• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Obchody rocznicy Unii


Piotr Jankowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w Ogrodach Królewskich na tyłach Pałacu Królewskiego w Churchilgradzie zebrali się mieszkańcy miasta aby świętować rocznicę zawiązania unii pomiędzy Królestwem Bornfostu a Wielkim Imperium Narodu Kiriańskiego. Podczas uroczystości odśpiewano hymny Kirianii i Bornfostu, a także odsłonięto pomnik króla Bolesława I.

100505667931998443.png

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 2

image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odśpiewaniu hymnu i odsłonięcia pomnika Bolesław podjął się powiedzenia paru słów od siebie.

Norweglandczycy i Kiriańczycy, Uhraińcy i Abachazowie, Begnamczycy, Kugarzy i Aztecowie!

Znajdujemy się dziś w Churcilgradzie, aby uczcić pierwszą rocznicę Kirianii i Bornfostu. Rok to w mikronacjach bardzo długi okres czasu, zwłaszcza jak na nordackie standardy. Wydarzenia rozgrywające się przez ten rok doprowadziły do uczestnictwa całego Imperium Kiriańskiego w II Federacji Nordackiej, a jednak ciągle razem – Korona i Bornfost. Bornfost i Korona. Nie chciałbym tejże unii przesadnie idealizować, ale twierdzę niezachwianie, że tak trwałego związku próżno dziś szukać. Sarmacja rozstała się z Teutonią, Baridasem i Sclavinią, Voxland wystąpił z Insulii, carska Brodria rozpadła się jak domek z kart. A my trwamy i trwać, mam nadzieję, będziemy.

Aby jeszcze bardziej upamiętnić ten dzień, postanowiłem utworzyć Order Zjednoczenia – trzyklasowe odznaczenie państwowe przyznawane obywatelom i nie obywatelom, którzy przyczynili się do utworzenia unii Korony i Bornfostu a także tym, którzy pomogli tą unię później podtrzymać. Chciałbym takie ordery rozdawać co rok, o ile będzie oczywiście ku temu okazja. Na chwilę obecną nie udało się porozumieć z jakimś pollińskim grafikiem, więc próbki wizualnej nie mam, co się niedługo zmieni.

Na początek pragnę odznaczyć pierwszoklasowym (złotym) Orderem Zjednoczenia Piotra Jankowskiego, jako pomysłodawcę całej unii, niezłomnego działacza samorządowego oraz patriotę. Nie muszę nikomu tłumaczyć, czemu otrzyma najlepszej klasy order. Gratuluję!

to mówiąc wręczył Jankowskiemu order – Następną osobą, której działanie jest być może bardziej zapomniane przez historię, ale bez którego podpisu unia nie mogłaby zostać dokonana, jest August de la Sparasan, czyli były (obecny?) premier Bornfostu. Z uwagi na jego nieobecność zapakuję mu to przesyłką poleconą do Amatorii.

Cóż mi pozostaje? Slava Kirianóo i chwała Bornfostowi!

 

  • Kocham to! 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Hasselandu z jednej strony, a Kirianii i Bornfostu z drugiej nie łączą jakieś szczególniejsze relacje dyplomatyczno-gospodarczo-kulturowe, ale zawsze może się to kiedyś zmienić. Tymczasem, nie mogąc być obecnym na obchodach rocznicy, chciałem przesłać z tej okazji obraz ze zbiorów szambelańskich, z Pałacu Admirałów w Angemoncie. Jego narracyjnym autorem jest Plía Filens, malarka z Luczeng, obraz przedstawia dziecko, bawiące się balonikiem na łące, jako symbol-życzenie nadejścia dobrych czasów dla aktywności.

100505667931998485_t.png

Mogę przepisać obraz w Kustoszu wskazanej osobie.

  • Kocham to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ignacy Waszo
4 minuty temu, Vilarte napisał:

Jego narracyjnym autorem jest Plía Filens, malarka z Luczeng, obraz przedstawia dziecko, bawiące się balonikiem na łące, jako symbol-życzenie nadejścia dobrych czasów dla aktywności.

 

W kogo należy strzelać? W dziecko czy w balonika? A tak poza tym, nie było większego balonu, żeby te dziecko odleciało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 02:08, Vilarte napisał:

Co prawda Hasselandu z jednej strony, a Kirianii i Bornfostu z drugiej nie łączą jakieś szczególniejsze relacje dyplomatyczno-gospodarczo-kulturowe, ale zawsze może się to kiedyś zmienić. Tymczasem, nie mogąc być obecnym na obchodach rocznicy, chciałem przesłać z tej okazji obraz ze zbiorów szambelańskich, z Pałacu Admirałów w Angemoncie. Jego narracyjnym autorem jest Plía Filens, malarka z Luczeng, obraz przedstawia dziecko, bawiące się balonikiem na łące, jako symbol-życzenie nadejścia dobrych czasów dla aktywności.

100505667931998485_t.png

Mogę przepisać obraz w Kustoszu wskazanej osobie.

Dziękujemy serdecznie za podarunek autorstwa pani Filens! Możesz go pan mi kustoszowo przekazać, na pewno znajdzie się na niego miejsce w Pałacu Królewskim.

  • Lubię to 1

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z ostatniej chwili - mamy już projekt baretek (i antypixeli), zostały one zamieszczone w edytowanym rozporządzeniu:

 

Bolesław Kirianóo von Hohenburg

Spiker Kongresu Federacji Nordackiej

1174.png100464293790614696.png

"Gdy gardzisz mszą i pierogiem: Idźże sobie z Panem Bogiem! A kto prośby nie posłucha: W imię Ojca, Syna, Ducha!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij