• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

A taki tam tysiaczek


Rekomendowane odpowiedzi

Ugółem to chciałem tak tylko powiedzieć, że (nie wiem kiedy) osiągnęliśmy próg tysiąca postów! Z tego miejsca dziękuję wszystkim udzielającym się na forum, oby tak dalej! @Obywatel @Mieszkaniec

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, na dobry początek jak będzie od Pana 5 to będzie dobrze 🤣

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze raz, bo może niektórzy tego nie wiedzą, ale IV Republika istnieje już prawie 3 miesiące, a postów w tym okresie napisaliśmy więcej, niż w ciągu roku istnienia ZKRM. To tylko pokazuje, że w tym kraju jedynym właściwym ustrojem jest republika 😄

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 18:22, Waksman napisał:

Powiem jeszcze raz, bo może niektórzy tego nie wiedzą, ale IV Republika istnieje już prawie 3 miesiące, a postów w tym okresie napisaliśmy więcej, niż w ciągu roku istnienia ZKRM. To tylko pokazuje, że w tym kraju jedynym właściwym ustrojem jest republika 😄

Nie zgodzę się z Kasparze, liczy się społeczeństwo, a nie ustrój panujący w danym kraju, bywa tak że jeden region potrafi robić 90% aktywności kraju, bo ludzie mają w tyłku centralkę, a myślą tylko o regionach, w których żyją. Nasze społeczeństwo jest skomplikowane, ale w miarę dobrze trzyma się centralki, może gdyby były aktywne regiony tak jak chcę uczynić to z Azymutią może to region będzie robił aktywność w kraju? Nie wiem. 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, bo musisz pamiętać, że w regionie działają dane osoby, a w centrali są wszyscy. Więc nie zgodzę się jakoby jakiś region miałby robić aktywność w kraju. Tu dobrze zauważyłeś, że dobrze kleimy się centrali, to dobrze, bo zamysłem kraju był unitaryzm, który widzę jak na razie dość dobrze się udał. Mam nadzieję, że jak "aktywujemy" Uleny to ta aktywność równo się rozłoży i na regiony, i na centralę.

I tak, liczy się społeczeństwo, ale ustrój według mnie też. W republice aktywność dodatkowo napędzają wybory np. takiego prezydenta. I nie mówię, że w monarchii wyborów nie może być bo mogą, ale tam głowa kraju jest niekadencyjna, więc to już znacznie je ogranicza, co oznacza mniejszą aktywność 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waksman napisał:

Zależy, bo musisz pamiętać, że w regionie działają dane osoby, a w centrali są wszyscy. Więc nie zgodzę się jakoby jakiś region miałby robić aktywność w kraju. Tu dobrze zauważyłeś, że dobrze kleimy się centrali, to dobrze, bo zamysłem kraju był unitaryzm, który widzę jak na razie dość dobrze się udał. Mam nadzieję, że jak "aktywujemy" Uleny to ta aktywność równo się rozłoży i na regiony, i na centralę.

I tak, liczy się społeczeństwo, ale ustrój według mnie też. W republice aktywność dodatkowo napędzają wybory np. takiego prezydenta. I nie mówię, że w monarchii wyborów nie może być bo mogą, ale tam głowa kraju jest niekadencyjna, więc to już znacznie je ogranicza, co oznacza mniejszą aktywność 😄

Z jednej strony masz rację, z drugiej strony pewien Car Brodryjski podczas rozmowy na msg powiedział mi bardzo miłą i zarazem dał mi wskazówkę w którą stronę się kierować; "Słuchaj R####, zawsze dobrze wychodziły Ci regiony, powinieneś postawić na nie i uwierz, że zwróci Ci się to z nawiązką.", jak zliberalizowałem Brodrię usłyszałem "Czyli Brodria skręca w Twoim kierunku? Jeżeli to pociągniesz, to będziesz miał chyba najlepszą Brodrię w historii.". No niestety moja realioza przekreśliła moje plany... Mam nadzieję, że realioza tym razem nie przekreśli moich planów, a Azymutia udowodni Ci, że mój region będzie kołem zębaty, które napędzi całą Muratycką machinę aktywności, ba może zostanie nie byle jakim trybikiem, a kołem zamachowym. 😉 

Ale mówiąc szczerze, jeżeli wyjdzie mi Autonomiczna Azymutia to nie martw się, zawsze region będzie w stanie konkurować z centralką.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

"Słuchaj R####, zawsze dobrze wychodziły Ci regiony, powinieneś postawić na nie i uwierz, że zwróci Ci się to z nawiązką."

Szanuję za cenzurę nieistniejącego imienia 😂. Ale to fakt, za swojego caratu w Brodrii pokazałeś, że na regionach znasz się naprawdę dobrze, dlatego ja nie mam gdzieś z tyłu głowy złych myśli bo wiem, że bez problemu sobie poradzisz. Ty mi nie musisz Piotrze niczego udowadniać, bo już udowodniłeś przez te kilkanaście dni, że potrafisz być aktywną osobą tworzącą świetny content 😉

10 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Ale mówiąc szczerze, jeżeli wyjdzie mi Autonomiczna Azymutia to nie martw się, zawsze region będzie w stanie konkurować z centralką.

A to wyjdzie nam na dobre. Czasami małe chociażby tarcia między centralą a prowincjami mogą być ciekawym mnożnikiem aktywności, które, prowadzone z głową, niekoniecznie muszą zaszkodzić stabilności wewnętrznej. Czekam więc z upragnieniem na rozpoczęcie twojej działalności w Azymutii 😉 (Ukaz już się pisze jakby co).

  • Kocham to! 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij