• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Alastor Brodzicki

Obywatel Federacji
  • Postów

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Odpowiedzi opublikowane przez Alastor Brodzicki

  1. Szanowni Senatorzy!

    Po mojej długiej nieobecności, spowodowanej realiozą, a i praktycznym przymarciu sejmu po ustawie w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego (wraz z odszkodowaniami na jego czas poniesionymi), pozwolę sobie wzniecić głosowanie w sprawie wznowienia obrad. Ot, tyle 😄

    • Kocham to! 2
  2. Uchwała Senatu Imperium Kiriańskiego z dnia 30 grudnia 2023 roku w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego

    Art. 1
    Znosi się stan wyjątkowy.

    Art. 2
    Skarb państwa najpóźniej po upływie 30 dni od wejścia niniejszej uchwały w życie wypłaca odszkodowanie w wysokości 40Ꞥ każdej instytucji prywatnej w celu zrekompensowania wszelkich strat poniesionych w związku z zaistnieniem stanu wyjątkowego

    1. Warunkami otrzymania odszkodowania są: rejestracja instytucji prywatnej w Imperium Kiriańskim najpóźniej dnia 29 grudnia 2023 roku, oraz złożenie wniosku zgodnego z załącznikiem 1.

    Art. 3
    Uchwała wchodzi w życie z chwilą złożenia pod nią podpisu przez Imperatora.


    Załącznik 1.

    Cytat

    Nazwa instytucji: 
    Data złożenia wniosku o rejestrację instytucji: 
    Rachunek w MBP na który ma zostać wypłacone odszkodowanie: 

     

     

  3. 31 minut temu, Piotr Jankowski napisał:

    Panie marszałku!

    Zgodnie z artykułem XXX konstytucji wnioskuję o wypłacenie odszkodowania w wysokości 40Ꞥ każdemu przedsiębiorstwu zarejestrowanemu przed zniesieniem stanu wyjątkowego i którego właścicielem jest obywatel Kirianii. Proszę o dodanie odpowiedniego artykułu przy ponownym składaniu projektu (po zakończeniu debaty), chociażby w następującym brzmieniu:

    Skarb państwa najpóźniej po upływie 30 dni od wejścia niniejszej uchwały w życie wypłaca odszkodowanie w wysokości 40Ꞥ każdemu przedsiębiorstwu w celu zrekompensowania wszelkich strat poniesionych w związku z zaistnieniem stanu wyjątkowego.

    1. Warunkiem otrzymania odszkodowanie jest rejestracja przedsiębiorstwa w Imperium Kiriańskim najpóźniej dnia 29 grudnia 2023 roku, oraz złożenie wniosku zgodnie z załącznikiem 1.

    Załącznik 1.
     

    Cytat

    Nazwa instytucji: 
    Data złożenia wniosku o rejestrację instytucji: 
    Rachunek w MBP na który ma zostać wypłacone odszkodowanie: 

     

    Panie Senatorze!

    Nie żebym się czepiał ale pisze Pan cały czas o przedsiębiorstwach, zaś we wniosku mówi Pan już o instytucjach, to takie uściślenie.

  4. Także idąc zgodnie z ustalonym już porządkiem obrad - stan wyjątkowy, a konkretnie zniesienie go. Według prawa zwyczajowego, to uchwałą znosi się i ogłasza stan wyjątkowy, a że zażegnaliśmy kryzys demograficzny w kraju, to można już go znieść. Tak więc proponuję następującą treść uchwały:

     

    Uchwała Senatu Imperium Kiriańskiego z dnia 30 grudnia 2023 roku w sprawie zniesienia stanu wyjątkowego

    Art. 1
    Znosi się stan wyjątkowy.

    Art. 2
    Uchwała wchodzi w życie z chwilą złożenia pod nią podpisu przez Imperatora.

  5. Akt Nadania Herbu

    Herold Główny, a Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego obwieszczają zatem niniejszym i wyznają publicznie tym oto oficjalnym dokumentem, że z dniem owym obywatelowi Tadeuszowi Henrykowskiemu zostaje nadany herb Warna i tym samym tylko mu i jego rodowi przysługiwać on będzie aż po wygaśnięcie rodu. Herb zaś ten blazonuje się: w polu zielonem trzy miecze srebrne, z rękojeściami i jelcami złotymi, dwa zewnętrzne skierowane sztychami do dołu, zaś wewnętrzny skierowany sztychem do góry. W szczycie trzy pióra strusie, a zielone między srebrnymi. Labry herbowe zielone, podbite srebrem.

    Obraz

    Tym samym od tego momentu w szeregach szlachty mienić się będzie Acan Tadeusz Henrykowski, a przysługiwać mu będą insygnia, a tytuły szlacheckie wraz z szacunkiem, czcią i honorem.

    Kopia aktu zostanie Wielmożnemu Panu Henrykowskiemu przekazana osobiście przez Imperatora Kiriańskiego w dniu jego zapisania, a jeśli to będzie niemożliwe - w dniu odpowiadającym obu stronom. Oryginał zaś trafi w zbiory Centralnego Urzędu Heraldycznego Imperium Kiriańskiego w Kirianopolu. 

    24.12.2023.

    /-/ Alastor Brodzicki, dyr. CUHIK

       Działo się w Kirianopolu, w czasach gdy Heroldem Głównym był Alastor Brodzicki, zaś Imperatorem był JIM Bolesław Kirianóo von Hohenburg, w niedzielę dwudziestego czwartego grudnia w roku Pańskim 2023. Całość spisał Herold Główny, Alastor Brodzicki.

    • Kocham to! 1
  6. Wniosek o rejestrację instytucji

    Zwracam się z uprzejmą prośbą o wpisanie instytucji o podanych niżej danych do Ewidencji Instytucji.

    1. Nazwa instytucji: Centralny Urząd Heraldyczny Imperium Kiriańskiego
    2. Właściciel: Alastor Brodzicki
    3. Typ: instytucja państwowa (Kiriania)
    4. Adres siedziby: Kirianopol, ul. Perłowa 13
    5. Logohttps://kustosz.stempel.org.pl/100505667931998623
  7. To ja, mimo że nie obywatel hawilandzki, do życzeń się dołączę życząc, żebyście wszyscy sobie poradzili w nadchodzącym roku, w niczym się nie poddawali, żebyście miło spędzili Święta, a może i cały rok 2024, i żeby wasze Święta były pełne szczęścia, życzliwości i ciepła rodzinnego. I standardowo - zdrowych i wesołych Świąt!

    • Lubię to 1
    • Kocham to! 1
  8. Historia flisactwa nałęczkowskiego sięga początków XV wieku, kiedy to pierwsze spławy, głównie ze zbożem, zaczęły pływać po terenie Begnamu. To właśnie w Nałęczkowie i pobliskich miejscowościach mieściło się swoiste "centrum" i serce flisactwa na terenie centralnej Nordaty. Flisakami byli w szczególności chłopi, którzy sezonowo spływali z niektórymi towarami do innych lenn czy do Miasta Stołecznego Sekotu. To właśnie z flisów utrzymywał się przez wieki region Puszczy Pirawskiej i to z nich był on w szczególności znany (obok agrestowicy nałęczkowskiej). Flisactwo odgrywało ważną rolę kulturową w tej części kraju. Wszystko zaczęło się zmieniać dopiero na początku wieku XX, kiedy to rola flisaków i spływów znacząco spadła, a zyski były coraz mniejsze, głownie za sprawą Kiriańskiej Wojny o Niepodległość. Do lat 1960 flisactwo całkowicie zanikło w regionie.

    Ostatnio zaś zauważana jest tendencja do powrotu flisactwa i zainteresowania nim w regionie, a to za sprawą głównie istniejącego w lennie jedynego w Begnamie, a i całej Kirianii Muzeum Flisactwa. Obecnie istnieje tylko jedno zarejestrowane bractwo flisackie w kraju (konkretnie w małej wsi Karpiewo w Puszczy Pirawskiej - zajmuje się ono spławami w szczególności turystycznymi i rekreacyjnymi, lecz zdarza się, by jego członkowie robili flisy z towarami, w szczególności agrestowicą), jednak wzrost popularności flisów w regionie sprawić może, że ulegnie to zmianie w najbliższym czasie.

     

    Flisacy nałęczkowscy i karpiewscy

    • Lubię to 2
    • Kocham to! 1
  9. Cytat

     

    Wniosek o przyjęcie do służby:

    Imię oraz Nazwisko: Alastor Brodzicki

    Miejsce zamieszkania: Nałęczkowo, Begnamska Gub. Autystyczna Autonomiczna, Kiriania

    Rodzaj sił zbrojnych w jakich chcecie służyć: Siły lądowe

    Doświadczenie wojskowe według własnej oceny: 4/10 (Główne dowodzenie, zarządzanie i kreowanie Szabli Kiriańskiej) 

    Czym chcecie się zajmować w ZS/Co możecie zrobić dla ZS: służyć 

     

     

    • Lubię to 1
  10. 3 godziny temu, Piotr Jankowski napisał:

    PERSONALIA: Piotr Jerzy Jankowski 

    KRAJ POCHODZENIA: Voxland

    ZAMIESZKAŁA MIEJSCOWOŚĆ: Wichrowy Tron

    POSIADANE OBYWATELSTWA: kiriańskie

    AUTORAMENT: Krajowy

    RODZAJ WOJSK: Szabla Kiriańska

    ODDZIAŁ: Piechota Krajowa

    Po rozpatrzeniu wniosek przyjęty. Witamy w wojsku Imperium!

  11. 1 godzinę temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

    Nie no są praktycznie obok siebie więc można powiedzieć raczej nie jest są to dwie nazwy na jedną miejscowość a raczej dwie miejscowości na tyle blisko siebie że można je nazwać jedną.

    2144191902_Mapazadrzewia.png.cc4430b5d3833669ad4f06f9a83691af.webp

    Można uznać że to coś w stylu Trójmiasta, ale Dwójmiasto

  12. W dniu 14.02.2023 o 16:30, Joahim von Ribertrop napisał:

    Nie, obecnie znajduje się na terenie Koribii, Freut Nirsk w Gminie Eihenberdzkiej. Jeśli wierzyć tej mapie inną nazwą miasta Zadrzewie jest Czoczen.

    Przy okazji po szybkim rzucie oka na mapy - Zadrzewie i Czoczen to początkowo były dwa osobne miasta. Nie wiem co się odwaliło, ale dobra.

    O ile były obok siebie to można przyjąć, że się połączyły. Jeśli nie to zapomnijmy o tym i będzie najlepiej 😅

  13. Wybudowany w latach 1897-1910 dla rodziny Käskyjskich. W Latach 1920-1940 okupowany przez Abachazów. W latach 1940-1957 należała do Aaranoka Käskyjskiego, ostatniego z rodu. W 1960 zarekwirowany przez NKK. W 2000 przekazany Dostojewskim, skąd zostali wygonieni w 2015. W latach 2020-2022 odbył gruntowny remont. Od 16 sierpnia 2022 należy do rodu Brodzickich za sprawą nadania lenna Nałęczkowo. Wewnątrz dworku znajduje się 11 pomieszczeń zwykłych, a także piwnica (wraz ze skryptorium). Pomieszczenia te to: dwie sypialnie (w tym jedna dla gości), łazienka, jadalnia, pokój gościnny, pracownia, mały pokoik spiżarniany, sala konferencyjna, sala myśliwska, pokój owalny (sala balowa na większe okazje) oraz biblioteka.
      
    W skład budynków dworskich wchodzi drewniany lamus, sad, obora, spichlerz, stajnia, dwie stodoły, kuchnia, mały gołębnik oraz oficyna. W bezpośrednim sąsiedztwie dworku stoją jednak tylko kuchnia, sad oraz stajnia. Piwnica stanowi swoistą spiżarnię, m.in. alkoholi. 


    Obraz
    Obraz
    Obraz

  14. Miasteczko Nałęczkowo to urokliwe zacisze pomiędzy strumykiem a Puszczą Pirawską. Siedzibę lenna okalają również polany i wzgórza, pośród których miały miejsce dwie bitwy między Abachazami i Begnamczykami. To czarujące miasto liczące 4000 mieszkańców jest kierunkiem wielu wyjazdów rodzinnych czy urlopów. To niedziwne, ze względu na istnienie licznych atrakcji na tych terenach. Same mieśćce słynie między innymi ze swojego dobrej jakości zboża (rosnącego na obrzeżach miasta), które to jest sprzedawane na terenie całego Imperium oraz ze swej naturalnej okowity agrestowej - Agrestowicy Nałęczkowskiej. Prócz dworku Brodzickich - znajdującego się na lekkim wzniesieniu - podziwiać tu można naturę, odwiedzić muzeum flisaków nałęczkowskich, zabytkowy 17-wieczny kościół, skansen czy zajść do karczmy, w której na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że wieś, a potem miasto powstało najpewniej około 1450 roku. Akt lokacyjny miasta datowany jest na rok 1498.

    Obraz
    Obraz