• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Działania attache wojskowego


Artur Kardacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pora wziąć się do pracy. Na początku chciałbym jednak prosić Was o kilka rzeczy.

Po pierwsze. Czy mieliście/macie jakieś plany na rozwój wojska? Nie chcę psuć Wam koncepcji. Jeśli nie, postaram się takową przygotować.

Po drugie. Potrzebuję mapy państwa, najlepiej z miastami i żeby była względnie normalnej jakości.

Po trzecie. Jakiekolwiek informacje o gospodarce, infrastrukturze, bazach, fabrykach wojskowych itp. Widzę, że macie tutaj firmę zbrojeniową. To bardzo dobrze, brakuje tam tylko specyfikacji prezentowanego sprzętu. Bez tych informacji nie jestem w stanie ocenić przydatności tego sprzętu. Jeśli się da to proszę o uzupełnienie tego. 

Edytowane przez Artur Kardacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Kardacz napisał:

Pora wziąć się do pracy. Na początku chciałbym jednak prosić Was o kilka rzeczy.

Po pierwsze. Czy mieliście/macie jakieś plany na rozwój wojska? Nie chcę puść Wam koncepcji. Jeśli nie, postaram się takową przygotować.

Po drugie. Potrzebuję mapy państwa, najlepiej z miastami i żeby była względnie normalnej jakości.

Po trzecie. Jakiekolwiek informacje o gospodarce, infrastrukturze, bazach, fabrykach wojskowych itp. Widzę, że macie tutaj firmę zbrojeniową. To bardzo dobrze, brakuje tam tylko specyfikacji prezentowanego sprzętu. Bez tych informacji nie jestem w stanie ocenić przydatności tego sprzętu. Jeśli się da to proszę o uzupełnienie tego. 

1. Mieliśmy, ale wszystko spłoneło z dawnym forum, więc aktualnie nie mamy

2. Mapa:

 2126159100_100183979914691509(1).jpg.861c30972599928d43f0650b36601e0e.jpg

Na mapie nie ma niektórych miast, np. Uhraińskich, ale najważniejsze są, mapa nowa być może ukaże się w krótce jeśli tablet graficzny w końcu zacznie działać

 

3. Spróbuje uzupełnić wszystkie informacje zbrojeniowe jutro (Mont Military), fabryki wojskowe mieszczą się w Małym Gnomie (południe Hawilandu), San Fierro (również południe) oraz w stolicy, na północy. Informacje o bazach wojskowych postaram dać jutro, co do infrastruktury, narracyjnie po reszcie krajów które obejmowały terytoria Hawilandu zostało tutaj dużo lotnisk wojskowych, np. Łużowsk, Vaduz, Serte, Klak, Slavka, Hokas, O2, O1 (pod miastem O2, ma dwie nazwy, O i O1), Klav i Vafs oraz Mały Port. Reszte rzeczy postaram dać jutro (porty, gospodarka itd.)

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po poszukiwaniach daje kolejne informacje:

1. Bazy wojskowe: O1, O2, Dave, Górska Baza Wojskowa Dane, Wyspiarska Baza Wojskowa Steg, Królewska Baza Wojskowa w Stolicy (Hokas), Baza Leżajsk i Wysoka Baza Serte.

2. Porty: Gdynia, Mały Port, Hokas, Sasy (Rhun

3. Informacje o Mont Military: odnalazłem część danych, które w krótce ukażą się w wątku Montu

DW: @Artur Kardacz

Edytowane przez Tadeusz I Wielki

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłane informacje, na pewno bardzo się przydadzą.

Analizując Waszą sytuację geopolityczną można dojść do wniosku, że znajdujecie się w bezpiecznym miejscu. Nie sądzę aby spotkała Was jakaś agresja ze strony II Federacji Nordackiej (Kiriania), Insulii czy też Repujerstanu. Największe wątpliwości wzbudza jednak granica na wschodzie. Państwa post-brodryjskie powstały niedawno i nie sposób przewidzieć ich przyszłości. Jeśli miałbym wysyłać wojska, to właśnie tam. Proponuję aby winkulijski kontyngent stacjonował w Górskiej bazie wojskowej Dane. Sami napiszcie co o tym myślicie.

 

Dodatkowo na tym etapie możemy pomyśleć nad budową lini kolejowej z Gave i Jouv do Winkulii. Ułatwi to transport sprzętu i ogólnie usprawni logistykę.

 

Edytowane przez Artur Kardacz
  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hawilandu wysłana została II Brygada piechoty (I Dywizji piechoty "Wilk"). Miejsce stacjonowania winkulijskiego wojska wypadło na Górską Bazę Wojskową Dane. Po rozmowie z JKM Tadeuszem uznaliśmy, że będzie to najlepsze miejsce dla moich żołnierzy.

Z JKM dyskutujemy o przyszłej organizacji armii Hawilandu. Pojawiło się kilka koncepcji, które spotkały się z aprobatą Króla. Jednakże jeszcze dużo pozostało nam do przedyskutowania. Poruszyliśmy również temat budowy linii kolejowej, biegnącej z Gave i Jouv do Winkulii. Linia kolejowa znacznie usprawnia transport sprzętu, wojska oraz ogólnie zwiększy nasze możliwości logistyczne. Oprócz tego Król zapowiedział ambitny plan modernizacji całej infrastruktury drogowej w kraju.

Edytowane przez Artur Kardacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

13 października w Winkulii rozpoczęto budowę linii kolejowej między Rutzelburgiem a Ruhn. Końcowa stacja będzie centrum przeładunkowym dla sprzętu i towarów wysyłanych do Królestwa Hawilandu. Stamtąd poprowadzona zostanie kolejna linia, tym razem do Gave i Jouv. Przed ekipami budowlanymi jeszcze sporo pracy. Licząca trzy tysiące kilometrów trasa powinna zostać kończona na przełomie listopada i grudnia. 

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soreczka, że tak post pod postem. 

 

Trochę popracowałem nad organizacją Marynarki Wojennej Hawilandu. Obecnie będzie ona składała się tylko z jednej floty. 

https://drive.google.com/file/d/1pTPfLX6tT051waDWOpiFYpQAaUAQIz55/view?usp=drivesdk

Flota została utworzona z myślą o ochronie wybrzeża Królestwa Hawilandu. Będzie składała się głównie ona z jednostek defensywnych, takich jak okręty ochrony wybrzeża oraz patrolowce. I Flota ochrony wybrzeża podzielona będzie na dwie morskie brygady OW, a te z kolei na dwa dywizjony OW oraz grupę okrętów wsparcia. Organizacja dywizjonu w każdym przypadku będzie taka sama. Podzielony został on na dwie grupy okrętów ochrony wybrzeża, grupę okrętów podwodnych oraz patrolowych. W sumie w całej I Flocie będzie służyło 72 okrętów (włączając w to okręty wsparcia (logistyczne)). Głównie będą to okręty ochrony wybrzeża. Ze swojej strony mogę zaproponować winkulijskie OPF-FZZ-02 służące w naszej marynarce. 

http://forum.winkulia.eu/showthread.php?tid=2027&pid=13952#pid13952

Okręty te są zdolne do niszczenia okrętów podwodnych, neutralizowania min oraz są doskonale uzbrojone. Dla urozmaicenia floty możemy dorzucić jeszcze nowoczesne okręty "E" tego samego typu. 

 

Przeanalizujcie sobie wszystko na spokojnie (przede wszystkim dajcie znać czy grafika jest czytelna). Jeśli macie jakieś uwagi to śmiało piszcie. 

  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur Kardacz napisał:

Nikt? Nic?

A no tak, zapomniałem napisać, sorka!

Dla mnie osobiście grafika jest czytelna, a co do Marynarki Wojennej, czy wiadomo w jakich portach stacjonowałaby ona? Bo takie porty trzeba trochę przygotować pod Marynarke. Co do reszty nie mam zastrzeżeń, pan @Bolesław Lwie Sercechyba również, ale wolę poczekać na jego opinie.

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy do dyspozycji trzy porty w: Gdyni, Małym Porcie oraz Hokas. Nie wiem jak duże są te porty ale pomyślałem aby rozłożyć I Flotę pomiędzy nimi. 72 okręty to sporo i wątpię aby jeden port logistycznie to uniósł. 

W tych miejscach chciałbym zaproponować budowę pierwszych systemów przeciwlotniczych "Aleksander". Porty, szczególnie te wojskowe, mają znaczenie strategiczne i należy należycie je zabezpieczyć. 

Co do sprzętu i okrętów proponuję oczywiście ten ze Związkowych Zakładów Zbrojeniowych. Chyba że Hawiland posiada własną stocznię wojskową i jest w stanie sam konstruować okręty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Artur Kardacz napisał:

Mamy do dyspozycji trzy porty w: Gdyni, Małym Porcie oraz Hokas. Nie wiem jak duże są te porty ale pomyślałem aby rozłożyć I Flotę pomiędzy nimi. 72 okręty to sporo i wątpię aby jeden port logistycznie to uniósł. 

W tych miejscach chciałbym zaproponować budowę pierwszych systemów przeciwlotniczych "Aleksander". Porty, szczególnie te wojskowe, mają znaczenie strategiczne i należy należycie je zabezpieczyć. 

Co do sprzętu i okrętów proponuję oczywiście ten ze Związkowych Zakładów Zbrojeniowych. Chyba że Hawiland posiada własną stocznię wojskową i jest w stanie sam konstruować okręty. 

Sprzęt i okręty ze Związków Zakładów Zbrojeniowych napewno, ponieważ Hawiland nie posiada aktualnie stoczni, tym bardziej w której można produkować okręty. Co do systemów przeciwlotniczych, to sądze że to dobry pomysł, a co do rozmieszczenia 72 okrętów, to duża część napewno musiałaby być rozmieszczona w Porcie Hokaskim (największym), ale Mały Port (który nie jest taki mały) też ma dużo miejsc, więc proponuje takie coś:

  1. Port Hokaski - 36 okrętów
  2. Mały Port - 20 okrętów
  3. Gdynia - 16 okrętów

Ewentualnie można rozpocząć budowę portu w Jarnawie, która ma długą linie brzegową która jest praktycznie w ogóle niewykorzystana.

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman Octopic
Godzinę temu, Tadeusz I Wielki napisał:

Sprzęt i okręty ze Związków Zakładów Zbrojeniowych napewno, ponieważ Hawiland nie posiada aktualnie stoczni, tym bardziej w której można produkować okręty. Co do systemów przeciwlotniczych, to sądze że to dobry pomysł, a co do rozmieszczenia 72 okrętów, to duża część napewno musiałaby być rozmieszczona w Porcie Hokaskim (największym), ale Mały Port (który nie jest taki mały) też ma dużo miejsc, więc proponuje takie coś:

  1. Port Hokaski - 36 okrętów
  2. Mały Port - 20 okrętów
  3. Gdynia - 16 okrętów

Ewentualnie można rozpocząć budowę portu w Jarnawie, która ma długą linie brzegową która jest praktycznie w ogóle niewykorzystana.

Czy Mały Port naprawde jest w stanie pomieścić 20 okrętów? Co jak co, ale jest on niby Nowy, niby nie najmniejszy, ale wciąż mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roman Octopic napisał:

Czy Mały Port naprawde jest w stanie pomieścić 20 okrętów? Co jak co, ale jest on niby Nowy, niby nie najmniejszy, ale wciąż mały

Jest.

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2023 o 13:31, Tadeusz I Wielki napisał:

Sprzęt i okręty ze Związków Zakładów Zbrojeniowych napewno, ponieważ Hawiland nie posiada aktualnie stoczni

A Mont Military nie ma stoczni w O2?

(-) II Król Hawilandu, III Kanclerz Hawilandu oraz lider partii "Wolny Hawiland". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dłuższą metę własne stocznie i tak będą niezbędne. Pracę nad ich budową proponuję rozpocząć już teraz. Myślmy o tym, aby w przyszłości Hawiland mógł samodzielnie budować swoje okręty. Uzależnianie się od kogoś może być zgubne. 

Na dniach zamówię okręty dla Was w Związkowych Zakładach Zbrojeniowych. Przed tym jednak jeszcze raz chciałbym przeanalizować organizację I Floty. Może macie jakieś własne propozycje? Zauważyłem, że Pan @Roman Octopicsłuży w marynarce. Może Pan ma coś do powiedzenia w tej sprawie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur Kardacz napisał:

Na dłuższą metę własne stocznie i tak będą niezbędne. Pracę nad ich budową proponuję rozpocząć już teraz. Myślmy o tym, aby w przyszłości Hawiland mógł samodzielnie budować swoje okręty. Uzależnianie się od kogoś może być zgubne. 

To w takim razie wkrótce rozpocznie się budowa, tylko zorganizuje ekipę z Mont Military. Proponuje miasto Słodowice lub Klav City, jest tam najwięcej dostępnej przestrzeni.

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tadeusz I Wielki napisał:

To w takim razie wkrótce rozpocznie się budowa, tylko zorganizuje ekipę z Mont Military. Proponuje miasto Słodowice lub Klav City, jest tam najwięcej dostępnej przestrzeni.

Nie lepiej w O1? Jest to miejscowość stricte zarządzana przez wojsko, jest ona zamknięta i mieszka tam z 20 tysięcy osób max

(-) II Król Hawilandu, III Kanclerz Hawilandu oraz lider partii "Wolny Hawiland". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman Octopic
19 godzin temu, Artur Kardacz napisał:

Na dniach zamówię okręty dla Was w Związkowych Zakładach Zbrojeniowych. Przed tym jednak jeszcze raz chciałbym przeanalizować organizację I Floty. Może macie jakieś własne propozycje? Zauważyłem, że Pan @Roman Octopicsłuży w marynarce. Może Pan ma coś do powiedzenia w tej sprawie? 

Czytałem wcześniejsze posty, i co do pomieszczenia 72 okrętów to taki jest mój pomysł:

  1. Port Hokaski - 30 okrętów
  2. Gdynia - 26 okrętów
  3. Mały Port - 16 okrętów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Roman Octopic napisał:

Czytałem wcześniejsze posty, i co do pomieszczenia 72 okrętów to taki jest mój pomysł:

  1. Port Hokaski - 30 okrętów
  2. Gdynia - 26 okrętów
  3. Mały Port - 16 okrętów

Co w tej Gdynii tak dużo proponujesz, przecież to jest mały port, to by cały port był zajęty przez wojsko

(-) II Król Hawilandu, III Kanclerz Hawilandu oraz lider partii "Wolny Hawiland". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bolesław Lwie Serce napisał:

Co w tej Gdynii tak dużo proponujesz, przecież to jest mały port, to by cały port był zajęty przez wojsko

Dla wojska można wszystko pomieścić 😆

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjrzeniu się mapce ja byłbym zdecydowanie za rozmieszczeniem floty w: Hokas, Gdyni oraz Darsa (o ile w tym ostatnim jest port). Gdynia i Mały Port znajdują się dość niedaleko siebie. Można powiedzieć, że okręty tam stacjonujące miałyby zbliżony obszar działania. Według mojej opinii, zdecydowanie lepiej będzie przenieść część floty bardziej na zachód, aby tam chroniła brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij