• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
 • Dodaj nową pozycję...
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt

Marsz dla milionów, nie milionerów


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
 •   Zaimki: dowolne

 •   Zaimki: dowolne

  Dzisiaj równo o godzinie 12:00 rozpoczął się marsz dla milionów, nie milionerów organizowany przez członków i sympatyków Partii Pracy Muratyki. Jego trasa przebiega ulicami azymuckiego miasta Sarajska. Marszującym przewodzi Przewodniczący Partii Pracy Muratyki Klemens Morak oraz jeden z czołowych azymuckich działaczy Partii Pracy Muratyki - Lars Andersen.

  Marsz można nazwać swego rodzaju wiecem poparcia dla postulatów głoszonych przez Partię Pracy Muratyki. Lokalna policja oceniła, że w wydarzeniu bierze udział około 14 tysięcy osób.

  Trasa marszu:

  1. Pomnik 8-lecia Muratyki - START MARSZU,
  2. Azymucki Instytut Nauk - przemowa profesor Mai Nielsen,
  3. Muzeum Historii Azymuckiej - przemowa Larsa Andersena,
  4. Azymucka Akademia Pułkowa - przemowa Elżbiety Lind,
  5. Biały Pałac - PUNKT KOŃCOWY - przemowa Przewodniczącego Klemensa Moraka.

  Pod Pomnikiem 8-lecia Muratyki rozpoczęła się pierwsza część marszu. Głos zabrał Klemens Morak, celem wprowadzenia uczestników, obserwatorów i mediów w ideę marszu.

  Avatar

  Najdrożsi! Zebraliśmy się tutaj, aby wybrzmiały nasze postulaty. Naszym celem jest zbudować państwo przyjazne dla milionów, a nie tylko dla milionerów. Aby to osiągnąć, musimy sprawić, aby każdy obywatel mógł swobodnie założyć firmę, bez obawiania się o ryzyko takiej inwestycji. Prawdziwa wolność gospodarcza ma miejsce wtedy, gdy każdy uczestnik rynku ma równe szanse na rozwój. Obywatelom należy się stosowne zabezpieczenie socjalne, które pozwoli im zaryzykować z własnym pomysłem na firmę, bez ryzyka wpadnięcia w ubóstwo. Nasze podatki nie powinny obciążać najmocniej tych, których na ich spłatę najbardziej nie stać, tylko tych, dla których 100 jordów w jedną lub drugą stronę nie robi wielkiej różnicy.

  Chcemy państwa, które po prostu szanuje godność człowieka, godność pracownika i godność obywatela. Nie chcemy państwa, w którym robotnik skazany jest na ciężką pracę fizyczną 50 godzin w tygodniu za płacę minimalną. Państwa, w którym szanse na rozwój ma tylko garstka najmajętniejszych... Potrzebujemy natychmiastowego i gwałtownego podniesienia stopy życia w Muratyce. Szczególnego wsparcia potrzebuje sektor rolniczy i przemysłowy - siły napędowe naszej gospodarki.

  Z tego miejsca pragnę przedstawić nasze czołowe postulaty gospodarcze:

  1. Wprowadzenie bezwrotnej dotacji w wysokości 5000 jordów na założenie i rozpoczęcie działalności przez nową spółdzielnię lub 2500 jordów na start nowej firmy. Te środki to inwestycja w przedsiębiorczość i rozwój biznesu - dzięki nim otworzą się nowe miejsca pracy, a obywatele będą mieli okazję bez większego ryzyka wypróbować swój pomysł na biznes.
  2. Ustanowienie zasiłku dla bezrobotnych. Każdy, kto mimo aktywnego szukania pracy, przez okres 6 miesięcy nie znajdzie zatrudnienia (nie odmówi na żadną ofertę pracy), będzie mógł ubiegać się o wypłatę zasiłku w wysokości 200 jordów miesięcznie na okres 2 lat. Po znalezieniu pracy zasiłek nie przepadnie - zostanie przemieniony w ulgę podatkową o tej samej wysokości do momentu upływu rzeczonego okresu 2 lat.
  3. Przemienimy obecny regresywny system podatkowy na sprawiedliwy system progresywny. Obniżymy stawkę podatku VAT do 5%. Zrównamy kwotę wolną od podatku (PIT) z 12-krotnością płacy minimalnej. Wprowadzimy progresywne stawki podatku od osób fizycznych (PIT).
  4. Ułatwimy procedurę strajku. Ochronimy strajkujących przed zemstą ze strony pracodawcy.
  5. Wprowadzimy dwie wolne soboty od pracy w każdym miesiącu, niezależnie od branży. Pracownik będzie mógł wybrać, czy bierze wolne, czy idzie do pracy w sobotę za 200% podstawowego wynagrodzenia.
  • Kocham to! 1
  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Opublikowano
 •   Zaimki: dowolne

 •   Zaimki: dowolne
  Avatar

  Obywatele! Stoimy właśnie pod Azymuckim Instytutem Nauk. Chyba zgodzimy się wszyscy, że współczesna gospodarka to gospodarka oparta na wiedzy. Większe umiejętności, doświadczenie, kwalifikacje oznaczają większy sukces zawodowy. Liczy się to, kto szybciej pozyska jak najwięcej wiedzy. Od tego, jak dobrze wyedukowane będzie nasze społeczeństwo, zależą pensje naszych rodaków. Produktywna gospodarka zasilona jest przez wykwalifikowanych robotników i doświadczonych specjalistów. Podstawą rozwoju gospodarczego jest rozwój naukowy, edukacyjny. Edukacja i nauka to fundamenty naszego państwa. Dlatego głośno wykrzyczmy, czego oczekujemy od systemu edukacji:

  1. Chcemy zwiększyć nakłady finansowe na badania i rozwój! Innowacje gospodarcze wynikają z innowacji technologicznych. Aby nasza gospodarka była kompetetywna, musimy mieć przewagę technologiczną. To natomiast wymaga wysokich nakładów na rozwój nauki i badania naukowe. Nasze państwo musi lepiej wynagradzać naukowców, zapewniać im lepszy sprzęt i lepsze warunki pracy.
  2. Chcemy dofinansować publiczne szkolnictwo! Nauczyciel to bardzo odpowiedzialny zawód, za który należy się odpowiednio wysoka pensja. Nie przyciągniemy do pracy w szkołach najlepszych nauczycieli, jeśli będziemy płacić im grosze.
  3. Trzy lekcje języka nordackiego w tygodniu w szkole! Język nordacki to język biznesu, lingua franca Federacji Nordackiej. Pozwala się porozumieć z ludźmi z większości kontynentu północnego. Powinniśmy więc skutecznymi i efektywnymi metodami uczyć go dzieci już od najmłodszych lat, aby mogły biegle porozumiewać się w tym języku przyszłości.
  4. Darmowe obiady w szkołach! Powinniśmy zapewnić uczniom zdrowe, zbilansowane i zgodne z ich alergiami oraz przekonaniami wyżywienie. Szkolna stołówka powinna dawać uczniom przykład, jak wygląda smaczny i dobry dla zdrowia posiłek. Nie powinniśmy przyzwyczajać dzieci do jedzenia słonych przekąsek, prostych kanapek i słodyczy.
  • Kocham to! 1
  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Opublikowano
 •   Zaimki: dowolne

 •   Zaimki: dowolne

  Marsz dotarł pod Muzeum Historii Azymuckiej. Zgromadzeni zatrzymali się na krótki moment, aby nabrać sił oraz wysłuchać w międzyczasie przemówienia Larsa Andersena.

  Avatar

  Chylę czoła ku zgromadzonym, że mają tyle siły, aby przemarszować z obrzeży miasta do jego centrum. Już zbliżamy się ku finałowi. Mamy teraz chwilę odpoczynku, więc wykorzystam okazję, żeby opowiedzieć Wam trochę, no właśnie, o transporcie. Bo wcale nie musimy się tak męczyć, aby z przemieszczać się z przedmieści do miasta, z jednego miasta do drugiego lub ze wsi do miasta.

  Nie każdego stać na auto, na paliwo i nie każdy ma czas prowadzić. Prowadzenie auta wymaga naszego pełnego skupienia. Siedząc w pociągu możemy spokojnie poczytać książkę lub popracować na laptopie. Moim zdaniem dobrze by było, abyśmy mieli wybór - czy jedziemy do danego miejsca samochodem, czy pociągiem, czy autobusem, a może tramwajem? Nie powinno być tak, że jesteśmy skazani na jedno jedyne rozwiązanie lub że sensowne połączenie w ogóle nie istnieje.

  Partia Pracy wychodzi na przeciw tym oczekiwaniom i postuluje radykalne odkorkowanie ulic, zmniejszenie hałasu miejskiego oraz ułatwienie komunikacji między wsią a miastem.

  Po pierwsze - pociąg w każdym freucie. Powinniśmy utrzymać i utworzyć nowe połączenia kolejowe do przynajmniej jednego miasta w każdym freucie. Tory nie powinny po prostu stać - musi po nich jechać pociąg. Powinniśmy nie tylko wykorzystywać istniejącą infrastrukturę kolejową, ale rozbudować ją, aby utworzyć nowe połączenia.

  Po drugie - autobus ze wsi do miasta i spowrotem. W okolicach każdego większego miasta powinny kursować lokalne linie autobusowe przewożące ludność wiejską do pracy i szkoły w miastach, a później spowrotem do domu.

  Po trzecie - miasta przyjazne pieszym i rowerzystom. Powinniśmy rozbudować sieć dróg rowerowych, wybudować autostrady rowerowe, a także poszerzyć chodniki dla pieszych. Konieczne jest wybudowanie przejść podziemnych i nadziemnych dla pieszych i rowerzystów, które umożliwiałyby bezkolizyjne przejście na drugą stronę ulicy, bez czekania na zmianę świateł. Ułatwi to życie nie tylko pieszym, ale także kierowcom samochodów, bo oznacza to mniej czekania na światłach.

  Po czwarte - metro w każdej gminie. Co najmniej jedno miasto w każdej gminie Muratyki powinno mieć przynajmniej jedną linię szybkiej kolei podziemnej. Metro omija korki, nie koliduje z ruchem samochodowym, rowerowym ani pieszym, a przez to jest szybkie i efektywne.

  • Kocham to! 1
  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Opublikowano
 •   Zaimki: dowolne

 •   Zaimki: dowolne
  Avatar

  Jako studentka trzeciego roku na Azymuckiej Akademii Pułkowej i ekspertka w dziedzinie bezpieczeństwa, czuję się zaszczycona mogąc pod gmachem mojej uczelni przemawiać do zgromadzonych tutaj lewicowych patriotów. Wielkie brawa dla Was, że macie odwagę przyłączyć się do tej zmiany w muratyckiej polityce. Przechodząc do rzeczy... Silna Muratyka to gwarancja bezpieczeństwa. To nie podlega żadnej wątpliwości. Kryzysy związane z masową imigracją westlandczyków na Azymutię, a potem ich późniejszą repatriacją, to tylko uwidoczniły. Musimy zabepieczyć się na wypadek takich okoliczności w przyszłości. Partia Pracy Muratyki nie ulega liberalnym i centrowym postulatom liberalizacji prawa migracyjnego - potrzebujemy silnej obrony granic. Nie możemy w tej kwestii liczyć wyłącznie na władze centralne. Muratyka ma zdolności, a nawet powinność, aby również samemu dbać o szczelność granic. Nasz plan jest prosty - musimy wzmocnić Milicję Muratycką. Więcej finansowania, więcej szkoleń i więcej uprawnień. Taka siła będzie wystarczająca, aby strzec porządku i granic Muratyki. Następnie budowa nowoczesnych zapór, z zasiekami, murem i kamerami termowizyjnymi na granicach z Magnifikatem oraz Winkulią. Zwrócimy się do władz federalnych o pomoc we współfinansowaniu tych wielkich projektów - bezpieczeństwo Muratyki to przecież także bezpieczeństwo Federacji.

  Aby zapobiec nadużycium, powinniśmy nałożyć na funkcjonariuszy Milicji obowiązek noszenia WŁĄCZONYCH kamer podczas pełnienia służby. Materiał wideo pozwoli rozstrzygać spory w konfliktach z Milicją, zapewni ochronę Milicji jak i samym obywatelom.

  Pamiętajcie - Partia Pracy Muratyki stawia na silną i bezpieczną Muratykę. Gwarantujemy nie tylko wysokiej jakości usługi publiczne, ale także porządek i spokój.

  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Opublikowano
 •   Zaimki: dowolne

 •   Zaimki: dowolne
  Avatar

  Najdrożsi! Nasz marsz dotarł do celu, ale nie jest to koniec naszej walki o lepsze jutro. Serdecznie dziękuję tysiącom osób, które razem z nami głosiły hasła wolności, równości i sprawiedliwości...

  Jestem tu, aby Was zachęcić do dołączenia do Partii Pracy Muratyki – partii, która stawia Wasze potrzeby i marzenia na pierwszym miejscu. Razem jesteśmy silniejsi i silniejsze. Razem nasz aktywizm ma większą moc. Wspólne działanie przynosi silniejszą reakcję. Razem będziemy mieli siłę, by wprowadzić realne zmiany.

  Nasz program koncentruje się na poprawie warunków życia dla wszystkich obywateli. Zapewnimy godne płace, dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej oraz inwestycje w infrastrukturę i bezpieczeństwo. Będziemy wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa, które są kręgosłupem naszej gospodarki. Dzięki naszym działaniom powstaną nowe miejsca pracy, a lokalna gospodarka będzie się rozwijać. Wprowadzimy sprawiedliwy system podatkowy. Najbogatsi będą płacić swoją uczciwą część, a obniżenie VAT przyniesie ulgę przeciętnym obywatelom. Zainwestujemy w edukację. Dofinansujemy publiczne szkoły, zwiększymy nakłady na badania i rozwój oraz zapewnimy darmowe obiady w szkołach. Inwestowanie w edukację to inwestowanie w naszą przyszłość. Będziemy dbać o środowisko, inwestując w ekologiczny transport i odnawialne źródła energii. Chcemy chronić naszą planetę dla przyszłych pokoleń. Zadbamy o bezpieczeństwo, wzmacniając Milicję Muratycką i modernizując nasze granice. Każdy obywatel będzie czuć się bezpiecznie i chroniony.

  Nie ma na co czekać... Nie możemy dopuścić skrajnej prawicy do władzy. Marzenia obecnych i przyszłych pokoleń zostaną pogrzebane przez liberałów tnących podatki bogatym i obciążających finansowo mniej zamożnych. Potrzebujemy działania TERAZ!

  Dziękuję i do zobaczenia!

  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się
   Udostępnij