• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Desperackie wystąpienie Cysorza Nieinsulii


Gość Vladimir Agucko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vladimir Agucko
Cytat

Ja powiem konkretnie i w punkt - Westland się rozpada na naszych oczach. Forumnacje przegrywają konkurencję z pożeraczami czasu takimi jak TikTok, Instagram, inne social media, Netflix, Amazon Prime, gry mobilne, komputerowe gry free2play czy konsole wideo. Świat zmierza w takim kierunku, że człowiek chce w jak najkrótszym okresie czasu doznać jak najwięcej bodźców. Skraca się attention span, A ludzie preferują coraz krótsze formaty (np. jednominutowe filmy na Instagramie zamiast 20-minutowych filmów na YouTube). Konsument mediów oczekuje natychmiastowej reakcji na to, co wyklika czy napisze. Forum jest formatem przeszłościowym, który po prostu przegrywa rywalizację o czas człowieka w nierównej walce z uzależniającymi dostarczycielami bodźców.
Zaadresować ten problem możemy dwojako. Albo dostosowujemy się do realiów XXI wieku i idziemy w stronę klikalnego kraju, szybkiej listy dyskusyjnej, discordnacji lub państwa-gry, albo kreujemy się jako alternatywa dla tych bezproduktywnych, dekadenckich, uzależniających mediów. Świat, gdzie nie musisz płacić, aby doświadczać pełni doznań, który nie jest zaprojektowany tak, aby Cię uzależniał, nie wymusza na Tobie obecności, a za to rozwija Twoje umiejętności i zdolności w świecie realnym. Dla większości ludzi zabrzmi to po prostu śmiesznie i zleją temat. Ale dla nas to dobrze, bo przyciągniemy do siebie zainteresowanie ludzi, którzy są w stanie się skupić na takim spokojnym formacie, włożyć w coś realny wysiłek, by być dumnym z dokonanej pracy.
Mój wykład brzmi może aż przesadnie idealistycznie. Ale musiałem zastosować kilka hiperboli, żeby uwidocznić problem z samymi fundamentami, na których stoją mikronacje. Wiem, że pytanie było o Westland, ale problemem Westlandu jest to, że stoi w miejscu, kiedy cały świat idzie do przodu. Stosujemy te same mechaniki używane od dekad - robienie narracji na forum, walka o władzę w kraju, opisywanie własnego państwa, kultury, religii, pisanie czegoś w rodzaju książki. Inne państwa mają klikalne systemy gospodarcze, a Westland jest 100% forumnacją, która nawet nie ma Discorda.

Link do oryginału

Grunt pod nóżkami Cysorza zaczyna się palić. Ile można czytać takich malkontenckich opisywaczy rzeczywistości, w którą chcą wierzyć i w niej pozostawać?? Powiem Ci tak, cysorz - wyłożyłeś się po całości. 😄  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij