• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Tworzenie Wielkiej Floty Republiki


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Marszałku,

 Piszę w sprawie rozpoczęcia działalności floty, które to bym chciał przedyskutować razem z Panem. Pierwszym moim pomysłem jest zwodowanie 3 krążowników lekkich klasy "Swietlana" wraz z zwerbowaniem załogi na nie, proponuje wcześniejsze szkolenie załogi zanim zostanie zwodowany pierwszy okręt a gdy okręt zostanie zwodowany to rozpocząć szkolenie na okręcie by załoga się z nim zapoznała. Po zwodowaniu 3 okrętów polecał bym przeprowadzić manewry morskie w celu sprawdzenia stanu bojowego okrętów jak i załóg. Na razie z flotą bym tyle zrobił żeby spokojnie przeprowadzić rekrutację jak i budowanie/wodowanie okrętów.

 Sprawa druga to jest flaga i herb floty żeby nasze okręty odróżniały się od okrętów innych państw, ale myślę że te sprawę można przedyskutować na komunikatorze zewnętrznym.

 

Z wyrazami szacunku

Marynarz Wielkiej Floty Republiki 

Michaił Pawłow

Edytowane przez Michaił Pawłow

Michaił  Grigoriewicz  Pawłow

spacer.png

Marynarz Wielkiej Floty Republiki 

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michaił Pawłow napisał:

Panie Marszałku,

 Piszę w sprawie rozpoczęcia działalności floty, które to bym chciał przedyskutować razem z Panem. Pierwszym moim pomysłem jest zwodowanie 3 krążowników lekkich klasy "Swietlana" wraz z zwerbowaniem załogi na nie, proponuje wcześniejsze szkolenie załogi zanim zostanie zwodowany pierwszy okręt a gdy okręt zostanie zwodowany to rozpocząć szkolenie na okręcie by załoga się z nim zapoznała. Po zwodowaniu 3 okrętów polecał bym przeprowadzić manewry morskie w celu sprawdzenia stanu bojowego okrętu jak i załogi. Na razie z flotą bym tyle zrobił żeby spokojnie przeprowadzić rekrutację jak i budowanie/wodowanie okrętów.

 Sprawa druga to jest flaga i herb floty żeby nasze okręty odróżniały się od okrętów innych państw, ale myślę że te sprawę można przedyskutować na komunikatorze zewnętrznym.

 

Z wyrazami szacunku

Marynarz Wielkiej Floty Republiki 

Może nie mam kompetencji do tego, ale mogę przedstawić to co istnieje;
spacer.png

Także można wykorzystać sztandar jako flagę floty.

Kwestia statków wygląda trochę inaczej, bowiem najpierw trzeba określić porty wojenne oraz ich rozlokowanie w kraju, następnie przygotować grupy okrętów, czytaj floty, a potem zajmować się dopieszczaniem szczegółów takich jak klasy itd. Statki poza tym jak dobrze załatwimy może dla nas zwodować Republika Bialeńska, chociaż wolałbym, abyśmy operowali na początku małymi jednostkami zanim przejdziemy do operowania Krążownikami Lekkimi, które jeżeli się nie mylę nie są już powszechnie stosowane w XXI wieku. Polecałbym jednak marynarkę na wzór lekkiej z korwetami, niszczycielami i małymi okrętami pomocniczymi. 

Kłaniam się nisko braciszku. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Pawłow napisał:

Może nie mam kompetencji do tego, ale mogę przedstawić to co istnieje;
spacer.png

Także można wykorzystać sztandar jako flagę floty.

Kwestia statków wygląda trochę inaczej, bowiem najpierw trzeba określić porty wojenne oraz ich rozlokowanie w kraju, następnie przygotować grupy okrętów, czytaj floty, a potem zajmować się dopieszczaniem szczegółów takich jak klasy itd. Statki poza tym jak dobrze załatwimy może dla nas zwodować Republika Bialeńska, chociaż wolałbym, abyśmy operowali na początku małymi jednostkami zanim przejdziemy do operowania Krążownikami Lekkimi, które jeżeli się nie mylę nie są już powszechnie stosowane w XXI wieku. Polecałbym jednak marynarkę na wzór lekkiej z korwetami, niszczycielami i małymi okrętami pomocniczymi. 

Kłaniam się nisko braciszku. 😉 

  Wzór sztandaru/flagi mnie szczerze zadowala. Jeśli Republika Bielańska by była skłonna pomóc w zwodowaniu okrętów to był zadowolony, patrząc na teraźniejszy wiek potwierdzam zmianę klasy okrętu na korwety, chociaż jednak pozostał bym przy swoim toku szkolenia załóg okrętów ponieważ, gdy zaczniemy ich szkolić na przykład na mniejszych okrętach typu "okręt rzeczny" wtedy załogi by musiały przechodzić ponowne nie potrzebne szkolenia. Pięknie dziękuje za podsuniecie propozycji w jakim kierunku marynarka ma iść wezmę to pod uwagę. 

również się kłaniam bracie 😉 

Michaił  Grigoriewicz  Pawłow

spacer.png

Marynarz Wielkiej Floty Republiki 

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michaił Pawłow napisał:

  Wzór sztandaru/flagi mnie szczerze zadowala. Jeśli Republika Bielańska by była skłonna pomóc w zwodowaniu okrętów to był zadowolony, patrząc na teraźniejszy wiek potwierdzam zmianę klasy okrętu na korwety, chociaż jednak pozostał bym przy swoim toku szkolenia załóg okrętów ponieważ, gdy zaczniemy ich szkolić na przykład na mniejszych okrętach typu "okręt rzeczny" wtedy załogi by musiały przechodzić ponowne nie potrzebne szkolenia. Pięknie dziękuje za podsuniecie propozycji w jakim kierunku marynarka ma iść wezmę to pod uwagę. 

również się kłaniam bracie 😉 

Moim skromnym zdaniem powinniśmy szkolić flotę na symulatorach tak jak ma to miejsce w nieistniejącej MWRP (filmik zostawię niżej) zanim trafią na prawdziwe okręty. Tu też zmniejszy się koszt szkolenia, a także zminimalizujemy ryzyko zatopienia okrętu, gdy młody oficer wpłynie na górę lodową, czy inne tałatajstwo. 

Co do okrętów to akurat robota dla dowódcy Armii, ale jego obecność na forum nie równa się aktywności niestety...

Coś na ten wzór.

spacer.png

Edytowane przez Piotr Pawłow

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zorganizowania floty już się za to wziąłem i korzystając ze starych danych z forum ZKRM oraz ZKRM kiedy jeszcze była częścią FN jestem w stanie stworzyć coś co trzyma się kupy.

Jeżeli chcemy poznać dokładne rozlokowanie baz dla marynarki to jesteśmy zmuszeniu czekać na pana @Waksman gdyż tylko on takowe może posiadać, Pamiętam jednak dwie główne bazy marynarki, Eihenberg oraz Mosellbi gdzie ta druga jest zarazem największa stocznią jaką IV Republika dysponuje, poza nimi mamy w budowie bazę marynarki wojennej "Manowce" oraz równie potężną co poprzednią stocznę w Kostrzyniu gdzie parę lat temu Koribia zleciła budowę Hermesa jedynego lotniskowca jakim dysponujemy.

Kwestię bandery pragnę pozostawić panu @Piotr Pawłow gdyż pokazał on już że wraz panem @Waksman są w stanie tworzyć prawdziwe dzieła sztuki z tak prostych z pozoru rzeczy.

  • Lubię to 1

8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

99527777916552134.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij