królem naszego sąsiada - Związku Winkulisjkiego - został Alfred Fabian von Tehen-Dżek. Planuje on ogarnąć kraj pod względem prawnym oraz aktywnościowym. Ponadto zapowiedział on powstanie "Podkomorzego" czyli gospodarczego systemu dla Nordaty, a konkretniej Muratyki, Insulii oraz Winkulii. Z informacji przekazanych przez Alfreda wynika, że będzie to po prostu zwykłe klikadełko do zbierania kasy. Pytanie tylko czy faktycznie chcemy oprzeć swoją gospodarkę na nudnym klikadle bez większego sensu...?

Zapraszam do dyskusji!

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy plan, Panie Prezydencie, by oprzeć gospodarkę IV Republiki Muratyki na transporcie kolejowym. Myślę, że to bardzo dobra myśl. Owy Podkomorzy mógłby być systemem pomocniczym i bardziej rozrywkowym niż realnie przydatnym w naszym kraju. Ta sądzę. A chyba nie spotkałem jeszcze mikronacji, gdzie system gospodarczy jest oparty głównie na kolei. A to może zadziałać, jeżeli się to dobrze rozplanuje i napisze jakąś aplikację. Chociaż to będzie trudne, chyba że jakiś informatyk nam pomoże 😉 

Jeżeli chodzi o Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka, to pójdę zaraz do ZW i osobiście mu pogratuluję.

Edytowane przez Heinrich von Wattzau

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje,
Mam nadzieje, że współpraca między naszymi państwami będzie w stanie wypracować umowę, która Zjednoczy Azymutię... Chociaż, czy warto zabijać się o piksele? 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że Podkomorzy jest nudnym klikadełkiem do zarabiania kasy. Widziałem wersję prototypową i wygląda ona całkiem zacnie. Co do systemu z koleją, no to cóż - widocznie nie został on rozpromowany odpowiednio, lecz może JKW Alfred Fabian byłby zainteresowany jakąś współpracą w tej kwestii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

Mieliśmy plan, Panie Prezydencie, by oprzeć gospodarkę IV Republiki Muratyki na transporcie kolejowym. Myślę, że to bardzo dobra myśl.

Oczywiście, tych planów nie porzuciliśmy i nigdy nie porzucimy. Trzeba tylko opracować zasady i wdrożyć system.

1 godzinę temu, Heinrich von Wattzau napisał:

A chyba nie spotkałem jeszcze mikronacji, gdzie system gospodarczy jest oparty głównie na kolei. A to może zadziałać, jeżeli się to dobrze rozplanuje i napisze jakąś aplikację. Chociaż to będzie trudne, chyba że jakiś informatyk nam pomoże 😉

Ano... To będzie najtrudniejsze. Ale dobre wieści, bo tym tematem zainteresował się sam Helwetyk Romański, wiec może w przyszłości uda się zrobić aplikację kolejową dla całego Mikroświata 😄

12 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Mam nadzieje, że współpraca między naszymi państwami będzie w stanie wypracować umowę, która Zjednoczy Azymutię... Chociaż, czy warto zabijać się o piksele? 

Cóż, nie sądzę żeby Winkulia była skora oddać nam swoje tereny. Fakt faktem, że fajnie byłoby gdyby Jugowice były w Muratyce... Moje miasto 😢

8 minut temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Co do systemu z koleją, no to cóż - widocznie nie został on rozpromowany odpowiednio, lecz może JKW Alfred Fabian byłby zainteresowany jakąś współpracą w tej kwestii?

Na propozycję utworzenia Podkomorzego pod kolej Alfred stwierdził, że jest to awykonalne i nie ma to sensu...

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Waksman napisał:

Na propozycję utworzenia Podkomorzego pod kolej Alfred stwierdził, że jest to awykonalne i nie ma to sensu...

No cóż, trudno się mówi. Widocznie faktycznie musi to być faktycznie awykonalne.

I co do "zjednoczenia" Azymutii - to nie, raczej my, Winkulijczycy, nie przewidujemy pozbycia się terenów Azymutii Winkulijskiej. Są to tereny, z którymi się mocno związaliśmy. Oprócz tego Azymutia stanowi ważny port Ligi Morskiej i Kolonialnej, która to jest ważnym winkulijskim przedsiębiorstwem. Nie moglibyśmy więc pozwolić na zrzeknięcie się tych terenów. Z kolei z muratyckiego punktu widzenia, sądzę że Muratyce nie powinno teraz zależeć na powodowaniu kolejnych konfliktów. Muratyka powinna zacząć wreszcie prowadzić politykę sąsiedzkiej współpracy, nie sąsiedzkiej animozji.

10 godzin temu, Waksman napisał:

Fakt faktem, że fajnie byłoby gdyby Jugowice były w Muratyce... Moje miasto

No cóż, Jugowice wybudował Aris Kostas, a więc jest to równie dobrze moje miasto. Jest to dla mnie osobiście kolejny dobry argument, aby nie zmieniać obecnej sytuacji 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateusz Żmigrodzki napisał:

No cóż, trudno się mówi. Widocznie faktycznie musi to być faktycznie awykonalne.

I co do "zjednoczenia" Azymutii - to nie, raczej my, Winkulijczycy, nie przewidujemy pozbycia się terenów Azymutii Winkulijskiej. Są to tereny, z którymi się mocno związaliśmy. Oprócz tego Azymutia stanowi ważny port Ligi Morskiej i Kolonialnej, która to jest ważnym winkulijskim przedsiębiorstwem. Nie moglibyśmy więc pozwolić na zrzeknięcie się tych terenów. Z kolei z muratyckiego punktu widzenia, sądzę że Muratyce nie powinno teraz zależeć na powodowaniu kolejnych konfliktów. Muratyka powinna zacząć wreszcie prowadzić politykę sąsiedzkiej współpracy, nie sąsiedzkiej animozji.

No cóż, Jugowice wybudował Aris Kostas, a więc jest to równie dobrze moje miasto. Jest to dla mnie osobiście kolejny dobry argument, aby nie zmieniać obecnej sytuacji 😛

Tutaj mogę się z Panem nie zgodzić, w stosunku do wszczynania jakichkolwiek konfliktów na Nordacie, bowiem IV Republika Muratyki, nie prowadzi agresywnej polityki wobec nikogo, tym bardziej nie prowadzimy takowej w kierunku Winkulii, ale nie w tym rzecz. Przede wszystkim Rojaliści chcą porozumiewać się z całą Nordatą, w celu tworzenia słusznych porozumień i sojuszy, których istnienie nie będzie bezcelowe, czy też sztuczne. Nie wymagamy także zrzekania się ziem ze strony Winkulijskiej, bo zależy nam na dobrych realcjach z naszymi sąsiadami, w odróżnieniu do Narodu Bialeńskiego, który ostatnimi czasy daje się we znaki wypowiedziami co poniektórych obywateli tego kraju. Swoją drogą boli mnie patrzenie na ich Prezydenta, człowieka który ma plan na ten kraj, kiedy jego własny naród wbija mu nóż w plecy i prowadzi jakąś dziwną retorykę wypowiedzi, która zarówno jemu jak i narodowi bialeńskiemu nie sprzyja, bo z całym szacunkiem 5/6 osób, kontra sama Muratyka, która liczy obywateli aż 18-stu co prawda różnie u nich z aktywnością, to trochę jak porywać się na czołg z lancą, no ale nie ode mnie zależy podejście narodu do innych państw.

Swoją drogą niestety nie mam takich instrumentów, ale chciałbym zaproponować nowemu Królowi budowę linii kolejowej na Azymutii, która nosiłaby nazwę "Kolej Przyjaźni" albo "Linia Przyjaźni". 😉 

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 08:23, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Oprócz tego Azymutia stanowi ważny port Ligi Morskiej i Kolonialnej, która to jest ważnym winkulijskim przedsiębiorstwem.

LMiK to jeszcze działa w ogóle? Bo jakoś tak słuch o niej zaginął mi się wydaje.

W dniu 15.12.2021 o 08:23, Mateusz Żmigrodzki napisał:

Z kolei z muratyckiego punktu widzenia, sądzę że Muratyce nie powinno teraz zależeć na powodowaniu kolejnych konfliktów. Muratyka powinna zacząć wreszcie prowadzić politykę sąsiedzkiej współpracy, nie sąsiedzkiej animozji.

Zgadzam się i podpisuję obiema "ręcami", ale to jednak nie oznacza, że nie możemy sobie pobujać w obłokach 😛

W dniu 15.12.2021 o 08:23, Mateusz Żmigrodzki napisał:

No cóż, Jugowice wybudował Aris Kostas, a więc jest to równie dobrze moje miasto. Jest to dla mnie osobiście kolejny dobry argument, aby nie zmieniać obecnej sytuacji 😛

Wybudował na moje zlecenie, ale tak, jest to tak samo "moje" miasto jak i "twoje" miasto, Mateuszu d. Arisie 😄

W dniu 15.12.2021 o 15:22, Piotr Pawłow napisał:

Swoją drogą boli mnie patrzenie na ich Prezydenta, człowieka który ma plan na ten kraj, kiedy jego własny naród wbija mu nóż w plecy

Czy ja wiem czy wbija... On sam w pewnym momencie zaczął podążać za narodem i dołączył się do ubliżania mi, tobie oraz Muratyce. Jeszcze pamiętam jak mi się tłumaczył, że nie ma mowy o wrogości Bialenii wobec Muratyki... Potem było tylko - "no, my się w mikronacjach może nie lubimy, ale prywatnie nawet bardzo!", ale z perspektywy czasu widzę, że Ordyński jest zwykłym łgarzem i dwulicowcem. Takiej osobie nie można ufać. Albo lubimy się tu i tu, albo nie lubimy się wcale.

W dniu 15.12.2021 o 15:22, Piotr Pawłow napisał:

chciałbym zaproponować nowemu Królowi budowę linii kolejowej na Azymutii, która nosiłaby nazwę "Kolej Przyjaźni" albo "Linia Przyjaźni".

A masz już jakiś pogląd na to którędy miałaby owa linia przebiegać? Bo tras żelaznodrożnych na terenie naszego kraju trochę już jest, tak samo jak istnieje taka, która prowadzi do granicy z Winkulią. Ale jak najbardziej, jeśli dogadamy się z JKW Alfredem to jak najbardziej jestem za wybudowaniem takiej trasy 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij