• Kocham to! 3
Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

[ZGŁOSZENIA] Wybory do Sejmu III kadencji


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Na podstawie Obwieszczenia CKW 1/VI/2024 (syg. OCK/2/06/24), jako p.o przewodniczącego CKW, publikuję wątek zgłoszeniowy do wyborów do Sejmu Muratyckiego III kadencji. Zgłoszenia listy wyborczej dokonuje przewodniczący partii w jej imieniu podając imiona i nazwiska kandydatów w kolejności priorytetu wejścia do Sejmu. Wątek otworzy się dnia 2 lipca 2024 roku o godzinie 12:00, i potrwają do dnia 7 lipca 2024 roku godziny 12:00. Swój głos w wyborach do Sejmu Muratyckiego III kadencji może oddać obywatel i mieszkaniec II Federacji Nordackiej. Do obsadzenia jest 565 mandatów.

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    Avatar

    W imieniu Muratyckiej Demokracji zgłaszam następującą listę wyborczą:

    Cytat

    Komitet Wyborczy "Muratycka Demokracja"

    1. Kaspar Venir Waksman-Dëter
    2. Emilia Rønn
    3. Ellinor Skogen
    4. Frida Lindgren
    5. Johan Gredens
    6. Hans Thoren
    7. Asa Sandvik
    8. Harald Lindgren
    9. Pål Eklund
    10. Tinea Vinter
    11. Hilda Frøyen
    12. Rosa Skov
    13. Alexander Skogen
    14. Peter Vik
    15. Karl-Erik Høvik
    16. Jakob Løkkan
    17. Anniken Støle
    18. Bjørn Sandvik
    19. Yrsa Møller
    20. Stefan Skov
    21. Kera Engen
    22. Søren Falk
    23. Ase Halvorsen
    24. Ingrid Strøm
    25. Thora Kåre
    26. Gräza Cotu
    27. Lina Cotu
    28. Sigrid Nyberg
    29. Idun Lunde
    30. Viktor Engen
    31. Niklas Åberg
    32. Fredrik Hammar
    33. Gjøran Nyberg
    34. Tera Åberg
    35. Jørge Tangen
    36. Marie Åsberg
    37. Jenni Fjeld
    38. Tomas Høyer
    39. Fredrik Øster
    40. Johanna Bjerke
    41. Marta Søderlund
    42. Gräza Gredens
    43. Niklas Møller
    44. Jørgen Støle
    45. Tristan Nørlund
    46. Var Bråten
    47. Synniva Øster
    48. Nels Sund
    49. Alva Vik
    50. Sofia Vik
    51. Emil Bråten
    52. Erik Lunde
    53. Rene Lundgren
    54. Jøsten Åsberg
    55. Jens Askvik
    56. Freja Høyland
    57. Runa Sund
    58. Sebastian Kåre
    59. Maria Waffel
    60. Mans Høyland
    61. Eline Ødegård
    62. Christian Drøbak
    63. Margret Viken
    64. Martin Frøyen
    65. Ragnhild Byström
    66. Lasse Strøm
    67. Kara Thoren
    68. Damian Rønn
    69. Patriic Vinter
    70. Patrik Sjøberg
    71. Gerda Høvik
    72. Elisabet Nørlund
    73. Hendrik Brekke
    74. Mette Askvik
    75. Brit Tangen
    76. Helena Sjøberg
    77. Kelsa Fjeld
    78. Siv Høyer
    79. Malin Løkkan
    80. Solvi Svendsen
    81. Torbjørn Byström
    82. Nora Hammar
    83. Andreas Viken
    84. Håkon Ødegård
    85. Karl Bjerke
    86. Ølav Søderlund
    87. Vilda Lundgren
    88. Katrin Skov
    89. Liv Drøbak
    90. Gøstar Svendsen
    91. Eirene Falk
    92. Sanna Brekke
    93. Ulrika Eklund
    94. Ulrik Halvorsen
    95. Liv Østergaard
    96. Torbjørn Nyström
    97. Ingrid Svendsson
    98. Erik Blomqvist
    99. Astrid Lundberg
    100. Bjørn Kristiansen
    101. Freya Haldorsson
    102. Arvid Dahlström
    103. Sigrid Eklund
    104. Magnus Norrström
    105. Helena Falkenberg
    106. Knut Vikström
    107. Solveig Ångström
    108. Gustav Lindholm
    109. Maja Svensdotter
    110. Harald Forsberg
    111. Elin Holmström

    /-/ Prezes MD
    KVW-D

     

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  • NIO: 2908210003

  • NIO: 2908210003
    Avatar

    Partia Koriben Partei pragnie złościć swoją listę wyborczą:

    Cytat

    Koribijski Komitet wyborczy dla Muratyki

    1. Albert Fryderyk de Espada
    2. Jan-Evert de Kruger
    3. Jan de Vries
    4. Pieter Bakker
    5. Iris Rønn
    6. Hendricus Arnolds
    7. Matthijs Wolfkamp
    8. Sjef Heijerman
    9. Mikkel Nielsen
    10. Bram Mulder
    11. Ingrid Johansen
    12. Eva Byström
    13. Magnus Andersen
    14. Ruben Boer
    15. Mathilde Lund
    16. Lars Hansen
    17. Roos de Guhnen
    18. Noah Eriksen
    19. Mila de Jong
    20. Mathias Kristensen
    21. Jan-Pieter Bloemkamp
    22. Clara Larsen
    23. Thea Berge
    24. Finn de Groot
    25. Jakob Holm
    26. Jens Bos
    27. Esmee Kuiper
    28. Sofie Pedersen
    29. Lotte Huisman
    30. Roos de Bruin
    31. Emil Frederiksen
    32. Koen der Heijden
    33. Astrid Haug
    34. Bjørn Lassen
    35. Saga Tofte
    36. Niels Meijer
    37. Amalie Christiansen
    38. Sem Timmer
    39. Lieke Hendriks
    40. Lærke Jørgensen
    41. Tygo de Horst
    42. Carl Birch
    43. Elin Willems
    44. Sara Dijkstra
    45. Malou Dupont
    46. Frida Hjort
    47. Felix Bro
    48. Laura Christensen
    49. Victor Bjerre
    50. Willem van Beek
    51. Ida Rasmussen
    52. Cecilie Lauritsen
    53. Elias Kjeldsen
    54. Aksel Mikkelsen
    55. Maja Clausen
    56. Tessa de Vos
    57. Amalie Christiansen
    58. Anna Krogh
    59. Willem de Loon
    60. Merel de Vliet
    61. Koen de Meer
    62. Signe Olesen
    63. Malthe Iversen
    64. Benjamin Ruud
    65. Alexander Hagen
    66. Oscar Lund
    67. Bjørn Lassen
    68. Thomas Hovland
    69. Hanne Dahl
    70. Aurora Stenberg
    71. Lars Nissen
    72. Oskar Rasmussen
    73. Herman Eide
    74. Solveig Bjerke
    75. Erik Skogen
    76. Synne Aas
    77. Elise Halvorsen
    78. Kaja Broch
    79. Sander Hovland
    80. Synne Achees
    81. Erik Skogen
    82. Adrian Brekke
    83. Louise Clausen
    84. Henrik Larsen
    85. Emil Høvik
    86. Kristian Solberg
    87. Siri Nygaard
    88. Roos de Boer
    89. Victor van Dijk
    90. Jonas Knutsen
    91. Sofie de Jurg
    92. Tygo Peeters
    93. Aksel Mikkelsen
    94. Elise Halvorsen
    95. Frederik Nygaard
    96. Benjamin Ruud
    97. Signe Olesen
    98. Emilie Eriksen
    99. Kristina Tofte
    100. Astrid Lauda
    101. Sara Lund
    102. Johan Christiansen
    103. Laura Sørensen
    104. Louise Birch
    105. Carl Poulsen
    106. Frederik Lund
    107. Mikael Iversen
    108. Anton Jørgensen
    109. Emma Nielsen
    110. Liv Stenberg
    111. Mathilde Nagaard
    112. Frederik Bero
    113. Louise de Ries
    114. Mia Svendsen
    115. Gustav Andersen
    116. Lærke Pedersen
    117. Kristian Olsen
    118. Ida Thomsen
    119. Louise Jensen

     

    Edytowane przez Albert Fryderyk de Espada
    • Lubię to 1
    • Kocham to! 1

    8eb9053500921dd86408d26eec6ac359.png

    d163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png99527777916552134.png.36d8ca78e1684f2c1fe18307c76c620e.png

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Avatar

    Piraci zgłaszają następującą listę:

    Cytat

    Komitet Wyborczy "Muratycka Partia Piratów":

    1. Damiano Windsachen
    2. Adam Kowalski
    3. Bartosz Wiśniewski
    4. Beata Kamińska
    5. Cezary Zieliński
    6. Dagmara Szymczak
    7. Daniel Wójcik
    8. Dorota Kaczmarek
    9. Edward Król
    10. Elżbieta Jankowska
    11. Filip Piotrowski
    12. Gabriela Lewandowska
    13. Grzegorz Kozłowski
    14. Hanna Baran
    15. Hubert Majewski
    16. Irena Pawlak
    17. Jakub Woźniak
    18. Joanna Rutkowska
    19. Karol Duda
    20. Katarzyna Borkowska
    21. Krzysztof Nowicki
    22. Laura Wojciechowska
    23. Leszek Kubiak
    24. Lidia Cieślak
    25. Daniel Zień
    26. Magdalena Wrona
    27. Marek Zawadzki
    28. Martyna Kalinowska
    29. Michał Michalak
    30. Monika Olejniczak
    31. Norbert Zawisza
    32. Olga Sokołowska
    33. Paweł Drozd
    34. Patrycja Jaworska
    35. Piotr Gajda
    36. Renata Turek
    37. Robert Walczak
    38. Roksana Adamska
    39. Sebastian Jabłoński
    40. Sylwia Piątek
    41. Szymon Bukowski
    42. Teresa Urban
    43. Tomasz Chmiel
    44. Urszula Laskowska
    45. Waldemar Krawczyk
    46. Wiktoria Orłowska
    47. Witold Skowroński
    48. Zofia Malinowska
    49. Adrian Mazur
    50. Agata Stankiewicz
    51. Artur Sikora
    52. Alicja Krupa
    53. Damian Borowski
    54. Daria Sobczak
    55. Ernest Musiał
    56. Ewa Majchrzak
    57. Fabian Żukowski
    58. Franciszek Jasiński
    59. Grażyna Kowalczyk
    60. Janusz Górski
    61. Jadwiga Wilk
    62. Julian Stępień
    63. Kamila Przybylska
    64. Klaudia Kołodziej
    65. Lucjan Szewczyk
    66. Liliana Ostrowska
    67. Marian Górka
    68. Małgorzata Tomaszewska

     

    Edytowane przez Damiano á-la-Triste
    • Kocham to! 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Avatar

    Mam przyjemność zgłosić listę Radykalnego Centrum do wyborów do Sejmu III kadencji:

    Cytat
    1. Johan Taffer
    2. Andrea Fasberg
    3. Jan de Vries
    4. Sophie Bernard
    5. Willem van den Berg
    6. Pierre Dupont
    7. Laura Meyer
    8. Julien Simon
    9. Anne de Boer
    10. Lucas Petit
    11. Hendrik Visser
    12. Thomas Wagner
    13. Hugo Lambert
    14. Jeroen Smit
    15. Emma Kuipers
    16. Sophie Hartmann
    17. Karl Schneider
    18. Eva de Groot
    19. Antoine Lefèvre
    20. Emma Roux
    21. Dieter Schwarz
    22. Sophie Vermeulen
    23. Manon Dubois
    24. Koen de Jong
    25. Clara Kaiser
    26. Julie Robert
    27. Michael Koch
    28. Hendrik Visser
    29. Léon Durand
    30. Peter Fischer
    31. Clara Girard
    32. Maarten van Dam
    33. Lisa Bakker
    34. Hugo Lambert
    35. Paul Lefebvre
    36. Lena Schäfer
    37. Maxime Bonnet
    38. Sanne van der Velde
    39. Lisa Neumann
    40. Adrien David
    41. Bas Mulder
    42. Stefan Richter
    43. Chloé Richard
    44. Iris van der Meer
    45. Joachim Lehmann
    46. Roos de Wit
    47. Lucas Petit
    48. Wolfgang Klein
    49. Charlotte André
    50. Stijn de Lange
    51. Clara Kaiser
    52. Margaux Lefort
    53. Bart de Koning
    54. Jürgen Weiß
    55. Léa Olivier
    56. Rick van der Wal
    57. Alice Morel
    58. Martin Schröder
    59. Frank Zimmermann
    60. Victor Fabre
    61. Tessa de Vos
    62. Julia Becker
    63. Niels van der Linden
    64. Elise Dupuis
    65. Léon Durand
    66. Paul Lefebvre
    67. Inge van Loon
    68. Maxime Bonnet
    69. Lena Günther
    70. Céline Renaud
    71. Lisa Bakker
    72. Tom Bos
    73. Andreas Hofmann
    74. Sarah Braun
    75. Laura Vos
    76. Baptiste Marchand
    77. Karl Schneider
    78. Emma Kuipers
    79. Quentin Denis
    80. Lucas Petit
    81. Emma Bauer
    82. Victor Fabre
    83. Théo Moulin
    84. Marie Jansen
    85. Joachim Lehmann
    86. Anne de Boer
    87. Lea Brandt
    88. Marie Dubois
    89. Laura Vos

     

    Edytowane przez Pavel van der Gibson
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: dowolne

  •   Zaimki: dowolne
    Avatar

    Zgłaszam listę Partii Pracy Muratyki:

    Cytu'j

     

    Komitet Wyborczy Partia Pracy Muratyki

    1.       Josif Redd

    2.       Alfred Retten

    3.       Klemens Morak

    4.       Anna Lundström

    5.       Lars Andersen

    6.       Maja Nielsen

    7.       Erik Johansson

    8.       Katarina Stenberg

    9.       Janusz Olsen

    10.   Agnieszka Kristiansen

    11.   Sven Sørensen

    12.   Elzbieta Lind

    13.   Olaf Henriksson

    14.   Monika Madsen

    15.   Krzysztof Björk

    16.   Helena Nygård

    17.   Tomasz Nyberg

    18.   Natalia Eklund

    19.   Oskar Halvorsen

    20.   Emilia Pedersen

    21.   Michal Thorsen

    22.   Marta Vik

    23.   Piotr Karlsen

    24.   Maria Rasmussen

    25.   Jakub Holm

    26.   Dorota Lund

    27.   Eryk Johansen

    28.   Anna Håkansson

    29.   Andrzej Strand

    30.   Justyna Moen

    31.   Pawel Henriksen

    32.   Alicja Eklund

    33.   Filip Andersen

    34.   Karolina Kristoffersen

    35.   Wojciech Eriksen

    36.   Malwina Larsson

    37.   Emil Pedersen

    38.   Agata Nordström

    39.   Olaf Sørensen

    40.   Kinga Björk

    41.   Adam Nyström

    42.   Grazyna Sæther

    43.   Szymon Falk

    44.   Dorota Voss

    45.   Daniel Jørgensen

    46.   Marta Sæbø

    47.   Aleksander Mikkelsen

    48.   Zofia Hovland

    49.   Jan Lindholm

    50.   Natalia Thorsen

    51.   Michal Nordahl

    52.   Marta Pedersen

    53.   Kamil Holst

    54.   Katarzyna Larsen

    55.   Tomasz Rønning

    56.   Anna Falk

    57.   Robert Åström

    58.   Monika Nielsen

    59.   Dawid Skov

    60.   Weronika Andersen

    61.   Kacper Helgesen

    62.   Helena Børresen

    63.   Adam Lundberg

    64.   Magdalena Sunde

    65.   Filip Kristoffersen

    66.   Emilia Stenberg

    67.   Michal Holm

    68.   Dorota Olsson

    69.   Olaf Jensen

    70.   Kinga Myhre

    71.   Wojciech Hagen

    72.   Grazyna Hovland

    73.   Olaf Strand

    74.   Monika Petersen

    75.   Emil Svensson

    76.   Katarzyna Lund

    77.   Jan Karlsen

    78.   Marta Eklund

    79.   Pawel Larsen

    80.   Zofia Thoresen

    81.   Michal Viken

    82.   Aleksandra Bjørn

    83.   Jakub Holm

    84.   Anna Olsson

    85.   Szymon Andersen

    86.   Katarzyna Falk

    87.   Filip Sæther

    88.   Zofia Hansen

    89.   Olaf Johansen

    90.   Agata Nilsen

    91.   Tomasz Stenberg

    92.   Natalia Rasmussen

    93.   Andrzej Øverland

    94.   Monika Allermann

    95.   Fieldorf Romanow

     

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001
    Avatar

    Muratycka Demokracja prosi o dopisanie poniższych nazwisk do listy wyborczej:

    Cytat
    1. Mette Askvik
    2. Brit Tangen
    3. Helena Sjøberg
    4. Kelsa Fjeld
    5. Siv Høyer
    6. Malin Løkkan
    7. Solvi Svendsen
    8. Torbjørn Byström
    9. Nora Hammar
    10. Andreas Viken
    11. Håkon Ødegård
    12. Karl Bjerke
    13. Ølav Søderlund
    14. Vilda Lundgren
    15. Katrin Skov
    16. Liv Drøbak
    17. Gøstar Svendsen
    18. Eirene Falk
    19. Sanna Brekke
    20. Ulrika Eklund
    21. Ulrik Halvorsen
    22. Liv Østergaard
    23. Torbjørn Nyström
    24. Ingrid Svendsson
    25. Erik Blomqvist
    26. Astrid Lundberg
    27. Bjørn Kristiansen
    28. Freya Haldorsson
    29. Arvid Dahlström
    30. Sigrid Eklund
    31. Magnus Norrström
    32. Helena Falkenberg
    33. Knut Vikström
    34. Solveig Ångström
    35. Gustav Lindholm
    36. Maja Svensdotter
    37. Harald Forsberg
    38. Elin Holmström

     

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Avatar

    Pragnę przedstawić listę kandydatów startujących z ramienia Partii Postępu:

    1. Piotr Jankowski

    2. Amanda Ekström

    3. Mathias Könger

    4. Adam Kowalski

    5. Eva Hansen

    6. Lars Madsen

    7. Trygve Lunde

    8. Laura de Leeuw

    9. Mads Larsen

    10. Liv Nilsen

    11. Alexander Löfgren

    12. Emma Jansen

    13. Jens Hansen

    14. Frida Sandberg

    15. Malin Olsson

    16. Niels Peters

    17. Anne Bakker

    18. Eva Martens

    19. Anton Hansson

    20. Sindre Bjørnsen

    21. Koen Verhoeven

    22. Jens Mortensen

    23. Sara Jönsson

    24. Eline Eriksen

    25. Sven Kuipers

    26. Thomas Dreyer

    27. Maja Gregersen

    28. Rick Jacobs

    29. Frederik Persson

    30. Henrik Åberg

    31. Puck Witte

    32. Jacob Mortensen

    33. Frode Foss

    34. Viktor Gustafsson

    35. Signe Bech

    36. Hans Hagen

    37. Thijs Hermans

    38. Bas Hoekstra

    39. Sanne Vos

    40. Astrid Berg

    41. Anne-Marie Dahl

    42. Anne Jensen

    43. Camilla Vestergaard

    44. Jelle Blom

    45. Klara Holm

    46. Lars Nordmann

    47. Nils Solberg

    48. Bjørn Andersen

    49. Emma Lindgren

    50. Mari Svensen

    51. Puck Witte

    52. Odd Reidar

    53. Sanne Vos

    54. Lotte de Bruin

    55. Katrine Iversen

    56. Henrik Lauritsen

    57. Sigrid Holmen

    58. Roos Wolters

    59. Sofie de Groot

    60. Lise Halvorsen

    61. Jonas Eklund

    62. Rasmus Møller

    63. Iris van der Meer

    64. Fredrik Persson

    65. Lars Kristiansen

    66. Niels Peters

    67. Gustav Holmström

    68. Jan de Vries

    69. Troels Clausen

    70. Isa Willems

    71. Oskar Berg

    72. Frida Aas

    73. Maria Nilsson

    74. Willem Visser

    75. Esmee Dam

    76. Johanna Lundin

    77. Lise Halvorsen

    78. Iris van der Meer

    79. Sofie de Groot

    80. Alexander Löfgren

    81. Isa Willems

    82. Liv Nilsen

    83. Mette Pedersen

    84. Sofie Knudsen

    85. Mads Larsen

    86. Martin Olofsson

    87. Emma Lindgren

    88. Troels Clausen

    89. Simon Schou

    90. Sanne Vos

    91. Emma Poulsen

    92. Anne-Marie Dahl

    93. Signe Bech

    94. Matilda Falk

    95. Rick Jacobs

    image.png.c1a42a2791c001105e2315f333dc6455.png100464293790614696.png 1021.png 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Opublikowano
  •   Zaimki: on/jego

  •   Zaimki: on/jego
  • NIO: 2709210001

  • NIO: 2709210001

    Zgłoszenia list wyborczych wraz z godziną 12:00 zostały zamknięte. Zaakceptowane zostały poniższe listy wyborcze:

    1. Komitet Wyborczy Muratycka Demokracja - 111 kandydatów,
    2. Komitet Wyborczy Koribijski Komitet wyborczy dla Muratyki - 119 kandydatów,
    3. Komitet Wyborczy Muratycka Partia Piratów - 68 kandydatów,
    4. Komitet Wyborczy Radykalne Centrum - 89 kandydatów,
    5. Komitet Wyborczy Partia Pracy Muratyki - 95 kandydatów,
    6. Komitet Wyborczy Partia Postępu - 95 kandydatów (z listy zostały wykreślone nazwiska, które przekroczyły ilość członków w partii na dzień 7 lipca 2024 roku).

    Do wyborów zgłosiło się łącznie 577 kandydatów. W Sejmie zasiądzie 565 posłów. W wyborach oddajemy głos na listy wyborcze. Procent głosów oddanych na daną listę jest następnie przeliczany na mandaty metodą D'Hondta. Do zobaczenia przy urnach!

    SYoeTe3.png 100505667931999071.png 100505667931999074.png 
    Kaspar Venir Waksman-Dëter
    były: I Prezydent IV Republiki Muratyki, Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego

    Muratyka1.png Kalkilista.png

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
     Udostępnij