Jump to content

Instytut Meteorologii Wyspiarskiej (IMW)


Recommended Posts

image-removebg-preview.png.d3e4bc840df37f7b9be3d05e57dba5ea.png

Instytut Meteorologii Wyspiarskiej (IMW) to non-profitowa instytucja założona w 2023 roku przez byłego prezydenta Postanu, Romana Octopica. Misją IMW jest badanie i prognozowanie warunków atmosferycznych na wyspach Ruorag i Steg w Królestwie Hawilandu na kontynencie Nordackim. IMW korzysta z najnowocześniejszych narzędzi i technologii, aby zbierać dane meteorologiczne z wysp i analizować je w celu opracowania dokładnych prognoz pogody dla mieszkańców i turystów. Instytut prowadzi także badania naukowe, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat klimatu i atmosfery wysp. Wyspy Ruorag i Steg cechują się umiarkowanym klimatem morskim. W lecie średnie temperatury wynoszą od 17 do 24 stopni Celsjusza, podczas gdy w zimie oscylują w przedziale od -1 do 4 stopni Celsjusza. W jesieni i wiosnie średnie temperatury wynoszą od 4 do 13 stopni Celsjusza. IMW bada również zjawiska atmosferyczne, takie jak burze, wichury i huragany, które mogą wpłynąć na warunki pogodowe na wyspach. Dzięki swojej działalności IMW pomaga społeczności wyspiarskiej w planowaniu i podejmowaniu decyzji, które są związane z zagrożeniem związanym z pogodą.

  • I love it! 1
Link to comment
Share on other sites

Na wyspie Ruorag w dniach 1.05-5.05 występywać będą temperatury od 11 do 16 stopni celsjusza. W stolicy Wyspy, Ruorag, zapowiadamy temperatury od 13 do 17 stopni. Co do wyspy Steg, występywać będą tam temperatury od 14 do 18 stopni, ale będzie zachmurzenie, więc nie ujrzymy słońca.

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od 20 maja do 1 czerwca temperatury na wyspach wachać będą się w okolicach od 16 do 19 stopni celsjusza, po 1 czerwca do ok. 7 czerwca temperatury będą nawet sięgać 23 stopni!

Cytat

mam nadzieje że lotniska są otwarte

Są, ale lotniska są tylko w Ruorag i Steg. Ceny to od 170 do 200 koron przez HawAIR, inne linie to chyba tylko IslandAir, ale one to od 200 do 210 koron

  • I love it! 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Temperatury lekko się zmieniają:

4 czerwca - 21 stopni

5 czerwca - 12 stopni do godziny ok. 15, później od 15 do 17 stopni

6 czerwca - 24 stopni

7 czerwca - 22 stopnie

 

Przewidujemy też temperatury do 10 czerwca:

8 czerwca - 20 stopni

9 czerwca - 18 stopni

10 czerwca - 26 stopni

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share