• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Zaproszenie na Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji


Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png
 
Mam nieukrywaną przyjemność zaprosić mieszkańców Federacji Nordackiej na Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji, który odbędzie się w Shimontsen, w Księstwie Sarmacji w dniach 30.08 - 03.09.2023 r. Przez cały czas trwania przewidziane są różnego rodzaju atrakcje nawiązujące do tradycji Festynu:
- Wystąpienia znanych osobistości.
- Quiz wiedzy ogólnej.
- Hala stoisk dla wystawców z całego mikroświata.
- Konkurs na najlepsze stoisko.
- Otwarta debata na temat roli samorządu i centralizacji.
- Autorska gra - “Szyfr Zakonu Czarnego Słońca”.
- Inne pomniejsze atrakcje.

Pierwszym gościem, który zaszczyci swoją obecnością wydarzenie będzie Heinz-Werner Grüner. Pozostali prelegenci zostaną przedstawieni w najbliższych dniach. 

 

spacer.png

 

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w artykule oraz w specjalnym wątku informacyjnym na forum Sarmacji.
 
Jednak przede wszystkim zapraszam do zgłaszania swoich stoisk do Hali Stoisk, która to uświetni wydarzenie dzięki, mam nadzieję, wielu międzynarodowym wystawcom.
 
Każdy kto wyśle formularz, 28.08 dostanie swój własny wątek na forum, w którym będzie mógł przedstawić zgłoszoną instytucję/przedsiębiorstwo/organ państwowy lub samorządowy/klub sportowy oraz każdą inną inicjatywę, która przyjdzie wam do głowy. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie zaprezentowania swojej oferty, produktów, zachęcenie do odwiedzin, czy możliwość pokazania się szerszej publiczności. 
 
Jeszcze raz serdecznie zapraszam do Shimontsen w ostatnim tygodniu wakacji!
 
spacer.png
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

 

Z każdym dniem zbliżamy się do największego wydarzenia końcówki wakacji. Czas więc przedstawić kolejną osobę, która zaszczyci swoją obecnością Festyn w drugim dniu wystąpień. Człowiek o niezwykłej skromności i zapale do pracy. Pełniący funkcję, która łączy w sobie połowę mikroświatowych profesji - Namiestnika Palatynatu Leocji. Równocześnie najważniejsza osoba w stolicy państwa, Nowym Brzegu oraz jak sam o sobie mówi, lewa stopa Helwetyka Romańskiego. Tak, tak, kolejnym gościem będzie właśnie on: Franklin Garamond!

 

spacer.png

 

Zajmie się on tematem wychodzenia z wirtualnego świata za pomocą realnych i namacalnych gadżetów. Jak to robić? Co warto "wyprodukować" i jaką wartość mają tego typu pamiątki dla społeczności? Tego wszystkiego dowiemy się już drugiego dnia Festynu.


Nieustająco zapraszam do zgłaszania swoich stoisk na tegoroczną Halę Stoisk. Szczegóły można znaleźć w artykule.


Formularz zgłoszeniowy

 

spacer.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hieronim Bryz napisał:

Przepraszam, czy wiadomo już, kto będzie gościem specjalnym? Jak nie dojedzie, to zawsze mogę ją/go zastąpić. 😀

Dwóch gości specjalnych już jest przedstawionych, trzeci będzie wkrótce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie w listach, kto będzie ostatnim gościem na tegorocznym Festynie. Tak więc nadszedł moment, aby ujawnić ostatnią z zaproszonych osób. Będzie to człowiek-instytucja, poseł aktualnej jak i wielu poprzednich kadencji Sejmu, były Kanclerz oraz Minister, Lord Szambelan Królestwa Hasselandu i mer Angemontu, a do tego trener i działacz sportowy. Dokładanie tak, trzecim prelegentem będzie JO Santiago Vilarte von Hippogriff.

spacer.png

Temat jego wystąpienia zahaczy o abstrakcyjno-futurystyczne kwestie, które, kto wie, może już niedługo będą dotyczyć naszych mikronacji. Możliwe, że właśnie dzięki temu wykładowi staniemy na moment i zastanowimy się nad, tylko teoretycznie, odległymi sprawami przyszłości mikroświata.

 

Zbliża się ostateczny termin zgłaszania stoisk na FOTy więc jeśli chcesz zareklamować swój produkt czy usługę, zaprezentować instytucję bądź stowarzyszenie czy klub, zaprosić do swojego miasta, a może po prostu przedstawić się mikronautom, nie zwlekaj! Zgłoś się już dziś, a 28.08 otrzymasz w specjalnym Festynowym dziale własne stoisko (wątek), którego wygląd będzie ograniczać tylko Twoja wyobraźnia i staniesz do konkursu z innymi wystawcami!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

spacer.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz
W dniu 17.08.2023 o 17:05, Pavel van der Gibson napisał:

Mam nieukrywaną przyjemność zaprosić mieszkańców Federacji Nordackiej na Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji, który odbędzie się w Shimontsen, w Księstwie Sarmacji w dniach 30.08 - 03.09.2023 r.

A przepraszam, jak mam się tam dostać? Czy będzie jakaś transmisja z wystąpień gości specjalnych? Jeżeli tak, to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hieronim Bryz napisał:

A przepraszam, jak mam się tam dostać? Czy będzie jakaś transmisja z wystąpień gości specjalnych? Jeżeli tak, to gdzie?

Polecam serdecznie korzystać ze Stempla. Z jego pomocą można się dostać do praktycznie każdej aktywnej mikronacji. 

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hieronim Bryz napisał:

A przepraszam, jak mam się tam dostać? Czy będzie jakaś transmisja z wystąpień gości specjalnych? Jeżeli tak, to gdzie?

Wszystko to będzie odbywać się na forum Księstwa Sarmacji, aktualnie powstaje specjalnie przeznaczony do tego dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Czy będą specjalne wejściówki dla mieszkańców Federacji bez wyrabiania paszportu czy trzeba wyrabiać paszport? Czy ochroniarze przed imprezą będą sprawdzać trzeźwość i bycie pod wpływem innych środków odurzających niżeli alkohol?😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hieronim Bryz napisał:

Czy będą specjalne wejściówki dla mieszkańców Federacji bez wyrabiania paszportu czy trzeba wyrabiać paszport? Czy ochroniarze przed imprezą będą sprawdzać trzeźwość i bycie pod wpływem innych środków odurzających niżeli alkohol?😛

No właśnie w tym roku ochrona będzie jedynie w ilościach śladowych, wstęp będzie całkowicie wolny i darmowy. Na lotnisku w Shimontsen nie będą przez tydzień sprawdzane paszporty 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

No i baja, że ochujarze będą dreptać po swoich wyznaczonych ścieżkach. Poproszę jeden stolik nie za blisko sceny, na której będą przemawiać te specjalsi. Nie chcę, żeby w ferworze ich ślinotoku coś ich wpadło mi do kufla z piwem. Ponadto, nie chcę, żeby do mojego stolika dosiadali się ludzie z Edelweiss i Insulii, bo zajebię i zakopię jak psa - zwrócił się do organizatora imprezy Hieronim - to jak? Sądzę, że się dogadamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png
 
Wielkimi krokami zbliża się Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji. Już w najbliższą środę rozpoczniemy największe wydarzenie końcówki wakacji. Trzy pierwsze dni to trzy wystąpienia osób znanych i lubianych w mikroświecie. Każdy z gości podejmie bliski sobie temat i postara się odpowiedzieć na związane z nim pytania. Ale to nie wszystko. Poza zaproszeniem do dyskusji i polemiki z prelegentami, chciałbym zaproponować wszystkim udział w Quizie Wiedzy Wszelakiej (głównie realowej). Będą to trzy dni zmagań, w trakcie których Waszym zadaniem będzie odpowiadanie na pytania podzielone na trzy kategorie (każdego dnia inna). Pula nagród w Quizie to aż 75 000 lt.
 
Czwartego dnia przewidziana jest otwarta debata, na którą zaproszony jest każdy mikronauta. Jej tematem będzie kwestia samorządu w mikronacjach. Czy lepszym rozwiązaniem jest scentralizowana władza czy jednak przeniesienie części przywilejów i obowiązków na prowincje lub kraje stowarzyszone. Gorąco zachęcam do dzielenia się przemyśleniami na ten temat.
 
Ostatniego dnia czeka na Was coś zupełnie innego. Zagadka narracyjna, w której waszym zadaniem będzie rozszyfrowanie tajemniczego tekstu, na którego trop wpadł pewien starszy mieszkaniec Angemontu. Brzmi intrygująco? Nie może Was więc zabraknąć w przyszłą niedzielę! Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 50 000 lt.
 
Tegoroczny Festyn to również świetna okazja do podzielenia się swoją pracą, zareklamowania usług lub produktów, zachęcenia do odwiedzenia miasta czy prowincji, a także znalezienia partnerów do współpracy (także międzynarodowej). Po to właśnie została stworzona Hala Stoisk.

Jeśli zastanawiacie się jak może wyglądać Wasze stoisko odsyłam do dwóch przykładów z przeszłości:
- Stoiska podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022
- Przykładowe stoisko z FOTów 2020

Jak będzie prezentować się Wasze stoisko i przede wszystkim, co na nim wystawicie, zależy tylko od Was! Wszystkie pomysły dozwolone!
 
Pamiętajcie, czas na zgłaszanie stoisk, które wezmą udział w konkursie na najlepsze stoisko, upływa w niedzielę (27.08) o północy! Wszystkie zgłoszone stoiska dostaną w poniedziałek (28.08) swój własny wątek w specjalnie przygotowanym na tę okazję dziale.
 
 
Po tym terminie nadal będzie można prezentować swoje stoiska (już bez potrzeby zgłaszania), jednak nie wezmą one udziału w walce o główną nagrodę, jaką jest 50 000 lt!

spacer.png

 

Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym podczas Festynu będziemy mogli nagrodzić Wasze zmagania łączną kwotą aż 300 000 lt!
 
 
spacer.png
Edytowane przez Pavel van der Gibson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęliśmy dziś Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji!

Za nami pierwsze wystąpienie gościa specjalnego, Heinza-Wernera Grünera. Serdecznie zapraszam do zapoznania się.

Jednocześnie rozpoczął się Quiz Wiedzy Wszelakiej, który potrwa do soboty i podzielony jest na 3 rundy (każdego dnia wystąpień po jednej).
Z pierwszą kategorią, flagami, możecie zapoznać się TUTAJ.

Zachęcam do wzięcia udziału 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Zapoznawszy się z wystąpieniem gościa specjalnego @Heinz-Werner Grünerosobiście uznaję go za typowego buca czy tam buta mikronacyjnego chcącego spełnić swoje niespełnione ambicje, aspiracje poprzez wzięcie pod zabór zasobów ludzkich zamkniętych na umyśle w granicach Edelweiss. Zresztą, według mnie projekt Edelweiss nadaje się do spalenia żywcem z racji bycia wylęgarnią nieprawdopodobnej toksyczności na skalę mikroświatową.

Cytat

W związku z wyraźnym zanikiem aktywności i co nieco wypaleniem, albo raczej nie do końca zrozumiałą dla mnie polityką prowadzenia mikronacji zaczęła we mnie kiełkować myśl, a może sam się „pobawię w szefa”.

Jest on gestapowcem na miarę mikronacji. Obrzydliwy typ. Oby kolejny gość rzekł coś, co mnie nie przerazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim dniu Festynu zapraszam do przeczytania wystąpienia Frankina Garamonda oraz odwiedzenia Hali Stoisk. Już dziś rozpoczynamy głosowanie na najlepsze stoisko Festynu. Zagłosować można TUTAJ.

Przed nami również druga runda Quizu Wiedzy Wszelakiej. Tym razem waszym zadaniem jest odgadnąć, w jakiej mikronacji znajdują się wymienione miejscowości. Szczegóły w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami ostatni etap Quizu Wiedzy Wszelakiej. Zachęcam do dołączenia, wciąż można odpowiadać na pytania z rundy 1 oraz 2.

W związku z absencją ostatniego gościa, dzisiejszy dzień przebiega pod patronatem Permanentnego braku prelegenta. W związku z tym przygotowane zostały konkursy i atrakcje związane z nieobecnym... 

Serdecznie zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartym dniu Festynu zapraszam na otwartą debatę, której tematem jest:

 

Centralizacja czy rozwój samorządu? Co daje większe korzyści mikronacjom?

 
W dyskusji wziąć może każdy mikronauta, a odbywać się ona będzie w tym wątku.

Jednocześnie przypominam o wciąż trwającym Quizie Wiedzy Wszelakiej. Wszystkie 3 rundy quizu są już dostępne. Wciąż możecie wziąć udział i nadal macie szansę na wysokie miejsce, gdyż w pierwszej kolejności liczą się poprawne odpowiedzi, dopiero w drugiej czas ich przesłania. 

---


Do godziny 20:00 trwa także głosowanie na najlepsze stoisko tegorocznego Festynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hieronim Bryz

Jako, że nie dostałem potwierdzenia, co do rezerwacji stolika, to sobie szrajbnę coś tutaj.

Obojętnie, jaki system będzie, to będzie. Najważniejsza jest jakość i żywotność ludzia jako jednostki. Nie ma ludziów, to nie ma mikronacjów. Są ludzie, są mikronacje. Dlatego the matter feeling (czucie materii) jest kluczowe, bo jak ktoś ma problem z czuciem, poczuciem, przeczuciem i nie ma tak zwanych zmysłów, to mamy do czynienia z autystycznym podejściem, czyli wycofaniem z poczucia materii. Rodzi się ucieczka w chowanego i berka za razem. Następuje zanik, tak bardzo niechciany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatni raz, kiedy przychodzę do Was z zaproszeniem. Ostatniego dnia Festynu czeka na Was bowiem zagadka-szyfr mojego autorstwa. 

Wasze zadanie polega na rozszyfrowaniu notatki znalezionej przez bohatera historii. Odpowiedź należy przesłać do mnie drogą prywatną (Poczta Konna w Sarmacji, discord) do godziny 20:00. Liczyć się będzie czas oraz przede wszystkim poprawność odpowiedzi, która to będzie sprawdzana na podstawie prawidłowo przetłumaczonych słów-kluczy. Osoba, która będzie najbliżej poprawnego rozwiązania i wyśle odpowiedź najszybciej wygra 50 000 lt (nie ma możliwości przewalutowania, ale zawsze można przeznaczyć na cele charytatywne).


LINK DO ZAGADKI NA FORUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij