• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Analiza demograficzna Westlandu


Rekomendowane odpowiedzi

Na potrzeby raportu dla Ministerstwa Sprawiedliwości, Gospodarki i Nauki FN w obliczu Spisu Powszechnego Ludności Nordaty zobowiązany jestem złożyć ten raport do 13 lutego. Demografia Westlandu w przeszłości w różnym stopniu była pojmowana więc najpierw chcę tu opublikować wszystkie dane z przeszłości.

Państwowy Instytut Statystyczny SRW podaje taką demografię z 2020 wraz z narodowością:

100664266041852656.png

w sumie w 2020 na terytorium Westlandu mieszkało 7 965 655 ludzi, prawie 8 milionów.

nie chce mi się wszystkiego wklejać więc odsyłam tu do demografii z 2021 r.: http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=3999

populacja SRW wynosiła wówczas 8 501 100 mieszkańców, co oznacza wzrost o pół miliona

co więcej, mamy demografię poszczególnych regionów Westlandu mianowicie:

Populacja Repujerstanu (zachodniego) 2 961 195

Populacja Amatorii: 2 740 850

Populacja Klamczox (ziemia alexoska): 2 413 460

Populacja Taskasu: tylko 385 595

By zobaczyć szczegółową demografię według narodowości trzeba sobie wejść w powyższy link.

 

w 2022 roku Centralny Urząd Statystyczny Repujerstanu przeprowadził bardzo szczegółowe badanie demograficzne, ale tylko Repujerstanu. http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=4822

Populacja Repujerstanu w 2022 wynosiła więc 5 129 114 osób. Również widzimy tu zauważalny wzrost.

W obliczu tych dwóch lat ustatliliśmy że populacja Westlandu wynosić ma około 14 milionów osób, powodów tak dużego wzrostu populacji może być bardzo wiele, zwiększyło się znaczenie środkowej Nordaty w regionie, Westland przeszedł przez wiele reform itd.

Chcę teraz zrobić listę rzeczy które chcę uwzględnić w raporcie, raport ten będzie bardzo szczegółowy. Raport ma zawierać:

1. liczbę osób zameldowanych w Westlandzie (wirtualnych mieszkańców) i określać, ilu spośród nich posiada obywatelstwo II Federacji Nordackiej, w tym poszczególnych jego regionów: Repujerstanu zachodniego, Repujerstanu wschodniego (Barady), Amatorii, Ziemi Alexoskiej (Klamczox i Endsej), Taskasu

2. Strukturę narodowościową i etniczną regionu, w tym poszczególnych regionów jak wyżej

3. Strukturę wyznaniową, w tym jego poszczególnych regionów jak wyżej wyżej.

4. Populację i strukturę etniczną dziesięciu największych miast Westlandu.

5. Populację wszystkich pozostałych miast Westlandu.

6. Populację wszystkich pozostałych miejscowości (opcjonalnie z pominięciem nazw tych przypuszczalnych miejscowości, bo nie są opisane na mapie etc.)

W Westlandzie znajduje się bardzo wiele narodowości:

  1. Amatorzy
  2. Repujerzy
  3. Kugarzy (różne plemiona)
  4. Rohańczycy
  5. Uhraińcy
  6. Winkulijczycy
  7. być może Kiryjczcy/Kiriańczycy
  8. Muratykanie (w znacznej mniejszości)

Na ten moment zrobiłem nową demografię Repujerstanu i Barady. Jeśli ktoś chce to może zrobić demografię pozostałych regionów. Musimy mieć do 13 lutego ten raport.

 

Teren całego Państwa Westland zamieszkuje 14 727 421 mieszkańców, Obywatele FN zaś stanowią 14 543 213 tej liczby.

Amatorię zamieszkuje 4 123 304 mieszkańców. Jest to region najbardziej rozwinięty przemysłowo i z uwagi na to ma największy potencjał do rozwoju.

Repujerstan zachodni

Osoby deklarujące swoją narodowość jako Repujerską: 2 843 234.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Kugarską: 854 342.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Amatorską: 243 341.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Uhraińską: 182 448.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Winkulijską: 213.

Repujerstan zachodni zamieszkuje więc 4 123 578 mieszkańców. Region ten zamieszkiwano od najdawniejszych czasów, gdzie bogate złoża pozwoliły na rozwój górnictwa. Region ten jednak już wykorzystał swój potencjał demograficzny w znaczącej ilości. W ostatnich latach zauważono wzrost populacji Kugarskiej na rzecz zmniejszenia się Repujerskiej.

Repujerstan wschodni (Baradę) zamieszkuje 1 653 124 mieszkańców. Teren ten ma bogatą historie jednak z uwagi na mniej sprzyjający klimat nie mógł rozwinąć swej populacji jak pozostałe regiony. Podział narodowościowy:

Osoby deklarujące swoją narodowość jako Rohańską: 42 312
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Repujerską: 798 421.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Kugarską: 471 243.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Amatorską: 17 373.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Uhraińską: 322 283.
Osoby deklarujące swoją narodowość jako Winkulijską: 1492

Ziemię alexoską (Endsej i Klamczox) zamieszkuje 3 932 124 mieszkańców. Jest to teren nizinny o dużym potencjale do osadnictwa jednakże nie jest on rozwinięty gospodarczo w takim stopniu jak Amatoria i Repujerstan zachodni.

Taskas zamieszkuje 895 291 mieszkańców. Ta sama sytuacja co z Baradą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100664266041852673.png

Obszar ten jest wyraźnie podzielony na osi północ-południe, co ma swoje historyczne podstawy. Północną część głównej wyspy archipelagu zamieszkują Brandowie, którzy przez stulecia mieli swoje własne, niepodległe państwo. Zaś centrum i południe kraju zamieszkują przeważnie Doctrińczycy, którzy kilka wieków temu podporządkowali sobie Republikę Brandii. Na wyspach obecna jest także mniejszość ardemska za sprawą migracji ludności, które występowały w okresie zależności Doctriny od Konsulatu Ardemii. Po wyzwoleniu się Doctriny spod ardemskiego imperializmu dzięki bohaterskiej interwencji Socjalistycznej Republiki Volkianu, archipelag stał się prowincją składową Volkianu. Brak ograniczeń co do ruchu granicznego motywował mieszkańców Wysp Avacov do studiowania w Krasnodarsku (stolicy Socjalistycznej Republiki), a starszych Volkiańczyków do wprowadzania się na Wyspy dla lepszej emerytury, bowiem społeczeństwo doctrińskie było znacznie młodsze od volkiańskiego, przez co w Doctrinie przypadało więcej pracowników na 1 emeryta niż w Volkianie. Samą stolicę Dzielnicy Senioralnej, tj. Gaudium, zamieszkuje pokaźna liczba Winkulijczyków (ponad 1 mln). Jest to efektem dwóch fal migracji o charakterze zarobkowym, które miały miejsce kolejno w końcowym okresie funkcjonowania Unii Trzech Narodów i w złotych latach Federacji Nordackiej.

Względem ostatniego spisu z 2022 roku, populacja spadła o blisko 2 miliony. Dla kontekstu załączam dane z tego okresu:

99886723298755679.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to jest naprawdę interesujące. W zasadzie zapomniałem o Doctrinie, mimo wszystko szkoda rezygnować z rozwoju tej wyspy z uwagi na wartość historyczną i kulturalną ale też być może strategiczną i gospodarczą. Doctrina jest znacznie bardziej rozwiniętym regionem od Westlandu. Doctrina jest także multukulturową wyspą Nordaty z ciekawym postępem społecznym patrząc na to jak wiele mieszkańców jest tam niebinarne.

Tymczasem zrobiłem takie wykresy i tabelki, trochę zmieniłem dane:

100664266041852712.png

100664266041852713.png

Populacja Westlandu według narodowości

100664266041852711.png

Mniejszości narodowe w Westlandzie

100664266041852710.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij