• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Organizacja Wojsk


Rekomendowane odpowiedzi

Herr  Hörenkommendant, mam propozycję co do ułatwienia poruszania się po siłach zbrojnych. 

W sztabie zająłbym utworzyłbym dwa wątki tj. kolejno "Dziennik Rozkazów Hörenkommendanta" oraz "Wykaz Personelu Sił Zbrojnych", ułatwi to panu, a zarazem innym żołnierzom sprawdzanie, aktualnych rozkazów wydawanych w szatabie, natomiast sam Wykaz Personelu ułatwi szukanie siebie, czy znajdujemy się w służbie aktywnej, czy rezerwie, a może stanie spoczynku. Jeżeli nie ma pan jeszcze żadnego pomysłu na wzory rozkazów, mogę takie przygotować, oczywiście jak już zrobimy nowe logo sił zbrojnych wraz z Herr Prezydentem. 😉

 

Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Pawłow napisał:

Herr  Hörenkommendant, mam propozycję co do ułatwienia poruszania się po siłach zbrojnych. 

W sztabie zająłbym utworzyłbym dwa wątki tj. kolejno "Dziennik Rozkazów Hörenkommendanta" oraz "Wykaz Personelu Sił Zbrojnych", ułatwi to panu, a zarazem innym żołnierzom sprawdzanie, aktualnych rozkazów wydawanych w szatabie, natomiast sam Wykaz Personelu ułatwi szukanie siebie, czy znajdujemy się w służbie aktywnej, czy rezerwie, a może stanie spoczynku. Jeżeli nie ma pan jeszcze żadnego pomysłu na wzory rozkazów, mogę takie przygotować, oczywiście jak już zrobimy nowe logo sił zbrojnych wraz z Herr Prezydentem. 😉

 

Co do rozkazów to będą one wydawane za pośrednictwem Dziennika Ustaw ale co do wykazu personelu już jestem bardziej zainteresowany. Zapewne w najbliższym czasie z pańską pomocą oraz pomocą pana @Maximilian von Stirlitz będziemy jeszcze modyfikować sekcje Wielkiej Armii Republiki Muratyki. 

A co do loga to mamy poświęcony temu osobny wątek i tam skupmy się nad rozpatrzeniem tego problemu.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Co do rozkazów to będą one wydawane za pośrednictwem Dziennika Ustaw ale co do wykazu personelu już jestem bardziej zainteresowany. Zapewne w najbliższym czasie z pańską pomocą oraz pomocą pana @Maximilian von Stirlitz będziemy jeszcze modyfikować sekcje Wielkiej Armii Republiki Muratyki. 

A co do loga to mamy poświęcony temu osobny wątek i tam skupmy się nad rozpatrzeniem tego problemu.

Polecałbym zajrzeć do tego wątku, ponieważ przedstawiliśmy tam wspólny projekt z prezydentem w sprawie loga i sztandarów jednostek. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZÓR ROZKAZU PERSONALNEGO
 

Cytat

ROZKAZ PERSONALNY
Dowódcy Sił Zbrojnych z dnia (tutaj dzień)
ws. Awansu/Powołania do służby etc.

spacer.png

1. Powołuję do służby z dniem/Awansuję na stopień (imię nazwisko) etc. etc.

Rozkaz podpisał:
Dowódca Sił Zbrojnych Muratyki
(stopień imię i nazwisko)


I każdy inny rozkaz można wzorować na tym. Moja luźna propozycja na wzór Sił Zbrojnych RP. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy go stosować w Dzienniku Ustaw muszę się wpierw upewnić czy wszystko będzie tam działało i wyglądało tak jak chcemy, dlatego wydaje mi się że taka forma powinna się sprawdzić.

Cytat

ROZKAZ PERSONALNY
Dowódcy Sił Zbrojnych
ws. Awansu/Powołania do służby etc.

 (Cały pierwszy segment będzie w tytule rozkazu (można pozbyć  się daty gdyż ta doda się automatycznie)
spacer.png

1. Powołuję do służby z dniem/Awansuję na stopień (imię nazwisko) etc. etc.



/-/ Dowódca Wielkiej Armii Republiki Muratyki
(stopień imię i nazwisko)

Wydaje mi się że taka forma zda egzamin i będziemy mogli ją stosować na co dzień.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jeżeli chcemy go stosować w Dzienniku Ustaw muszę się wpierw upewnić czy wszystko będzie tam działało i wyglądało tak jak chcemy, dlatego wydaje mi się że taka forma powinna się sprawdzić.

Wydaje mi się że taka forma zda egzamin i będziemy mogli ją stosować na co dzień.

Bardzo się cieszę, że podpasował Panu mój wzór. Niedługo będę chciał także planować marsze wojskowe. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy dzięki temu że pan @Michaił Pawłow również wyraża zainteresowanie działaniem i służbą w WAR a konkretnie naszej Marynarce Wojennej możliwe było by zawnioskowanie do prezydenta o utworzenie Sztabu Generalnego Wielkiej Armii Republiki. Jedyny haczyk jest taki że nikt nie zajmuje i raczej nie przejawia chęci członkostwa w Siłach Powietrznych.

Jeżeli nie powołamy sztabu pragnę się zapytać panów @Maximilian von Stirlitz oraz @Piotr Pawłow czy jest ktoś chętny podjęcia się uformowania jednostek WAR.

Do tej pory w wojsku nie służyły nawet dwie osoby przez co wszystkie obowiązki przechodziły na dowódcę a teraz dzięki większej ilości osób służących w naszych szeregach możemy podzielić obowiązki wojskowych między siebie.

Chcę się jednak rozeznać kto, co i jak mógłby zrobić.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Zastanawiam się czy dzięki temu że pan @Michaił Pawłow również wyraża zainteresowanie działaniem i służbą w WAR a konkretnie naszej Marynarce Wojennej możliwe było by zawnioskowanie do prezydenta o utworzenie Sztabu Generalnego Wielkiej Armii Republiki. Jedyny haczyk jest taki że nikt nie zajmuje i raczej nie przejawia chęci członkostwa w Siłach Powietrznych.

Jeżeli nie powołamy sztabu pragnę się zapytać panów @Maximilian von Stirlitz oraz @Piotr Pawłow czy jest ktoś chętny podjęcia się uformowania jednostek WAR.

Do tej pory w wojsku nie służyły nawet dwie osoby przez co wszystkie obowiązki przechodziły na dowódcę a teraz dzięki większej ilości osób służących w naszych szeregach możemy podzielić obowiązki wojskowych między siebie.

Chcę się jednak rozeznać kto, co i jak mógłby zrobić.

Dowódco, wydaje mi się, że to nie najlepszy pomysł powierzać komuś formowanie armii, gdyż to Pan wnioskował o stanowisko tego, który ma się zająć Siłami Zbrojnymi i to Pan powinien się podjąć takowych prac, ale to tylko moje zdanie. Ja osobiście mógłbym zająć się formowaniem naszej armii, ale sformowana będzie ona pod moją osobę, gdyż stosowana doktryna walki jest moją autorską, a żadne inne czy to współczesny Blitzkrieg czy to inne nowe sposoby walki nie będą działały z takimi założeniami.

Aktualnie szykuję dla Prezydenta kolejną ustawę, w której będą zawarte nowe stopnie, dla naszej armii, gdyż kopiowanie wszystkich wzorców z WP, było dość głupim pomysłem, ponieważ zainteresowali się tą armią wojskowi. Fakt znany mi ze względu na mojego dobrego przyjaciela, który pełnił tam funkcję marszałka, a nie wiem czy nawet nie było o tym mówione głośno na forum.


Armia posiada przecież sztab. Po co tu namnażać kolejne instytucje wojskowe, które i tak będą sprowadzały się do jednego, czyli dowodzenia armią, tym bardziej, że tu w wirtualu nie prowadzi się jakichś dziwnych zmasowanych pogawędek w sztabie, TCW (TWC czy jak to tam oficery w WP gadają) i innych tego typu rzeczy. Ważną rzeczą na ten moment to formowanie armii, a później możemy zająć się pierdołami jak już stworzymy chociaż w stopniu zadowalającym wojska lądowe z uwzględnionym podziałem na; Artylerię, Pancerniaków, Zmechy, Łączność, Policję Wojskową itd. itd.. Dużo pracy przed nami, dlatego jako podwładny mam prośbę, bo rokazać wam nie mogę, aby skupić się na meritum formowania armii, a nie zajmować się pierdołami... 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Armia posiada przecież sztab. Po co tu namnażać kolejne instytucje wojskowe, które i tak będą sprowadzały się do jednego, czyli dowodzenia armią, tym bardziej, że tu w wirtualu nie prowadzi się jakichś dziwnych zmasowanych pogawędek w sztabie, TCW (TWC czy jak to tam oficery w WP gadają) i innych tego typu rzeczy. Ważną rzeczą na ten moment to formowanie armii, a później możemy zająć się pierdołami jak już stworzymy chociaż w stopniu zadowalającym wojska lądowe z uwzględnionym podziałem na; Artylerię, Pancerniaków, Zmechy, Łączność, Policję Wojskową itd. itd.. Dużo pracy przed nami, dlatego jako podwładny mam prośbę, bo rokazać wam nie mogę, aby skupić się na meritum formowania armii, a nie zajmować się pierdołami... 

Oficjalnie sztabu jako takiego nie ma a pełną kontrolę nad WAR sprawuje marszałek. Nasz dział Sztab WAR to bardziej tablica ogłoszeń i miejsce gdzie będą ukazywać się informacje niżeli faktycznym miejscem zrzeszającym dowódzctwo WAR. O utworzenie Sztabu Generalskiego możemy dopiero wnioskować.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest za późno żeby wstąpić do wojska 😂

A tak na serio - nazwa tej rangi została bezpośrednio przetłumaczona z angielskiego, no i co powiem no... Tak wyszło.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Oficjalnie sztabu jako takiego nie ma a pełną kontrolę nad WAR sprawuje marszałek. Nasz dział Sztab WAR to bardziej tablica ogłoszeń i miejsce gdzie będą ukazywać się informacje niżeli faktycznym miejscem zrzeszającym dowódzctwo WAR. O utworzenie Sztabu Generalskiego możemy dopiero wnioskować.

Dalej nie widzę sensu rozdrabniania się na kolejne sztaby, ale to wy zadecydujecie. Moim zdaniem jesteśmy zbyt małą Armią, aby robić kolejne jednostki organizacyjne raz za razem. Proponuję dlatego wykorzystać to co mamy i zacząć tworzyć naszą armię. 🙂

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W zasadzie uznałem że nie potrzebujemy kolejnego wątku do dyskusji gdyż ten idealnie nada się do przedstawienia tego co planuję. 

Mianowicie, szanowni zainteresowani od dłuższego czasu planowałem stworzenie w strukturach WAR czegoś na wzór jednostek specjalnych pokroju US Marines lub polskiego AGATU. 

Plany te musiałem razem z innymi odwlec w czasie przez realiozę ale teraz kiedy mogę już wracać do działalności postanowiłem podzielić się tym pomysłem. 

WAR dysponuje obecnie jedną z najbardziej zawansowanych i nietypowych maszyn latających czyli lataczy. Wpadłem zatem na pomysł by wsadzić na ich pokłady najlepszych z naszych żołnierzy i sformować elitarną jednostkę specjalną. Bataliony Jägerów czyli elitarnych szturmowych jednostek szybkiego reagowania. 

W zamyśle jednostka ma być niezbyt liczna i składać się z maksymalnie z kilku batalionów, ale w tym przypadku nie chodzi nam o ilość ale o jakość. Dzięki przeznaczeniu lataczy na wyposażenie tych jednostek oraz połączeniu z najbardziej skutecznym wyposażeniem piechoty uzyskamy zabójczą kombinację szybkości, precyzji i brutalnej siły. Zastanawiam się też do jakiej formacji ową jednostkę przypisać, z jednej strony służyć tam będą żołnierze piechoty ale będą przede wszystkim korzystać z lataczy. Jeżeli ktoś ma jakieś przemyślenia odnośnie tej kwestii to może się nimi śmiało podzielić.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij