• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Kamiljan de Harlin

Pracownik NKI
 • Postów

  222
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana Kamiljan de Harlin w dniu 7 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Kamiljan de Harlin punkty reputacji!

1 obserwujący

O Kamiljan de Harlin

 • Urodziny 11.07.2015

Ostatnie wizyty

812 wyświetleń profilu

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

Data przyjazdu

Pełne dane

Podpis

Osiągnięcia Kamiljan de Harlin

Przewodnik

Przewodnik (8/17)

 • Popularny
 • Roczek
 • Reakcjonista
 • Inicjator rozmów
 • Miesiąc później...

Najnowsze odznaki

136

Reputacja

 1. 2 kwietnia na obrzeżach Miasta Cesarskiego Gaudium doszło do fatalnej kolizji dwóch pojazdów szynowych. Pociąg osobowy Szybkiej Kolei Brandyjskiej relacji Visp-Gaudium zderzył się z bokiem wagonu pociągu Volkiańskich Kolei Proletariackich. Pociąg na rozjeździe przebił na wylot wagon i zdążył jeszcze po przebiciu przetoczyć się 200 metrów zanim się zatrzymał. Na szczęście w wagonie nie było żadnych pasażerów. Maszynista jednak doznał ciężkich obrażeń. Policja prowadzi śledztwo w sprawie - do tej pory udało się ustalić, że kierowca pociągu SKB był pod wpływem substancji odurzających. 5 kwietnia nad rankiem doszło do pożaru w prywatnym liceum w mieście Altan. Straż pożarna o 8:32 została powiadomiona przez woźną o wybuchu pożaru. Mimo błyskawicznej reakcji strażaków, ogień zdążył spopielić połowę szatni wraz z pozostawionym w niej mieniem uczniów zanim pożar ugaszono. Jeden uczeń doznał lekkich poparzeń, poza tym nie stwierdzono więcej ofiar. Straż pożarna ustaliła, że pożar wzniecił niedopałek papierosa pozostawiony w szatni. Straty materialne szacuje się na 40 000 nordów.
 2. Nie ma co się pochylać nad konkretnymi mirko w taki ogólnym artykule. Możemy jeszcze, aby nie było zbyt polonocentrycznie, napisać o zagranicznych wirtualnych państwach. Sporo jest takich w świecie anglo- i niemieckojęzycznym. Trzeba opisać zjawisko zabawy w wirtualne społeczeństwo, napisać skąd się to wzięło (geneza mikronacji), co to daje uczestnikom, czemu biorą w tym udział... Mamy na ten temat prace naukowe, które jak najbardziej pełniłyby rolę legitnego przypisu i źródła. Nie wiem czy to obowiązuje też na polskiej wikipedii, ale w angielskiej najważniejsze są secondary sources, czyli dla przykładu nie materiały stworzone przez samych uczestników danego zjawiska, ale od mediów, które reportują zeznania tychże uczestników, dzięki temu źródło możemy uznać za bardziej obiektywne.
 3. Na pewno trzeba napisać w takim artykule o Stemplu, bo to rzecz międzynarodowa i ułatwiająca życie oraz integrująca nas.
 4. Dzień dobry, zwracam się z prośbą o zmianę wprowadzających w błąd nazw kategorii w Dzienniku Praw. Rozporządzenia Prezydenta -> Akty Prezydenta Zarządzenia Rady Ministrów -> Rada Ministrów Obwieszczenia Federalnej Komisji Wyborczej -> Federalna Komisja Wyborcza Prawo prowincjonalne -> Prawa lokalne Dodatkowo, proszę o utworzenie nowej podkategorii "Nowelizacje" w kategorii "Kongres".
 5. Dziękuję. A czy poza tym zrodziła się u Prezydenta w umyśle głębsza myśl?
 6. Natchion obecną sytuacją geopolityczną, gdzie ponad 30 państw (spośród których tylko 15 co najmniej ledwo zipie) działa na 20 odrębnych forach, zamiast złączyć siły swoich informatyków w kręgu maks. 6 ośrodków aktywności, napisaliśmy nowy utwór. Dostępny jest do lektury w systemie prasowym Nordaty - http://nordata.pl/article/52. Nie rozumiem fenomenu "bycia na swoim". Sarmacja posiada rozbudowany system gospodarczy, gdzie możesz inwestować w akcje spółek, kupować jedzenie, samochody, etc, a człowiek woli korzystać z forumowego, opisowego systemu gospodarczego. Lumeria też ma systemy informatyczne niczego sobie. Nordata jest w drodze do osiągnięcia podobnego poziomu rozwoju informatycznego. Czy dla naszego wspólnego zdrowia psychicznego, nie powinniśmy odpuścić sobie z samotnymi forumami, zmyślonymi budynkami i przejść na wyższy poziom, poziom bardziej atrakcyjny dla potencjalnych nowych mikronautów? Czy nie łatwiej byłoby nam osiągnąć ten stan koncentrując się przy pięciu, choćby nawet sześciu centrach aktywności? Śmiem twierdzić, że oprócz realiozy, głównym czynnikiem stojącym za powolnym rozkładem Sclavinii, Teutonii, a w szczególności Baridasu, jest rozstanie z Sarmacją. Porzucenie jej wyrafinowanych systemów informatycznych, środowiska, z którym się już zintegrowało państwo i obywatele, średnio ma sens. Jeszcze bardziej dziwi mnie wystąpienie Hawilandu ze wspólnego forum nordackiego, uzasadnione tym, że "nowe forum napędza aktywność". Wiecie ile postów napisano na nowym hawilandzkim forum w przeciągu ostatnich 30 dni? Dwadzieścia cztery (24). Na wspólnym nordackim forum działy Hawilandu tętniły życiem i Hawiland wyrzucał z siebie ponad 70 postów miesięcznie. Nie mówię, że zmiana forum to jedyny powód załamania demograficznego wzmienionych państw. Jest to jednak jeden z głównych powodów, przynajmniej według mnie. Nie przesadzajmy jednak z tą koncentracją. Nie widzę problemu w tym, że taki gigant jak Kotlina Edelweiss ma własne forum. Im nie za bardzo się opłacają jakieś unie informatyczne... Nie widzę jednak sensu w tym, aby nowe lub stare ale ledwo zipiące kraje, nie korzystały z niezwykle korzystnej oferty wykorzystywania gotowych rozwiązań giganta informatycznego i zamiast tego stawiały konające powoli ze wzlotami i upadkami forum oraz statyczną stronę. A co Wy sądzicie na ten temat? @Mieszkaniec@Obywatel Federacji@Obywatel Federacji - klon
 7. Zapraszam do dyskusji. Nawiązując do flagi z początków Westlandu, przedstawiam swoją propozycję: 4 gwiazdy reprezentujące 4 hrabstwa - Kentucky, Los Klamczox, Taskas oraz Doctrinę i Brandię. Do uzgodnienia jest sprawa godła. Może powinno znaleźć się na nim unikalne dla Westlandu zwierzę?
 8. WARIANT PODSTAWOWY ALTERNATYWNY WARIANT 1: ALTERNATYWNY WARIANT 2:
 9. Cześć, jako Komisarz otrzymaliśmy ważne zadanie - dokonać podziału terytorium Państwa Westland na hrabstwa. Proces uzgadniania liczby hrabstw oraz ich granic będzie bardzo uciążliwy i będziemy zmuszeni do wielu kompromisów. W ramach referencji zamieszczę kilka map historycznych Westlandu: Moja startowa koncepcja jest prosta: Federacja Repujerstanu i tak jest już teraz podzielona na dwie części, więc uczyńmy honory i podzielmy ją oficjalnie na 2 odrębne hrabstwa. Półnone hrabstwo to BARADA, a zachodnie to REPUJERSTAN. Zachowujemy dystrykt centralny i czynimy z niego równorzędne do reszty hrabstw hrabstwo LOS KLAMCZOX. Bycie centrum Westlandu przestanie być jedyną cechą tego regionu - wrócimy do kulturowych korzeni Los Klamczox i zakrzewimy jego dziedzictwo na tym "bezpańskim" obszarze, który stanowił neutralną ziemię między Repujerstanem a Amatorią... Aż tak neutralną, że był pozbawiony głębi. Nowy Portgrad, Winkulia Wewnętrzna i Taskas zostaną złączone pod sztandarem Taskasu. Dawny Kraj Endey wydzielony z Hrabstwa Amatorii i włączony w skład Los Klamczox. Hrabstwo Doctriny na wyspach Avacov. Wersja alternatywna 1: Okolice Gryffino przekazujemy Los Klamczox zamiast Taskasowi. Granicę Amatorii i Los Klamczox wyznaczamy pomiędzy miastem Kebstrograd a Endsey (więcej ziem dla Amatorii). Wersja alternatywna 2: Repujerstan rozbijamy na TRZY części - Hrabstwo BARRADA, Hrabstwo KRAJINA i Hrabstwo ANSZAN-SLAWISK. Jednostki podziału administracyjnego: Hrabstwa (stany) Komitaty (województwa) Powiaty Gromady (gminy) Zapraszam do dyskusji. To tylko szkic projektu zmian.
 10. Jakie będą systemowe sposoby na wykorzystanie produkowanych dóbr? Bo jeśli będziemy przerzucać się towarami z kopalni węgla do koksowni do huty do stalowni do fabryki śrubek, to tworzy się trochę piramida finansowa, bo dobra mają wartość czysto inwestycyjną, a nie użytkową. Chyba że będzie możliwość sprzedawania i kupowania towarów na rynku narracyjnym, gdzie wykorzystają je wirtualni obywatele i znikną te dobra z systemu.
 11. OGŁOSZENIE Członków Komitetu Organizacyjnego 5. Szczytu Integracji Nordackiej dotknęła epidemia realiozy typu II. W związku z ograniczonymi zasobami ludzkimi, troską o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz brak przygotowania od strony technicznej Szczytu na wyznaczony czas, decydujemy się przesunąć dzień otwarcia 5. Szczytu Integracji Nordackiej na 4 maja 2024 roku.
 12. Szanowni Państwo, niniejszym otwieram tenże wąteczek poświęcony dzieleniu się z resztą Nordatczyków wybitnymi dziełami muzycznymi... Zacznę od przedstawienia insulijskiej pieśni wojennej "Erika" z okresu Wspaniałego Najjaśniejszego Imperium TRANSnordackiego. Wyraźnie widać w nim elementy charakterystyczne dla tej epoki z dziejów Cesarstwa Insulii, czego nawet nie trzeba tłumaczyć...