• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

I Konferencja Prezydenta IV Republiki


Rekomendowane odpowiedzi

W Pałacu Prezydenckim roiło się już od dziennikarzy i zainteresowanych konferencją osób. Waksman przygotowywał się właśnie do wystąpienia w swoim gabinecie. Zbierał myśli, aby następnie chlusnąć kieliszek najlepszego muratyckiego trunku. Poprawił kołnierz i ruszył pewnym krokiem w stronę mównicy w sali konferencyjnej.

Cytat

Prezydent.png

Najdrożsi obywatele,
Szanowni goście,

pragnę powitać was wszystkich w Pałacu Prezydenckim w Zwierzogrodzie w którym odbędzie się dzisiaj pierwsza w historii Konferencja Prezydenta IV Republiki. Chciałbym, aby takie konferencje były organizowane przez każdego kolejnego prezydenta przynajmniej raz w trakcie trwania swojej kadencji. Ot taka nasza mała polityczna tradycja. Spojrzymy dzisiaj na to co udało mi się zrealizować, co jeszcze chcę zrealizować, a czego niestety zrobić się nie dało. Mój program składał się z 4 punktów, które miały ustabilizować IV Republikę Muratyki po przemianie ustrojowej. Zakładał on stabilizację Sejmu, nawiązanie kontaktów międzynarodowych, stabilizację samorządową oraz podejmowanie działań mających na celu dążenie do większej integracji nordackiej.

Sejm udało mi się ustabilizować poprzez przeprowadzenie posiedzenia nadzwyczajnego na którym przyjęliśmy Konstytucję, na podstawie której następnie zorganizowano wybory do Sejmu I kadencji. Oprócz tego spełniłem swoją obietnicę uchwalenia "Pakietu Stabilizacyjnego" który zawierał w sobie ustawę o obywatelstwie, Kodeks Karny, ustawę o podziale administracyjnym oraz dekalkilizacji prawa. Wszystkie 4 wymienione przeze mnie ustawy zostały uchwalone przez Sejm, za co serdecznie pragnę podziękować Posłom. Oprócz nich udało się dostosować regulamin Sejmu do panującego ustroju, a także wyeliminowanie z naszego prawa wszystkich wzmianek o dawnym ustroju.

Na temat drugiego punktu nie mam zbyt wiele do powiedzenia bo jak każdy wie nie udało mi się jeszcze wybrać w podróż dyplomatyczną po wszystkich krajach Nordaty, jednak nie było to spowodowane moją niechęcią. Jak wiemy Nordata jest kontynentem bardzo dynamicznym, i właśnie ta dynamiczność nie pozwoliła na odbycie podróży. Winkulia przechodzi trudny okres, w Zjednoczonym Państwie nastąpiła przemiana ustrojowa, więc nie widziałem celu mojej wojaży w takiej sytuacji. Udało się jednak zorganizować IV Szczyt Integracji Nordackiej, dzięki któremu teraz powstaje bank mikronacyjny gdyż, moim zdaniem, to właśnie Nam udało się zachęcić mikroświat do jego utworzenia.

Co do Ulenów udało się uchwalić ustawę o podziale administracyjnym, a później także uchwałę o nowym podziale, który tak właściwie dużo nie zmienił, bo granice jednostek administracyjnych zostały zachowane. Do tej pory udało się też powołać jednego Prezydenta Uleńskiego, konkretnie Koribijskiego Ulenu, czyli @Albert Fryderyk de Espada, którego serdecznie pozdrawiam!

To tyle jeśli chodzi o rzeczy zrealizowane. Mojej prezydentury wiele nie zostało, bo dokładnie 1 miesiąc i 2 dni, jednak pomimo tego mam w planach jeszcze kilka inicjatyw, które chciałbym zrealizować. Jedną z nich jest inicjatywa świąteczna o której dowiecie się państwo w niedalekiej przyszłości.

Zapraszam teraz do zadawania pytań - chętnie na nie odpowiem.

/-/ I Prezydent IV Republiki Muratyki

WaksmanPodpis.png

 

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta to magiczny czas, który należy spędzić z najbliższymi. W Muratyce święta będziemy świętować troszkę wcześniej, ale w czasie trwania realowych świąt będę apelował do wszystkich o odstawienie mikronacji i spędzenie tego czasu z rodziną. Mam nadzieję, że to o takie plany na święta chodziło 😄

DW: @Natasya Åsa Waksman-Dëter von Sarm

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

Święta to magiczny czas, który należy spędzić z najbliższymi. W Muratyce święta będziemy świętować troszkę wcześniej, ale w czasie trwania realowych świąt będę apelował do wszystkich o odstawienie mikronacji i spędzenie tego czasu z rodziną. Mam nadzieję, że to o takie plany na święta chodziło 😄

DW: @Natasya Åsa Waksman-Dëter von Sarm

Ale chociaż niech życzenia złożą. 😉

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij