• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Damiano á-la-Triste

Mieszkaniec
  • Postów

    297
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Ostatnia wygrana Damiano á-la-Triste w dniu 10 Lipca

Użytkownicy przyznają Damiano á-la-Triste punkty reputacji!

O Damiano á-la-Triste

  • Urodziny 24 Lipca

Ostatnie wizyty

1 320 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Osiągnięcia Damiano á-la-Triste

Przewodnik

Przewodnik (8/17)

  • Roczek
  • Oddany
  • Dyskutant
  • Miesiąc później...
  • Przetrwać tydzień

Najnowsze odznaki

73

Reputacja

  1. aha no i jak macie jakieś pomysły jak można urozmaicić troszkę wątek to z chęcią posłucham :3
  2. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE Po kilku(nastu jak się potem okazało) dniach przemyśleń stwierdziłem, że jestem już w stanie kontynuować nasz kochany wątek! Nic w zasadzie się nie działo przez ten cały czas, więc nie wiele straciliście... Anyways ogłoszono właśnie, że już 30 lipca o godzinie 18:15 Rocket Lab będzie próbować wystrzelić rakietę Electron z misją, która została nazwana „Owl For One, One For Owl”! Misja ta wyniesie masywnego satelitę (stąd ta dziwaczna i pokraczna owiewka) na orbitę heliosynchroniczną dla japońskiej firmy (startupu?) Synspective, którego cała działalność jest de facto uzależniona od Rocket Lab ze względu na to, że owa firma podpisała umowę z Rocket Lab na 10 startów w ramach których zostanie wyniesiona konstelacja satelitów radarowych, a przyznacie szczerze, że w ramach (odpukać) niepowodzenia i chwilową utratą nad częścią konstelacji nie da się aż tak szybko podpisać umowę z chociażby SpaceX, ponieważ wymaga to dodatkowych kosztów itd, itd. Źródło informacji: RocketLab na 𝕏 rocketlab.com
  3. Damiano WindsachenMuratycka Partia Piratów Josif Redd - ZA Jan-Evert de Kruger - PRZECIW
  4. Muratycka Partia Piratów Profil oficjalny To już oficjalne! Nasza kandydatka została pierwszą Prezydentką IV Republiki Muratyki! Oznacza to rozpoczęcie pirackiej rewolucji na terenie całego państwa! Dziękujemy za Wasze zaufanie, bez którego nie byłoby to możliwe! 🏴‍☠️⚔️
  5. Damiano WindsachenPrezes Muratyckiej Partii Piratów W imieniu przebywających na tej sali posłów i posłanek z Muratyckiej Partii Piratów - Ślubuję na Konstytucję wierność narodowi, wywiązanie się z obietnic, które Mu złożyłem, a także zobowiązuje się dbać o dobre imię kraju oraz Sejmu.
  6. Beata KamińskaPrezydent Miasta Stołecznego Zwierzogród Po przeprowadzeniu audytu w szeregach miejskich policjantów miasto powoli powraca do normalności. Ubiegłej nocy mogliśmy być świadkami największego spadku przestępczości w Zwierzogrodzie, który wyniósł aż 33%! Nie byłoby to oczywiście możliwe bez wsparcia mieszkańców, którzy odpowiednio zareagowali na wprowadzenie przeze mnie godziny policyjnej. Dziękuję także wszystkim funkcjonariuszom, którzy mimo tak napiętej sytuacji zachowali zimną krew, jesteście niesamowici!
  7. Muratycka Partia Piratów (MPP) Profil oficjalny Wspieramy protesty w Hedei i prawa mniejszości narodowych jednakże nasza partia stanowczo sprzeciwia się jakiejkolwiek przemocy i aktom terroru jako środkom do osiągania celów politycznych. Uważamy, że dialog i pokojowe działania są jedynymi akceptowalnymi metodami walki o prawa i wolność, a polityka powinna opierać się na poszanowaniu dla każdego człowieka, niezależnie od jego pochodzenia czy przynależności narodowej, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy możemy budować lepszą przyszłość dla wszystkich! Nasza partia wesprze każdą inicjatywę, która w swojej idei będzie dążyć do sprawiedliwości i równości! ⚔️🏴‍☠️
  8. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE No i co my już "post startum" najnowszej rakiety od Europejskiej Agencji Kosmicznej Ariane 6. Wszystko wyszło fajnie i przebiegało nawet zgodnie z planem do momentu separacji eksperymentów naukowych, które przy swojej separacji wymagały deorbitującego manewru, który musiał zostać wykonany przez drugi stopień rakiety. Pech chciał, że owy manewr nie mógł się odbyć ze względu na awarię w systemie APU (alternative power unit) znajdującym się w drugim stopniu rakiety, a jeśli eksperymenty, które miały przejść przez atmosferę nie mogą przejść przez atmosferę to automatycznie nie spełnią swojej roli. Ostatnio w mainstreamie pojawiają się informacje o obiekcie na niebie, który rzeczywiście pojawił się nad Polską kilka godzin po faktycznym starcie. Sam obiekt to zwykła hydrazyna, która wyciekła z rozwalonych silników manewrowych zamontowanych w drugim stopniu rakiety. Kolejna kwestia jest taka, że polska firma Scanway na Ariane 6 wysłała swoje kamery, które umożliwiły rejestrację reakcji rakiety i jej ładunków użytecznych w przestrzeni kosmicznej. Wszystko oczywiście na dole w źródłach i bardzo zapraszam do prowadzenia dyskusji i zadawania pytań :3 Źródło informacji: Josef Aschbacher na 𝕏 ESA na 𝕏 Jonathan McDowell na 𝕏 Jonathan McDowell na 𝕏 Zdjęcie ScanWay (1) Zdjęcie ScanWay (2) Zdjęcie ScanWay (3)
  9. Muratycka Partia Piratów (MPP) Profil oficjalny Z niepokojem obserwujemy rozwój sytuacji epidemiologicznej w Sarajsku, gdzie epidemia grypy nadal się rozprzestrzenia, przeciążając lokalne szpitale i budząc obawy mieszkańców. Chociaż tak naprawdę obecna epidemia pokazuje poważne niedociągnięcia rządu w kwestii zarządzania kryzysowego oraz w funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej, którego aktualny stan jest wynikiem wieloletnich zaniedbań i braku odpowiednich inwestycji w lokalną infrastrukturę medyczną. Rząd nie radzi sobie z kryzysowym zarządzaniem państwa! Pora na zmiany! Muratycka Partia Piratów posiada konkretny plan, który zapewni natychmiastowe fundusze, które zostaną przeznaczone na zakup większej ilości łóżek szpitalnych, nowego sprzętu medycznego i redukcję braków kadrowych w szpitalach. Piraci już dzisiaj są gotowi wziąć odpowiedzialność za lepszą przyszłość naszego kraju! ⚔️🏴‍☠️
  10. Beata Kamińska Prezydent Miasta Stołecznego Zwierzogród Jestem świadoma aktualnej sytuacji w naszym mieście. W związku z ostatnimi protestami zdecydowałam się na przeprowadzenie audytu wewnątrz policji i umożliwienia organizacjom pozarządowym zweryfikowania ostatnich działań policji. Wierzę, że wynik audytu pozwoli na wyeliminowanie wszelkich nieścisłości w kwestii nadużycia przemocy przez funkcjonariuszy. Dodatkowo ze względu na chęć poprawy jakości życia mieszkańców naszego miasta zdecydowałam się skrócić godzinę policyjną obowiązującą w naszym mieście, która od teraz trwać będzie od godziny 24:00 do godziny 4:00. Informuję także, że godzina policyjna będzie utrzymywana jeszcze przez maksymalnie 4 dni. Bardzo współczuję wszystkim ofiarom brutalności policji w związku z tym zdecydowałam się o zorganizowaniu bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla ofiar i ich rodzin. Mam nadzieję, że w ten sposób miasto będzie w stanie chociaż w drobny sposób wesprze swoich mieszkańców!
  11. Pierwszy lot rakiety Ariane 6 już za 83 minuty, czas podążać za tradycją pierwszych startów rakiet Ariane! 🥳🥳🎉
  12. Myślę też, że mogę Was pozytywnie zaskoczyć moją transmisją z tego niezwykłego startu, która zaczyna się równo z tą od ESA o godzinie 20:30!
  13. Federalny Wątek Kosmiczny NAJSZYBSZE CODZIENNE! WIADOMOŚCI KOSMICZNE Już dzisiaj odbędzie się niesamowity start europejskiej rakiety Ariane 6, która w ramach swojego startu wyniesie kilkanaście małych ładunków (cubesaty itp) i będzie miała okazję sprawdzić się po raz pierwszy w locie! Jeśłi cokolwiek pójdzie nie tak to będzie to powtórka z pierwszego lotu rakiety Ariane 5, która w 1996 roku nie zdołała wykonać swojego pierwszego satelity na niską orbitę okołoziemską. Chociaż co ciekawe pierwszy lot rakiety Ariane 5ECA (a bardziej jej wariantu), który odbył się w 2002 roku również zakończył się niepowodzeniem. Zobaczymy więc czy wielka "klątwa pierwszych lotów rakiet Ariane" dopadnie i rakietę Ariane 6 xD Dostaliśmy informacje, że w ramach standardowych operacji przygotowawczych rakietę Ariane 6 do lotu rutynowe kontrole sprzętu wykazały niewielki problem w systemie zapisu danych. ArianeGroup informuje, że problem został on już rozwiązany. Źródło informacji: ESA na 𝕏