• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Rojalistyczna Partia Muratyki


Rekomendowane odpowiedzi

ROJALISTYCZNA PARTIA MURATYKI

Obywatele Muratyki, ogłaszam wam wiec nowego ugrupowania, które jeszcze nie jest zarejestrowane. Nie chcę rejestrować partii, jeżeli nie będzie zainteresowania jej powstaniem. Aby zachęcić do zaznajomienia się z partią, a może nawet wstąpienia do niej przedstawiam program partii;

PROGRAM RPM

1. Głównym celem partii jest urozmaicenie dotychczasowej formy rządu o "smaczki" monarchii.
2. Wprowadzenie tytułów szlacheckich oraz sposobu ich otrzymywania.
2.1. Ma być to sposób nagradzania obywateli w inny sposób, niżeli osiągnięcia na forum, czy też odznaczeń i orderów.
3. Rewizja ustaw, poprawa ich brzmienia oraz zakresu ich działania.

Na razie to na tyle, już niedługo więcej! 🙂 
 

  • Lubię to 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to zbliży nas zbyt do Sarmacji, od której chcę odpocząć. Nie powielajmy rzeczy z innej mikronacji. Według mnie Muratyka powinna zostać republiką w 100%. Pomimo, że ustrój monarchii mnie bardzo interesuje, to tutaj jestem przeciw. Wiem, że to tylko plany na razie, ale wolę reagować od razu.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi, czemu gdy ktoś wspomina o monarchii nagle pojawiają się myśli o Sarmacji. Czy w nieistniejącym realu jedyną monarchią jest ta Brytyjska? Mi się wydaje, że jest ich zdecydowanie więcej, a każda się od siebie różni, dlatego nie możemy iść stereotypami, bowiem to nas poróżni. Ba tutaj jest kwestia Brodrii, gdzie chciałem zrobić liberalną monarchię, a tam powstaje prywatny folwark Cara, gdzie niedźwiedź w herbie wygląda jak z bajki, nieistniejącej Kalifornii, albo po libacji alkoholowej z moim udziałem jak to powiedział Prezydent Bialenii. 😉

Poza tym, nikt tu nie chce wprowadzać Monarchii, a próbować urozmaicić to co tu mamy.

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, może Cesarz Insulii na króla Muratyki? 😀

 

3 godziny temu, Piotr Pawłow napisał:

Boże drogi, czemu gdy ktoś wspomina o monarchii nagle pojawiają się myśli o Sarmacji. Czy w nieistniejącym realu jedyną monarchią jest ta Brytyjska? Mi się wydaje, że jest ich zdecydowanie więcej, a każda się od siebie różni, dlatego nie możemy iść stereotypami, bowiem to nas poróżni. Ba tutaj jest kwestia Brodrii, gdzie chciałem zrobić liberalną monarchię, a tam powstaje prywatny folwark Cara, gdzie niedźwiedź w herbie wygląda jak z bajki, nieistniejącej Kalifornii, albo po libacji alkoholowej z moim udziałem jak to powiedział Prezydent Bialenii. 😉

Poza tym, nikt tu nie chce wprowadzać Monarchii, a próbować urozmaicić to co tu mamy.

Libacji? A była betonówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herr Sparasan, tu nikt nie mówi o zmianie Republiki w Monarchie, a jedynie zaimplementowanie jej najciekawszych wątków do naszego państwa. Może powstanie Republika Pawłowska jako moja wymyślona ideologia? Nie wiem. 
 

 

Mogła być ja piję tylko ziołowy alkohol, bo najlepszy. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herr von Wattzau, nikt nie mówi, że jest to konieczne, ale czy każda osoba ubiegająca się o fotel prezydencki ma mieć jednakowe republikańskie podejście? Wydaje mi się, że każda władza powinna kraj zmieniać pod siebie, aby skończyć monotonię i betonowanie kraju. Jeżeli wygram wybory prezydenckie, będę chciał zrobić coś nowego, coś świeżego w tym kraju. Ewentualnie będę prowadził nudny republikański prym, który w końcu zabetonuje Muratykę i zrobi z niej autorytarną Republikę Prezydencką. 
 

Chociaż jeżeli przeszkadza Korona, to może się pojawić zawsze Fuhrer. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Piotr Pawłow napisał:

Herr von Wattzau, nikt nie mówi, że jest to konieczne, ale czy każda osoba ubiegająca się o fotel prezydencki ma mieć jednakowe republikańskie podejście? Wydaje mi się, że każda władza powinna kraj zmieniać pod siebie, aby skończyć monotonię i betonowanie kraju. Jeżeli wygram wybory prezydenckie, będę chciał zrobić coś nowego, coś świeżego w tym kraju. Ewentualnie będę prowadził nudny republikański prym, który w końcu zabetonuje Muratykę i zrobi z niej autorytarną Republikę Prezydencką. 
 

Chociaż jeżeli przeszkadza Korona, to może się pojawić zawsze Fuhrer. 😉 

Tylko wiesz nie chcę by jeden prezydent niszczył to co robił poprzedni. Bez obrazy oczywiście.

(-) Heinrich von Wattzau,

prezes Organizacji Food-Net,

burmistrz miasta Bazylice,

poseł na Sejm II kadencji

99527777916552149.png 99527777916552192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiany to od razu niszczenie? Przecież Muratyka szuka tożsamości po Kalkizmie? Czy nie mogę być tym pierwszy, który ją w którąś stronę ukieruje. Jak komuś nie podoba się moja wizja wystarczy nie głosować? 😅

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, August de la Sparasan napisał:

Czyli co, może Cesarz Insulii na króla Muratyki?

X Buzzer Americas Got Talent GIF - X Buzzer Americas Got Talent Agt -  Descubre & Comparte GIFs

5 godzin temu, Piotr Pawłow napisał:

Głównym celem partii jest urozmaicenie dotychczasowej formy rządu o "smaczki" monarchii.

O jakie smaczki chodzi? Jest Pan w stanie przedstawić jakieś konkretne propozycje?

No i pamiętaj Piotrze, że bez Sejmu jako prezydent za dużo nie zmienisz 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przygotuję swoje plany jeszcze do świąt, może Ci się spodobajà 😉

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym napomnieć, że partia nie ma w założeniu wprowadzania monarchii w Muratyce.

Co do samych tytułów szlacheckich, nie będą to typowe znane standardowe  w realu tytuły, bo po co one komu? Po co nadawać sobie 40 raz w jakimś kraju tytuł Hrabiego? Skoro można wymyśleć własne nowe? Ewentualnie można dodać mniej tytułów szlacheckich ale zrobić zdecydowanie większe ich znaczenie. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje jeśli zrobimy mniej tytułów szlacheckich, jak już, to będą one bardziej prestiżowe. Oczywiście, będą one trudniejsze do zdobycia, ale to na moje byłoby motywacją dla innych do ich zdobycia.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, można by było zrobić tytułów maleńką garstkę i np. Wielki Książe byłby najwyższym, a najniższym Hrabia, pomiędzy te tytuły można by było wrzucić 4/5 tytułów, a nadawane byłby za bardzo duże zasługi dla państwa, czy Sił Zbrojnych. 😉  

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dała 1/2 tytuły niskie - tytuły za mniejsze zasługi oraz 2/3 tytuły wyższe - tytuły za ważniejsze dokonania. Oczywiście nie wolno pominąć żadnego tytułu. W sensje mamy tytuły: 1 2 3 4 5 i nie możesz przejść z 3 na 5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Natasya Åsa Waksman-Dëter von Sarm napisał:

Ja bym dała 1/2 tytuły niskie - tytuły za mniejsze zasługi oraz 2/3 tytuły wyższe - tytuły za ważniejsze dokonania. Oczywiście nie wolno pominąć żadnego tytułu. W sensje mamy tytuły: 1 2 3 4 5 i nie możesz przejść z 3 na 5.

 

Nareszcie ktoś kto mnie rozumie. Nie robić bandy nobilitowanych, a małe grono, które dostaje takowe wyróżnienia za pracę włożoną w budowę kraju. Pozwoliłoby nam to na utworzenie elity państwowej, nie byle jakiej ale takiej z prawdziwego zdarzenia. 😉

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że pańska partia idzie w styl rosyjski, tzn. oligarchię? Czy źle zrozumiałem? 😅

Ale tak, ja byłbym (powtórzę jeszcze raz - jak już) za mniejszą ilością tytułów z oryginalnymi nazwami. Bez żadnych realowych samorób! 😄

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Możemy uderzyć w Rosyjski kierunek oligarchiczny? Nie widziałem jeszcze, żeby tak potężne osoby zarządzały jakimś państwem, a taka Muratyka, która tyle przeszła mogłaby być bardzo dobrym projektem. Mieli byśmy małą elitarną część narodu, którzy nosiliby oligarchiczne tytuły;

- Majster
- Obermajster
- Hauptmajster
- Generalmajster
- Hofgeneralmajster

Może dziwnie brzmi, ale dość ciekawa alternatywa dla liniowych monarchistycznych tytułów. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie byłoby przeciwne do tego co próbujemy tu (chyba) osiągnąć, czyli braku betonu? Taki zabieg spowodowałby wykształcenie się kółeczka adoracji między tymi posiadającymi tytuły, którzy tylko wymienialiby się stołkami, coś jak w Bialenii stołkiem prezydenckim wymienia się Andrzej, Dex i Ametyst, tak rotacyjnie (żeby nie było, że tylko jeden cały czas rządzi). #AntyBeton

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waksman napisał:

Ale czy to nie byłoby przeciwne do tego co próbujemy tu (chyba) osiągnąć, czyli braku betonu? Taki zabieg spowodowałby wykształcenie się kółeczka adoracji między tymi posiadającymi tytuły, którzy tylko wymienialiby się stołkami, coś jak w Bialenii stołkiem prezydenckim wymienia się Andrzej, Dex i Ametyst, tak rotacyjnie (żeby nie było, że tylko jeden cały czas rządzi). #AntyBeton

Nie powiedziałbym, tytuł mógłby zawsze być stracony, gdy naród złoży zażalenia do sądu, albo pod obrady sejmu trafi projekt ukazu/ustawy o odebraniu tytułu takowemu człowiekowi. Poza tym, niestety jestem prawie pewien, że niezależnie od czasów u nas też wytworzy się beton. Prędzej czy później wykształci się to, na czym będzie stał ten kraj. Swoją drogą to też od nas zależy jakim będziemy betonem. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Możemy być betonem takim przejściowym, tzn. formę betonu przybierać tylko w sytuacjach kryzysowych, no bo wiadomo, jak się do kraju przywiążemy to nie damy mu upaść tak łatwo. No nic, ja w każdym razie czekam na pełny program.

A tak z innej beczki - jaki macie pomysł na gospodarkę? Jakieś pomysły na jej urozmaicenie/ulepszenie?

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną czekam na bank mikronacyjny, ale myślałem nad wirtualową wersją etatyzmu, bo czemu nie oderwać się od realowego kapitalizmu? Może tutaj najlepszą drogą będzie etatyzm? Pożyjemy zobaczymy. Cały program partii wyklaruje się z czasem oraz oczywiście z zainteresowaniem obywateli. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że tak na monopol? 😮

Zaklepuję przemysł alkoholowy! 😂

  • Haha 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waksman napisał:

Ale że tak na monopol? 😮

Zaklepuję przemysł alkoholowy! 😂

O nie nie! To ja z Twoją żoną @Natasya Åsa Waksman-Dëter von Sarm mam w planach produkować alkohol! 😉 

  • Kocham to! 1

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij