• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wybór rządu


Leonid Repulijski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czcigodny Kongresie!

     Zgodnie z zapisami Konstytucji, Rada Ministrów z Premierem na czele podają się automatycznej dymisji na pierwszym posiedzeniu Kongresu kolejnej kadencji. Wraz z nową kadencją Kongresu musimy ponownie obrać rząd.

     W pierwszym kroku Pan Prezydent Tadeusz Henrykowski desygnował na urząd Premiera JE Bolesława Kirianóo von Hohenburga. Aby przedstawiony przez Prezydenta kandydat mógł kontynuować swoją pracę, zaprezentowany przez niego rząd musi uzyskać wotum zaufania Kongresu. W przeciwnym wypadku, Kongres sam wybierze nowego Premiera.

     Abyśmy nie głosowali w ciemno, zwracam się z uprzejmą prośbą do desygnowanego @Bolesław Kirianóo von Hohenburg o przedstawienie proponowanego przez siebie składu osobowego Rady Ministrów i o wygłoszenie exposé. Nie jest to coś wymaganego przez Konstytucję - nieudzielenie tych informacji nie spotka się z żadnymi sankcjami prawnymi. Ale myślę, że powinniśmy wprowadzić taki dobry zwyczaj, abyśmy wiedzieli, nad czym tak naprawdę głosujemy i abyśmy podnieśli poziom demokracji w kraju.

@Członek Kongresu

 
Edytowane przez Leonid Repulijski
  • Lubię to 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowny Spikerze, Szanowni Kongresmeni,

    Pan Prezydent II Federacji wyznaczył mnie do ponownego skompletowania, drugiego już, rządu. Osoby, z którymi współpracowałem dotychczas w ramach gabinetu, albo okazały się ludźmi godnymi zaufania, albo ludźmi, którzy trafili na swoje stanowisko w złym miejscu i czasie, ale miały dość odwagi, żeby poprosić o odwołanie. W związku z tym nie widzę konieczności proponowania żadnej nowej twarzy, a jedynie przedstawię nieco skorygowany proponowany skład mojego rządu:

  • Wicepremier, Ministerstwo Sprawiedliwości, Gospodarki i Nauki: Leonid Repulijski Kolega Leonid jako Minister Sprawiedliwości, Spiker Kongresu I Kadencji a także po prostu nordacki patriota dowiódł ponad wszelką wątpliwość, że zasługuje na zwiększenie jego kompetencji. Nie robiąc tego, pokazałbym, że nie szanuję pracy swoich współpracowników. Dlatego też na wniosek samego zainteresowanego postanowiłem przedstawić go jako Wicepremiera a także szefa pierwszego "superministerstwa" w dziejach IIFN.
  • Minister Spraw Wewnętrznych: Henryk Ziemiański Kolega Henryk pomimo znacznej i najczęściej pozbawionej merytoryczności nagonki również bardzo dobrze sprawował się na swoim stanowisku, m.in. odpierając falę bialeńskich uchodźców. Nie widzę przeciwwskazań dla wydłużenia jego misji.
  • Minister Spraw Zewnętrznych: moja skromna osoba, tj. Bolesław Kirianóo von Hohenburg uważam, że moje wysiłki na rzecz przyłączenia nowych prowincji do II Federacji oraz budowanie sojuszy z Hawilandem, Garmanią oraz Eesti działają na korzyść Nordaty, w związku z czym również swoją misję przedłużam.
Wraz z potrzebą jestem też gotów powoływać kolejne kompetentne osoby na inne stanowiska.
   Jak już zauważył pewien Obywatel II Federacji, zarówno Koalicja Konserwatywna jako całość, jak i zarządzana przeze mnie Opcja Konserwatywna nie złożyły nowego programu swojego działania w Kongresie. Decyzja ta została podjęta, ażeby móc najpierw zrealizować resztę obietnic z kadencji poprzedniej: opieranie się czerwonej zarazie, sojusz środkowonordacki, działania w Orientyce. Taki jest cel działania stronnictwa którego jestem członkiem w Kongresie, jak i mojego przyszłego ewentualnego rządu. Do tego dochodzą też nowe rzeczy: program zgłaszania inwestycji w energetykę atomową przez samorządy prowincji bądź jej władze (gdy będziemy mieli już norda, a skarb państwa będzie dostatecznie duży), zwiększenie ochrony naszych granic poprzez wyspecjalizowane jednostki Sił Zbrojnych, uchwalenie małżeństwa jako związku dwóch Nordatczyków czy wyprawy nordackich badaczy na Polarktykę i pozostawienie flagi IIFN na biegunie północnym.
   Mam nadzieję, że pomogłem szanownym Kongresmenom w wyborze, i oddaję głos koledze Spikerowi.
 
Niech żyje Nordata (państwo)!
 
  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie zakończyło się. Gratuluję staremu i nowemu Premierowi @Bolesław Kirianóo von Hohenburg!

 
  • Nie lubię tego! 1
  • Kocham to! 1

 podpis: Leonid Repulijski
Premier, Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Federalnej Komisji Wyborczej

Klon należący do@Kamiljan de Harlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij