• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Historyczna niezgoda Muratyki i Insulii


Gość Vladimir Agucko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vladimir Agucko
Cytat

Sprawa tyczy się wydarzeń związanych z rozpadem Federacji Nordackiej - państwa federacyjnego złożonego m.in. z Muratyki, Zjednoczonego Państwa Voxlandu i Westlandu oraz Winkulii.
20 stycznia 2020 roku pełniłem funkcję Prezydenta Federacji Nordackiej. Po zakulisowych rozmowach wynegocjowałem przyłącznie Zjednoczonego Państwa Voxlandu i Westlandu (które wcześniej było niepodległym państem) do Federacji. Moja decyzja spotkała się z krytyką współobywateli, a dokładając do tego ogólne niezadowolenie społeczne z obecnej sytuacji politycznej, część obywateli rozpoczęła przewrót przeciwko mnie.
Wiedząc, że nie ucieknę puczystom i chcąc umrzeć jako Prezydent, a nie ex-prezydent, postanowiłem popełnić samobójstwo skacząc z mostu w Gaudium.
Zjednoczonemu Państwu Voxlandu i Westlandu groziło wyrzucenie z Federacji Nordackiej. Nowy Prezydent FN zarządził referendum w sprawie odebrania ZPViW statusu prowincji. Ku zaskoczeniu Voxlandczyków i Westlandczyków, obywatele Federacji opowiedzieli się za pozostaniem ZPViW w składzie FN.
I tutaj zaczyna się kontrowersyjna część. August de la Sparasan obawiając się, że ZPViW wkrótce może wyjść z łask władz Federacji Nordackiej, przeprowadził sprytny ruch polityczny, a mianowicie podpisał traktat z inną prowincją FN - Muratyką, na mocy którego ZPViW przestaje być prowincją FN, a staje się regionem Muratyki. Dzięki temu niemożliwe byłoby wyrzcenie Zjednoczonego Państwa z Federacji, bo oznaczałoby to ingerowanie w terytorium Muratyki.
Krytycy Augusta zarzucają mu, że sfałszował ten traktat i przyłączenie ZPViW do Muratyki było motywowane jedynie jego prywatnymi interesami. Mówi się, że skoro w referendum większość mieszkańców Federacji Nordackiej opowiedziało się przeciwko pozbyciu się ZPViW, to nie istniało żadne zagrożenie dla interesów Zjednoczonego Państwa, które chciał rzekomo zabezpieczyć August. Głównym propagatorem tej teorii jest Aleksander Novak.
W późniejszych czasach doszło także do omyłkowego wystrzelenia z terytorium Westlandzkiego miasta Towarzyszowo pocisku balistycznego. Rakieta spadła na ziemie muratyckie, zamiast uderzyć w obiekt testowy w Westlandzie.
To są historyczne źródła niezgody insulijsko-muratyckiej. Jednakże do tego dochodzi fakt, że spora część Insulijczyków działała niegdyś w Federacji Nordackiej i/lub Unii Trzech Narodów, więc żywi negatywne emocje do Republiki Muratyki z powodów, z których Muratyka była krytykowana przez Unijczyków i Federatów.

Źródło

Może czas przestać tkwić w konfliktach i próbować je rozwiązać? Może nie w taki sposób, że się będzie skakało z mostu? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij