• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Historia Ampracza-Prehistoria(okres od 50 tyś lat p.n.e. do 300 roku p.n.e.)


Leszek Ebe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tutaj zgromadzonych. Tutaj będę opisywał przede wszystkim Historię miasta Ampracz. Dowiedzie się wiele i historia będzie na pewno rozbudowana. Także zachęcam wasz do przeglądania. Oczywiście będę to publikował co jakiś czas. No koniec tego wstępu, czas moi czytelnicy na pierwszy rozdział Historia Ampracza-Prehistoria.

Rozdział I-Przybycie Wędrownych Nordatczyków Wędrownych

Jakieś około 50 tysięcy lat temu, Na tereny obecnej Muratyki, przybyli Nordatczycy Wędrowni. Byli totalnie nadzy i szukali tu jaskiń. Byli oczywiście też ludem koczowniczym. Głównie poszukiwali żywność na obecnych terenach Ampracza. Oczywiście już wiedzieli co to jest ogień, także mieli jak się ogrzać. Plemiona oczywiście rywalizowały między sobą, ale nie była to częsta rywalizacja i zazwyczaj chodziło tylko o przekroczeniu terenu przez drugie plemię, a nie zaplanowany atak na nie. Wtedy mężczyźni robili polowania na zwierzęta takie jak Niedźwiedzie Gruboskórne, Mamuty Amprackie, Kury Olbrzymie oraz Tygrysy Muratyckie. Kobiety natomiast zbierały owoce leśne lub łowiły ryby na pobliskich rzekach i jeziorach. W okresie około 40.000 lat p.n.e. uznali, że nazwą się Fryndlandczykami. Tak też Frydlandczycy zaczęli od tego okresu zajmować się wyrobem otoczaków. Natomiast okresie około 35.000-10.000 lat p.n.e rozwinęło się u fryndlandczyków to, że zamienili swój tryb życia z kotowniczego na tryb osiadły. Koniec rozdziału pierwszego.

  • Lubię to 1
  • Kocham to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział II-Frydlandczycy i skutki wielkiej bitwy o Holenn(Klasztorowo)

Więc zaczynamy od okresu 10.000-4.000 lat p.n.e. . Ten okres można uznać za początek rolnictwa wśród Frydlandczyków. Pierwsza roślina hodowana w okolicach Ampracza, była to kukurydza. Ponadto zaczęto hodować tutaj świnki. Zaczęto też ostrzyc patyki oraz używano ich do walk z plemionami, które były technologicznie do tyłu z Frydlandczykami. Ponadto w tym okresie używało się sformułowania wojowników plemiennych. Okres 4000-1093 lat p.n.e to okres w którym rozwinęła się religia oraz gospodarka. Zaczął się handel wymienny między Frydlandczykami. Ponadto zaczęto robić stoiska z drewnianym posągiem wielkiego Boga Frydlandczyka, który miał 2 ludzkie głowy, tułów niedźwiedzia i nogi tygrysa. Składano wtedy też w ofierze swoich ludzi, ponieważ jak uważali, to zaspokajało ich wielkiego Boga Frydlandczyka. Następnie nastał czas wielkiej bitwy o Holenn. Wtedy w okolicach Ampracza zostały tylko kobiety i dzieci. Ostatecznie wygrali Muratykanie, którzy byli do przodu z rozwojem technologicznym. Oczywiście Muratykanie dotarli aż do terenów okolic Ampracza. Kobiety i dzieci zostały zniewolone. Tym samym mamy tu początek okresu niewolnictwa. Muratykanie przynieśli ze sobą dzidy, proste łuki, ale też kościana biżuteria. Ponadto budowali szałasy, a nie jak Frydlandczycy mieszkający w jaskiniach. Koniec rozdziału drugiego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział III-Epoka miedzi

Okres 1000-600 lat p.n.e. . Zaczęła się epoka miedzi, jednak nie weszła od razu w drogę. Był to powolny proces wdrażania miedzi na rozwój muratykanów z okolic Ampracza. Pierw był tzw. okres wczesno-miedziany, który trwał 1000-850 lat p.n.e. . Zdecydowanie częściej były używane kamienie, niż miedź. Siekiery robiono głównie z połączenia patyka, sznurka i kamienia. Dzidy w większości też były robione z końcówką dużego kamienia, aczkolwiek zdarzały się wyjątki zrobione właśnie z końcówki miedzianej. Noże też były kamienne, ale zdarzały się też już miedziane. Rozwój w tym okresie był powolny, ale powoli zauważalny, że miedź jest jednak lepszym surowcem bojowym. Zdarzały się nawet groty miedziane do strzał. Jednak prawdziwa miedziana rewolucja nastąpiła później. Okres późno-miedziany, trwający w latach 850-600 lat p.n.e. to czasy gdzie miedź została doceniona i zdecydowanie częściej używana. Noże, siekiery, groty od strzał, groty od dzid były już miedziane. Ponadto w tym okresie powstawały też pierwsze tarcze! Oczywiście te tarcze były całkowicie drewniane, bo miedź jednak w tamtych czasach była bardzo cennym surowcem, ale drewniane tarcze skutecznie chroniły przed ciosami z miedzianych noży. Ponadto w tym okresie datuję się początki garncarstwa. Oczywiście wiadomo, były one robione z gliny. Ponadto coraz bardziej oddzielano myśliwego od wojownika. Zaczęto też udomawiać konie. Można wręcz rzecz, że rozpoczęły się pierwsze podróże konną. Także i transport się rozwijał. Jak chodzi o budownictwo, to nie było już tylko drewnianych szałasów. Pojawiły się kamienne szałasy. Okolice Ampracza coraz bardziej się rozwijały i było to widać gołym okiem. Koniec rozdziału trzeciego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział IV-Początek epoki brązu i powstanie miasta Ampracz

Okres 600-300 lat p.n.e. . Rozpoczęła się epoka brązu. Początkowo, tak jak kamień początkowo o wiele dominował miedź, tak miedź na tych początkach dominuje znacznie brąz. W tym okresie powstał też pierwszy pojazd kołowy-rydwan. Służył głównie tylko do grupowego przemieszczania się ludzi. Z czasem ponadto widać było w Ampraczu coraz więcej kamiennych i drewnianych chatek. Coraz to bardziej gospodarka się rozwijała. Ponadto zostały też udomowione osły, które służyły głównie do transportowania towarów, a nie jak wcześniej, że człowiek musiał sam transportować swój towar w wielkim drewnianym koszu na plecach. Rozwijało też się rybactwo. Coraz więcej rodzajów ryb pojawiało się na stole każdego osadnika. Oprócz samych ryb, popularne były też uprawa marchewek i cebuli. Oczywiście nadal uprawiano kukurydzę. Powstał też pierwszy tutejszy historyczny sport w okolicach Ampracza-siłowanie na ręce. Każdy osiłek który wygrywał w tym sporcie, zdobywał popularność w okolicach Ampracza, ale oczywiście takie osoby zazwyczaj były też wojownikami. Ponadto w 360 roku p.n.e pan Toggwan  wynalazł pismo piktograficzne. Od tej pory na glinianych tablicach, za pomocą młotka i dłuta rozpoczęto pisanie. W latach 380-300 p.n.e. rozpoczęła się budowa drewnianych murów osady. Jak się potem okazało, nazwano tą osadę-Ampracz. Miały one chronić głównie przed dziką zwierzyną. Koniec rozdziału czwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij