• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Zmienne nastroje w Westlandzie


Rekomendowane odpowiedzi

Znany od dawna marazm na ulicach wielu westlandzkich miast zdaje się zwiększać. Ludzie oczekujący na jakiekolwiek decyzje ze strony władz westlandzkich i kiriańskich coraz bardziej wypełniają się emocjami frustracji i pustki. Wielu starych przywódców grup politycznych, mówców publicznych i dowódców wojskowych niecierpliwi się. Lud westlandzki jest zawiedziony nowym państwem westlandzkim. Zamiast nieznośnych separatyzmów coraz bardziej popularne są idee pankiryzmu, neosecesyzmu i polityki silnej ręki. Niektóre grupy polityczne samo-zorganizowały się nawet w lokalne komitety wykonawcze by móc ominąć powolną legislację rządu w Los Alexos na rzecz oddolnego sprawowania władzy na swym terytorium w celu regulacji wielu kwestii gospodarczych, organizacyjnych i społecznych. Brak inicjatywy ze strony urzędników Państwa Westland zmusił ich wręcz do takich działań. Nie ma się co dziwić więc, iż do świadomości ludu westlandzkiego dochodzą te same hasła, co z czasów Rewolucji 4 maja, początków Westlandu w 2019 roku, czy niesławnych wojen domowych i puczy. Innymi słowy, świadomość rewolucyjna coraz bardziej wybija się na powierzchnię. Słychać już zza szemranych pokojów plotki, jakoby indywidua niejakie planowały i knuły spisek, mający na celu ustanowić ład i porządek, inicjatywę i przywrócić chwałę Westlandu. Aktywizacja międzynarodowej społeczności dodatkowo wzmożyła takie nastroje, westlandczycy nie chcą zostać bezczynni i zapomnieni.  

Rząd w Los Alexos jest bardzo słaby i nawet lokalne struktury separatystycznych nacjonalistów odnowiły swoje władze np. w Xiasongu czy Barradzie. Rządy centralistów w Indianagradzie, Górnie czy Gryffinie to mit, tak samo w górskich i wiejskich regionach Anszanu, Krajiny i Amatorii. Jedynie w największych miastach władza jest faktycznie utrzymywana. Lokalne władze musiały odnowić swoją władze, ponieważ rząd centralistów nie odnowił żadnych służb cywilnych, sił zbrojnych czy milicji mogących utrzymywać porządek. Nawet "Zjednoczone Siły" nie postanowiły przenieść żadnego ze swych garnizonów do Westlandu.

Winkulijczycy z Taskasu napadli na opuszczoną bialeńską bazę wojskową, grabując jej z broni, nawet tej ciężkiej, w samoobronie przed lokalnymi gangami narkotykowymi i przestępczymi, wyganiając stamtąd strażników rządu centralnego, który musiał po prostu zaakceptować fakt dokonany. Dawni wojskowi, zorganizowani w lokalne kluby weteranów, również zorganizowali takie samoobrony ku zadowoleniu mieszkańców miasteczek i wsi zachodniego Westlandu. Wielu z nich jest nawet w Partii Socjalkapitalistycznej, jednakże nie słuchają rozkazów swoich wyższych przełożonych z komitetów centralnych. 

Głosy mówią że jeszcze krótki czas został aż sceptycy centralistów zorganizują się w większe i zorganizowane grupy reformistyczne/rewolucyjne, chcące przejąć inicjatywę w Los Alexos, i zamienić rząd rezydentów na prawdziwych secesyjnych prezydentów, jak za dawnych dobrych czasów. 

 

Edytowane przez AleksanderNovak
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec bierności władz w Los Alexos, liczni pomniejsi działacze z najdalszych i bliższych miasteczek i wsi zaczęli samoorganizować się w znane od dawna gminy i milicje. Byli wojskowi wyłonili się wkońcu i zaczęli aktywnie działać. Połączone siły różnych grup z różnych części kraju utworzyły na zjeździe w Robotniczogradzie Ludową Konfederację Kiryzmu która łączy idee egalitarnego socjalkapitalizmu i pankiryzmu w jedną całość korzystając z tradycji oddolnego sprawowania władzy wyniesionych z secesyzmu westlandzkiego. Powstały liczne komitety wykonawcze w Ivanowie, Robotniczogradzie, Eustachinie, Towarzyszowie, Los Alexos i Endseju oraz sekcja wojskowa Konfederacji Kiryzmu - Ludowa Milicja Kiryjska, która do niedawna tajna, teraz wychodzi na powierzchnię, liczy 20 tysięcy członków zgrupowanych w liczne bataliony. Powstały oddziały pancerne, zmechanizowane jak i artyleryjskie dzięki pomocy starym wojskowym. Ostatnimi dniami przeszły liczne manifestacje na cześć Ludowej Konfederacji Kiryzmu podczas gdy władza w Los Alexos nadal wykazuje się biernością i bezsilnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludowa Milicja Kiryjska, a bardziej szczegółowo jedna z jej jednostek - Anszańska Dywizja Ludowej Milicji Kiryjskiej, była jednostka Sił Zbrojnych Federacji Repujerstanu a wcześniej - Armii SRW, wierna byłemu Prezydentowi Secesyjnej Republiki Westland oraz naczelnemu generałowi Aleksandrowi Novakowi, przemaszerowała dziś ulicami Ivanowa, niosąc zarówno kiryjskie jak i repujerskie i secesyjne sztandary i flagi. Tamże też z licznymi oficerami Aleksander Novak przemówił na wiecu na Placu Narodowym.

Repujerzy, Kugarzy, Amatorzy! Nie możemy dłużej czekać na budowanie potęgi kiryjskiej. Dlatego też apeluję do Sekretarza Partii Augusta oraz Kamiljana Harlina o niezwłoczne podpisanie porozumień z Kirianią o zjednoczeniu tj. formalnym wchłonięciu Kirianii do Westlandu a następnie utworzeniu nowego państwa kiryjskiego. Inaczej pomaszerujemy do Los Alexos i siłą wyegzekwujemy te postanowienia. Nasze siły liczą do 50 tysięcy żołnierzy i nie zawchamy się ich użyć. Mimo wszystko wierzymy w przyjaźń i dobrą wolę rządu Los Alexos i oczekujemy dokonania tych ustanowień. 

  • Nie lubię tego! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij