• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Obligacje skarbowe


Rekomendowane odpowiedzi

Bank Centralny wykupił dzisiqj zaległe obligacje skarbowe sprzedane w sierpniu 2023 roku. Oprocentowanie roczne 3,25% przez okres 5 miesięczny daje nominalny zysk w wysokości 1,35%. Posiadacze obligacji jednak głównie zyskali na Unii walutowej Insulii z Nordatą. Realny zysk posiadaczy obligacji wynosi więc około +50%, a nie 1,35%, za sprawą wzrostu siły nabywczej waluty używanej w Insulii.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tysiąc nordów przelałem z konta Repujerstanu na konto Insulii.

Nie orientuję się zbytnio czy poczyniono jakieś postępy w kwestii do wykorzystania tychże pieniędzy w praktyczny sposób. Czy poza obligacjami, itd, są jeszcze jakieś sfery w których możnaby wykorzystać te Nordy? Widziałem że jest jakiś system rynku pracy na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hodin temu', AleksanderNovak povede'l:

Nie orientuję się zbytnio czy poczyniono jakieś postępy w kwestii do wykorzystania tychże pieniędzy w praktyczny sposób. Czy poza obligacjami, itd, są jeszcze jakieś sfery w których możnaby wykorzystać te Nordy? Widziałem że jest jakiś system rynku pracy na tym forum

W planach jest utworzenie odrębnego systemu finansowego na stronie głównej Nordaty. Pieniądz generowany byłby prawdopodobnie za serca pod artykułami w systemie prasowym. Waluta byłaby odrębna od MBP, ale istniałaby możliwość przekonwertowania środków z MBP do naszego systemu po kursie kształtowanym przez popyt i podaż (tym już zajmą się prywatne banki walutowe).

Postępy są więc dopiero w planach. Jak masz jakiś pomysł, na co systemowo możnaby było wydawać pieniądze, to teraz jest najlepszy moment, by go przedstawić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij