• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Działania dowódcy HSZ


Artur Kardacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 grudnia powołany zostałem na stanowisko Dowódcy Hawilandzkich Sił Zbrojnych. Stało się to jeszcze za panowania JKM Tadeusza. Nie wiem, czy jego decyzja zostanie podtrzymana przez nowego władcę. Liczę na to i wierzę, że moje doświadczenie przemawia za obdarzeniem mnie kredytem zaufania. Niemniej skoro jeszcze pełnię powierzoną mi funkcję.

Przed nami ciężki, żmudny i pełen pracy okres budowania Hawiladzkich Sił Zbrojnych. Wszystko musimy praktycznie budować od zera. Jednakże, żeby w ogóle o tym myśleć, musimy pochylić się nad narracyjną gospodarką Hawilandu. Wiele rzeczy wymaga opisania a jeszcze więcej rozbudowy i unowocześnienia. Bez dobrze działającej gospodarki nie możemy skupić się na przemyśle zbrojeniowym. Nad nim należy skupić się w następnej kolejności. Powstaną fabryki wojskowe, stocznie, ośrodki treningowe. Do kraju ściągnięci zostaną inżynierowie i specjaliści niezbędni do opracowywania własnego sprzętu wojskowego. Powołany zostanie Hawiladzki Instytut Wojskowości, którego zadaniem będzie produkacja/zakup nowego sprzętu, modernizacja oraz szkolenie żołnierzy. Później przeprowadzona zostanie selekcja już obecnych żołnierzy. Z tej grupy wybrani zostaną przyszli oficerowie. Na końcu czeka nas wielka kampania rekrutacja i formowanie nowych jednostek. Wszystko to wymaga ogromnej ilości czasu i determinacji. Liczę, że w budowę i funkcjonowanie Hawiladzkich Sił Zbrojnych zaangażowani będą wszyscy obywatele.

Na razie to wszystko. W tym wątku będą pojawiały się dokonania, jakie z biegiem czasu uda nam się osiągnąć. 

  • Kocham to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ignacy Waszo
5 godzin temu, Artur Kardacz napisał:

Przed nami ciężki, żmudny i pełen pracy okres budowania Hawiladzkich Sił Zbrojnych.

A przed kim się będziemy zbroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 07:32, Artur Kardacz napisał:

18 grudnia powołany zostałem na stanowisko Dowódcy Hawilandzkich Sił Zbrojnych. Stało się to jeszcze za panowania JKM Tadeusza. Nie wiem, czy jego decyzja zostanie podtrzymana przez nowego władcę. Liczę na to i wierzę, że moje doświadczenie przemawia za obdarzeniem mnie kredytem zaufania. Niemniej skoro jeszcze pełnię powierzoną mi funkcję.

Przed nami ciężki, żmudny i pełen pracy okres budowania Hawiladzkich Sił Zbrojnych. Wszystko musimy praktycznie budować od zera. Jednakże, żeby w ogóle o tym myśleć, musimy pochylić się nad narracyjną gospodarką Hawilandu. Wiele rzeczy wymaga opisania a jeszcze więcej rozbudowy i unowocześnienia. Bez dobrze działającej gospodarki nie możemy skupić się na przemyśle zbrojeniowym. Nad nim należy skupić się w następnej kolejności. Powstaną fabryki wojskowe, stocznie, ośrodki treningowe. Do kraju ściągnięci zostaną inżynierowie i specjaliści niezbędni do opracowywania własnego sprzętu wojskowego. Powołany zostanie Hawiladzki Instytut Wojskowości, którego zadaniem będzie produkacja/zakup nowego sprzętu, modernizacja oraz szkolenie żołnierzy. Później przeprowadzona zostanie selekcja już obecnych żołnierzy. Z tej grupy wybrani zostaną przyszli oficerowie. Na końcu czeka nas wielka kampania rekrutacja i formowanie nowych jednostek. Wszystko to wymaga ogromnej ilości czasu i determinacji. Liczę, że w budowę i funkcjonowanie Hawiladzkich Sił Zbrojnych zaangażowani będą wszyscy obywatele.

Na razie to wszystko. W tym wątku będą pojawiały się dokonania, jakie z biegiem czasu uda nam się osiągnąć. 

Pięknie to się zaczyna, i oby tak szło dalej!

99886723298755545.png

Król Hawilandu, Tadeusz I Wielki

1213.png

Aktualnie niedostępny, w razie problemów proszę o kontakt: tadeuszhenrykowski@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 07:32, Artur Kardacz napisał:

18 grudnia powołany zostałem na stanowisko Dowódcy Hawilandzkich Sił Zbrojnych. Stało się to jeszcze za panowania JKM Tadeusza. Nie wiem, czy jego decyzja zostanie podtrzymana przez nowego władcę.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że żadne rozporządzenie JKM Tadeusza I Wielkiego nie zostanie unieważnione, to samo tyczy się powołań, aktualnie nie planuje wprowadzać zmian. Szczegółowy opis działań w wojsku jest na plus, będzie trzeba obserwować 😄

(-) II Król Hawilandu, III Kanclerz Hawilandu oraz lider partii "Wolny Hawiland". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszło do podpisania dwóch umów z firmami:

• Hohenburg Wapen - którego zadaniem będzie opracowywanie i produkcja broni osobistych dla Hawilandzkich Sił Zbrojnych. Dzięki tej umowie na wyposażeniu sił lądowych znajdą się m.in pistolety bojowe KVW-D 01, karabinki SAR-KA-1 oraz karabiny wyborowe STL-KW-1 (te dwa ostatnie znajdują się w ofercie Związkowych Zakładów Zbrojeniowych).

• Hohenburg Bouwbedrijf - zadaniem tejże firmy będzie remont istniejących baz wojskowych (według nieoficjalnych doniesień większość z nich znajduje się w opłakanym stanie) oraz budowa nowych. Hohenburg Bouwbedrijf zajmie się również budową wszelkich innych instalacji militarnych (takich jak bunkry, lotniska itp.)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij