• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Komitet Antypowodziowy


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy mikronauci,
Najdrożsi Nordatczycy!

Dziś zwracam się do Was z ważną inicjatywą, która nie tylko dotyczy nas wszystkich jako społeczności wirtualnych państw, ale ma potencjał wpływania na przyszłość naszych światów. Pragnę przedstawić Wam inicjatywę, która jest zarazem wyjątkowa, fascynująca i niezwykle istotna dla naszej społeczności - inicjatywę Komitetu Antypowodziowego.

Jako Mikronauci, jesteśmy świadkami wielu powstających i upadających narodów, państw i imperiów. Widzimy najbardziej absurdalne, komiczne i fantastyczne rzeczy dziejące się na naszych oczach. Polski mikroświat skrywa w sobie bezcenną historię wielu głęboko rozwiniętych kulturowo narodów, których dziedzictwo znajduje się w obecnych czasach pod wodą... Wielkim problemem dla pielęgnowania i zachowania tego dziedzictwa, jest problem zatopionych lądów, które znikając z map Pollinu skutkują zapomnieniem o istnieniu danej kultury w umysłach mikronautów.

Komitet Antypowodziowy pragnie podjąć się wyzwania ochrony dziedzictwa Nordaty, proponując innowacyjne rozwiązania w postaci budowy polderów i osuszania oceanów. Zatopione lądy kryją tajemnice naszych przodków, opowieści o tym, skąd pochodzimy i jak ewoluowały nasze wirtualne społeczności. Zniszczenie tych obszarów oznacza utratę nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń mikronautów. Komitet Antypowodziowy stawia sobie za cel ochronę tego dziedzictwa, przywrócenie zatopionych obszarów do życia i umożliwienie nam, jako społeczności, czerpanie z nich inspiracji oraz nauki z historii.

Dlatego dzisiaj zwracam się do Was z gorącym apelem o wsparcie inicjatywy Komitetu Antypowodziowego. To nie tylko sprawa naszych czasów, ale także decyzja, która wpłynie na kształt naszych wirtualnych państw i naszej społeczności w dłuższej perspektywie czasowej. Zasiejmy już teraz wśród mikronautów taką świadomość, że nie wolno niszczyć bez powodu dorobku kulturowego innych państw, tylko dlatego, że już ich z nami nie ma. Wspólnymi siłami możemy zmienić mentalność mieszkańców Nordaty i dopilnować, aby nasze własne państwa nie podzieliły losu zalanych imperiów.

Jaka jest strategia działania?

  1. Pomoc współcześnie aktywnym mikronacjom
    • W pierwszej kolejności musimy zająć się osuszaniem obszaru zalanej Batawii. Dla tych, którzy nie pamiętają - przed dwoma latami na skutek trzęsienia ziemi w północno-zachodniej Nordacie doszło do powodzi, która zatopiła sporą część należącej do Magnifikatu Batawii.
    • Komitet Antypowodziowy proponuje budowę polderów, wypompowywanie z nich wody i zasypywanie depresji kamieniami oraz glebą. Dzięki temu uda nam się osuszyć zdecydowaną większość zalanego obszaru. Konkretny plan pomocy uzgodnimy z władzami terytorium - Magnifikatem.
  2. Opracowanie planu osuszania gruntów zalanych w roku 2018
    • Na ostatniej mapie Mikroświata Mistrza Pel Nandera z 31 grudnia 2017 roku możemy zobaczyć mnóstwo lądów, które niegdyś zamieszkiwały cywilizacje o głęboko rozwiniętej kulturze, silnym poczuciu przynależności do swojego narodu, przestrzegające swoich tradycji i wyznające nieznanych nam już Bogów. W nowszych mapach innych twórców z Nordaty zniknęły miliony kilometrów kwadratowych ziem o wieloletniej historii. Jest to naprawdę przykre i dobijające, że bez żadnego oporu reszty mieszkańców Nordaty, wykreślono z map na ponad 6 lat tyle kulturowo rozwiniętych ziem.
    • Musimy wykonać szkice planów osuszania tych zalanych terenów.
    • Większość z tych ziem będzie graniczyła z terytoriami działających obecnie mikronacji, więc będziemy musieli wynegocjować z władzami sąsiadujących państw zgodę na przeprowadzenie tej akcji.
    • Musimy też ustalić, czy wynurzony ląd będzie OBPP, czy też przejdzie pod protekcję sąsiednich państw. Z każdym państwem indywidualnie będziemy musieli negocjować osuszenie każdego zatopionego piksela.
    • Mile widziane będzie wsparcie finansowe władz państw, bo budowa polderów nie będzie tania, a wypompowywanie nadmiaru wody będzie kosztować miliardy. Przyda się też pomoc w samej budowie tych struktur i dostarczanie niezbędnych materiałów.
  3. Perspektywy na przyszłość
    • Musimy przygotować samych siebie na to, że nasze państwa nie będą trwać wiecznie. Kiedyś też zejdziemy ze sceny.
    • Trzeba więc dopilnować, aby przyszłe pokolenia mikronautów z należytym szacunkiem potraktowały nasze własne dziedzictwo kulturowe i dalej dbały o historię mikroświata.
    • W tym celu przydadzą się międzynarodowe konwencje odnośnie ochrony terytorium państw upadłych. Niezbędna też będzie edukacja nowych pokoleń mikronautów w zakresie historii Nordaty, kultury naszych przodków i zasad obowiązujących w naszej społeczności.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tarsycjusz Operar  @Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Komitet Antypowodziowy pragnie przedstawić plan osuszenia terenów zatopionej Brodrii oraz wynurzenia zatopionej w 2018 roku Ramandii. Z uwagi na bliskość Ramandii do Kirianii (II FN) oraz Batawii (Magnifikat) zwracamy się do władz tych państw dodatkowo o opinię w kwestii osuszenia tego niesłusznie zatopionego lądu o nazwie Ramandia.

image.png

Rekonstrukcja linii brzegowej zostanie dokonana na podstawie mapy IBK oraz Mapy MIB (https://drive.google.com/file/d/13JQadl_DMJS4tjJk6Q2RjUAXqzHKwCiZ/view):

678px-Nordata-Mapa_Polityczna.png

Projekt zakłada wypompowanie wody z przybrzeżnych jezior oraz budowę grobli, z których uformujemy poldery. Z polderów również będzie stopniowo wypompowywana woda, a pozostałe depresje zostaną zasypane materiałem skalnym przykrytym warstwą gleby. Historycznie istniejące jeziora nie zostaną wysuszone. Przy samej linii brzegowej pojawi się kilka bardzo głębokich jezior, których wysuszenie i zasypanie będzie skrajnie nieopłacalne. Szacunkowy koszt całego projektu wyniesie 900 miliardów mikro. Zwracamy się do władz Magnifikatu z prośbą o zrecenzowanie planu - żadna akcja nie odbędzie się bez Towarzyszów zgody.

Więcej o Ramandii:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperium Kiriańskie od zawsze popierało ideę przywracania dorobku kulturowego upadłych już nordackich kultur, przychyla się więc do pomysłu odtopienia Ramandii. Jaki jednak status będzie miała ta ziemia i czego wymagamy wobec mikronacji, która chciałaby się tu ulokować? Kto pokryje koszt 900 miliardów mikro?

  • Kocham to! 2

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się zatopioną częścią Ludowej Republiki Magnifikatu. Troska o inne narody to sprawa szczególnego uznania. Jednym z wymiarów tej troski jest kultura i dziedzictwo. 

5 godzin temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Zatopione lądy kryją tajemnice naszych przodków, opowieści o tym, skąd pochodzimy i jak ewoluowały nasze wirtualne społeczności. Zniszczenie tych obszarów oznacza utratę nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń mikronautów.

5 godzin temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Wielkim problemem dla pielęgnowania i zachowania tego dziedzictwa, jest problem zatopionych lądów, które znikając z map Pollinu skutkują zapomnieniem o istnieniu danej kultury w umysłach mikronautów.

 

Podjęcie troski z pewnością może wymagać kosztownego trudu nie jednego, ale wielu narodów.

5 godzin temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Dlatego dzisiaj zwracam się do Was z gorącym apelem o wsparcie inicjatywy Komitetu Antypowodziowego

4 godziny temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Szacunkowy koszt całego projektu wyniesie 900 miliardów mikro.

 

Można by się też pokusić o zaproszenie przedstawicieli z ZKRR, ponieważ sprawa dotyczy również Brodrii. @Robert Drenin

4 godziny temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Komitet Antypowodziowy pragnie przedstawić plan osuszenia terenów zatopionej Brodrii

 

Nie wiem jak z Brodrią, ale prawda o zatopieniu znacznego obszaru Batawii została przyjęta. Z powyższego ogłoszenia sprawa została podniesiona do stosunkowo wysokiej rangi z uwzględnieniem starań o ochronę kultury i dziedzictwa, podtrzymanie pamięci oraz wzięcie odpowiedzialności. Budowanie narracji to bardzo odpowiedzialna rola. Konstruowanie idei/wątku/pomysłu w ramach narracji najczęściej ma często w swojej strukturze początek i koniec. Przy tej kwestii chcę się na chwilę zatrzymać. O ile "zakończenie" wątku powodzi jest inicjatywą konkretnej osoby, to kto wyszedł z pomysłem zalania tych terenów?

 

Opinia w kwestii osuszenia zalanego terytorium Batawii (LRM) pojawi się w stosownym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Komitet Antypowodziowy pragnie przedstawić plan osuszenia terenów zatopionej Brodrii

Hmm... dobrze wiedzieć, że Brodria została zatopiona w jakimś momencie nieokreślonym

Oczywiście uczestnictwo potencjalne strony ZKRR mogłoby się odbyć, o ile faktycznie byłaby taka konieczność (bądź jest, aczkolwiek pierwsze słyszę o zatopieniu Brodrii).

Choć nie ukrywam, że wynurzenie dużej ilości obszaru dla mnie jest dość problematyczne, a przynajmniej w kontekście moda (bo tam jednoprowincjową wyspę da się dodać, ale pół kontynentu to już tak średnio). Choć tutaj zawsze możemy przyjąć, że w modzie pewnych zmian nie musielibyśmy uwzględniać.

  • Lubię to 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ignacy Waszo

Czyli że ja mam za babę robić? I może jeszcze cyca byś chciał possać?

Co do picia, to każdy sobie polewa to, co ma.

Czy Panowie nie uważają, że wpłynęli Szanowni na suchego przestwór oceanu? Jeszcze zielonego Wam brakuje do szczęścia.

2 minuty temu, Robert Drenin napisał:

(bądź jest, aczkolwiek pierwsze słyszę o zatopieniu Brodrii).

Smutki trzeba zatapiać. Za 3pkt najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradła się oczywista literówka - chodziło o zatopienie Batawii, a nie Brodrii. @Tarsycjusz Operar@Robert Drenin

Koszty proponujemy rozdzielić między II FN, Magnifikat a Insulię oraz rozpocząć zbiórkę charytatywną na ten cel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ignacy Waszo
5 minut temu, Kamiljan de Harlin napisał:

Koszty proponujemy rozdzielić między II FN, Magnifikat a Insulię oraz rozpocząć zbiórkę charytatywną na ten cel.

Mam kota do przekazania. Trochę drapie i kłaczy, ale sądzę, że się nada na bycie charytatywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ignacy Waszo napisał:

I może jeszcze cyca byś chciał possać?

Z tego już wszyscy obecni wyrośli z tego, a nie czekaj.. nie jesteś czasem w nordackiej podstawówce? Ładnie to tak się do dorosłych odzywać?

PS: ale picie zostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ignacy Waszo
2 minuty temu, Tarsycjusz Operar napisał:

Z tego już wszyscy obecni wyrośli z tego, a nie czekaj.. nie jesteś czasem w nordackiej podstawówce? Ładnie to tak się do dorosłych odzywać?

 

Akurat dłuższa przerwa jest, bo dyrektor gdzieś poszedł i nie wrócił. Może w toalecie się zatrzasnął, więc postanowiłem czmychnąć przez płot na małą blałeczkę po napitek i inne przekąski. Dyrcio może wróci, a jak nie, to może ktoś list gończy sporządzi.

Jak już mówiłem, pije ten kto ma, a Ci, co nie mają, to na Cepeenik zaiwaniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 17.12.2023 o 21:24, Tarsycjusz Operar napisał:

Z powyższego ogłoszenia sprawa została podniesiona do stosunkowo wysokiej rangi z uwzględnieniem starań o ochronę kultury i dziedzictwa, podtrzymanie pamięci oraz wzięcie odpowiedzialności. Budowanie narracji to bardzo odpowiedzialna rola. Konstruowanie idei/wątku/pomysłu w ramach narracji najczęściej ma często w swojej strukturze początek i koniec. Przy tej kwestii chcę się na chwilę zatrzymać. O ile "zakończenie" wątku powodzi jest inicjatywą konkretnej osoby, to kto wyszedł z pomysłem zalania tych terenów?

Z pomysłem zalania Batawii wyszła moja skromna osoba, celem wizualnego upiększenia linii brzegowej Nordaty i ukształtowania jej w sposób umożliwiający budowę kolei transnordackiej. Była to pomyłka, którą chcemy odpracować anulując wyrządzone Magnifikatowi szkody poprzez budowę polderów na tymże zatopionym obszarze.

 

W dniu 17.12.2023 o 21:24, Tarsycjusz Operar napisał:

Można by się też pokusić o zaproszenie przedstawicieli z ZKRR, ponieważ sprawa dotyczy również Brodrii. @Robert Drenin

[...]

Nie wiem jak z Brodrią [...]

W dniu 17.12.2023 o 21:41, Robert Drenin napisał:

Oczywiście uczestnictwo potencjalne strony ZKRR mogłoby się odbyć, o ile faktycznie byłaby taka konieczność (bądź jest, aczkolwiek pierwsze słyszę o zatopieniu Brodrii).

Jak już wyjaśniono wcześniej - wkradła się oczywista literówka i napisaliśmy o Brodrii, zamiast o Batawii.

 

W dniu 17.12.2023 o 21:24, Tarsycjusz Operar napisał:

Opinia w kwestii osuszenia zalanego terytorium Batawii (LRM) pojawi się w stosownym miejscu.

Wyczekujemy z utęsknieniem rzeczonej opinii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij