• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Robotniczograd


Rekomendowane odpowiedzi

100738100522647777.png

Flaga Amatorii

 

Robotniczograd, zwany "wieczną stolicą Amatorii", został założony w 1874 roku jako niewielka osada indiańska nosząca nazwę Little Small Horn. Szybko stał się swoistą stolicą dla Kugarów Westlandzkich i pozostawał nią do jesieni 1916 roku, kiedy to tereny te opanowali amatorscy dröxviñérš (przybysze z Marsylii - krainy geograficznej na wyspie Vox) pod wodzą Ærtüra Šwærša (1828 lub 1843 - 1916), jednakże już w grudniu owego roku wybuchła Wielka Rewolucja Kapitalistyczna, która szybko ogarnęła tereny miasta, któremu nadano obecną nazwę i uczyniono stolicą Socjalkapitalistycznej Republiki Kentaki, jednak zryw prostego ludu i biznesmenów został osłabiony przez wewnętrzne walki o władzę i ostatecznie stłumiony przez następcę Šwærša, Nawusa Kardaczowa (1877?-1949), wspomaganego przez siły repujerskie, które opanowały cały obszar. Okupacja trwała aż do wybuchu Drugiej Wielkiej Rewolucji Kapitalistycznej w 1949 roku, która obaliła marionetkowy rząd Kardaczowa i przegnała obcych okupantów, ustanawiając Robotniczograd stolicą Socjalkapitalistycznego Stanu Północne Kentaki. Na przełomie lat 2014-2015, po faktycznym rozbiorze terenów Amatorii między Uhrainę i Kugarię, Robotniczograd znalazł się na obrzeżach Republiki Autonomicznej Małouhrainy, gdzie został zmarginalizowany na rzecz miasta Równe. Po proklamowaniu SRW w grudniu 2019 roku miasto odżyło, by jednak po ustanowieniu Ulenu Voxlandzko-Westlandzkiego podczas aneksji kalkilistowwskiej popaść w marazm, a następnie dostać się pod władzę Secesyjnej Republiki Westland ustanowionej po odejściu sił muratyckich i kontrowersyjnej migracji pewnej części mieszkańców na Azymutię. Antyrządowe nastroje dały o sobie znać latem 2020 roku, po ogłoszeniu 15 lipca Statutu Autonomii Amatorskiej. Po wybuchu wojny domowej miasto stanęło w obliczu zagrożenia ze strony Kugarów, jednak proklamacja Saganatu Amatorskiego 25 września 2021 roku i ustanowienie Robotniczogradu stolicą przypieczętowało trwające już odrodzenie miasta i całej Amatorii. Permanentna niestabilność regionu skończyła się gdy w drodze porozumienia doszło do powstania odnowionego Państwa Westland w 1 stycznia 2024 roku w ramach Federacji Nordackiej jako kontynuatora prawnego Cesarstwa Insulii i kulturowego Secesyjnej Republiki Westland, Federacji Repujerstanu oraz Saganatu Amatorii. Robotniczograd jest uważany do dziś za stolicę amatorskiego separatyzmu który ma tu swoją długą i burzliwą tradycję. 

Demografia

Według danych z 2021 roku Robotniczograd liczy sobie 743 400 mieszkańców, co czyni go drugim największym miastem w Westlandzie. W 2024 roku miasto miało ponad 854 345 mieszkańców. Większość mieszkańców to Amatorzy choć znajduje się tu również sporo Kugarów i diaspora uhraińsko-repujerska.

Miejsca w mieście

Znajduje się tu siedziba dawnego Sagana (niegdysiejsza siedziba Pierwszych Kapitalistów), Muzeum Secesyjnej Republiki Westland, dawny sztab Ludowej Ordy Taboru (jeszcze dawniej sztab Policji Ludowo-Biznesowej), fabryka broni palnej, fabryka betonówki, stacja kolejowa, państwowa giełda i drukarnia i polowe lotnisko, Galeria Szczególnie Zasłużonych Dla Wielkiej Rewolucji Kapitalistycznej

Wydarzenia w Robotniczogradzie od 2019 roku

W lipcu 2020 roku miał tu miejsce Zjazd Partii Kapitalistów-Rewolucjonistów 

W październiu 2021 roku delegaci Winkulijskiego Okręgu Autonomicznego odwiedzili Robotniczograd i wzieli udział w rozmowach winkulijsko-amatorskich. 

Od roku października do listopada 2021 roku trwało tu największe wydarzenie artystyczne w Westlandzie - Międzynarodowy Festiwal Paździerzu. 

[artykuł do rozbudowania]

  • Kocham to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij