• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Uniwersytet Muratycki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej Płatonowicz Ordyński

Ja nie mam nic przeciwko, by mikrozofia była wykładana też na innych uczelniach. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie zainteresowanie tą dyscypliną.

Martwi mnie natomiast chęć "przeskakiwania" etapów rozwoju kariery naukowej. Jak ktoś nie lubi Bialenii i nie chce w niej studiować, to mogę mu zorganizować studia w Dreamlandzie. Albo niech studiuje u Janusza Zabieraja w Sarmacji . Ale nie psujcie zabawy w v-naukę. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Ja nie mam nic przeciwko, by mikrozofia była wykładana też na innych uczelniach. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie zainteresowanie tą dyscypliną.

Martwi mnie natomiast chęć "przeskakiwania" etapów rozwoju kariery naukowej. Jak ktoś nie lubi Bialenii i nie chce w niej studiować, to mogę mu zorganizować studia w Dreamlandzie. Albo niech studiuje u Janusza Zabieraja w Sarmacji . Ale nie psujcie zabawy w v-naukę. 😞

Andrzeju, ale tu nikt niczego nie przeskakuje, Ja nie posiadam jeszcze tytułu naukowego, dlatego żadnym się nie podpisuję, a co do Prezydenta i historii Muratyki, to dość dziwne, aby człowiek tworzący historię tego kraju musiałby uczyć się od kogoś o własnym państwie, czy też pisać prace na innym uniwersytecie.

Natomiast co do Mikrozofii, Pan Novak poprosił o takowy wydział, dlatego wiedząc, że jest Magistrem w Bialenii nie sprzeciwiałem się i dałem mu pole do popisu. Zresztą z tego co wiem, to teraz będzie zdobywał doktorat. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał:

Martwi mnie natomiast chęć "przeskakiwania" etapów rozwoju kariery naukowej.

Chęć przeskakiwania? Na jakim uniwersytecie w takim razie mam uzyskać tytuł magistra Historii Muratyki, żeby móc ją wykładać? Nie wiem, dla mnie to jest debilizm. To samo odnośnie wydziału lingwistyki na którym będzie tworzony i wykładany język muratycki. Na jakich uczelniach mamy zdobyć wykształcenie w tych tematach? Nikt tu nie przeskakuje, tylko idzie zwykłym logicznym myśleniem Andrzeju.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Waksman napisał:

Chęć przeskakiwania? Na jakim uniwersytecie w takim razie mam uzyskać tytuł magistra Historii Muratyki, żeby móc ją wykładać? Nie wiem, dla mnie to jest debilizm. To samo odnośnie wydziału lingwistyki na którym będzie tworzony i wykładany język muratycki. Na jakich uczelniach mamy zdobyć wykształcenie w tych tematach? Nikt tu nie przeskakuje, tylko idzie zwykłym logicznym myśleniem Andrzeju.

Panie Prezydencie, ale po co te nerwy? Już wytłumaczyłem to wszystko Profesorowi Ordyńskiemu. 🙂 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne nerwy, ot po prostu stanowcze i bezpośrednie wyrażenie własnego zdania 😉

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się w takim razie postarać o tytuł magistra historii Polski. Inaczej nie będę mógł się zajmować historią Polski ani jej w przyszłości wykładać. Muszę też cofnąć swoją realową magisterkę, bo robiłem ją u promotora zajmującego się historią Polski, a ja się zajmuję historią Rusi.

Edytowane przez Ametyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zarówno w realu jak i w mikronacjach historia jakiegoś kraju jest przedmiotem badań, a nie metodą. Historyk z dobrym warsztatem w swojej epoce czy specjalizacji zbada i opisze zarówno zagadnienie z historii Polski, jak i dajmy na to Niderlandów lub Włoch (kwestia znajomości specyfiki źródeł i opanowania języków). Na tej samej zasadzie historyk wykształcony poza Bialenią będzie w stanie badać materiał źródłowy związany z historią Bialenii.

Osobną kwestią jest oczywiście to, że dzieje przedinternetowe to jest tak naprawdę częściowo twórczość literacka, ale ona też powinna być ujęta w pewne ramy warsztatu historyka - choćby jeśli chodzi o pojęcia czy branie pod uwagę historii ziem sąsiednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego jest mi potrzebne wykształcenie z historii takiej Sarmacji do tworzenia historii przedinternetowej Muratyki, która ma wspólnego z Sarmacją tyle co piernik z wiatrakiem? Nie pojmuję tej logiki, to tak jakbyś powiedział - "Nie możesz tworzyć historii własnego kraju, bo nie masz studiów ukończonych na Uniwersytecie Bialeńskim, to trza papiren mieć!". Idąc tą logiką do bycia Prezydentem, posłem, ministrem, sędzią czy chociażby przedsiębiorcą potrzebne byłoby wykształcenie, no bo przecież jak ktoś bez wykształcenia (z Bialenii najlepiej ofc) ma przewodzić krajowi, pisać ustawy, kierować resortem, wydawać wyroki czy prowadzić firmę? 

Dramat 😂

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od kiedy to na uniwersytetach w Sarmacji przyszłych historyków uczą tylko historii Sarmacji? Na UB, w przeciwieństwie właśnie do realowych uniwersytetów, też można przyjść, zapisać się na historię i w ogóle nie zajmować się historią ziem bialeńskich. Studia historyczne to jest przede wszystkim nauka warsztatu (zestawu umiejętności potrzebnych do badania przeszłości), a dopiero później faktografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem nauczony takiego warsztatu, w realu nie dość, że się tym interesuję, to jeszcze kończyłem rozszerzoną historię z bardzo dobrym wynikiem na maturze, konkursach i innych tego typu pierdołach, więc nie uważam, że do robienia takich rzeczy potrzebne są mi studia w Mikroświecie.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promotor mojego obecnego promotora powiedział kiedyś, że wszyscy badacze (zwłaszcza historycy) są tak naprawdę studentami - on też, bo jak badacz przestaje być studentem to zostaje mu urzędowy tytuł profesora, doktora czy magistra i tyle. Ja też nieźle poradziłem sobie z maturą i konkursami, a mimo to pokornie uważam, że większość moich umiejętności historycznych zdobyłem już na studiach, a i tak pewnie jest to tylko procent tego, co mi jest potrzebne. Człowiek uczy się cały czas. Szkoła uczy tak naprawdę niewiele: po kretyńsku zasypuje ucznia faktografią, każe kuć, a tymczasem uprawianie historii to jest kombinatoryka, rozumienie procesów dziejowych, robienie kwerendy, porównywanie danych z różnych źródeł (czytanych najlepiej w językach oryginalnych, oczywiście z pomocą słowników i tłumaczeń) i zdolność do ich krytycznej oceny. Nie ukrywam, że elementów tych umiejętności staram się uczyć ludzi w ramach zabawy w v-uniwersytet (bo jest to, mimo wszystko, zabawa). Niemniej oczywiście życzę powodzenia w badaniu historii Muratyki.

Edytowane przez Ametyst
  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony kierunkiem, w którym poszła ta dyskusja. 

Zaproponowałem żeby mikrozofię prowadzić we współpracy z UB, tylko dlatego, żeby tego nie rozdrabniać. Nie twierdzę, że to jedyna możliwość; twierdzę, że to sensowne rozwiązanie z uwagi na gotowość i organizację.  Nie chciałbym żeby moja luźna uwaga źle wpływała na stosunki między Muratyką a Bialenią.

Mam tylko nadzieję, że jednak będzie tutaj uczciwe podejście do sprawy i za miesiąc połowa/cała kadra nie będzie profesorami. Pozytywny oddźwięk ma jasne stanowisko Rektora, który prosto z mosto wyznał że tytułu nie ma i się nie będzie żadnym posługiwał, dopóki go nie zdobędzie. Jeśli wszystko pójdzie w sensownym kierunku, to w przyszłości mogę też tutaj pomóc i zrobić jakiś mały, adekwatny do potrzeb kursik prawniczy. Nie chciałbym jednak tutaj rozpraw pisać na temat muratyckiego prawa, bo to się raczej mija z celem. Aby uniknąć potencjalnych konfliktów i wprowadzania niepotrzebych wymogów wobec osób, po których widać, że dysponują wiedzą w danej dziedzinie można rozważyć nadawanie jakiegoś tytułu z "automatu", żeby w pewnym stopniu uwiarygodnić pozycję wykładowców.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jestem w stanie się podpisać pełną gębą: nie traktujmy tej v-nauki jako sposobu zdobywania dodatków do sygnaturki (chyba, że jest to komuś potrzebne do klimatu - robiłem tak kiedyś w ZSKHiW) tylko jako okazję do wymieniania się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyznaję zasadę taką samą jaką wyznaje Piotr. To, że jestem "Ojcem" Muratyki nie oznacza, że z automatu jestem profesorem czy innym takim. Nie mam zamiaru posługiwać się żadnym tytułem bo nigdy takiego nie zdobyłem. Jak zdobędę, to wtedy tak, ale teraz? Co ja von Stirlitz? Ja Historię Muratyki będę tworzył nie ze względu na jakiś tytuł, tylko ze względu na chęć dołożenia swojej cegiełki do podstawy tego kraju. To mi sprawia satysfakcję, a nie przedrostek w sygnaturze.

  • Lubię to 3

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waksman napisał:

Ja też wyznaję zasadę taką samą jaką wyznaje Piotr. To, że jestem "Ojcem" Muratyki nie oznacza, że z automatu jestem profesorem czy innym takim. Nie mam zamiaru posługiwać się żadnym tytułem bo nigdy takiego nie zdobyłem. Jak zdobędę, to wtedy tak, ale teraz? Co ja von Stirlitz? Ja Historię Muratyki będę tworzył nie ze względu na jakiś tytuł, tylko ze względu na chęć dołożenia swojej cegiełki do podstawy tego kraju. To mi sprawia satysfakcję, a nie przedrostek w sygnaturze.

I to mi się podoba!

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspada tu nie ma nic do podobania się. Zarówno zgadzam się z jedną jak i drugą stroną, chociaż nie podoba mi się nacisk na naukę czegoś co całkowicie nas nie interesuje. Tutaj mój przykład nikt nie jest w stanie poprowadzić dla mnie studiów lingwistycznych, a w to miejsce uczę się na Magistra Historii oraz Magistra Wydziału Wojskowego w Bialenii, a potem fajnie by było tutaj napisać swoją pracę Doktorską z Lingwistyki, ale problem w tym, że nie mam jej przed kim bronić. Bo, że tak powiem ciężko tutaj o kogoś kto by prowadził studia w tym zakresie, a i uczonych Lingwistyki też nie znam.

Polecałbym, aby wszyscy i tak dokształcili się w swoim fachu za granicami, co może zwiększyć Prestiż nasze uczelni, a i współpraca z Uniwersytetem Bialeńskim bardzo mi się podoba, gdyż wspólna praca dwóch sojuszniczych uczelni wyższych wpłynie pozytywnie na stosunki naszych państw. Może nawet zwiększy, że tak powiem wydolność tych organizmów w momencie badań na poszczególnych kierunkach, tu bym widział małą współpracę między Panem Novakiem i Panem Ordyńskim w zakresie mikrozofii, a także Pana Waksmana-Detera (przepraszam za brak umlautu nie pamiętam kogu) oraz Pana Faradobusa w zakresie historii.

Pamiętajcie, że wszystko co budujemy w kraju to proces, który wpływa na ogólną aktywność, prestiż i rozwój zarówno naszych struktur jak i całego państwa. 🙂 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Pana Waksmana-Detera (przepraszam za brak umlautu nie pamiętam kogu)

Ak brë jø umbërel! >:C

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Waksman napisał:

Ak brë jø umbërel! >:C

Prosiłem o wybaczenie, za brak umlautu. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiedziałem, że jak to tak można 😂 (mam nadzieję, że się zrozumieliśmy XD)

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

A ja powiedziałem, że jak to tak można 😂 (mam nadzieję, że się zrozumieliśmy XD)

Zrozumieliśmy się, w końcu mam wykładać ten język. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to wspaniale! Jutro postaram ci się wysłać pierwszy taki mini-podręcznik do muratyckiego, który stworzyłem w... 2016 roku bodajże. Jest troszkę przedawniony ale może coś wspólnie wymyślimy odnośnie wdrożenia starych reguł do nowej wersji języka.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waksman napisał:

No, to wspaniale! Jutro postaram ci się wysłać pierwszy taki mini-podręcznik do muratyckiego, który stworzyłem w... 2016 roku bodajże. Jest troszkę przedawniony ale może coś wspólnie wymyślimy odnośnie wdrożenia starych reguł do nowej wersji języka.

Fajnie by było jakby powstała Biblioteka na prace,  albo żebyś je publikował w naszej Wikipedii, bo ja powoli robię magisterkę w Bialenii i chętnie podzielę się sowimi pracami z narodem, który będzie pisał prędzej, czy później takie prace. 😄

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij