• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Heinz-Werner Grüner

Freutreggër
 • Postów

  726
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  24

Treść opublikowana przez Heinz-Werner Grüner

 1. OS 3 Po pierwszym dniu, pierwszym tankowaniu na czele może być jedna postać, mistrz Romański... Tuż za nim przeżywający "drugą młodość rajdową" von Tehen-Dżek, a dalej Surma i Grüner. Blisko s Courva-Yebana i von Baden. Śledźcie zmagania podczas Alpenfahrt z samego rana! Zapowiada się świetna rywalizacja!
 2. OS 2 Sporo roszad na początku wyścigu. Obecnie pierwsza trójka to von Teller - Surma - Courva-Yebana. Niech się dzieje!
 3. Nic dodać, nic ująć. Jutro ruszamy by z przytupem zakończyć sezon!
 4. Już środa, a w piątek zaczynamy wielkie ściganie. Koniec sezonu buduje dodatkową otoczkę. Kto zdobędzie tytuł? Jak ułoży się podium? Tego dowiemy się już w ten weekend! ALPENFAHRT nadchodzi!
 5. No to zostały trzy dni i spotkamy się we Wiedniu. To cudowne miasto przywita kierowców prologiem w granicach miasta i jego obrzeży. Sprawdź sam gdzie pognasz podczas piątej edycji Alpenfahrt! Aha i jeszcze numery startowe! Sprawdźcie czy już do was dotarły! (oczywiście via discord)
 6. Święta, święta i po...mimo, że lany poniedziałek i prima aprilis! ? No, ale odliczanie trwać musi, więc i zjawiam się dzisiaj... 4 dni - tyle zaledwie zostało do startu piątego rajdu Alpenfahrt i jednocześnie zakończenia sezonu. Trasa ustalona, odcinki specjalne dokładnie wyselekcjonowane - można już przymierzyć się do każdego zakrętu i każdego wzniesienia. Wsparcie sponsorskie zbieramy do jutra! Kto zdecyduje się wspomóc startujących?
 7. Nic dodać, nic ująć... Za pięć dni jedziemy!
 8. Szkoda, że nie można liczyć na start Szanownego Pana... Tydzień, tyle dzieli nas od rozpoczęcia rywalizacji w Cesarskich Alpach! Bądź gotowy i zapoznając się z trasą, prześledź kto wesprze potencjalnie Twoją wygraną! Zapraszamy do zabawy! A może potzrebujesz jeszcze treningu? Nie ma problemu! Czyń honory mechanikom austriackim, oni to kochają!
 9. A to dlaczego? ? ?? Zabawa zaczyna się na całego. Kilka dni i dowiemy się kto zostanie piątym mistrzem Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier! Dołącz do grona sponsorów imprezy, a jednocześnie zafunduj sobie i nam pełen rollercoaster przyjemności podczas startu w imprezie! Zapraszamy do udziału! Jeśli któryś z kierowców wie, że będzie chciał wystartować, a nie dostał jednocześnie ode mnie zapytania w dniu wczorajszym proszony jest o kontakt.
 10. Dziewięć dni do historycznego widowiska w ramach RMAW. Rajd Aplenfahrt, zwany także Alpejskim to legendarny wyścig. We wrześniu 1920 roku na wiedeńskich uliczkach rozpoczęły się pierwsze zmagania rajdowców. Do mety dotarło zaledwie siedmiu szczęśliwców, ale wyścig został zapamiętany jako innowacyjny i przede wszystkim bardzo ciekawy. Dziś, po trzech i pół roku jesteśmy w stanie powiedzieć, że to solidna marka na mikronacyjnej arenie sportowej. W związku z tym RMAW po raz kolejny uprasza chętnych do sponsoringu wydarzenia, samego udziału w rywalizacji oraz wspierania zabawy! Bawmy się i działajmy! Tymczasem już zachęcam do sprawdzenia przebiegu trasy!
 11. Bycie obywatelem mikroświata nie jest wcale takie łatwe. Idee łączenia we wspólne państwa/systemy i następnie odchodzenia bardzo mnie zaskakują. Czy to nie da się przeżyć w jednym miejscu choćby i kilkunastu miesiący zanim się w ogóle pomyśli o odłączeniu? Gdyby nie to, że ja mikronacje bardzo lubię/lubilem i wróciłem po latach to nie zakotwiczyłbym już chyba nigdzie. Edelweiss dał mi sporą dawkę ekscytacji i nadal ją mam. Niestety wybory aktywnościowe są albo/albo. I tutaj często kosztem np. dobrego filmu ale ja czuję, że wybierając mikro sprawia mi to przyjemność. |Dla przykładu : młodzież bardziej obyta w grach (ja już niestety, choć lubię, nie jestem taki obeznany w nowe tytuły) widzi tam więcej czynników spełniających ich kryteria dobrej zabawy. A w mikro trzeba czasem pomyśleć nieco inaczej, trzeba troszkę kreatywności takiej namacalnej, nawet jeśli korzysta się z dzisiejszych udogodnień np.AI, to jednak pomysłowość jest ważna. I jak nie idzie to się szybko wypala i zmienia "klocki". Mikro ma jeden minus - nie ma tego czegoś co zmusi do powrotu, jak dobra gierka na peceta(kolejny poziom, fabuła, akcja, regrywalność etc.). Ma tylko jedno - ludzi, a jak z nimi się nie dogadujesz to nie wrócisz...
 12. Zaczynamy promocję osttaniego wydarzenia w ramach Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier. Ze względu na "problemy czasowe" zmuszony bylem przesunąć zakończenie sezonu o 2 tygodnie. I tak bardzo miło poinformować, że Rajdem Alpejskim - Alpenfahrt zakończymy zmagania sezonu piątego w dniach 5-7 kwietnia b.r.! Warto w czasie zbliżających się świąt wypocząć, bo ostatnie zawody nie będą łaskwe! Trudne alpejskie drogi, strome zbocza, do pokonania wysokie wzniesienia i przełęcze! Kto zdobędzie tytuł mistrza? Kto nie podoła presji? To i wiele innych odpowiedzi na pytania uzyskamy już za 10 dni!
 13. DZIEŃ CZWARTY - 4 MARCA 1924r. Schmelzfest oczywiście nadal trwa! Zaczynamy kolejny dzień Na pierwszy ogień, pierwsza seria na Grüner-Spatz-Schanze. Zawodnicy już oddają pierwsze skoki. Kończą się za to zmagania fazy grupowej w Turnieju w Statki. Brakuje raptem paru pojedynków. - Trwają znakomite Legendy Edelweiss. Zachęcam do przeczytania! A na "ognisko pełnym uśmiechu" wybieramy się po szarotkę pod przewodnictwem Frau Augentrost! W zakończonych wczoraj zawodach w sprincie biathlonowym wygrał Gaetano Kohlemise. Sprawdźcie jak przebiegała rywalizacja.
 14. Zapraszamy do zabawy! DZIEŃ DRUGI - 2 MARCA 1924r. Schmelzfest nadal trwa! Dziś mamy przewidziane kolejne świetne wydarzenia Ciekawą przygodę pod przewodnictwem Lieselotte Augentrost przeżyjemy podczas "Wspólnej wyprawy po szarotki" - wydarzenie fabularne. Czekajcie na więcej informacji! Korsarze aktywnie uczestniczą w zwalczaniu statków przeciwnika. Dziś rozegrano sporo spotkań! Kto się nie boi niech poczyta powstające Legendy Edelweiss, kolejny konkurs literacki. Biathloniści już drugi dzień zmagają się podczas sprintu. Każdy ma jeszcze szansę wygrać! Wybrano już także ogniomistrza do pilnowania płomienia przy "ognisku pełnym uśmiechu". Zobacz kto nim będzie!
 15. Dziś zaczynamy... DZIEŃ PIERWSZY - 1 MARCA 1924r. Wybór "ogniomistrza" trwa. Zapraszamy chętnych! Wieczorem lub jak to wyjdzie w praniu rozpalamy ogień! W Klubie Dyskusyjnym Akademii Narodowej prowadzona jest dyskusja na temat: - "Zmniejszać, czy powiększać ..." - Piotr Romanow - Czy ciągłe powiększanie armii, na którą nie ma popytu ma sens? Zawody sportowe czas zacząć! A zmagania zaczynają biathloniści i korsarze! - Biathlon - Sprint - Dzień I - Turniej w Statki - pełna lista startowa i podział na grupy - Walcz już dziś!