• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Teatr im. Proletariatu


Rekomendowane odpowiedzi

Pełne brzmienie tego artykułu to:

"Art. 8

Skład Rady stanowią Delegaci. Delegatem jest z urzędu głowa państwa członkowskiego Wspólnoty lub inna osoba powołana przez nią do reprezentowana danego państwa członkowskiego wobec Rady. Delegaci mają prawo do zgłaszania inicjatyw pod podjęcia w ramach Rady."

 

Aby Wspólnota coś zrobiła konkretnego musi mieć ku temu możliwości. Ten artykuł mówi o tym, że Rozporządzenie nie bierze się znikąd, tylko na podstawie zgłoszenia tego przez delegata (inicjatywa).

Logika m. in. tego artykułu jest taka:

W imieniu wszystkich obywateli tworzących Wspólnotę jest jeden organ, który kieruję Wspólnotą w ich imieniu -> tym organem jest Rada -> Radę stanowią delegaci -> delegaci to głowa danego państwa -> jeśli delegat chce wprowadzić coś (np. zmiana Traktatu, umowę handlową) to musi to przedstawić Radzie, to jest ta inicjatywa, bo delegat wychodzi z inicjatywą -> Rada podejmuje decyzję jednogłośnie -> to co rada podjęła jest zapisane w Rozporządzeniu (np. postanawia się, że w roku 2024 wspólnymi siłami będziemy dążyć do wyrównania rozwoju gospodarczego państw Wspólnoty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, w porządku. Nie ukrywam, że tutaj zmyliło mnie sformułowanie "pod podjęcia" zawarte w tym artykule. Ale teraz faktycznie, widzę o co chodziło konkretniej. To w takim wypadku już definitywnie tyle i nic więcej już nie mam do dodania. W takim wypadku jestem za przejściem do głosowania.

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona ZKRR nic nie ma również do dodania i jesteśmy za przejściem do głosowania.

Proletarier aller Länder, vereinigt Euch!

/-/Kam. Dimitrij Ścierkow/Dimitri Stoffer, Volkskommissar der UdKSR/Vorsitzender des Rates der KKSR

1205.png823279006_AntipixelZKRR.png.2fa3414fa8ac21e33714b812263090aa.png532187497_AntipixelKucelgrad.png.0a390cbdeb5dedc56ca6e5f124e914a5.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oczywiście gratuluję wszystkim zebranym stronom i liczę, że powstanie Wspólnoty Państw Robotniczych wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój naszych narodów. Niech żyje Wspólnota!

Następnie Prezydent Republiki Ludowej Szczęścia wraz z delegacją również zaczęli śpiewać pieśń "Międzynarodówkę", jednakże w ich ojczystym języku:

 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję wszystkim biorącym udział w tym zebraniu. Jestem pewien, że WPR przyspieszy postęp naszych bratnich państw i jednocześnie jeszcze bardziej zbliży je do siebie.

Komisarz Ludowy Dimitrij Ścierkow oraz towarzysząca mu delegacja ZKRR zaczęli śpiewać "Międzynarodówkę" w ich ojczystym języku:

 

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1

Proletarier aller Länder, vereinigt Euch!

/-/Kam. Dimitrij Ścierkow/Dimitri Stoffer, Volkskommissar der UdKSR/Vorsitzender des Rates der KKSR

1205.png823279006_AntipixelZKRR.png.2fa3414fa8ac21e33714b812263090aa.png532187497_AntipixelKucelgrad.png.0a390cbdeb5dedc56ca6e5f124e914a5.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w sumie mogę się zjawić. A też poza tym, by pokazać też internacjonalistyczny charakter Wspólnoty, ZKRR i RLS myślę, iż również rozpocznie świętować.😁

  • Kocham to! 1

Towarzysz Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij