Jump to content
×
×
 • Create New...

Helwetyk

Members
 • Posts

  88
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Helwetyk

 1. Ten pierwszy ucięło o piksel, a w drugim spod ząbków wychodzi szare tło, ale sobie już wyklepię. 😉 Czas do 1 grudnia goni, więc ustawię wszystko tak, żeby „było dobrze”. Nie chce mi się bawić w biurokrację, więc o ile władze Kirianii nie mają z tym problemu, to ja na pewno nie.
 2. Zostało, ale na odpowiedź jeszcze czekam. 😉 Główna uwaga jest taka, że: Przywieszka to bardzo fajny, rzadko wykorzystywany pomysł, ale na znaczku „właściwym” musi znajdować się jakiekolwiek oznaczenie poczty lub kraju, nie może być obecne wyłącznie na przywieszce.
 3. Federalną jak federalną — nadal nie wiem, na czym stanęło z walutami państw stowarzyszonych (nieśmiało przypominam, że jeżeli waluty państw stowarzyszonych mają pozostać, potrzebowałbym integracji dla ISM na zasadzie Federacja Nordacka minus Hawiland minus Insulia; jeżeli nie, sprawa jest załatwiona, bo kurs norda wspólnego dla całego forum jest obliczany na bieżąco i aktualnie wynosi 1,40 ℳ). Żadnych okresów przejściowych, faktycznie, nie potrzebuję (tyle, żeby usiąść w jakiś wolny dzień i załatwić temat hurtem, w tym integracji ze Stemplem), ani też nie widzę potrzeby nadmiernego komplikowania sobie i wszystkim życia. Zakładając na potrzeby dyskusji, że państwa stowarzyszone przyjmują norda, procedura będzie następująca: Władze federalne (lub Nordackie Konsorcjum Informatyczne): zakładają nowy, wspólny dla całego forum wątek do weryfikacji w Stemplu oraz wyznaczają nowych mężów zaufania (tak do Stempla, jak i banku) wskazują dwuliterowy kod kraju, którego pochodną będzie trzyliterowy kod waluty (N od norda na końcu): NO (czyli NON) NR (czyli NRN) ND (czyli NDN) NA (czyli NAN) NT (czyli NTN) NA (czyli NAN) wskazują symbol norda (jak $, € etc.) podają nazwę setnej części norda Weryfikacje w Muratyce, jako najpełniejsze, uzupełniam o weryfikacje z Hawilandu i Kirianii (Insulia się nie zainteresowała po zmianie forum) Weryfikacje te stają się weryfikacjami Federacji Nordackiej Wszystkim mieszkańcom i podmiotom publicznym Federacji Nordackiej otwieram z urzędu nowe rachunki w nordach Rachunki hawilandzkie, insulijskie, kiriańskie i muratyckie zamykam (historie pozostają dostępne), a środki przenoszę na rachunki z punktu 4 po kursie 1:1 (por. nie komplikować sobie życia) W przypadku, gdyby w banku pozostały rachunki insulijskie bez odpowiednich kont nordackich, przenoszę środki zgodnie ze zwyczajową procedurą po rzeczywistym (dziadowskim) kursie
 4. Druga Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego G R U D Z I E Ń 2 0 2 3 R O K U Drodzy Przyjaciele Filateliści! Od zakończenia Pierwszej Konferencji Światowego Związku Filatelistycznego minęły ponad dwa lata. W związku z głosami napływającymi ze środowiska filatelistycznego, ogłaszam nabór tematów na Drugą Konferencję Światowego Związku Filatelistycznego, która — jeżeli Matka Prokrastynacja pozwoli — odbędzie się w grudniu. Jestem świadomy dwóch zagadnień, które wymagają omówienia i podjęcia decyzji, choćby decyzją tą miało być utrzymanie status quo. Zagadnienie pierwsze to częstotliwość emisji znaczków. Obecnie obowiązuje Konkluzja 2, zgodnie z którą jedynym ograniczeniem co do zasady jest emisja nie częściej niż co drugi dzień. Pojawiły się głosy, że ta regulacja w teorii pozwala jednej poczcie krajowej na „zablokowanie” emisji pozostałych poczt, w skrajnym przypadku na okres najbliższych trzech miesięcy. Zagadnienie drugie to estetyka znaczków. Temat o wiele bardziej kontrowersyjny z uwagi na wyjątkowo subiektywny charakter. Pojawiły się głosy, że Światowy Związek Filatelistyczny powinien odmawiać emisji, pisząc kolokwialnie, brzydkich znaczków. Na ten temat wypowiem się szerzej podczas konferencji, tu i teraz daję jedynie znać, że będzie on przedmiotem obrad. Serdecznie zachęcam zarówno poczty krajowe, jak i poszczególnych Przyjaciół Filatelistów, do zgłaszania swoich propozycji zagadnień będących przedmiotem Drugiej Konferencji Światowego Związku Filatelistycznego — na forum związku, do końca listopada: https://forum.leocja.org/viewtopic.php?p=45239#p45239. Z filatelistycznym pozdrowieniem,
 5. Tak sobie pozwolę już z perspektywy obserwatora — nord jest, moim zdaniem, bardzo dobrą propozycją. Krótka, konkretna, mocna, unikalna (co ważne) nazwa pasująca do nazwy państwa. Symbol Unicode też jest: Ꞥ, ₦.
 6. Na tu i teraz kurs norda (wspólnego dla Federacji Nordackiej i państw stowarzyszonych) wynosiłby 1,34 ℳ.
 7. Pozwalam sobie odświeżyć temat. Korzystając z okazji, podtrzymuję zapotrzebowanie na skrypt integracyjny „Nordata minus Hawiland [i Insulia]” oraz zgłaszam zapotrzebowanie na skrypt integracyjny Insulii. Bez tych integracji mogę zaproponować wyłącznie walutę wspólną dla Federacji Nordackiej oraz państw gościnnych (nie żeby to był zły pomysł…).
 8. Szanowni Państwo! Zaczynamy za kilka minut, o godzinie 20.00 — serdecznie zapraszam.
 9. Szanowni Państwo! Niewiele ponad 24 godziny dzielą nas od rozpoczęcia aukcji. Nowy Brzeg — Osiek, sobota, godzina 20.00 (dodaj do Kalendarza Google). Szczegóły dostępne na forum Leocji.
 10. Szanowni Państwo! Aukcja osiecka rozpocznie się za trzy dni, w najbliższą sobotę 16 września 2023, o godzinie 20.00 (dodaj do Kalendarza Google). Szczegóły wyżej. Namiary na serwer osiecki oraz regulaminy aukcji dostępne na forum Leocji.
 11. Szanowni Państwo! Mam ogromną przyjemność poinformować o nadchodzącej wspólnej aukcji Nowobrzeskiego Domu Aukcyjnego i Domu Aukcyjnego Braci Sroczyńskich. W najbliższą sobotę 16 września 2023, o godzinie 20.00, rozpoczniemy licytację kamienicy w Osieku oraz dwóch wyjątkowych przykładów osieckiego rzemiosła artystycznego — kafla z delfinem tortugańskim i gobelinu z lwami leockimi. Zapraszam do zapoznania się z katalogiem aukcji pod poniższym odsyłaczem: Licytacja kamienicy w Osieku zostanie przeprowadzona na forum Leocji i odbędzie się w palatynach. Płatności będą przyjmowane za pośrednictwem Międzynarodowego Banku Pollinu. Licytacja kafla i gobelinu zostanie przeprowadzona na Discordzie Osieka, z możliwością udziału zdalnego, i odbędzie się w dukatach. Płatności będą przyjmowane za pośrednictwem Osieckiego Systemu Bankowego (bezpośrednio w dukatach) oraz Międzynarodowego Banku Pollinu (po kursie 50 dukatów za 1 palatyna). Zapisz datę w Kalendarzu Google Do zobaczenia!
 12. Szanowny Panie Spikerze, Wysoki Kongresie, pozwalam sobie zabrać głos, widząc w debacie także inne osoby nieposiadające obywatelstwa. Jakkolwiek intencja przepisów dotyczących wysokości grzywien nie budzi wątpliwości, proponuję jednak posługiwać się właściwą nazwą jednostki obrachunkowej w Międzynarodowym Banku Pollinu, to jest mikro. Łączę wyrazy szacunku,
 13. Do planu emisyjnego Światowego Związku Filatelistycznego wprowadzono nowy winkulijski znaczek Herby Ziemi Trineskiej — Pan na Lüsesbergu autorstwa Burka von Hohenburga barona von Trinitz. Rozpoczęcie emisji w najbliższy czwartek.
 14. Do planu emisyjnego Światowego Związku Filatelistycznego wprowadzono nowy dreamlandzki znaczek, 25 lat Królestwa Dreamlandu autorstwa Ignatsa ik Rutha, Anastasii Windsachen oraz niżej podpisanego, zlecony (acz niezaakceptowany) przez JKW Karolinę Aleksandrę. Rozpoczęcie emisji w poniedziałek o g. 20.00.
 15. Test techniczny.
 16. Serdecznie zapraszam wszystkich — tak uczestników, jak i odbiorców — do wzięcia udziału w plebiscycie mającym na celu wyłonienie zwycięzców 5. Międzynarodowego Konkursu Malarskiego „Barwy zimy”. Głosujemy w jednej ankiecie — przy pracach wyszczególniono kategorie konkursowe. https://mia.leocja.org/ Głosujemy do piątku, 24 marca 2023, godziny 20.00. Prace są dostępne bezpośrednio w serwisie głosowania oraz w wątku na forum Leocji. Udział w plebiscytach wymaga zweryfikowanego profilu w Stemplu. Głosowanie jest anonimowe.
 17. Kochani! Zima, szczęśliwie, zmierza ku końcowi. Tradycyjnie już zapraszam do wzięcia udziału w Piątym Międzynarodowym Konkursie Malarskim „Barwy zimy”. To doskonała okazja, by wykorzystać swoją kreatywność do stworzenia mikronacyjnego dzieła sztuki z wykorzystaniem aplikacji Dream. Dajcie się ponieść wyobraźni. Wprowadźcie publiczność w magiczne światy białych puchów, ośnieżonych miast, mroźnych krajobrazów i nie tylko. Połączcie pasję do sztuki z nowoczesną technologią (#pdk). Inspirujących słów kluczowych! Prace zgłoszone w edycji zimowej Prace zgłoszone w edycji wiosennej — kategoria ogólna Prace zgłoszone w edycji wiosennej — kategoria przewodnia Prace zgłoszone w edycji letniej — kategoria ogólna Prace zgłoszone w edycji letniej — kategoria przewodnia Prace zgłoszone w edycji jesiennej Regulamin konkursu Harmonogram konkursu: — zgłaszanie prac na forum Leocji do niedzieli, 19 marca, g. 21.00, — ogólnopolliński plebiscyt w dniach 20–23 marca, — ogłoszenie wyników w wiosenny piątek, 24 marca. Dwie kategorie konkursowe, z dwiema nagrodami: — temat „Barwy zimy” (w interpretacji autorki lub autora), — temat dowolny. Praca wykonana przy pomocy https://app.wombo.art/, styl dowolny lub brak stylu, wyłącznie w oryginalnym rozmiarze zapisu (tj. 1080 × 1920 pikseli z ramką — przykład lub 960 × 1568 pikseli bez ramki — przykład). Proszę o nieumieszczanie promptów na pracach. Można zgłosić dowolną liczbę prac. W przypadku znacznej liczby zgłoszeń, organizator zastrzega sobie prawo do poddania pod głosowanie w plebiscytach określonej liczby prac autora lub autorki, w kolejności ich zgłaszania. Autorka lub autor wyraża zgodę na skopiowanie pracy do Kustosza w przypadku, gdyby została oryginalnie zamieszczona w innym serwisie służącym do udostępniania grafik. Autorka lub autor wyraża zgodę na wykorzystanie pracy na znaczku wyemitowanym z okazji konkursu w przypadku zajęcia pierwszego miejsca. Informacje praktyczne W serwisie https://app.wombo.art/ można założyć konto i zapisywać swoje prace (przycisk „Publish”), do czego gorąco zachęcam. Wówczas można je pobierać ze swojego profilu, w maksymalnej rozdzielczości, bez konieczności ręcznego przycinania.
 18. Szanowni Państwo, to już dzisiaj, to już teraz! Za niewiele ponad pół godziny, o godzinie 20.00 Nowobrzeski Dom Aukcyjny rozpocznie licytację trzech wyjątkowych prac Sztuki Brzozopolańskiej Anastasii Windsachen. Serdecznie zapraszam!
 19. Szanowni Państwo, to już dzisiaj! O godzinie 20.00 ⏰ zapraszamy do Nowobrzeskiego Domu Aukcyjnego.
 20. Szanowni Państwo — to już jutro! Szczegóły wyżej.
 21. Szanowni Państwo! Aukcja Sztuki Brzozopolańskiej rozpocznie się za dwa dni, w najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023, o godzinie 20.00 (dodaj do Kalendarza Google). Szczegóły wyżej.
 22. Szanowni Państwo! Mam ogromną przyjemność poinformować o nadchodzącej aukcji Nowobrzeskiego Domu Aukcyjnego. W najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023, o godzinie 20.00, rozpoczniemy licytację trzech wyjątkowych prac Sztuki Brzozopolańskiej Anastasii Windsachen powstałych w technice middżurnyzmu. Zapraszam do zapoznania się z katalogiem aukcji pod poniższym odsyłaczem: Z innymi pracami autorki można zapoznać się pod tym adresem. Licytacja odbędzie się w wątku na forum Palatynatu Leocji. Płatności będą przyjmowane za pośrednictwem Międzynarodowego Banku Pollinu. Zapisz datę w Kalendarzu Google Do zobaczenia!
 23. Dzięki temu, że wszyscy posiadacze kont kiriańskich odezwali się w wątku powitalnym, procedura migracji przebiegła bezboleśnie (odpukać). W podsumowaniu: Stempel, ISM i bank wpięte. Istniejące rachunki bankowe przepięte pod aktualne identyfikatory na forum Kirianii, zaległe wynagrodzenia wypłacone. @Robert Drenini @Sheldon Anszlus Lovelacedaję znać, że po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu do banku powinny zostać otwarte rachunki kiriańskie wraz z należnymi za okres ostatnich 30 dni wypłatami. Jednocześnie informuję, że mam pełną świadomość nI3L3GaLnEG0 D0dRUkU na rachunek @Waksman, który dwa razy otrzymał 20,00 ҟ za tę samą aktywność. Smacznego!
 24. Ups. Już naprawiam 😉 (A ten błąd z bazą… Tak, zgłaszano mi, że serwer miał chwilową awarię).