• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Zgłoszenia na stanowisko Hörenkommendanta WAR


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni obywatele,

niniejszym otwieram wątek zgłoszeniowy na Hörenkommendanta Wielkiej Armii Republiki, który będzie miał za zadanie organizację tej jednostki praktycznie od zera. Proszę chętnych obywateli o zgłaszanie się w tym wątku. W odpowiedzi proszę dokładnie opisać swoje doświadczenie wojskowe oraz wizję na Wielką Armię. Zachęcam wszystkich zainteresowanych!

DW: @Obywatel

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam, znam się trochę na wojskowości, umiem dobrze zorganizować Armię. Moja na Wielką Armię jest taka że trzeba pozyskać uzbrojenie i budować bazy wojskowe. Chciałbym żeby Wielka Armia była silna. 

Edytowane przez Maximilian von Stirlitz
  • Lubię to 1

Tymoteusz Dostojewski vel Piechota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maximilian von Stirlitz - "[...]proszę dokładnie opisać swoje doświadczenie wojskowe oraz wizję na Wielką Armię.".

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maximilian von Stirlitz napisał:

Ja się zgłaszam, znam się trochę na wojskowości, umiem dobrze zorganizować Armię. Moja na Wielką Armię jest taka że trzeba pozyskać uzbrojenie i budować bazy wojskowe. Chciałbym żeby Wielka Armia była silna. 

Panie Maximilianie, z całym szacunkiem, ale nie uważam aby osoba która "zna się trochę na wojskowości" była kompetentną osobą na stanowisko Hörenkommendanta... Tu potrzeba osoby, najlepiej by było, która się już tym kiedyś zajmowała.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie prezydencie pragnę zaoferować swoją pomoc w budowie WAR jako Hörenkommendanta.

Na poparcie swojej kandydatury pragnę przedstawić przygotowaną przezemnie doktrynę działań Wielkiej Armi Republiki Muratyki.

Cytat

 

Moja doktryna zakłada stworzenie potężnych grup operacyjnych będących siłą udeżeniową WAR będących samymi w sobie siła z jaką będzie musiał się liczyć każdy.  Duże zcentralizowanie armii umożliwi skordynowane działanie dużych gróp operacyjnych które jednak mimo iż w bezpośredniej konfrontacji zmiotły by nieprzyjaciela, są zarazem narażone na ataki wielu mniejszych foramcji które mogły by rozluźnić nasze szeregi i usiłować likwidować mniejsze oddziały. Tu pojawia się następny aspekt doktryny przeważajacej siły, będą nią stanowić gotowe do działania w razie potrzeby formacji powietrzno desantowych będących naszymi siłami szybkiego reagowania, które mimo znacznie mniejszej siły będą mogły spowalniać postępy wojsk nieprzyjaciela albo będą wspierać działania głównych formacji lądowych WAR.

Ta sama sytuacja tyczy się marynarki wojennej która będzie operować w kilku grupach o potężnej sile ognia, które ruszałyby do walki gdy okręty podowdne zlokalizowały by cel.

W całej doktrynie pomijam rolę sił powietrznych dla których wykorzystania nie opracowałem jeszcze pomysłu co może idealnie zgrać się z chęcią @Maximilian von Stirlitz o dołaczeniu do WAR.

Pan Maximilian mógłby objąć właśnie pieczę na Siłami Powietrznymi.

 

Z tego miejsca to wszystko, mam w planach rozwinać doktrynę o kilka aspektów których narazie nie zdradzę gdyż mogą się one wydać lekko kontrowersyjne dla niektórych osób.

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Prezydencie,

Koledzy i Koleżanki 

 

Pragnę przedstawić swoją kandydaturę na Hörenkommendanta WARSu. Kontrowersyjnie lub i nie, z doświadczeniem w służbie Sclavińskim Waffen-OK z frontu Gellońskiego pragnę przedstawić moją doktrynę dla Wielkiej Armii Republiki

 

Tworzenie potężnych grup operacyjnych jest przestarzałą doktryną, w nie istniejącym realu jak i na Pollinie. Moja wizja składa się głównie z decentralizowanych dywizji, które będą mobilne i efektywne w starciu, tym bardziej w przypadku wojny partyzanckiej gdzie duże oddziały są problemem a nie przewagą. By bawić narracją i wyobraźnią, a nie nudną dyscypliną i formatami kopiuj+wklej w mojej wizji widzę oryginalne, indywidualne dywizje i oddziały. Niech kreatywność będzie naszą bronią, a nie ta sama, nudna powtarzana formuła. 

Arriba Muratyka

 

 

 

 

 

  • Kocham to! 1

Herold Marazmu, relaksoholik, Freutregger Freutu Apoikia Andronicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę z tego miejsca sprostować iż pod względem narracyjnym wizja mojej doktryny w żaden sposób nie ogranicza indywidualności wśród członków WAR, lecz scentralizowanie dowództwa pozwoli uporać się z problemem jakim jest niewielka liczba obywateli chcących w niej działać. Z myślą o nich powstał między innymi rozdział w ustawie o Organizacji i Zarządzaniu WAR a mianowicie rozdział o organizacjach paramilitarnych orzą funkcji Volkskomendanta.

Dzięki tym zabiegom liczę iż większą ilością osób zechcę przynajmniej zająć się działalnością w WAR.

  • Kocham to! 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie do kandydatów - co w pierwszej kolejności zrobią państwo po objęciu urzędu Hörenkommendanta? Bardzo proszę o odpowiedź.

@Albert Fryderyk de Espada @Maximilian von Stirlitz @Cillian Saerucaeg

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maximilian von Stirlitz napisał:

Ja zreorganizuję trochę Wielką Armię. 

Poproszę o rozwinięcie swojej wypowiedzi. Panie Maximilianie, swoimi jednozdaniowymi wypowiedziami nie zawojuje Pan świata polityki...

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie @Albert Fryderyk de Espada i @Cillian Saerucaeg? Proszę o odpowiedź, bo nie ukrywam, że chciałbym jak najszybciej powołać dowódcę WAR.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż może i pan @Maximilian von Stirlitz nie rozwiną swojej wypowiedzi to ma on rację. Armia wymaga pełnego przeorganizowania, trzeba sformować nowe jednostki, wypadało by sporządzić wykaz uzbrojenia do którego wykorzystam wykaz istniejący jeszcze w ZKRM.

Jako zwolennik marynarki bardzo cieszy mnie fakt iż jedna z moich propozycji jest już wdrażana w życie.

Bardzo niepokojąca dla nas jest sytuacja znaczącej dominacji Bialenii na Nordacie, stąd uważam że należy wyrównac balans sił w regionie kierując się no innych państw Nordaty, za przykład mógłbym zaproponować wspólne manewry wojskowe z Winkulią naszym najbliższym sąsiadem z którym w szczegulności powinniśmy dbać o dobre relacje.

Nie ukrywam jednak że kwestii zarządzania WAR bardzo chętnie przyją bym pomoc w postaci objęcia stanowisk nadzorujących Siły Lądowe lub Powietrzne z naciskiem na to drugie, już kiedyś organizowałem armię i o tyle co wojska lądowe i marynarka była bez zarzutu to lotnictwo jest w moim przypadku piętą achillesową.

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy Panowie,
Przede wszystkim warto pomyśleć, jaka powinna być Armia Muratyki. Czy idziecie w ilość, jakość, czy sprzęt wschodni, czy zachodni. Rodzaj jednostek na wzór NATO czy WNP. Jaki okres itd. Po obmyśleniu tego warto by było zacząć od tworzenia wszystkiego od samego dołu to jest; Drużyna -> Pluton -> Kompania -> Batalion -> Pułk i tak do samej armii, a nawet dowództwa. Sam służąc w Siłach Zbrojnych RP wiem, że jest to ciężki orzech do zgryzienia dla naszej armii, bo wielokrotnie coś jest nie tak jak tego oczekuje żołnierz, dlatego formowanie armii na zasadzie 1. Pułk Piechoty x40 nie ma sensu, a raczej trzeba usiąść i zaplanować każdy swój kolejny krok. 

Z mojej strony oferuję zajęcie się sprzętem i ewentualnym wsparciem przy formowaniu takowych struktur. 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dyskusja jest poświęcona raczej teoretycznemu podejściu do organizacji WAR gdyż praktyczny podział i zasady działania armii określa Ustawa o działaniu i funkcjonowaniu Wielkiej Armii Republiki.

Chociaż faktycznie wypadało by sporządzić nowy wykaz uzbrojenia, postaram się wygrzebać starą dokumentację z wykazem uzbrojenia armii z czasów RZP/ZKRM.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wspaniale. Ja dokonałem już wyboru - pierwszym Hörenkomendantem zostanie @Albert Fryderyk de Espada. Jutro wydam stwierdzający to Ukaz. A Pana, panie @Piotr Pawłow odsyłam do Alberta - myślę, że dobrze będzie się wam współpracować 😉

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Cóż dyskusja jest poświęcona raczej teoretycznemu podejściu do organizacji WAR gdyż praktyczny podział i zasady działania armii określa Ustawa o działaniu i funkcjonowaniu Wielkiej Armii Republiki.

Chociaż faktycznie wypadało by sporządzić nowy wykaz uzbrojenia, postaram się wygrzebać starą dokumentację z wykazem uzbrojenia armii z czasów RZP/ZKRM.

Jeżeli będziecie potrzebowali pomocy służę pomocną ręką. Mogę przygotować zdjęcia uzbrojenia w ARMA III. 🙂

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką chęcią przyjmę wszelką pomoc w kwestii WAR, liczę tu właśnie na zainteresowanie pana @Piotr Pawłow oraz @Maximilian von Stirlitz.

Panu Prezydentowi @Waksman mogę zaś podziękować za zaufanie mi i powierzenie w moje ręce tak ważnego stanowiska i ze swojego obowiązku postaram się wywiązać najlepiej jak tylko będę w stanie.

  • Lubię to 2

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Pawłow napisał:

Jeżeli będziecie potrzebowali pomocy służę pomocną ręką. Mogę przygotować zdjęcia uzbrojenia w ARMA III. 🙂

Uuuuu, ARMA 😄

No, to będziemy mieli fajne obrazki do jakichś manewrów wojskowych i innych takich.

  • Lubię to 1

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, podjąłem decyzję - nowym dowódcą Wielkiej Armii Republiki zostaje @Albert Fryderyk de Espada! Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia. Wszystkie osoby chętne do pomocy w organizacji armii proszę o bezpośredni kontakt z Albertem.

SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
Kaspar Venir Waksman-Dëter
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

Muratyka1.png Kalkilista.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij